Kompresai vaikui: kaip jie padeda gydyti slogą, gerklės ir ausų uždegimą

Sergančiam vaikui, jei skauda gerklę ar ausį, vargina sloga ar kosulys, gali padėti šildomasis kompresas. Jis malšina skausmą, gerina kraujotaką, stabdo uždegimą. Būtina sąlyga – neturi būti pakilusi kūno temperatūra.

Ausies kompresas


Jis tinka tik tada, jei vaikui dažnai kartojasi ausies uždegimas ir gydytojas nustatė, kad liga vėl prasidėjo. Kompresas padeda tik pirmomis dienomis. Vėliau šiluma gali dar labiau skatinti mikrobus. Todėl uždegimui įsisenėjus šio gydymo būdo geriau atsisakyti.


Kaip paruošti kompresą? Vatos, marlės ar minkšto audinio gabalą suvilgykite šiltu kamparo spirito tirpalu, apsukite subadyta polietileno plėvele ir priglauskite ne ant ausies, o ant kaulo, užausyje, arba aplink ausytę. Tada ant viršaus uždėkite sausos vatos ir galvą apriškite skarele arba šaliku. Kai kompresas atvės iki kambario temperatūros, nuimkite (atšalęs jis dirgintų ausis ir dar labiau skaudėtų). Galvą vėl apriškite šilta skara. 


Gerklės kompresas


Jis tinka, jei vaikas nekarščiuoja. Paruoškite taip pat, kaip aprašyta aukščiau ir uždėkite ant priekinės kaklo dalies. Tada dar gerklę apriškite skara, labai tinka vilnonė. Kai kompresas atvės, jį nuimkite, palikite tik skarą. Šiltas kompresas netinka, jei yra pūlingasis gerklės uždegimas, angina, nes gali paskatinti daugintis bakterijas.


Nosies kompresas


Užgulta nosytė atlėgsta priglaudus šiltą bulvę, išvirtą su lupena, ir perpjovus pusiau. Vietoj bulvės galima naudoti kietai virtą kiaušinį.


Padų kompresas


Vaikui galima česnaku įtrinti padus ir užmauti vilnones kojines, kad aktyvintų refleksinius taškus. Garstyčių milteliai, įberti į kojines, gerina kraujotaką ir malšina uždegimą. Tokia procedūra tinka net kūdikiui. Kojines užmaukite visai nakčiai.


Krūtinės ir nugaros kompresas


Kūdikiams geriau jų neruošti, nes ilgiau ramiai neišbus, be to, gali būti alergiški, o jūs dar to nežinote (geriau įtrinti krūtinę specialiu tepaliuku ar aliejuku iš vaistinės). Garstyčių lapelius 5–10 sekundžių pamerkite į šiltą 40–45° C temperatūros vandenį ir uždėkite ant krūtinės ar nugaros. Kad ilgiau išlaikytų šilumą ir nesudrėktų patalynė, uždėkite rankšluostį ir šiltai apklokite. Vyresniam vaikui garstyčių kompresą galima dėti sergant bronchitu ir pneumonija (ant nugaros), laringitu (ant priekinės kaklo dalies), bronchitu (tik ant dešinės krūtinės pusės, nes ties širdimi kompreso dėti negalima). Po 15–20 minučių odą nuvalykite vata, suvilgyta šiltu vandeniu, ir patepkite vaikišku kremu. Jei vaikas serga alergija ar odos liga, garstyčių procedūros netinka. 

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis