Kaip sužinoti, ar esate geri tėvai: 7 požymiai

Ko turime nepamiršti, norėdami būti geresniais tėvais savo vaikams? Štai septyni gerų tėvų požymiai. Kviečiame perskaityti juos ir atsakyti sau į klausimą: "O koks aš esu tėtis/mama?".

Geri tėvai yra tie, kurie...


...apkabina ir myluoja vaiką...


Norite, kad vaikas augtų laimingas - apkabinkite jį ne tik tada, kai jam vienas ar trys mėnesiai, bet ir vėliau. Tai turi tapti įpročiu. Mylinčios mamos ir tėčio prisilietimai vaikui yra reikalingi kaip oras. Tai leidžia vaikui jaustis mylimu, formuoja jo pozityvų santykį su aplinkiniu pasauliu.


...pabučiuoja pasisveikindami ir atsisveikindami...


Atsisveikindami ir pasisveikindami, o ypač, jei ilgiau nematysite vaiko, pabučiuokite jį. Taip vaikams atsiskyrimas taps ramesniu, jie labiau pasitikės savimi ir jausis saugūs. Kai bučiuojate vaiką, jis jaučiasi laimingas ir mylimas, jo organizme padidėja „laimės" hormono endorfino.


Psichologai neabejoja, kad šeimoje, kurioje nesigėdijama parodyti vaikams meilę bučiniais, apsikabinimais, pamylavimais, vaikai auga labiau empatiški, komunikabilūs ir atviri.


...nebaudžia susinervinę...


Viena dažniausių tėvų klaidų, kad bausmę vaikui jie skiria iš karto, kai vaikas prasižengia. Tuo metu, apimti emocijų, tėvai dažnai neadekvačiai vertina įvykius, ir bausmė ne visada būna logiška.


Labiau pedagogiška būtų pasakyti vaikui, kad apie tai, kas įvyko bei bausmę pasikalbėsite šiek tiek vėliau. Iki tol jau spėsite nusiraminti ir adekvačiai sureaguosite į vaiko padarytą žalą be tai, ką jis turi padaryti, kad ją sušvelnintų. O gal pakaks tik pasikalbėjimo, kas ir kaip buvo?


...klausia ir gerbia vaiko nuomonę...


Tai puikus tėvų įprotis, kuriuo jie augina savarankišką asmenybę. Nesigėdykite paklausti vaiko: „O ką tu apie tai galvoji?", „Kaip tu tai vertini?", „Kaip pasielgtum?", „Ką renkiesi?" ir panašiai. Jūs galite nustebti, kokių įdomių įžvalgų išgirsite iš savo vaiko. Be to, tai skatina vaiką analizuoti, daryti apibendrinimus, turėti savo nuomonę ir nebijoti jos išsakyti.


...pagiria ir paskatina...


Racionaliai pagirti savo vaiką, paskatinti jį tinkamu laiku - didelis menas. Jeigu tėvai jo išmoksta, vaikas auga dar labiau pasitikintis savo jėgomis. Girti reikia ne abstrakčiai: „Šaunuolis", „Gražuolis", „Puikuolis", o už konkrečią padarytą pažangą ar akivaizdžias pastangas. Už tai, kad išmoko valgyti su šakute pats; kad moka beveik visas abėcėlės raides, išskyrus dvi; kad mokykloje gavo šešetuką, nes vakar buvo parnešęs penketuką.


Girdami ir skatindami vaiką pasistenkite nelyginti jo su kitais vaikais. Vaikas turi žinoti, kad gerbiate jį kaip asmenybę, už jo elgesį ir nuopelnus, kad mylite jį visokį - ir su visais pliusais, ir minusais.


...gerbia vienas kitą...


„Jei tu neleidi, eisiu pas mamą, ji leis", „Aš tavęs neklausysiu, mama sakė, kad tu kvailas" - jeigu tokius žodžius girdite iš savo vaiko, metas suklusti. Vyro pagarba moteriai, moters pagarba vyrui yra labai svarbi vaikiškos laimės dalis. Tėvai turi susitarti svarbiausiais vaiko auklėjimo klausimais ir neprieštarauti vienas kitam vaikui girdint, nežeminti, negriauti vienas kito autoriteto girdint vaikui.


...moka laiku susitvardyti...


Tai labai svarbu vaikui - turėti tėvus, kurie moka susitvardyti, nėra karštakošiai, kurie iš pradžių aprėkia, o tik po to pagalvoja, už ką. Ramus, pasitikintis savimi tėtis ir mama vaikui yra didesnis autoritetas už rėksnį. Matydami tėvų elgesį, vaikai nevalingai perima jų elgesio modelį.


Jeigu norime, kad vaikas išmoktų tinkamai išgyventi nesėkmes, augtų optimistišku ir pozityviu žmogumi, turime stengtis ir patys tokiais būti.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis