Sausa ir atopiška vaiko oda: mamų pasakojimai ir patarimai

Auginant vaiką su sausa ir atopiška oda tėvams tenka didelė atsakomybė nuolat tinkamai prižiūrėti odelę. Kaip išsirinkti tinkamas priemones? Kiekviena šeima turi savo patarimų, ypač, jeigu išbandė ne vieną priemonę. Jūsų dėmesiui – portalo www.tavovaikas.lt eksperimentas, kuriame dalyvavo mamos su vaikais, turinčiais sausos ir atopiškos odos problemų.

Portalas www.tavovaikas.lt prieš kurį laiką skelbė konkursą, kuriame pakvietė atsiliepti šeimas, auginančias vaikus su sausa ir atopine oda. Net 20 atrinktų šeimų išsiuntėme prancūzų dermatologinės kosmetikos SVR rinkinį ir paprašėme išbandyti dvi priemones. Sužinokime, kaip sekėsi pirmosioms dešimčiai šeimų.


Kotryna:


Abu mano berniukai - Emanuelis (8 m.) ir Vincentas (1,5 m.) turi atopinio dermatito diagnozę nuo kūdikystės. Vos kelių mėnesių amžiaus abu pradėjo kankinti bėrimai, egzemos, šašiukai ir žaizdelės, kartais išplintančios į didelius skausmingus plotus. Todėl mums drėkinantys kremai ir prausikliai be muilo yra ne prabanga, o absoliuti būtinybė. Sunkiausia, kuomet oda ypač supyksta ir pradeda niežėti, arba kai egzemos plotai ypač dideli, mažiems vaikams sunku įrodyti, kad kasytis nereikia, kad ir kaip norisi, nes bus tik blogiau. Labiausiai padeda emolientai ir stipriai drėkinantys kremai, esant ypač stipriems pablogėjimams naudojame hormoninius tepalus.


Norėjau dar kartą padėkoti ir labai pasidžiaugti galimybe pasinaudoti jūsų priemonėmis. Mums LABAI labai patiko prausimosi aliejus TOPIALYSE HUILE LAVANTE – naudojant jį, sumažėjo poreikis vėlesniam odos drėkinimui. Jei anksčiau tekdavo teptis iki 5 kartų per dieną, nusiprausus su aliejumi, užtekdavo 2-3 kartų per dieną, oda tiesiog ilgiau išlikdavo pamaitinta. Vyresniajam labiausiai patiko prausiklio kvapas- kadangi dažniausiai visi bemuiliai prausikliai būna bekvapiai ir nuobodūs, jį labai pradžiugino, kad šis aliejukas ir putoja, ir kvepia, sūnus sakė, kad „Kaip tikras muilas“, o odos visiškai neišsausina. Naudojome jį abiems – ir vyresniam, ir kūdikiui. Tikrai labai labai esame juo patenkinti, turbūt viena iš geriausių turėtų priemonių.


Na o TOPIALYSE BAUME INTENSIF emolientą tepdavome 2-3 kartus per dieną, kaip minėjau, po aliejuko jo tiesiog reikėdavo mažiau, oda išlikdavo nesausa ilgesnį laikotarpį. Naudojant ryškiai sumažėjo mažojo bėrimas esantis ant rankos. Jei pastebėsite nuotraukose, rankytė pradžioje buvo išberta pūslelėmis, kurios dažniausiai vėliau tampa šašiukais ir nieko nedarant virstų žaizdelėmis, tačiau naudojant šį emolientą, pūslelės sumažėjo ir beveik visai išsilygino, oda tapo daug ramesnė pažeistose vietose. Didžiausias pliusas kad viso naudojimo metu mums neprireikė hormoninių tepalų, odai užteko drėgmės iš emoliento.


Vincento alkūnės odos pokyčiai.
Vincento alkūnės odos pokyčiai.
Asmeninio albumo nuotr.


Donata:


Auginu 11 mėn. Pauliną. Vos prasidėjus vasarai nei iš šio nei iš to odelė aplink lūpas, panosę "pasipuošė" mažais spuogeliais, tapo šiurkšti ir atsikėlus ryte pleiskanodavo. Porą kartų dėl to kreipiausi į šeimos gydytoją, tačiau ji patikino, kad viskas dėl dantukų dygimo ir padidėjusio seilėtekio. Tačiau net ir išdygus dantukui, o seilėtekiui sumažėjus situacija nepasitaisė. Odos bėrimas ir šiurkštumas ėmė vidinėm akyčių pusėm kilti į vokus. Akytės užrausdavo, dukrytė jas nuolat trindavo. Bandžiau naudoti daug įvairių drėkinančių kremų. Vengiau duoti čiulptuką ir kruopščiai prižiūrėjom odelę aplink lūpas. Akivaizdžių rezultatų nebuvo. Todėl su dideliu nekantrumu laukiau SVR produktų atkeliaujant į mūsų namus. O vos jiems atkeliavus ėmėm intensyviai naudoti.

Paulina
Paulina

Prausimosi aliejus TOPIALYSE HUILE LAVANTE paliko labai gerą įspūdį. Malonaus, neintensyvaus kvapo, labai gražios gintaro spalvos. Tekstūra tokia, kad galima išspausti tiesiai į delną ir jis nespėja "pabėgti" pro pirštus. Aliejumi prausdavosi ir vyresnysis sūnus, kurio oda ir šiaip yra gan sausa ir po maudynių tenka naudoti įvairius drėkiklius. Po poros savaičių aliejaus naudojimo, įvairių kremukų po vonios atsisakėm išvis. Na o mažajai švelniai aliejuku paprausdavau ir veiduko problemines vietas, vengiant akyčių.


TOPIALYSE BAUME INTENSIF odos emolientą naudojome intensyviausiai. Juo tepėm ir kūnelį, ir veiduką. Tekstūra gan skystoka, bet pliusas, kad greit įsigeria, kadangi kremu patepti nekantraus kūdikio veidą yra viena iš sudėtingesnių misijų. Kremas itin lengvo kvapo. O tai man yra vienas iš didžiausių pliusų kosmetikai, kurią naudoju vaikams. Labai nemalonu, kai vaikas kvepia intensyviais, sintetiniais kvapais. Kremą pabandžiau ir aš pati. Galiu tik patvirtinti, jog drėkina jis super gerai. Net ir dabar, kai atostogaujame išvykę į sodą, kremas kartu su mumis. 

Po šių abiejų produktų naudojimo dukrytės odelė ėmė po truputį gerėti. Dingo raudonis. Nors rytais dar nubunda sausoka odele, bet jau nebe taip kaip buvo. Bėrimas ir odos dirglumas apie akytes pasitraukė. Manau, kad naudosime intensyviai ir toliau, nes dar nepasiekėme tokio rezultato, kokio norėtųsi. Ačiū už galimybę išbandyti šiuos produktus ir pagalba kovojant su mažo žmogučio odelės problemomis. 


Monika:


Auginame 11 mėnesių Marką. Dėl sausos odos į gydytoją kreipiausi jau ketvirtą gyvenimo mėnesį. Kiekvieno vizito metu buvo išrašomi įvairūs kremai, tepalai, nuo pačių pigiausių iki tikrai brangių. Baisiausia tai, kad kai kurie iš jų netgi blogino situaciją. Na, tyrimams niekas mūsų nesiuntė, į mano nuogąstavimus atsakydami tuo, kad su laiku vaikas išaugs. Taip pritaikę vieną iš pasiūlytų kremų, drėkinome odelę, tačiau sausų, raudonų dėmelių panaikinti niekaip nepavykdavo. Mano pastebėjimai apie testuotus produktus:


Maudynes sūnus labai mėgsta, todėl TOPIALYSE HUILE LAVANTE prausiklis puikiai tiko kasdienėms maudynėms. Pirmiausia jį išbandžiau ant savęs, o po to drąsiai maudėsi ir vaikutis. Labai smagu, kad neturi intensyvaus kvapo, labai lengvai išsitepa ir iškart palieka malonų pojūtį. Dar net neužtepus kremo, odelė tapo švelni, atrodo pilna drėgmės. Pastebėjau, kad būtinas kompleksinis prausiklio naudojimas kartu su emoliantu, nes vieną kartą nepatepus juo, ryte jau pastebėjau odos sausumą. TOPIALYSE BAUME INTENSIF emolientą naudojau kiekvieną vakarą po maudynių. Jau po 3 naudojimosi dienų pastebėjau pagerėjimą, o po 10 dienų raudonos dėmės dingo! Tai mes prilyginom stebuklui, nes taip ilgai su jomis kovojome. Malonus kvapas ir tekstūra labai patiko, džiugu, kad greit susigeria ir nepalieka lipnumo. Tiesa, po viešnagės kaime ir alerginės reakcijos į kažką, vėl atsirado paraudimų, tačiau problemines vietas patepus kelis kartus per dieną, sustabdėme jų plitimą. Prisegu nuotraukas, kur odelė buvo baisiausia prieš naudojimą ir savaitę po naudojimo. KOSMOSAS KAIP GERAI!


Marko odelės paraudimai po testavimo pranyko.
Marko odelės paraudimai po testavimo pranyko.
Asmeninio albumo nuotr.


Justina:


Auginu Gabiją ir Augustę, vienai - 3 m. 7 mėn., kitai - 1 m. 9 mėn. Su sausos odos problema susidūriau augindama savo mažylę maždaug prieš 4 mėnesius. Sunkiausia prižiūrint atopinę odą man būdavo ištepus mažylę nulaikyti, kad leistų susigerti bandytiems tepaliukams. Tepdavau juos tada, kai mergaitė miegodavo. Apie TOPIALYSE HUILE LAVANTE prausimosi aliejų galiu pasakyti, kad jis yra labai malonaus kvapo, mergaitėms labai patikdavo praustis su juo. Odytė po vonios nebūdavo sausa. TOPIALYSE BAUME INTENSIF emolientą stengdavausi naudoti kasdien vakare prieš miegą. Pastebėjau, kad panaudojus jį oda būdavo mažiau raudona, nebe tokia šiurkšti. Nepavyko įamžinti to nuotraukose, bet po mėnesio naudojimo nebeliko sauso bėrimo. Esu labai patenkinta priemonėmis.


Justinos dukrytės
Justinos dukrytės

Ineta:


Auginu ketverių metukų Kernių ir pusantrų metukų Karilę. Abiems vaikams atopinės odos problemos išryškėjo sulaukus metukų, kai itin platus tapo mitybos racionas ir jame atsirado vaikams netinkančių maisto produktų. Dėl smarkiai išsausėjusios odos vaikams niežtėdavo, jie kasydavosi, neretai prabusdavo net naktį. Ne ką mažiau sudėtinga ir atrinkti tinkamus, situacijos nepabloginančius maisto produktus, skalbimo priemones. Savo vaikams išbandžiau kelių rūšių kremus, emolientus, tepalus su cinku. Kai kurie visiškai nepagerino situacijos, kai kuriuos naudojant būklė laikinai pagerėdavo, o įprasti prausikliai ar muilas odelę dar labiau išsausindavo.


TOPIALYSE HUILE LAVANTE prausimosi aliejų naudoju prausiant vaikus po dušu ar pilu tiesiai į vonią kaip vonios aliejų. Didelis pliusas, jog reikia itin mažo priemonės kiekio, pavyzdžiui, užtenka vos kelių lašų ir vaikai gali džiaugtis vonia su gausybe putų. Malonus kvapas, gera konsistencija. Pastebėjau, jog po tokios vonios odelė būna minkštesnė, švelnesnė, pridrėkinta, todėl reikia mažesnio kiekio kremo. Tiesa, flomasteriais nuspalvintų kojyčių šis prausimosi aliejus, deja, neįveikia.


TOPIALYSE BAUME INTENSIF emolientą sūnui tepu kelis kartus per savaitę (po ilgesnių maudynių vonioje), dukrai tepu kasdien, kartais net po kelis kartus. Pastebėjau, jog emolientas sumažina raudonį, odos šiurkštumą, pleiskanojimą. Pridrėkina odelę. Idealiai tinka tepti iškart po maudynių su prausimosi aliejumi. Naudojant vien emolientą, man galbūt norėtųsi šiek tiek tirštesnės konsistencijos. Kadangi sūnaus odos problemos nebėra didelės, emolientas puikiai padeda palaikyti esamą odos būklę. Dukrai vis dar atsiranda paūmėjimai suvalgius kažką netinkamo, tačiau panaudojus šias priemones odelė nebėra tokia sausa, spuogeliai nebe tokie raudoni, tad mažiau pastebimi, nebėra tokio didelio niežulio, todėl vaikas mažiau kasosi. Lyginant su kitomis naudotomis panašiomis priemonėmis, priskirčiau emolientą vienam iš tikrai pasiteisinusių produktų. Ar jis veiksmingesnis už kitus atsakyti šiuo metu negaliu, reikėtų panaudoti produktą bent 2 - 3 mėnesius, kol atsistatys pažeista odelė, tuomet bus matomas tikrasis rezultatas. 


Ineta su vaikų atopiniu dermatitu kovoja jau labai seniai.
Ineta su vaikų atopiniu dermatitu kovoja jau labai seniai.


P.S. Nuotraukos tik vieno vaiko, nes kito odos būklė, kad ir kaip fotografuočiau, nuotraukose nelabai matoma. Nežinau, ar tai šios kosmetikos nuopelnas, ar prisidėjo ir pakeista mityba, tačiau situacija šiuo metu pagerėjusi. Tikiuosi, šįkart ilgesniam laikui. Dėkoju už galimybę išbandyti priemones, tikiuosi atsiliepimai bus naudingi. 


Martyna:


Dabar mūsų Merkiui dveji metai ir aštuoni mėnesiai. Odos problemos pradėjo ryškėti nuo pusantro mėnesio. Bėrimai prasidėjo nuo žandukų, o vėliau ir visas kūnelis buvo kaip viena didelė žaizda. Nurengus šliaužtinukus ir papurčius pleiskanos kaip dulkių kamuolys pasklisdavo. Sūnui nustatytas sunkus atopinis dermatitas. Iki šio testavimo buvome išbandę daugybę emolientų, tepėme juos nuolat. Sunkiausia užduotis buvo pridrėkinti odą ir nuraminti niežulį. Vasarą labai padėjo saulė ir jūra, bet opiausios vietos liko žandukai.


Merkio pokyčiai
Merkio pokyčiai

Pirmas įspūdis naudojant TOPIALYSE HUILE LAVANTE prausimosi aliejų toks, kad oda pasidengia tokia kaip apsaugine plėvele, kuri neleidžia išsausėti. Taip pat jis yra švelnaus, malonaus kvapo. Mums patiko, tad naudojame toliau. 


Naudojant emolientą pirmas įspūdis susidarė toks, kad patepus vaikui peršti, nes jis pradėdavo verkti. Ypač tas vietas, kurios daugiau paraudę, bet naudojant toliau viskas tarsi buvo gerai. Pats emolientas patiko tuo, kad atrodo riebus, pamaitina odą, bet tuo pačiu gerai įsigeria ir nelieka ant odos kaip kiti riebūs kremai. Mažiau sausėja oda, tad vaikas mažiau ir kasosi. Tepame pagal poreikį 3-4 kartus per dieną. Buvau tikrai maloniai nustebusi, nes kiek visokių išbandėme kremų dabar šis yra Nr.1. 


Rita:


Auginu 6 metų Rapolą. Pirmieji atopinio dermatito požymiai išryškėjo 5-6 mėnesių ir vis stiprėjo. Pats pikas buvo, kai sūnui buvo 1-4 metukai. Tada kojų linkiai būdavo beveik nuolat išberti, raudoni, itin niežtintys. Yra buvę pavienių dėmių ir kitose kūno vietose. Pamažu išmokome su tuo gyventi. Tuo metu, kai būdavo bėrimų pikas, lankėmės pas keletą alergologų, darėme kelis tyrimus (alergijos nerasta!), naudojome daug rūšių kremų/emolientų, gydėme ir keliais vaistais. Realiai nuolat reikėjo kažką tepti, nes kitaip viskas būdavo blogai. Nemažai kremų iš tiesų nedarė jokio poveikio. Kai kurie dar labiau erzindavo. Pastaraisiais metais sūnaus odos būklė pagerėjusi, gal jis „išaugo”, gal tiesiog taukmedžio aliejus padėjo. Nežinau. Visgi kojų linkiai kai kur dar truputį būna paberti, oda šiurkšti.


Mano atsiliepimai apie išbandytas priemones. Prausimosi aliejus TOPIALYSE HUILE LAVANTE super patogioje pakuotėje! Patinka, kad siauras buteliukas ir atidaromas viršuje. Jo įsipylus į delną iš karto jaučiasi mielas aromatas, praustis juo - švelnu ir jauku. Beje, naudojau jį kiekvieną vakarą ir net vaiko galvai plauti – nors tai aliejus, bet plaukai liko švelnūs ir purūs! O kai po kelių dienų pamačiau, kad mano pačios oda tokio sausumo, kad net lieka baltos odos atplaišėlių žymės ant mano juodos sukneles, nutariau pati išbandyti. Jau po vieno panaudojimo to sausumo neliko. Dar ryte jausdavau, kad oda tikrai daugiau pamaitinta po vakaro procedūrų. 10 iš 10 balų vienareikšmiai!


Rapolo kojų linkiai labiausiai linkę raudonuoti ir sausėti.
Rapolo kojų linkiai labiausiai linkę raudonuoti ir sausėti.
Asmeninio albumo nuotr.


TOPIALYSE BAUME INTENSIF emolientą naudojau sūnui kiekvieną vakarą po maudynių – tai musu įprasta rutina. Esminis įspūdis, kad kremas labai skalsus – jo nereikia spausti labai daug. Kremas labai gerai tepasi ir pasiskirsto ant odos. Vos išspaudžiau, o žiūrėk, kokį plotą padengiau! Antras esminis įspūdis – maitina labai gerai! Pati irgi išbandžiau ant savęs. Drėkinimas, švelnumas ir maitinimas išlieka ilgai. Esame pastebėję, jog vaiką išberia po nesveikų saldumynų, traškučių, saldžių gėrimų. Tačiau kitą rytą po tokių vaišių ir SVR priemonių raudonumas išnykęs, niežėjimo nėra! Taigi ši produkcija mums labai patiko, tiko mūsų vaiko palaikomajai būklei stiprinti, o ir mamai oda „susitvarkė“. 10 balų iš 10. Vienas is geriausiu turėtų kremų ir prausiklių!


Laima:


Auginame Matą, jam 2 metai ir 3 mėnesiai. Su sausos odos problema susidūrėme, kai sūnus buvo maždaug pusantrų metukų amžiaus. Sunkiausia yra šaltuoju metų laiku, ypač žiemą. Storai aprengus vaiką, iškart odelę paberdavo, o nurengus jis sakydavo, kad šalta. Paraudusias dėmeles apgydom, o jos po kiek laiko vėl išlenda. Tačiau ramina tai, kad jas pavyksta apgydyti ir vaikas jų nesikaso. TOPIALYSE HUILE LAVANTE aliejinis prausiklis mums labai patiko, nes įpylus į vonią atsiranda putų, kurios labai patinka vaikui. Ir praustis labai patinka - prausiklis švelnus, nedirgina odelės, vaikas noriai leidžiasi švelniai kempine prausiamas. Tik įkėlus į vonią dabar Matas prašo: „Mama, reikia putų“. TOPIALYSE BAUME INTENSIF emolientą tepdavome kaskart po maudynių bei dieną, viso išeidavo po 2-3 kartus. Emolientas yra švelnus ir bekvapis, jis padėjo apgydyti sūnaus odos dėmeles. Atsiprašau, bet nuotraukų nebus – fotografavau būklę prieš, bet nespėjau perkelti nuotraukų iš telefono, vaikutis ištrynė...


Edita:


Sūnui Laurynui šiuo metu beveik 1 metai ir 4 mėnesiai. Su odos problemomis susidūrėme nuo 2-3 gimimo savaitės, kada prasidėjo alerginiai bėrimai bei stiprus odos išsausėjimas rankų ir kojų sulenkimo vietose, kaklo srityje, veide. Lankėmės pas alergologą, kuris nustatė atopinį dermatitą. Buvo atlikti ir alerginiai tyrimai tam tikriems maisto produktams, bet alergija nebuvo nustatyta. Alerginiai bėrimai vis dar pasitaiko maždaug 1 kartą per mėnesį, bet kam konkrečiai sūnus alergiškas, nepastebėjau. Esant sausai odai, visą kūnelį tepu emolientu 1 kartą per dieną (kai buvo mažesnis, tepiau 2 kartus, nes dabar nebesileidžia). Problemines vietas, ypač rankas, tepu 3-4 kartus per dieną, o esant ypač dideliam išsausėjimui – po kiekvieno rankų plovimo. Veido ir kaklo sausumas šiuo metu pranykęs. Veidas stipriai sausėja žiemos metu, todėl naudojame ir apsauginius kremus nuo šalčio. Maudynių metu, kol buvo mažas, naudojau drėkinančias emulsijas i vonią, o dabar drėkinančius prausiklius. Vaikui nuo primaitinimo pradžios riboju pačiam valgymą tokių produktų, kurie išskiria daug sulčių, nes jie dirgina žandukus ir rankytes/pirštukus. Taip pat riboju žaidimą smėlio dėžėje, piešimą su kreidelėmis, nes po to stipriai išsausėja oda. Taigi, per rankyčių ir kojyčių sulenkimus oda niekada neatsistato, net ir su gydytojų rekomenduotais vaistų tepalais, jie tik padeda apmažinti odos niežėjimą. Emolientų iki šio testavimo buvome išbandę kelių rūšių, bet didelio teigiamo poveikio nesuteikė nei vienas.


TOPIALYSE HUILE LAVANTE prausimosi aliejus patiko, kad lengvai tepasi, nėra toks riebus, kaip kiti prausikliai, todėl prausimosi metu reikalingas mažas kiekis. Šis prausiklis lengvai paskirstomas po kūną, nes šiek tiek putoja. Kvapas yra švelnus, net nelabai ir jaučiamas. Po prausimo oda tampa lygesnė/švelnesnė, pamaitinta ir sudrėkinta. Naudojome 2 kartus per savaitę kiekvienų maudynių metu.


Pirmą kartą panaudojus TOPIALYSE BAUME INTENSIF vaikui sukėlė neigiamas emocijas. Tuo metu jo oda buvo labai išsausėjusi. Todėl kai oda šiek tiek atsigavo, vėl pabandžiau patepti. Vaikas į kremą reagavo teigiamai, todėl bandėme jį apie 2 sav. Kremas pasirodė riebus, greitai nesusigeria. Oda po kremo ištepimo atrodo daugiau kaip pamaitinta, nei sudrėkinta, bet kartu jaučiamas kaip sukurtas apsauginis odos sluoksnis. Kremą visam kūnui tepiau 1 kartą per dieną, o problemines vietas kažkur 3 kartus per dieną. Po 2,5 savaičių oda atrodo lygesnė, švelnesnė, vaikas mažiau kasosi, ypač naktį, bet visiškai atopinio dermatito problemų nepanaikino. Žiūrėsime, kokie rezultatai bus po dar ilgesnio naudojimo.


Editos Laurynui atopinis dermatitas nustatytas beveik iš karto po gimimo.
Editos Laurynui atopinis dermatitas nustatytas beveik iš karto po gimimo.
Asmeninio albumo nuotr.


Živilė:


Mano vyresniajam sūnui Benui 12 metų (rudenį žygiuos į šeštą klasę). Jis gimdamas iš manęs paveldėjo gražią, lygią, stangrią ir labai atsparią odą. Netgi, sakyčiau, esame „storaodžiai”. Ir viskas buvo puiku, Benas augo sveikas, be jokių ypatingų odos priežiūros poreikių. Bet, kaip dažnai atsitinka, pradėjus lankyti mokyklą, prasidėjo stresai, nuovargis, kompiuteris, neišsimiegojimas. Žinoma, ir nekokybiška mityba. Benas yra smaližius, o „normaliam” maistu be galo išrankus, tad mokykloj neprivalgydavo, ir grįžęs namo prisikirsdavo to, ką mėgstamo rasdavo po ranka. Dažnai ir saldumynų. Aišku, viso to pasekmė - maistinių medžiagų stygius, vitaminų ir mineralų stoka, imuniteto kritimas. Net ir naudojant „galingus” maisto papildus situacija mažai keisdavosi. Na ir dar vienas labai negeras dalykas - nors nuo mažens Beną kryptingai pratinau gerti daug vandens, augdamas ir savarankiškėdamas jis jį tiesiog nustojo vartoti. Tokius didelius vaikus tikrai sudėtinga sukontroliuoti! Na ir vieną dieną (galbūt kažkada pradinėse klasėse) Benas ėmė skųstis, kad mokykloje vanduo kažkoks „sausas” - nusiplauni tualete rankas, o jos taip išdžiūna, kad net skauda! Iš pradžių manėme, kad vaikas perdeda, kuria pasakas, tačiau greit pastebėjau, kad visi klasės draugai į mokyklą atsineša rankų kremo. Reiškia, iš tiesų tas vanduo (o gal ir sausas oras patalpose) džiovina odą. Tuomet dar rimtesnių odos problemų nepastebėjome, tiesiog nupirkome vaikui intensyviai drėkinančio rankų kremo, ir viskas buvo lyg ir puiku. Penktoje klasėje, žiemą, vaikas man pasiskundė, kad jam keistai išbėrė alkūnes ir dilbius. Iš tiesų dėmės atrodė negražiai, tačiau neniežėjo, tik truputėlį, tepant kremais, perštėjo. Tuomet mes nusprendėme, kad tai gali būti nutrynimas į plastikinius rašomojo stalo kėdės ranktūrius arba reakcija į rūbų skalbiklį. Keletą kartų panaudojus įprastus drėkinamuosius kremus bei pakeitus skalbiklį, dėmės ėmė nykti, tad ir toliau odai ypatingo dėmesio neskyrėme.


Vis tik pavasarį, kovo mėnesį, vėl pastebėjau tas baisias raudonas dėmes ant dilbių ir alkūnių. Šįkart jos buvo ryškesnės ir didesnės, o ir perštėjo prausiantis, po maudynių dar labiau išryškėdavo. Tuomet kreipėmės į gydytojus. Kol laukėme savo apsilankymo pas dermatologą eilės, tepėme tepalu, drėkinamaisiais kremais, tačiau dėmės ne tik nenyko, bet jų ir daugėjo, atsirado ant blauzdų ir šlaunų (ten jos beveik nebuvo matomos, bet jaučiamos palietus), atsirado „duobutės” ant rankų nagų, tarsi jie būtų subadyti adatėlėmis.


Pagaliau sulaukę vizito pas gydytoją, balandžio mėnesį išgirdome baisią naujieną - Benas serga autoimunine liga žvyneline. Žinoma, gavome instrukcijas keisti mitybą, labiau rūpintis imunitetu, gausiai vartoti skysčių, maisto papildų su omega 3, B grupės vitaminais bei vitaminu D ir kruopščiai drėkinti, apsaugoti odą, nevengti saikingų saulės vonių. Ir žinoma, buvo paskirti vaistiniai tepalai odai, rekomenduoti kremai su urea. Tepalai ir kremai, žinoma, padėjo, ir jau gegužės pabaigoje savo 12-tąjį gimtadienį Benas atšventė su sveikstančia, gražėjančia oda. Galbūt ir toliau būtume naudoję tuos rekomenduotus kremus profilaktikai, tačiau sūnus ėmė skųstis, kad negali pakęsti jų riebumo, teplumo, kad jam jie sukelia labai nemalonius, erzinančius pojūčius, o oda vis tiek greitai išsausėja ir tenka vėl teptis keletą kartų per dieną. Žinoma, greit pastebėjau, kad vaikas tiesiog slapčia nustojo teptis visiškai.


Laimei, bėrimai nespėjo atsinaujinti, nes gavome pabandymui iš Jūsų šį prausiklį ir kremą. Prausiklis Beną iš pradžių labai nustebino ir sutrikdė - kaip galima praustis „aliejumi“? Tačiau jau po pirmojo naudojimo sūnus, paklaustas, kokie pojūčiai, atsakė: aš visas toks atsipalaidavęs ir išsilaisvinęs! Kadangi nesupratau, apie ką jis čia dabar, kitą dieną prausiklį išbandžiau ir pati. Iš tiesų, jis taip puikiai sudrėkina odą, kad ji tampa tarsi laisvesnė, nebėra to tempimo jausmo po maudynių. Ir drėkina tikrai puikiai! Jeigu oda pakankamai geros būklės, po prausimosi netgi nebūtina naudoti jokios papildomos drėkinančios kosmetikos! Taigi, rekomenduoju šį „auksą” net ir turintiems visiškai sveiką odą!


Kremais tepliotis Benas nelabai mėgsta, ypač po tų riebių tepalų, kuriuos naudojo žvynelinės pažeistai odai gydyti. Taigi, ir gavęs šį kremą į rankas, jis buvo nusiteikęs skeptiškai, vis vengė pradėti jį naudoti. Tačiau kaip tik tuo metu atostogavome Turkijos kurorte, buvo labai karšta, nuolat mirkome chloruotame baseinų vandenyje, sūrioje Viduržemio jūroje, net ir naudodami apsaugas nuo saulės, šiek tiek įrudome. Žinoma, visi pajutome, kad oda sausėja, ypač Benas. Jis vis ėmė prašyti: „Mama, gal turi rankinėje rankų kremo? Man taip džiūsta, kad net tempia”. Ir aš jam priminiau, kad yra gavęs visą milžinišką tūbelę drėkiklio eksperimentui. Jau pirmą kartą išsitepęs jis labai nudžiugo, kad kremas greit įsigeria, yra visiškai neriebus, neteplus, o drabužiai ir patalynė neprilimpa prie odos. Iš karto pamačiau, kad vaikas jaučiasi daug geriau, labiau atsipalaidavęs, oda tapo gerokai švelnesnė. Iš pradžių jam norėjosi kremą teptis kuo dažniau, tačiau jau po savaitės pamatė, kad užtenka pasitepti vieną kartą per dieną, kad oda „jaustųsi” puikiai. Taigi, šiandien Benas sąžiningai ir nuoširdžiai kas rytą susitepa šiuo kremu plaštakas, dilbius, alkūnes, nes jam tai patinka :)


Prisegu keletą nuotraukų, viena daryta užvakar, o viena – prieš naudojimą. Nors vizualiai skirtumų didelių nepamatysite, mūsų atveju visi pokyčiai yra pojūčiuose!


Benui neseniai buvo nustatyta žvynelinės diagnozė.
Benui neseniai buvo nustatyta žvynelinės diagnozė.
Asmeninio albumo nuotr.KOKIAS PRIEMONES IŠBANDĖ ŠEIMOS:


TOPIALYSE BAUME INTENSIF yra raminamasis, niežulį malšinantis ilgalaikio poveikio emolientas. Aukščiausios koncentracijos originalus medvilnės aliejus pirmąkart panaudotas odos priežiūros sudėtyje. Sukurtas jautrios ir trapios odos priežiūrai, jis ypač turtingas omega 3,6 ir 9 riebiųjų rūgščių. Tyras kokosų aliejus drėkina odą, ji tampa tarsi šilkinė bei maloniai kvepia. Intensyvus balzamas TOPIALYSE BAUME INTENSIF skirtas sausai, sudirgusiai ir atopinio dematito paveiktai odai. Jis mažina odos sudirgimą, slopina niežulį, atkuria odos apsauginį sluoksnį, drėkina ir ramina. Klinikiniais duomenimis įrodytas efektyvumas: 100 proc. sumažina niežėjimą ir tempimą, nuramina ir pamaitina odą.Markute photography


TOPIALYSE HUILE LAVANTE yra intensyviai raminantis micelinis prausimosi aliejus. Jis atkuria odos apsauginę funkciją ir taip apsaugo nuo išorinių dirgiklių poveikio. Omega 3, 6, 9 keramidais praturtintas maitinamasis kompleksas intensyviai drėkina, atkuria ir sustiprina odos apsauginę funkciją, pašalina sausumo ir niežėjimo pojūtį. Puikiai toleruojamas neriebus aliejus praturtintas itin švelniomis micelėmis puikiai valo odą jos neišsausindamas, nepalieka riebumo pojūčio. 24 val. efektyvumas. Sudėtyje nėra muilo, konservantų, silikono, parabenų, dažiklių, sulfatų. Tinka veido, kūno higienai kūdikiams, vaikams, suaugusiems. Gali būti naudojamas kaip aliejus voniai.Markute photography


Užsakymo nr.: PT_57263

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis