Autizmo spektro sutrikimai: kaip juos atpažinti ir padėti vaikui

Nuo 2007 m. Jungtinių Tautų organizacija yra paskelbusi balandžio 2 dieną Tarptautine autizmo supratimo diena. O ir visas balandžio mėnuo yra autizmo supratimo mėnuo. Ta proga vis daugiau organizacijų kalba apie autizmo spektro sutrikimus, jų atpažinimą, diagnostiką ir pagalbos būdus.

Ugdymo plėtotės centras, minėdamas autizmo supratimo mėnesį, kartu su Lietuvos Respublikos švietimo, mokslo ir sporto ministerija pristatė dar vieną konsultaciją iš ciklo „Ką žinome apie autizmo spektro sutrikimų turinčių vaikų ugdymą?“.


Šįkart Vaiko raidos centro Ankstyvosios reabilitacijos skyriaus vedėja ir vaikų neurologė Laima Mikulėnaitė kalba apie tai, kokie yra pirmieji autizmo spektro sutrikimų požymiai, kodėl svarbu kuo anksčiau juos atpažinti ir pradėti veikti, kokiais stereotipais yra apipinta ši diagnozė.


Vaizdo įraše specialistė atkreipia dėmesį, kad pirmieji autizmo požymiai gali būti pastebimi labai anksti – dar kūdikystėje. Gydytoja įvardija, kokie tai požymiai ir pataria tėvams, ką daryti tokiu atveju. Kviečiame pasižiūrėti šį naudingą vaizdo įrašą drauge. Įrašą „Laima Mikulėnaitė „Kitokie vaikai, kaip juos pažinti, suprasti, padėti“ rasite „Youtube“ tinklo Ugdymo plėtotės centro kanale.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis