Praėjusių metų „Išsipildymo akcijos“ herojų kasdienybė šiandien pilna džiugesio: „Esame neišpasakytai dėkingi už tokią dovaną!“

Praėjusiais metais Agnės ir Mariaus Kilmanų šeimos istorija palietė daugybę geros valios žmonių. Tąkart pagalbos reikėjo tiek kepenų transplantaciją išgyvenusiai Elžbietai, tiek ir šeimos įsivaikintai, nuo vaisiaus alkoholinio sindromo kenčiančiai Evelinai. Gerų žmonių valios ir „Išsipildymo akcijos“ dėka, abiejų mergaičių gyvenimas šiandien jau kitoks. Už tai šeima ne tik dėkoja visiems, prie to prisidėjusiems, bet ir pasakoja, kaip pasikeitė vaikų kasdienybė.

Dėl daugybės gerų žmonių, pernai prisidėjusių prie „Išsipildymo akcijos“, nuo alkoholinio vaisiaus sindromo kenčiančiai Evelinai buvo nupirktas specialus medicininis prietaisais, sukurtas treniruoti žmogaus smegenis, įsisavinant ir priimant informaciją, o įvairios jos lankomos terapijos atnešė ne vieną ją globoti priėmusią šeimą džiuginantį rezultatą – šiandien mergaitės raida yra stipriai patobulėjusi. O jos sesutei Elžbietai, vos 5-erių metų išgyvenusiai kepenų transplantaciją, paramos projektas padėjo užtikrinti geriausią priežiūrą.


„Nepaisant sveikatos sutrikimų, „Išsipildymo akcijos“ dėka mergaitės gali sėkmingai augti ir džiaugtis gyvenimu. Esame neišpasakytai dėkingi už tokią dovaną!“ – sako šeima.


Elžbieta
Elžbieta
Asmeninio albumo nuotr.


Mergaičių tobulėjimu džiaugiasi kasdien


Kaip pasakoja mergaičių mama Agnė, tai, kad tiek gerų žmonių prisidėjo prie „Išsipildymo akcijos“, Evelinai leido stipriai patobulėti. Ji ne tik lankėsi specialiuose užsiėmimuose, kurių metu vaiko smegenys yra stimuliuojamos siekiant atkurti prarastas ar nesusidariusias jungtis, bet ir pradėjo darbuotis su logopede, specialiąja pedagoge, lankyti kineziterapiją. Galiausiai Evelina netgi pradėjo lankyti būrelius – šokius ir karatė!


„Vaiko raidos klinikoje jai taip pat buvo taikoma logo bei ergoterapija, kineziterapija, burnos ir kūno masažas. Tai buvo gana intensyvi stimuliacija, todėl labai tikimės, kad tai turės be galo daug įtakos mūsų Evelytės raidai. Taip pat mums pritaikytas psichiatrės gydymas. Ištyrėme Evelinos akytes, pritaikėme akinukus – šiuo metu sekame dinamiką. Galėjome užtikrinti omega rūgščių, vitaminų, mikroelementų vartojimą“, – apie tai, kaip per metus pasikeitė Evelinos gyvenimas, pasakoja mama Agnė.


Taip pat mergaitei nupirkta speciali „BrainBoy Universal“ medicininė įranga, kurios veiksmingumas įrodytas moksliniais tyrimais. Ši įranga padeda geriau suvokti vizualinį ir garsinį eiliškumą, lavina garso suvokimą, didina motyvaciją mokytis ir prisideda prie kitų vaiko elgesio pokyčių. Anot Agnės, naudojant šią įrangą, atsiranda fiziniai pokyčiai smegenų sistemoje, o tai leidžia pagerinti ir mokymosi rezultatus. 


Evelina
Evelina
Asmeninio albumo nuotr.


„Mums svarbus net menkiausias žingsnelis į priekį, nes dėl mažų pokyčių mes turime nuveikti labai daug. „Išsipildymo akcijos“ dėka galime pasidžiaugti platesniu Evelytės žodynu, raidžių, skaičių bei spalvų suvokimu. Jai kasdien vis geriau sekasi pačiai savarankiškai valgyti, rengtis, gerti, praustis. Ji vis geriau darbuojasi įvairių užsiėmimų metu, sukaupia dėmesį. Mergytė tapo mažiau chaotiška“, – pasakoja mama.


Taip pat mergaitė pradėjo lankyti bendrojo ugdymo veiklose darželyje, o tai kelia didžiulį džiugesį visai šeimai.


Kur kas geriau šiandien jaučiasi ir kita šeimos dukrelė Elžbieta, šiuo metu besimokanti 3 klasėje. „Ji su užsidegimu mokosi anglų kalbą, mėgsta sportuoti, yra tikra gyvūnėlių mylėtoja. Namuose ji tikra pagalbininkė: padeda sesei, rūpinasi 2 šunimis ir kate, mus stebina mielais siurprizais arba savo gamintu maistu. Labai džiugu, jog atėjus rudeniui – ligų sezonui – ji kol kas laikosi gana šauniai. Lapkričio mėnesį Elžbietos laukia operacija Lenkijoje, po kurios 3 mėnesius negalės sportuoti – viliamės, jog mūsų stiprioji kovotoja puikiai įveiks šiuos laukiančius iššūkius“, – su meile pasakoja Agnė.


„Išsipildymo akcija“ bendradarbiauja su aukojimo internetu portalu aukok.lt, telekomunikacijų operatoriumi TCG, operatoriais Bitė, Tele2 ir Telia. Skambinti ar rašyti trumpąsias SMS žinutes ir paaukoti galite šiais numeriais: 1891 – 5 EUR, 1892 – 10 EUR.


Visa paaukota suma keliauja į „Išsipildymo akcijos“ sąskaitą – akcijos partneriai netaiko jokių kitų mokesčių.


„Išsipildymo akcijos“ skaidrumu rūpinasi audito įmonė Grant Thornton Baltic.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis