Viena dažniausių vaikiškų ligų: aštrus skausmas ir pablogėjusi klausa

Ausies uždegimas yra bene dažniausia slogos komplikacija.

Ausies uždegimas


Otitas arba ūmus viduriniosios ausies uždegimas prasideda tuomet, kai iš nosies į ją patenka bakterijų. Ausies uždegimas dažniausiai prasideda antrą trečią slogos dieną, kai kūdikis ar mažas vaikas serga peršalimo ligomis: sloga, sinusitu ir panašiai. Kita priežastis yra ta, kad vaikas nemoka taisyklingai išpūsti nosies: pučia abi šnerves, pučia staigiai ir stipriai, dėl to per platų ir trumpą klausomąjį vamzdį gleivių iš nosies pakliūva į viduriniąją ausį. Ausies uždegimu susergama ir tada, kai vaiko nosies pertvara iškrypusi, jis turi adenoidų. Kartais ausies uždegimas gali prasidėti labai staigiai ir be slogos, tačiau dažniausiai pirmiausia vaikas suserga ja.


Kaip atpažinti otitą?


Vienas pagrindinių šios ligos požymių - stiprus ausies skausmas. Gali kilti vienos arba iš karto abiejų ausų uždegimas. Dažnai pakyla aukšta temperatūra, net iki 39 laipsnių. Vaikas ar kūdikis pasidaro neramus, verkia, blogai miega.

Jei vaikas mažas ir nemoka kalbėti, ausies uždegimą galima įtarti iš pasikeitusio mažylio elgesio: jis liečia ausis, muistosi, sukioja galvą į šonus, lyg ieškodamas patogios padėties.


Jeigu sergant kitomis ligomis maitinimas krūtimi kūdikį nuramina, šiuo atveju tai nepadeda. Vaikams, kurie serga otitu, sumažėja apetitas, nes valgant ausį skauda dar labiau. Dėl to žįsdamas vaikas gali mesti krūtį ar nevalgyti siūlomo maisto. Prasidėjus viduriniosios ausies uždegimui vaikas ne tik jaučia aštrų skausmą, bet ir jam pablogėja klausa.

Jeigu pastebėjote kelis ką tik paminėtus ligos požymius, kvieskite gydytoją ar vežkite vaiką pas jį.


Gydymas


Kol gydytojas neapžiūrės vaiko, į ausis nelašinkite jokių vaistų. Kūdikį žindykite ar vaikui skysčių duokite dažnai bei po truputį. Ant ausų galite uždėti šildomąjį kompresą - šiluma šiek tiek ramina skausmą ir padeda greičiau praeiti uždegimui. Jei kūno temperatūra pakilo iki 38 laipsnių ir daugiau, duokite ją ir skausmą mažinančių vaistų.

Gydytojui paskyrus gydymą, tiksliai laikykitės nurodymų ir nenutraukite vaistų bei procedūrų anksčiau, negu liepta.

Jeigu tai pūlingasis uždegimas, prireiks antibiotikų. Tuomet skausmas trunka vieną, dvi dienas.Maždaug per savaitę vaikas pasveiksta. Antibiotikai naikina pūlius, todėl ir sumažėja skausmas.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis