Meghan Markle gimdymas bus neįprastas: tai pirmasis atvejis karališkosios šeimos istorijoje

Šių metų pavasarį, praėjus beveik metams po vestuvių, Didžiosios Britanijos princas Harry su žmona Sasekso hercogiene Meghan Markle taps tėvais. 37 metų nėščioji yra prasitarusi, jog gimdymas numatytas ankstyvą pavasarį, todėl manoma, kad tai bus balandžio pradžia.

Buvusi garsi JAV aktorė, o dabar Didžiosios Britanijos princo Harry (34) žmona Meghan Markle gimdys toje pačioje privačioje Londono ligoninėje, kurioje gimdė ir Kembridžo kunigaikštienė Catherine Middleton. Visgi pirmasis Meghan gimdymas bus labai neprastas dėl vienos priežasties – hercogienė pageidauja, kad gimdyme dalyvautų gimdyvės padėjėja – dula.


Kaip praneša Didžiosios Britanijos spauda, Meghan gimdys su 40 metų patyrusia dula ir trijų vaikų mama Lauren Mishcon. Tai bus pirmasis atvejis karališkosios šeimos istorijoje, kai gimdyme dalyvaus ne tik ligoninės medikai ar šeimos nariai (Kate Middleton gimdymuose dalyvavo vyras princas Willliamas), bet ir žmogus, nesusijęs nei su karališkąja šeima, nei su ligonine.


Meghan Markle
Meghan Markle
Vida Press


Pranešama, kad dula jau ne kartą susitiko su karališkąja pora ir pokalbių metų daug dėmesio buvo skiriama ne tik Meghan pasiruošimui gimdymui, bet ir princui Harry. Dula ruošia būsimąjį tėtį, kaip jam elgtis gimdymo metu, kokios pagalbos tuo metu reikia moteriai.


Šią žinią Didžiosios Britanijos dulos priėmė su džiaugsmu. Šalies dulų forume, kuriame bendrauja beveik 800 narių, minėtoji Lauren Mishcon buvo paklausta tiesiai šviesiai, ar tai tiesa, tačiau dula to nepatvirtino. Žiniasklaidos kalbinama gimdyvės padėjėja - dula sakė, kad gerbia visų savo klientų konfidencialumą ir jų tapatybių neatskleidžia.


Princas Harry ir Meghan Markle
Princas Harry ir Meghan Markle
Vida Press


Kas yra dula?


Iš senovės graikų kalbos kilęs žodis "doule" reiškia moters patarnautoją. Dulų judėjimo pradžia yra JAV, o dulos Lietuvoje pradėjo aktyvią veiklą tik 2013 metais. Dula gali padėti savo žiniomis: papasakoti besilaukiančiai moteriai ir jos šeimai apie tai, kas yra gimdymas, kokia įprasta jo eiga, ko galima tikėtis iš savęs bei kitų gimdymo metu. Ji gali vesti grupinius ar individualius mokymus, pasirengimo gimdymui grupes.


Ji gali pagelbėti ir fiziškai – gimdymo metu ir po jo: kartais tai būna masažas, kartais – palaikymas už rankos ar sustiprinimas žvilgsniu, stiklinės vandens padavimas ar vaikelio nuprausimas. Taigi visa tai, ko reikia gimdyvei ir (ar) jos šeimos nariams.


Dar dula geba palaikyti emociškai, suprasti bei tinkamai atliepti gimdančios moters ir jos vyro išgyvenimus, būsenas, padėti lengviau, šviesiau, pozityviau per jas pereiti.


Anksčiau TAVO VAIKO kalbinta dula Lina Gabrijolavičienė yra sakiusi: „Pasauliniai tyrimai rodo, kad dulos dalyvavimas lemia geresnę mamos ir vaiko sveikatą, mažesnę baimę ir skausmą, trumpesnį gimdymą, mažesnę cezario operacijos tikimybę, mažesnį poreikį nuskausminamiems vaistams, mažiau medicininių intervencijų, sėkmingiau užmegztą ryšį su naujagimiu, ilgesnį žindymą. Taip pat mamos geriau vertina savo gimdymą ir geriau jaučiasi po jo. O tai turi tiesioginį ryšį su mažesne pogimdyminės depresijos tikimybe, geresniais poros santykiais, geresniu pačios moters savęs, kaip mamos ir moters, vertinimu ir pasitikėjimu. Ilguoju laikotarpiu gimdymo tikslas nėra vien tik "sveika mama, sveikas vaikas". Ši patirtis yra viena svarbiausių moters gyvenime – patyrusi gimdymo nuoskaudų ar traumą ir neturėjusi galimybės jų perdirbti, moteris nešiosis šią žaizdą visą gyvenimą. Kiek močiučių, tetų ir mamų net ir po penkiasdešimties metų su smulkiausiomis detalėmis prisimena tai, kas vyko joms gimdant – net jei tai buvo grubus žodis, šaltas prisilietimas ar svetima baimė, tai lieka jų pasąmonėje ir kūno atmintyje, formuoja žalojančias nuostatas ir elgesį“.


Išsamų interviu su dviem Lietuvoje dirbančiomis dulomis kviečiame skaityti ČIA.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis