Ausų uždegimas: kas sukelia ir kaip padėti vaikui

Ausų uždegimu vaikai serga gana dažnai. Kas jį sukelia ir kaip padėti vaikui?

Sloga ir ausų uždegimas


Ausų uždegimas yra dažniausia slogos komplikacija. Sloguojant nosyje prasideda uždegimas ir jeigu nosiaryklėje yra bakterijų ar organizmas nusilpęs, sloga gali komplikuotis ir virsti sinusitu arba viduriniosios ausies uždegimu. Kartais ausies uždegimas gali prasidėti labai staigiai ir be slogos, tačiau dažniausiai pirmiausia būna ūmi sloga.


Ausies uždegimą gydyti būtina, nes negydant gali būti pažeidžiamas jos būgnelis. Jeigu ausies uždegimas nėra gydomas arba vystosi labai greitai, viduje, už būgnelio, prisikaupia pūlių (dėl to ir skauda), kurie vėliau praplėšia ausies būgnelį ir pasirodo paviršiuje. Tada skausmas nurimsta. Taip pažeistas ausies būgnelis ne visada sugyja, kartais lieka skylutė, kuri sukelia dar daugiau ligų.


Ar visada reikia antibiotikų? 


Jeigu ausies uždegimas yra pūlingas, reikia skirti antibiotikų. Tuomet skausmas trunka vieną dvi dienas. Maždaug per savaitę vaikas pasveiksta.Antibiotikai naikina pūlius, todėl ir mažėja skausmas. Yra mažylių, kurie ausies uždegimu serga itin dažnai, žiemą kokius penkis ar dar daugiau kartų. Tada gydytojas ieško priežasčių, kodėl taip dažnai kartojasi ausies uždegimas. Kartais priežastis yra adenoidai. Kai adenoidai padidėja ir mažylis negali laisvai kvėpuoti per nosį, kurioje nuolatos „tupi“ bakterijos ir laukia, kada organizmas nusilps ir jos galės sukelti ligą. Tuomet labai dažnai vaikas vieną dieną pasloguoja, o kitą jau serga ausytės uždegimu. Kad bakterijos neturėtų kur daugintis ir mažylis rečiau sirgtų, reikia gydyti ( o kartais ir operuoti) adenoidus.


Kodėl vieni vaikai serga labiau už kitus?


Tiesiogiai ši liga nėra paveldima, nes tai uždegiminė užkrečiamoji liga (nebus užkrato, nebus ir uždegimo). Tačiau gali būti paveldėtas polinkis ja sirgti. Kiekvienas mūsų turime gleivinę, kuri mus saugo nuo įvairių užkratų. Joje yra medžiagų, kurios sunaikina dalį ligos sukėlėjų, tačiau ne visų šios apsauginės medžiagos yra vienodos. Vaikai jų apskritai turi mažiau. Todėl ir dažniau serga už suaugusiuosius. Stipri arba silpna apsauginė gleivinė gali būti paveldima. O apie ausų uždegimą galima pasakyti taip: kuo mažesnis vaikas, tuo dažniau linkęs juo sirgti.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis