Kaip namuose pasigaminti kremą, saugantį odą nuo šalto oro

„Kaip apsaugoti jautrią mažylio odelę nuo aplinkos veiksnių – atšiauraus vėjo ir šalto oro?", – šį klausimą sau užduoda visos rūpestingos mamos bei tėčiai. "Sąmoningų mamų" bendruomenės įkūrėja, aromaterapeutė ir mama Giedrė Veličkienė sako, jog yra vienas tikrai veiksmingas, švelnus ir visai nebrangus gydymo ir prevencijos būdas nuo peršalimo ligų, tai - aromaterapija. Specialistė dalijasi savo sukurtu aromaterapinio kremo receptau, kuris padės apsaugoti odą nuo nepageidaujamo poveikio šaltuoju metų laiku.

 Konsultuoja aromaterapeutė ir „Sąmoningų mamų" bendruomenės įkūrėja Giedrė Veličkienė.

Tikriausiai kiekviena mama yra girdėjusi, kad jautriai mažylių odai nuo šalčio apsaugoti labai tinka natūralūs, šalto spaudimo augaliniai aliejai ir sviestai. Ir tai tikra tiesa. Juk mums svarbiausia, kad priemonė būtų natūrali, dovanota pačios Gamtos ir puikiai atliktų savo misiją: pamaitintų ir apsaugotų odelę.

TAIP PAT SKAITYKITE:

Atviras interviu su Rolandu ir Ieva Mackevičiais apie pirmąsias Kalėdas trise

8 vietos Lietuvoje, kur išties galima pajusti Kalėdų dvasią

Dažniausias pasirinkimas – afrikinio sviestmedžio kietasis aliejus (sviestas). Tai labai prabangus, turtingos sudėties sviestas, turi daug natūralios kilmės A ir E vitaminų. Sukuria apsauginį sluoksnį ant odos, neleidžia atsirasti nuožvarboms ir sudirgimams. Deja, šis aliejus (jo kvapas, konsistencija) patinka toli gražu ne visiems.

Mano favoritas - mango sviestas. Tai labai švelnus, net jautriausiai odai tinkamas kietasis aliejus, jau seniai naudojamas kūdikių ir vaikų odelės priežiūrai ir kosmetikai. Savo sudėtyje jis turi didelį kiekį vitamino E, fitosterolių ir fosfolipidų, kurie yra svarbūs odos atstatymui ir apsaugai, taigi yra idealus pasirinkimas žiemai.

Vienas neigiamas niuansas, kurį įvardina dauguma mamų, su kuriomis diskutuoju apie žiemines priemones - kietieji aliejai (sviestai) gana sunkiai tepasi ant odos, todėl kaskart prieš einant į lauką ir norint patepti vaikutį, pirmiausiai reikia pašildyti priemonę šilto vandens vonelėje arba „gromuliuoti" sviestą tarp pirštų.

Kol mano sūnelis buvo mažytis - naudojau šias priemones ir nekreipiau į šį menką nepatogumą dėmesio. Dabar, kai jis paaugo ir vis dažniau išsako savo nuomonę, įprastus apsaugos būdus teko keisti naujais, tobulesniais. Kodėl? Todėl, kad kaskart, kai noriu patepti skruostukus ir nosytę prieš einant žaist laukan sulaukiu riksmo: „Neee! Nenoriu taukų, man limpa/smirda/grūdeliai trina veidą (???)" ir pan.

Kas esate bandę šias priemones, žinote, jog kol sviestas yra neištirpęs, jame yra aliejaus „kristaliukai", kurie nuo rankų šilumos vėliau išsilydo. Man rodos - menka bėda, bet pusketvirtų metų mano sūnui tai – katastrofa.

Taigi, teko ieškoti naujų priemonių. Ėmiau ir pagaminau tradicinį maitinantį ir apsauginį kremą, kurį pakrikštijau pavadinimu „Raudoni skruostukai". Sūnus Arvydas dabar sako: „Mama, duok aš pats pasitepsiu tuo „vandų" kremuku". (Vandomis pas mus namuose vadinamas levandų eterinis aliejus).

Kremo sudėtis:

20 g mango sviesto;

20 ml norimo augalinio aliejaus (aš naudojau kanapių aliejų);

10 ml ramunėlių/levandų/rugiagėlių hidroliato (patys švelniausi variantai);

5 g alavijo;

10 lašų levandų eterinio aliejaus.

Iš šio kiekio gaunasi apie 60 ml levandomis kvepiančio ir geros konsistencijos kremo. Ir kas svarbiausia - jokių konservantų, emulsiklių ir panašių priedų, kurių dabar pilna net ir natūraliausioje kosmetikoje. Čia kaip konservantas veikia ramunėlių hidroliatas ir levandų eterinis aliejus.

Tik vienas pastebėjimas: toks kremas galioja ne ilgiau kaip 3 mėnesius, jį patartina laikyti vėsioje vietoje.

Jį galima naudoti ne tik kaip apsaugą keliaujant į lauką, tačiau ir sausai, jautriai odai prižiūrėti. Tik nepamirškite vieno dalyko - jei norite, kad aliejinės kosmetikos priemonės gerai įsigertų į odą, jas reikia tepti ant drėgnos odos. Tada nelieka „plėvelės".

Tačiau einant į lauką šis „plėvelės efektas" yra aktualus, tad kremą tepame ant sausos odos, kaip įprasta.

Kremas su mango sviestu tinka visai šeimai, taip pat ir mažiausiems kūdikėliams.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis