Vaikas susirgo vasarą: dažniausios priežastys ir pagalba

Vasara, nors atrodytų ir yra atostogų bei linksmybių metas, kartais gali suneraminti mažus vaikus auginančius tėvus. Yra tam tikra ligų grupė, kurios suaktyvėja būtent vasarą. Be to, neretai pasitaiko, jog net ir saulėčiausią bei karščiausią dieną vaikui pakyla temperatūra ar jis suviduriuoja.

Vasarą paūmėja kai kurios lėtinės ligos


Šiuo metų laiku labai dažnai suaktyvėja maisto alergija, alerginis rinitas, kurį sukelia žiedadulkės, bei kitos alerginės ligos. Maisto alergija vasarą paūmėja, nes sunoksta uogos, į kurias organizmas jautriai sureaguoja. Jei tėvai žino, kurioms uogoms ar kitiems maisto produktams vaikas yra alergiškas, jų turėtų neduoti ir vengti tų, itin dažnai sukeliančių alergiją, pavyzdžiui, braškių, žemuogių, vyšnių ir kitų raudonų uogų. Raudonieji serbentai susargdina daug rečiau, tačiau jei mažylis ypač jautrus, geriau rinktis baltuosius. 


Pirmą kartą naujų produktų vaikui patartina duoti labai mažai (būna, kad įjautrina ne pats produktas, o jo kiekis) ir stebėti, ar nesuviduriavo, ar neišbėrė odelės. 


Keliaujant vaikas gali susirgti suvalgęs netinkamo maisto, jei šeima pietauja kavinėse, o į patiekalų sudėtį įeina produktų, kurie sukelia alergiją. Tokiu atveju vaikui geriau valgyti naminį maistą, o jei šeima užsuko į kavinę, reikėtų itin atidžiai žiūrėti patiekalų sudėtį.


Šienligę galima palengvinti, jei tėvai jau žino, kuriems augalams vaikas yra alergiškas ir dar prieš jiems sužydint duoda vaistų nuo alergijos.


Vasaros vaistinėlė


Vaistinėlės turinys priklauso nuo klimatinės juostos, į kurią vyksta šeima. Bet visada, kad ir kur keliautumėte, būtina įsidėti kremą, apsaugantį nuo kenksmingų saulės spindulių, ir tokį, kuris gelbsti odai ilgiau pabuvus saulėje. Taip pat reikia ir repelento (vabzdžius atbaidančios priemonės), temperatūrą bei skausmą malšinančių vaistų. Jei vaikas linkęs sirgti alerginėmis ligomis, reikia įsidėti ir vaistų nuo alergijos.


Neretai keliaujant užpuola virškinimo bėdos, todėl labai svarbios priemonės, padedančios greičiau pasveikti. Vaiko organizmas gali netoleruoti pasikeitusio maisto, todėl gali sudirgti skrandis, ypač jei jo veikla dažniau trinka ir namie. Tada labai praverčia vaistai su virškinimo fermentais. 


Žinoma, reikia ir sterilių tvarsčių, priemonių nuo sumušimo ir nubrozdinimo sukeliamo skausmo. Praverčia ir termometras kūno temperatūrai matuoti.


Vasarą pakilo temperatūra


Kūno temperatūra gali pakilti, kai vaikas perkaista, peršąla, suserga užkrečiamosiomis ligomis, kurias sukelia virusai ir bakterijos, apsinuodija maistu ar augalais, jei šiuos kiša į burną ir prisiragauja. Vaikas, patyręs saulės ar šilumos smūgį, taip pat gali sukarščiuoti.


Jeigu pastebite, kad vaikui pakilo temperatūra, eiti į paplūdimį, kaitintis saulėje ir maudytis negalima. Stenkitės, kad vaikas per daug nebėgiotų ir nežaistų labai aktyvių žaidimų. Stebėkite ligonio būklę. Kuo vaikas mažesnis, tuo greičiau karščiuodamas netenka skysčių. Jei kūdikio kūno temperatūra pakilo per 38°C, tikrai reikėtų pasitarti su gydytoju.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis