Kaunietė Violeta kuria iš piešinių „išlipusius“ žaislus

Kūrybingas mamas pristatanti mūsų portalo rubrika KURIANTI MAMA laukia jūsų. Jeigu norite, kad apie jūsų veiklą sužinotų daugiau žmonių, rašykite el.p. portalas@tavovaikas.lt. Šiandien kviečiame susipažinti su Violeta iš Kauno.

Esu dviejų berniukų mama – Emiliui 13 metų, Nojui – 8. Rankdarbiai visą gyvenimą buvo su manimi ir šalia manęs. Močiutė nuostabiai siuvinėjo iki pat mirties. Mama labai mėgsta megzti, išmokė to ir mane. Kai klasės draugės penktoje klasėje bandė megzti šalikus, aš jau mezgiau megztinius sau. Visada mėgau fantazuoti ir kažką prifantazavus sukurti.


Mokykloje laikiau dailės egzamina, ten buvo teorinė ir praktinė dalis. Per praktinę dalį siuvau skudurines Onutes. Kai dabar sakau, tai buvo ženklas. Po to įstojau į KTU Dizaino fakultetą, baigiau labai technologinius mokslus ir tik truputį meniškus. Aš esu medienos technologė/dizainerė, esu šiek tiek dirbus baldų srityje, bet atsiradęs vaikelis ir dažni jo sirgimai mane paskatino kurti papuošalus ir žaislus savo vaikui. Tada pradėjau skaičiuoti, gal galiu užsidirbti atlyginimą būdama su vaiku namie.


Violeta su Emiliu ir Nojumi
Violeta su Emiliu ir Nojumi
Asmeninio albumo nuotr.


Papuošalus pradėjau kurti prieš 13 metų, tada kuriančių buvo nedaug, maža konkurencija ir tikrai atlyginimą užsidirbdavau. Bet laikui bėgant šioje srityje atsirado daugiau kuriančių, nei perkančiu. Tad aš pakeičiau rankdarbių kryptį ir pradėjau gaminti žaislus ne tik savo vaikams, bet ir kitiems. Nojus su mamos kurtu žaislu
Nojus su mamos kurtu žaislu
Asmeninio albumo nuotr.Nojus
Nojus
Asmeninio albumo nuotr.


Mano rankdarbiai dažniausiai „gyvena“ internete, dažnai kuriami pagal užsakymus ir gyvai aš jų neparduodu. Esu buvusi keliose mugėse, bet supratau, kad tai ne man. Man labiau patinka bendravimas internetu. Feisbuke mano puslapis vadinasi „Žaislų istorijos“. Pavadinimas gimė todėl, kad kartais man šauna mintis prie žaislo sukurti istoriją.


Nerti žaislus pagal piešinius mane įkvėpė Nojus. Būdamas 3,5 metų jis nupiešė tokį smagų žmogeliuką, kad man užsinorėjo jį nunerti. Štai tas žaisliukas:Nojui žaislas labai patiko ir jam gimė mintis nupiešti save patį. Tada užsiprašė, kad aš vėl piešinį nunerčiau. Štai koks jis pavyko:

Tuo, ką sukurdavau, pasidalindavau feisbuke ir sulaukdavau pagyrimų, aikčiojimų, užsakymų. Vieną kartą yra buvę, kad gavau vaiko piešinį ir net nesupratau, kas tai yra. Elektroniniu paštu nuotrauka buvo atsiųsta apversta. Tada pasikviečiau savo vaikus ir sakau ir paklausiau, ką jie čia mato. Jie man greitai atvertė nuotrauką į tinkamą pusę ir tada paaiškėjo, kad tai trigalvis slibinas.


Labai džiaugiuosi, kad mano veikla yra būtent tokia. Kad galiu dirbti tokiom valandom, kokiom noriu. Aišku, kai spaudžia užsakymai, ypač kalėdiniu laikotarpiu, tai darbas vyksta visomis valandomis ir be jokių laisvadienių. Bet kai pati sau bosas, galiu ir tą laikotarpį pasireguliuoti. O laiko pasireguliavimas yra be galo be krašto geras dalykas auginant vaikus. Nereikia sukti galvos, su kuo jie bus po mokyklos, ar pavalgys, ar pamokas padarys. Galiu sudalyvauti renginiuose, išvykose bei ekskursijose, kurios vyksta pamokų metu ir pamatyti, kaip vaikai leidžia laiką su mokytojais. Taip pat kartais pravedu pamokėles vaikų klasėse, kuriam rankdarbius. Tai yra nuostabios akimirkos, kurių linkėčiau visiems tėvams, deja, dėl darbų grafiko ne visiems prieinamos.


Mano kurtų žaislų mūsų namuose yra nemažai, gal nelabai kaip puošybos elementai, tiesiog su jais žaidžiama ir gana dažnai. Tas man labai glosto širdį, nes žaislas tam skirtas, kad mažos rankytės su juo žaistų ir glaustų prie širdies.Violeta rankdarbiais susidomėjo būdama visai maža.
Violeta rankdarbiais susidomėjo būdama visai maža.
Asmeninio albumo nuotr.


Aš pati labai mėgstu„išlipusius“ iš vaikų piešinių žaislus, nes juose yra daug fantazijos ir minčių sudėta, kartais rankytės neklauso ir linijos būna kreivokos, o tai perteikti žaisle yra didelis iššūkis. Būtent tai man patinka.


Visoms mamoms linkiu svajoti ir nebijoti įgyvendinti savo svajones. Tada sugalvoti naują svajonę ir vėl ją įgyvendinti.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis