Jaunasis Lietuvos laipiojimo talentas užkariauja tarptautinę varžybų areną

Vilnietis Oskaras Mikelionis – iš pažiūros aktyvus, niekuo neišsiskiriantis Lietuvos penktokas. Tačiau Oskaro mintyse sukasi dideli planai, tad po mokyklos jis skuba ne į kiemą žaisti su draugais, o į treniruotę.

Nuo pat mažų dienų besikarstęs medžiais, prieš penkerius metus Oskaras atrado laipiojimo sportą ir dabar užkariauja tarptautinę varžybų areną bei yra rimtai nusiteikęs patekti į 2024 metų Olimpiadą. Rugpjūčio pradžioje tuomet dar dešimtmetis sportininkas iškovojo 13 vietą laipiojimo sporto varžybose „Rock juniors 2018“, dar kitaip vadinamomis jaunųjų laipiotojų iki 14 metų pasaulio čempionatu.


Džiuginantys rezultatai – nuoseklaus darbo rezultatas


Tai, kad Oskaro Mikelionio planai atstovauti Lietuvai Olimpiadoje rimti liudija įtempta treniruočių dienotvarkė padedant profesionalų komandai. 4 kartus per savaitę vykstančios laipiojimo treniruotės „Montis magia“ laipiojimo salėje, papildomi užsiėmimai su užsienio laipiojimo ekspertais, konsultacijos su „Alfa steps“ profesionaliais kineziterapeutais – tai jaunojo sportininko kasdienybė.


Asmeninio albumo nuot.Asmeninio albumo nuot.


Savaitgaliais Oskarą, besivaržantį kartais net ir su suaugusiais sportininkais galima išvysti laipiojimo varžybose didžiausiuose Lietuvos miestuose bei Rygoje. Nuo 2016 metų sportininkas savo amžiaus grupėje Baltijos šalyse neranda konkurentų ir kasmet iškovoja Lietuvos jaunimo boulderingo čempiono bei Lietuvos jaunimo boulderingo taurės titulus. Pasiekti aukštus rezultatus padeda ne tik talentas, bet ir išskirtinis berniuko charakteris. Pozityvumas, kantrybė ir atkaklus tikslo siekimas – Oskaro savybės padedančios nesustoti susidūrus su sunkumais.


Asmeninio albumo nuot.Dalyvavimas aukšto lygio tarptautinėse varžybose Oskarui taip pat ne naujiena – kasmetiniame „Rock juniors“ festivalyje Oskaras dalyvavo jau trečiąjį sykį. Taip pat šiais metais sportininkas dalyvavo „Petzen Climbing Trophy“ tarptautinėse varžybose, iškovojo pirmąją ir antrąją vietas Londono apylinkėje Didžiosios Britanijos (BMC) jaunimo taurės atrankiniuose etapuose bei 7 vietą BMC jaunimo taurės superfinale.


Asmeninio albumo nuot.


Per kelerius metus tarptautinėje arenoje įgyta patirtis neabejotinai prisidėjo prie aukšto sportininko rezultato „Rock juniors 2018“ varžybose.


Puikus rezultatas šaliai, kurioje nėra kalnų


„13 vieta pasaulyje trikovės disciplinoje – iš tiesų solidus mūsų šalies sportininko rezultatas. Nors Lietuvoje dėl sportinių bazių trūkumo yra gana sudėtinga treniruotis sudėtingumo bei ypač greituminio lipimo disciplinomis, tačiau visus praėjusius metus su Oskaru ieškojome galimybių paįvairinti treniruočių rutiną, dalyvavome tarptautinėse varžybose bei nuosekliai dirbome. Tad nenuostabu, jog įdėtas darbas atsiperka puikiu rezultatu“ – sportininko pasirodymu tarptautinėje arenoje džiaugiasi Oskaro trenerė Milda Koreivaitė.


Oskaras su trenere
Oskaras su trenere
Asmeninio albumo nuot.


Asmeninio albumo nuot.


Svarbu paminėti, jog Oskaras – pirmasis ir turbūt kol kas vienintelis lietuvis besitreniruojantis visose trijose laipiojimo sporto varžybų rūšyse: greituminio lipimo, sudėtingumo bei boulderingo. Būtent šios trys laipiojimo disciplinos ir sudaro trikovės rungtį, kurioje Olimpiadoje varžysis laipiotojai.


Asmeninio albumo nuot.


Asmeninio albumo nuot.


Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis