„Tavo vaikas": Trise po pasaulį. Pradžia

Ištrauka iš pirmojo projekto "Trise po pasaulį" straipsnio žurnale "Tavo vaikas".

Živilė ir Valdas Venskai 11 metų gyveno Londone, ten susilaukė sūnaus Toro (1,5 m.). Valdas dirbo Lietuvos Respublikos ambasados Jungtinėje Karalystėje vairuotoju, o Živilė – „Virgin Trains“ bendrovėje. Vieną gražią dieną jie nusprendė viską mesti ir iškeliauti trise po pasaulį. 


Valdas. Mintis pakeliauti kilo prieš trejus metus. Pagalvojome, būtų visai neblogai kažkur, ne Europoje, pagyventi. Tuomet pradėjome svarstyti, kokia ta mudviejų su Živile svajonių šalis, bet po pusmečio svajojimų ir ieškojimų susizgribome, kad dar... neturime vaikų. Negi taip ir gyvensime bevaikiai? Tokia mintis mums nepatiko, tad visas savo svajones sukoncentravome apie vaiką. Po pusės metų jis ir atsirado (juokiasi).


Živilė. Valdai, vaikai paprastai atsiranda po 9 mėnesių...


Valdas. Kai žmona tapo nėščia, planus apie gyvenimo kelionę pakoregavome. Galvoje ėmė dėliotis kitas variantas – kai mažyliui sukaks pusantrų, mes tiesiog imsime ir pakeliausime porą metų. Mudu su Živile taip ir neradome vienos savo svajonių šalies, į kurią norėtume kraustytis. Mintis apie kelionę gimė man, bet teko suderinti su žmona (kvatoja).


Živilė. Aišku, jis turėjo manęs atsiklausti, ar noriu, ar sutinku, ar pajėgsiu. Jeigu nebūčiau visko apgalvojusi ir sutikusi, niekur ir nebūtume išvažiavę.


Valdas. Po pusmečio svajonių ir planavimo nusprendėme įgyvendinti savo sumanymus, kad jie neliktų vien kalbomis. Jau prieš metus nusipirkome bilietus į Niujorką, pirmąjį mūsų kelionės tašką. Nuo to momento supratome, kad kelio atgal nėra. 


Dabar jau esame apgalvoję didžiąją dalį kelionės po Šiaurės ir Centrinę Ameriką: skrydžius, kur gyvensime, transportą. Pasilikome sau laisvės ir laiko improvizacijoms. Kartais spręsime vietoje, kaip ir kur toliau belsimės. Išskrendame spalio 15 dieną į Niujorką, o grįšime į Lietuvą kitų metų birželį. Po to vyksime į Pietryčių Aziją.


Sveikata ir pinigai


Valdas. Svarbiausia – kaip sutilpti į turimą biudžetą ir iš kur gauti daugiau pinigų (juokiasi). Biudžetas ir lėmė, kokias šalis rinktis, kokiais skrydžiais skristi. Nesinori galvoti apie tai, kas gali nutikti blogiausia, tačiau esame atsakingi ne tik už save, bet ir sūnų. Nusipirkome turbūt patį geriausią kelionių draudimą, jam netaupėme.


Živilė. Kadangi turime geras draudimo sąlygas, jei prireiks, galėsime kreiptis į privačias gydymo įstaigas, todėl per daug nesibaiminame. Atidžiai paskaitėme, kokie skiepai rekomenduojami vykstantiems į tas šalis, pasikonsultavome su specialistais, pasiskiepijome visais reikiamais skiepais. Kai keliauji po egzotines šalis su mažyliu, skiepytis reikia, dėl to abejonių nekilo. Turime rekomenduojamų vaistų sąrašą, Klaipėdoje susiradome vaikų gydytoją, kuri, jei prireiks, mus konsultuos nuotoliniu būdu.


Manta


Živilė. Vyrui paprasčiau, aš labai sunkiai įsivaizduoju, ką vešiuosi. Tiesiog rinksiuosi specialiai kelionėms pritaikytus daiktus – lengvus, praktiškus, patogius. Stengsimės imti visko minimaliai, galų gale, ko trūks, nusipirksime vietoje.


Valdas. Turime dvi kelionines kuprines – vienoje telpa 50 l, kitoje – 60 l, trūks plyš teks viską sutalpinti. Dabar kelionės daiktus po truputį krauname į dėžę, bandysime dar „parepetuoti“, kaip mums pavyks viską sudėti. Svarbiausia visokie telefonai ir jų įkrovikliai, kelioninis kompiuteris, higienos reikmenys, minimaliai drabužių ir avalynės, prožektoriai, daugkartiniai vandens buteliukai. Daiktus rinkomės, atsižvelgdami į patyrusių keliautojų rekomendacijas.


Živilė. Su mumis keliaus Toro vežimėlis. Specialaus maisto sūneliui nesivešime, jis jau viską valgo, be to, dar maitinu krūtimi, su tuo bėdų nebus. Sauskelnes pirksime vietoje, dar tikimės, kad Toras iki kelionės išmoks galutinai naudotis puoduku.


Visą straipsnį galite rasti spalio mėn. žurnalo "Tavo vaikas" numeryje.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis