Liepa Rimkevičienė - apie motinystę, saiką ir naujausią aistrą

Elegantiška, visada besišypsanti, trykštanti sveikata ir energija - tokią esame įpratę matyti žurnalistę ir viešųjų ryšių specialistę Liepą Rimkevičienę. Du berniukus auginanti žavi moteris neslepia, kad sveika mityba ir sportas yra seniai tapę neatsiejama jų šeimos gyvenimo dalimi, tačiau teigia į kraštutinumus nepuolanti.

Svarbiausias principas - saikas

„Stengiuosi sveikai maitintis, daug ką vasarą kaime užsiauginame patys, tačiau mūsų šeimos gyvenimas tikrai nesisuka apie maistą. Dabar jaučiamas ekologijos bumas man kartais atrodo mados reikalas. Perkamos ekologiškos tyrelės kūdikiams, mėsa, daržovės ar kosmetika... Tačiau net šiame ekologiškame judėjime jaučiamas vartotojiškas požiūris. Man svarbiausia - saikas. Žmogus gali išsiversti su gerokai mažesniu kiekiu daiktų ir maisto produktų nei įsivaizduoja", - kritiškai žvelgia L. Rimkevičienė.

TAIP PAT SKAITYKITE:
Beata Nicholson: dabar man svarbiausia yra...
Eglė Grėbliauskaitė - Tursienė: žaliavalgystė po gimdymo man suteikė jėgų

Aktyvios moters šeimos racione - daugiausiai kruopos ir daržovės, tačiau ji nevengia ir mėsos bei žuvies patiekalų. „Svarbiausia, kad maistas netaptų gyvenimo tikslu. Tai yra tik priemonė išgyventi, būti sveikam ir energingam, bet ne gyvenimo prasmė. Jei lauki savaitgalio tik tam, kad turėtum laiko prisigaminti įvairiausio maisto ir daug prisivalgyti, tai, mano manymu, yra tuštybė ir gyvenimo švaistymas. Yra daug svarbesnių dalykų. O dabar populiarus pilvo kultas mums svetimas. Valgome saikingai, kuo natūralesnį, kuo mažiau apdorotą, primaišytą maistą", - pasakojo pašnekovė.

Daržoves augina vaikai

Daugelį maisto produktų ji įsigyja kaime, kur pažįsta juos auginančius žmones. Vasaras leisdama Nidoje žuvį perka tik iš vieno patikimo žvejo, tad visada mėgaujasi šviežutėlėmis jūros gėrybėmis. Dviejų vaikų mama džiaugiasi, kad jos sūnūs nuo mažų dienų noriai kremta sveiką maistą.

Niekada neprievartauju nei savęs, nei vaikų: nenori - nevalgo. Žinoma, jei nenori todėl, kad prieš tai suvalgė šešis saldainius, čia jau kitas klausimas. Bet jei nejaučia alkio dėl karščio ar prastos savijautos, niekada nekišu maisto per prievartąLiepa Rimkevičienė

„Valgymas turi būti šeimos gyvenimo dalis, pusryčiaudami ir vakarieniaudami su tėvais vaikai išmoksta valgyti net keisčiausius dalykus, juk mažieji visada lygiuojasi į vyresnius. Tačiau jei vaikui vis duodi ką nors „pagraužti", jis pripranta, kad vaikai turi savo vaikišką maistą, tuomet jam ima atrodyti, kad suaugusieji valgo nesąmones", - teigė L. Rimkevičienė.

Žinoma mama turi savų gudrybių, kaip sudominti vaikus sveikesniais produktais - leisti juos užsiauginti patiems. „Jie patys pasėja tą sėklytę, pirštukais purena žemę, mato kas iš jos išauga, stebi kaip išsiskleidė žiedelis, kaip užsimezgė, augo cukinija - žino visą ritualą. Ir kai galiausiai mes ją parsinešam į virtuvę, vaikai nekantrauja jos paragauti. Tai yra su meile užaugintos daržovės. Matydamas visą procesą vaikas visai kitaip žiūri, valgo kaip savo užaugintą produktą", - patirtimi dalinosi pašnekovė.

Intuityvus valgymas

„Visada maniau, kad valgyti reikia su pasimėgavimu, tačiau tuo pačiu svarbu jausti saiką. Maistą turi suvalgyti su meile, padėkoti ir būti laimingas. Jei įsitempęs skaičiuosi kiekvieno kąsnio kalorijas, prarasi gyvenimo džiaugsmą", - dietomis nesižavi L. Rimkevičienė.

Moteris stengiasi laikytis mitybos ritmo: pusryčiai, pietūs ir vakarienė, tarp jų - užkandžiai. Automobilyje visuomet vežiojasi sveikų užkandžių - sėklų, šviežių ir džiovintų vaisių, riešutų, kad išalkę vaikai turėtų ko užkrimsti. „Niekada neprievartauju nei savęs, nei vaikų: nenori - nevalgo. Žinoma, jei nenori todėl, kad prieš tai suvalgė šešis saldainius, čia jau kitas klausimas. Bet jei nejaučia alkio dėl karščio ar prastos savijautos, niekada nekišu maisto per prievartą", - pasakojo L. Rimkevičienė.

Gamta - geriausia vieta sportui

„Kiek kartų esu mėginusi eiti į sporto klubą, niekada ten neužsilikdavau. Visad apimdavo jausmas, kad tai yra tuščias laiko užmušinėjimas, triniesi tarp tų geležinių instrumentų, imituoji judėjimą. Tai tarsi pripažinti, kad esi lyg daiktas - „tiuninguoji" kūną, patį save palikęs spintelėje. Visiškai kitas dalykas, kai sportuodamas jauti vidinę harmoniją, tau tai patinka.

Auginu vaikus taip, kaip pati užaugau,o ne todėl, kad prisiskaičiau „protingų" knygų, ar kad tai tapo mada.Liepa Rimkevičienė

Tiesiog kaifuoju sportuodama gamtoje, ir bėgioju ne todėl, kad taip reikia, o todėl kad miško oras, aplinka leidžia jaustis pakylėtai - gera, gaivu, šviežia. Tai nesulyginama su bėgimo takeliu uždaroje patalpoje. Visos mano draugės bėgioja. Įsijungiame telefonuose esančias programėles, o paskui mergaitiškai pasilyginame, kuri įveikė įdomesnę distanciją ar padarė didesnę pažangą", - pasakojo pašnekovė ir savo baltajame „Samsung" GS5 telefone parodė jau šį pavasarį pėsčiomis ir dviračiu įveiktas trasas taip mėgstamoje Nidoje.

L. Rimkevičienė užsiminė ir apie naują aistrą - neseniai atrastą jogą, kurios asanas kartu su vaikais atlieka pajūryje, kaime, o šaltuoju metų laiku - namuose. Kai tik gali, vasarą automobilį iškeičia į dviratį.

„Nuo vaikystės daug laiko praleisdavau kaime, gamtoje. Užaugau visame tame, ką dabar vadiname ekologija, sveika gyvensena. Tai buvo mano gyvenimo dalis - artimai, betarpiškai jausti gamtą, gyventi joje. Vaikystėje eidavau prie to paties šaltinėlio iš kurio dabar geria mano vaikai. Auginu juos taip, kaip pati užaugau,o ne todėl, kad prisiskaičiau „protingų" knygų, ar kad tai tapo mada", - sakė gyvenimo džiaugsmu trykštanti moteris.

Liepa Kiauleikytė-Rimkevičienė
Liepa Kiauleikytė-Rimkevičienė
DELFI / Tomas Vinickas

Vandens magija

„Mano manymu, gerai žmogaus jausenai itin svarbus vanduo. Vasaras stengiamės praleisti gamtoje, daug laiko būname kaime ar pajūryje. Kaime visuomet važiuojame prie šaltinėlio, atsivežame tyro gyvo vandens. Tikiu, kad vanduo iš miško yra ypatingas, jis gali atstoti net prabangiausias kosmetikos priemones", - kalbėjo pašnekovė.

Liepos šeima nesilanko baseinuose, kur nuo chemikalų gausos vaikus net išberia, tačiau mažieji visą vasarą turškiasi atviruose vandens telkiniuose. Štai ir šiemet, nors dar tik gegužė, jaunieji Rimkevičiukai jau maudosi ir upėje, ir jūroje.

„Vanduo man labai svarbu, netgi svarbiau nei maistas. Juk net 70 procentų žmogaus organizmo sudaro vanduo. Kasdien išgeriu apie tris litrus vandens, kai jo nuolat turi šalia, tai paprasta. Ir mano vaikams neįsiūlysite sulčių ar limonadų, troškulį jie malšina tik vandeniu. Vasarą, kad būtų įdomiau, vandenį įvairiai pasigardiname - įmetame mėtų, melisų lapų, įvairių uogų ar vaistažolių", - gurkštelėjusi vandens pokalbį baigė L. Rimkevičienė.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis