Kaip šiandien gyvena jauniausia Europos ankstukė, gimusi vos 21 nėštumo savaitę

Prieš aštuonerius metus, kai 21 nėštumo savaitę išvydo šį pasaulį, ji svėrė 460 gramų. Vokietijoje 2010 metų lapkričio mėnesį gimusiai Friedai šiomis dienomis sukako aštuoneri metai ir ji jau lanko mokyklą.

Priminsime, kad įprastas nėštumas trunka 40 savaičių. Tuo tarpu Frieda gimė, kai jos mama buvo vos 21 savaitę nėščia. Neišnešiotukės svoris tąkart buvo 460 gramų, o ūgis – 26 cm.


Šiandien mergaitė jau lanko mokyklą. Čia jai patinka. Paklausta, kokia pamoka labiausiai patinka, Frieda atsako, kad fizinis lavinimas. Frieda auga sportiška ir aktyvi – žiemą mėgsta slidinėti slidėmis ir mielai čiuožia su pačiūžomis ant ledo.

Kaip Vokietijos žiniasklaidai pasakojo mergaitės mama Yvonne, šiuo metu Frieda sveria 17 kilogramų ir yra 115 centimetrų ūgio. Didelių sveikatos problemų mergaitė neturi, tačiau mokykloje jai nelengva sukaupti dėmesį ir suvaldyti didelį aktyvumą.


Šiuo metu Friedai priklauso Europos rekordas – ji yra anksčiausiai gimusi ir išgyvenusi neišnešiotukė. 2014 metais JAV gimė ankstukas, kuris už Friedą yra anksčiau gimęs dar 2 dienom ir taip pat sėkmingai auga. 


21 nėštumo savaitę prasidedantis gimdymas, jei vaikelis gimsta negyvas, daugelyje šalių net nelaikomas gimdymu, o pagal galiojančius įstatymus tėra persileidimas. Tai, kad Frieda išgyveno ir užaugo, yra tikras stebuklas. 


Pasakodama apie dukrytę, mama sako, kad ji yra linksmas ir smagus vaikas. Tiesa, labai nevalgus, todėl tėvams tenka pasukti galvas, ką įsiūlyti valgyti Friedai.


Friedos mama Yvonne laukėsi dvynukų, deja, broliukas Kilianas neišgyveno. Jis mirė praėjus 6 savaitėms po gimimo.  Priešlaikiu gimdymu laikomas toks, kai gimdymas prasideda anksčiau kaip 37 nėštumo savaitę.  

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis