Skiepai nuo tymų Vokietijoje bus privalomi – be jų nepriims vaikų į darželį ar mokyklą

Vokietija nuo 2020 metų kovo skiepus nuo tymų vaikams žada padaryti privalomus. Tai trečiadienį nusprendė kanclerės Angelos Merkel kabinteto atstovai. Taip siekiama visiškai panaikinti po truputį atgimstančią ligą.

Pagal naują nutarimą vaikai Vokietijoje į darželius ir mokyklas bus priimami tik tuo atveju, jei jiems jau buvo suleistos injekcijos. Privaloma tvarka turės skiepytis ir dienos priežiūros centrų, švietimo, medicinos įstaigų, taip pat pabėgėlių prieglobsčių darbuotojai.


„Norime nuo tymų užkrato apsaugoti kiek tik įmanoma daugiau vaikų“, – teigė sveikatos reikalų ministras Jensas Spahnas, besitikintis, kad nuo susirgimų apsaugos bent 95 proc. žmonių.


Tikimasi, kad naujas įstatymas bus nesunkiai patvirtintas žemutinių Vokietijos parlamento rūmų. Jį pažeidus grės piniginės baudos iki 2 500 eurų.


Vokietijos pediatrų asociacija jau ilgai reikalavo, kad vaikai būtų privalomai skiepijjami nuo tymų ir kitų ligų. Jungtinių Tautų Sveikatos organizacijos atstovai anksčiau buvo perspėję, kad tarptautinių medicinos atstovų pastangos stiprinti imunitetą prieš kai kurias gyvybei pavojingas ligas nėra labai veiksmingos – rezultatai rodo, kad bendras imuniteto lygis nekyla.


Pernai pranešta apie 350 000 tymų susirgimų atvejų visame pasaulyje – dvigubai daugiau nei 2017 metais. Per pirmą 2019 metų ketvirtį tymais sirgo keturis kartus daugiau žmonių nei per tą pati laikotarpį pernai, skelbė JT Sveikatos organizacija. Vokietijoje pernai užfiksuoti 543 susirgimų atvejai ir jau šimtai – šiais metais.


Sakoma, kad tymų atsinaujinimą kai kuriose šalyse galėjo nulemti vadinamasis judėjimas prieš skiepus. Jam pamatą paklojo 1998 metų publikacija, kurioje su tymų vakcina siejamas autizmas. Šis mitas vėliau buvo paneigtas, vis dėlto įsitikinimas, kad skiepai yra kenksmingi, Europos šalyse vis dar gajus.


Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis