Klaida, kurią daro tėvai, prausdami odos problemų turintį mažylį

Dauguma žmonių vis dar turi klaidingą nuomonę apie odos prausimą sergant atopiniu dermatitu.

Vienas pagrindinių klausimų, su kuriais susiduriama kasdien: kaip dažnai prausti sausą odą? Nors vanduo turi odos sausumą skatinančių medžiagų, tačiau yra nepakeičiama asmens higienos sudedamoji dalis.


Taigi, ar žinojote, kad sergant atopiniu dermatitu praustis galima kiekvieną dieną? Svarbu prisiminti keletą taisyklių maudynių metu, kurios padėtų sumažinti nemalonius lėtinės uždegiminės odos simptomus.


Visų pirma, norint sumažinti odos sausumą yra svarbi maudymosi trukmė. Maudynės neturėtų būti ilgos: prauskitės ne ilgiau 10 - 15 minučių.


Antra, vanduo turėtų būti drungnas: vandens tempertūra turi būti mažesnė nei kūno ir siekti ne daugiau 35°C.


Trečia, drungnu vandeniu patariama praustis tik švelniais, odą tausojančiais prausikliais. Svarbu atkreipti dėmesį į kūno priežūros priemonių sudėtį ir vengti kvapiklių, muilo, dažiklių ir kitų odai neigamą poveikį turinčių medžiagų.


Šios medžiagos sausina bei dirgina odą, todėl atopinio dermatito kamuojamai odai reikalingi tik odą maitinantys, įvairiomis naudingomis medžiagomis papildyti ir odos barjerinę funkciją atkuriantys produktai.


Paskutinis punktas, į kurį reikia atkreipti dėmesį – tai kūno plaušinė. Ji turėtų būti natūrali: geriausiai lino ar sizalio pluošto, kuri nedirgintų ir būtų kuo švelnesnė jautriai kūno odai.


Ką daryti iš karto nusiprausus?


Etapas po prausimosi yra paskutinis žingsnis, kuris pasižymi keliais aktualiais aspektais. Nusiprausus švelniai ir netrinant odos, ją nusausinkite švariu rankšluosčiu, pagamintu iš natūralaus pluošto.

Skalbimo metu rankšluosčiams, patalynei ir rūbams plauti naudokite švelnias ir aštrių kvapiklių neturinčias priemones.

Nepamirškite, kad ypač svarbu visą kūno odą per pirmąsias 3 minutes išlipus iš vonios patepti kremu emolientu ir tai daryti kiekvieną dieną.


Gydytojui paskyrus receptinius vaistus, juos tepkite tik bėrimų vietose įsigėrus kremui emolientui.

Prisiminkite, kad atopinis dermatitas yra lėtinė uždegiminė odos liga, kuria reikia rūpintis kiekvieną dieną. Tinkama odos higiena ir teisingos žinios ilgainiui padeda sumažinti ligos simptomus bei džiaugtis sveika ir gražia oda.


Šaltinis

Užsakymo nr.: PT_77547971

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis