Ar sustiprins dvynių gimimas karališkąją santuoką?

Monakas džiaugiasi karališkais naujagimiais dvyniais. Monako kunigaikštis Albertas II ir jo žmona Charlene susilaukė berniuko ir mergaitės.

Smalsuoliai nekantravo, kokius gi vardus vaikams suteiks šeima, ir to ilgai laukti nereikėjo. Kaip pranešama oficialiame spaudos pranešime, gruodžio dešimtosios popietę, 17.06 val. gimusi mergaitė pavadinta Gabriella Therese Marie, o dviem minutėm jaunesnis brolis (gimė 17.04) vardu Jacques Honoré Rainier. Pastarasis vardas suteiktas senelio garbei – kunigaikštis Rainier mirė 2005 metais.

Dvyniai gimė gruodžio 10 dieną Monake, princesės Grace vardo ligoninėje.

TAIP PAT SKAITYKITE:
Paaiškėjo, kaip ir kur Kalėdas sutiks Kembridžo hercogienė Kate Middleton
Ko pasigenda Lietuvoje gyvenantis 2 vaikų tėtis italas

Nors dukrytė ir gimė pirmoji, šalies sosto pirmuoju įpėdiniu tampa berniukas. Monake galiojantis įstatymas suteikia šią privilegiją berniukams, nesvarbu, kad jie yra jaunesni už seses.

Monako kunigaikštis Albertas II ir jo žmona Charlene susilaukė dvynukų
Monako kunigaikštis Albertas II ir jo žmona Charlene susilaukė dvynukų
Reuters/Scanpix

Gimus karališkosios poros vaikams keičiasi sosto paveldėtojų eilė. Iki šiol karališkasis sostas būtų atitekęs kunigaikščio Alberto II seseriai kunigaikštytei Caroline von Hannover (57) ir jos vyriausiam sūnui Andrea Casiraghi (30). Dabar ši garbė atitenka ką tik gimusiam sūnui Jacques'ui.

Sosto paveldėjimo tvarka reglamentuota dešimtame Monako Konstitucijos straipsnyje. Pagal jį pirmenybė teikiama vyriškos lyties palikuoniui. Pagal Monako įstatymus abu esami nesantuokiniai kunigaikščio Alberto II vaikai į sostą pretenduoti negali.

Pietų Afrikoje gimusi Charlene, praeityje žinoma plaukikė, pirmagimius gimdė sulaukusi 36 -erių metų. Manoma, kad jai buvo atlikta cezario pjūvio operacija.

Kaip po gimdymo jaučiasi mama ir naujagimiai, daug informacijos nepateikiama, spaudos pranešime pateiktas vienas standartinis sakinys, jog „mama ir vaikai jaučiasi gerai".

Dvynių gimimą Monake pasveikino pabūklų salvėmis - kiekvienam vaikui buvo iššauta po 21 salvę, iš viso - 42.

Monakas švenčia: kunigaikštis Albertas II ir jo žmona Charlene susilaukė dvynukų
Monakas švenčia: kunigaikštis Albertas II ir jo žmona Charlene susilaukė dvynukų
Reuters/Scanpix

Charlene ir Albertas II šeimą sukūrė 2011 metais. Gandų apie esą pašlijusius karališkosios poros santykius būta jau nuo pirmųjų santuokos dienų, taip pat tuos kelerius metus, kai jie gyveno neturėdami vaikų. 

Šias kalbas pakurstydavo bendros poros nuotraukos, kurių daugumoje Charlene atrodydavo liūdna, jose nesimatė romantiškų jausmų, kurie būdingi neseniai susituokusioms poroms. Apie tai, kad laukia šeimos pagausėjimo, pirmoji Monako pora pranešė gegužės mėnesį. Buvo sakoma, kad gimdymas planuojamas apie Kalėdas.

Vida Press

Apie Charlene nėštumą nebuvo daug atviraujama, nors tai, kad kunigaikštienė laukiasi dvynių, kalbėta nuo pirmųjų dienų. 

Tik nėštumui baigiantis žiniasklaidoje pasirodė oficialus patvirtinimas, kad Albertas II taps iš karto dviejų vaikų tėčiu. 

Įdomi detalė buvo ta, kad vaikų lytis žinojo tik viena Charlene, o princas Albertas II nepageidavo to žinoti. Jis norėjo, kad tai būtų staigmena.

Vida Press

Dabar laukiama, kada bus paviešintos pirmosios kūdikių nuotraukos, šios tradicijos kunigaikštis Albertas II su žmona neturėtų ignoruoti.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis