Tapusi mama Giedrė įgyvendino savo svajonę, kuri gimė iš meilės kelionėms ir fotografijai

Portalas TavoVaikas.lt atidaro naują rubriką KURIANTI MAMA apie šeimas, kurias vaiko gimimas įkvėpė naujiems iššūkiams. Šiandien kviečiame susipažinti su žavia ir veiklia Vincento mama Giedre.

Susipažinkime, Giedre, iš arčiau - pristatykite savo šeimą ir save.

Esu Giedrė, mano vyras Paulius ir mūsų mažas stebukliukas Vincentas. Sakau mažas, nes Vincentui tik 1,5 metukų. Gyvename nuostabiame mieste Vilniuje, kasdien džiaugiuosi jog esu Lietuvoje. Prieš tai net 7 metus gyvenau 6 skirtingose šalyse, dėl to gyventi savame krašte, kvėpuoti grynu oru ir džiaugtis artimaisiais bei draugais yra tiesiog labai gera. Į Lietuvą nusprendžiau grįžti dėl asmeninių aplinkybių, ir manau, kad šis sprendimas buvo teisingas, nes grįžusi sutikau Paulių, su kuriuo sukūrėme šeimą. Susipažinome simboliškai – per Pasaulio Lietuvių Jaunimo susitikimą, kuris vyksta kas dvejus metus Prienų harmonizavimo parke. Kartu esame jau beveik 4 metai, susituokėme 2017 metų vasarą.

Asmeninis archyvas

Asmeninis archyvas

Ar veikla, kuria užsiėmėte iki gimstant sūnui, buvo kitokia, negu dabar?

Žinoma – pati esu baigusi finansus ir tarptautinį verslą, prieš išeinant į motinystės atostogas dirbau su pardavimais tarptautinėje informacinių technologijų įmonėje. Vaikai ir jų reikalai niekada nekėlė per didelio susidomėjimo, kol nesusilaukiau sūnaus Vincento. Sūnaus gimimas suteikė gyvenimui ir kasdienybei visai kitokią prasmę. Jeigu seniau draugai vadindavo mane karjeriste, dabar, turbūt, negalėtų to pasakyti, nes darbas man tapo ne toks svarbus, kaip šeima. Sūnus Vincentas, vyras Paulius, ir apskritai – šeima – man šiuo metu yra numeris vienas. Iš tikrųjų, kol pats neturi vaikų, sunku tą suprasti, todėl visiems linkiu tą patirti.

Sūnaus gimimas suteikė gyvenimui ir kasdienybei visai kitokią prasmę. Jeigu seniau draugai vadindavo mane karjeriste, dabar turbūt negalėtų to pasakyti.Giedrė
Kol sūnus dar mažas, daugiau laiko praleidžiame namie. Bet tas aktyvumas ir mano pačios smalsumas niekur toli nepabėgo, nes kai tik randu progą, nulekiame su Vincentu ar į baseiną, ar į menų studiją, ar į kokią reklaminę fotosesiją. Ar jau matėte mus su Vincentu naujoje IKEA pavasario kolekcijoje „Žaiskime namus"?

Asmeninis archyvas

Asmeninis archyvas

Kaip sekėsi susilaukus pirmagimio sūnaus? Daug mamų sako, kad joms pritrūksta laiko sau, o jūs dar naują veiklą sugalvojote?

Sekasi puikiai, nes Vincentas yra visiškas miegalius. Nuo pat gimimo jis miegodavo labai daug, dieną po 4-5 val., naktį keldavosi minimaliai. Taigi, mamytei reikėjo susigalvoti kokią naują veiklą, kol vaikelis miega. Labai daug negalvojus, pasirinkau kurti tinklaraštį apie vaikus ir visokius reikaliukus, susijusius su jais.

Pristatykite savo veiklą - kaip kilo idėja ir kokie yra pirmieji jos rezultatai?

Mano tinklaraštis vadinasi Vincentsvoyage.com – tai mūsų sūnaus Vincento ir prancūziško žodžio „voyage"(kelionė) junginys. Prancūzų kalba man yra labai artima – mano teta yra liuksemburgietė, pati esu gyvenusi ten ir moku šiek tiek prancūziškai. Dėl to norėjau, kad mano pasakojimai turėtų šiek tiek prancūziškos romantikos. Taigi, Vincentsvoyage yra apie keliones su vaiku po dar nematytas šalis, neaplankytas vietas ir neišbandytus daiktus. Kitaip tariant, kol nekeliaujame, pasakojame apie draugų keliones, svajojame apie naujas bei tyrinėjame vietines vieteles bei apžvelgiame visokius gražius bei ypač kokybiškus, dažniausiai rankų darbo daiktelius. Juos galite įsigyti Vincentsvoyage internetinėje parduotuvėje, kuri kaskart pasipildo vis naujais daiktais. Ar tai būtų rūbelis, ar kūdikio albumas, ar aksesuaras mamytei. Pas mus yra tai, kas gražu ir kokybiška.

Kai aprašau vietas, kurias aplankau ir išbandau kartu su Vincentu, kartais jaučiuosi kaip antras Užkalnis, nes kol kas esu mažai kam žinoma bei nesiskelbiu, kad rašau tinklaraštį apie vaikus. Dėl to parašius įrašą ar apžvalgą (ar tai būtų mini darželis, ar viešbutis, SPA ,ar vaikų žaidimų kambarys), papasakoju visiems savo asmeninę nuomonę, kas man ten patiko ir kas galbūt nelabai. Kitaip tariant, pateikiu asmeninį įvertinimą apie tą vietą ir dažnai nustebinu jos atstovus. Man patinka būti nežinomai ir pateikti tikrąjį vaizdą. Idėja apžvelgti bei pasakoti apie įvairias vietas kilo po to, kai pradėjau sulaukti draugų klausimų, kaip patiko viena ar kita vieta man ar Vincentui. Vietų – kur smagu būtų laiką leisti su vaikais nėra labai daug, ypač kavinės, restoranai yra ant rankų pirštų suskaičiuojami. Smagu kaskart atrasti vis kažką naujo ir papasakoti apie tai kitiems.

Asmeninis archyvas

Tinklaraštis gimė iš asmeninės meilės kelionėms bei fotografijoms. Jau seniai mėgstu fotografuoti arba būti fotografuojama, o dar labiau mėgstu keliauti, taigi, pagrindinė kryptis kaip ir buvo aiški. Kelionės, kelionės su vaikais ir gražios fotografijos iš jų, kurios įkvėptų ir kitus tėvelius keliauti su vaikais. Juk kelionės yra tokios turtingos, taip norisi patirti tą jausmą kasdien!

Asmeninis archyvas

Asmeninis archyvas

Kas sunkiausia, o kas teikia didžiausią malonumą?

Tinklaraščio kūrimas nereikalauja labai didelių pastangų – šiais laikais gali nusipirkti internetinius puslapių kūrimo paketus, tau telieka tik sukelti visą turinį. Rašyti man labai patinka ir lengviau tą daryti angliškai nei lietuviškai, dėl to ir pasirinkau tinklaraštį kurti anglų kalba. Nenoriu apsiriboti tik vietine rinka, o anglų kalba mums atveria vartus į daug platesnį pasaulį. Jau dabar turiu sekėjų nuo Amerikos iki Australijos! Smagu pasisemti idėjų iš jų bei įkvėpti kitus.

Tinklaraštį pradėjau rašyti prieš 5 mėnesius, įrašų daugėja, norinčių papasakoti apie keliones taip pat daugėja kartu su didėjančiu sekėjų skaičiumi. Jeigu ir jūs norėtumėte papasakoti apie savo nuostabią kelionę ar keliones, nesidrovėkite ir parašykite man į contact@vincentsvoyage.com arba sekite mus Facebook'e ir Instagram'e.

Asmeninis archyvas

Asmeninis archyvas

Sunkiausia šioje srityje, turbūt, išlikti unikaliam, turėti ypatingą „arkliuką", kuris trauktų kitus sekėjus ir juos sudomintų pasilikti. Mamų blogerių šiandien yra labai daug, bet turinčių unikalią idėją ir braižą labai nedaug. Taigi, šioje srityje konkurencija yra tikrai didelė, išlieka, kaip sakoma, stipriausi. Reikia nepamiršti ir mamytės pareigų – kasdien Vincentas miega vis mažiau, dėl to rašyti laiko lieka taip pat nedaug. Bet manau, kad kai labai kažko nori – viskas yra įmanoma. Žinoma, labai svarbu ir artimųjų palaikymas, didelis ačiū mano vyrui Pauliui, kad skatina, palaiko ir „atleidžia" mamytę nuo pareigų, kai noriu jums ką nors papasakoti.

Mamų blogerių šiandien yra labai daug, bet turinčių unikalią idėją ir braižą labai nedaug.Giedrė
Didžiausią malonumą man kelia netyčia nugirsti arba tyčia pasakyti komentarai, kad „mačiau, skaičiau, labai patiko“. Nes didžioji dalis žmonių, draugų ar pažįstamų susilaiko nuo komentarų. Nežinau, ar tai kaltas lietuviškas uždarumas, ar suveikia kažkoks pavydas, ar dar kažkas. Aišku, „bloginti" pradėjau ne taip ir seniai, ne visi galbūt žino apie mano naują veiklą. Nes tų gražių, teigiamų, skatinančių komentarų kol kas vis dar laukiu. Dėl to ačiū Jums, kad likau pastebėta ir įvertinta. Tai tikrai pamalonina ir skatina veikti toliau.

Ar planuojate (ir kaip) plėsti savo dabartinę veiklą?

Manau kad vienaip ar kitaip tikrai plėsiuosi, ar tai bus nauja sritis, ar dar vienas vaikelis, o galbūt fizinė parduotuvė? Aš kaip tas besisukantis vilkelis, man viskas įdomu, visur einu, visur lendu, belieka tik viską aprašyti ir realizuoti į kažką daugiau. Kiekviena diena – nauja pradžia, pilna idėjų, kelionių bei istorijų. Planų galvoje labai daug, o kas bus rytoj – pamatysim.

Asmeninis archyvas

Kaip sekasi suderinti veiklą su motinyste?

Puikiai, iš tikrųjų nuo pat pradžių mano kitos draugės, kurios irgi yra mamytės, stebėdavosi, kaip aš viską spėju – dažniausiai juk girdime, kad mamos net nespėja kavos išgerti. Bet aš niekada neturėjau tokios problemos – svarbiausia yra viską planuoti ir įsivažiuoti į rutiną – kol Vincentas dar būdavo mažas ir miegodavo daugiau, rašyti turėjau labai daug laiko. Kadangi pati maitinau, nereikėdavo papildomai jam gaminti maisto. Dabar, kai Vincentas jau valgo kartu su mumis ir miega mažiau, stengiuosi visus namų ruošos darbus (tokius kaip kambarių tvarkymas ar maisto gaminimas) pasidaryti, kol jis dar nemiega. Tai puikus užsiėmimas kartu – jam labai patinka barškinti puodais, kol aš darau valgyti ar išjunginėti siurblio mygtuką, kol siurbiu kambarius. Na, o kai jau jis keliauja į sapnų karalystę, tada ateina mano laikas rašyti ir džiuginti jus savo istorijomis.

Ko palinkėtumėte mamoms, kurios neseniai tapo mamomis ir dabar skaito interviu su Jumis?

Kiekviena diena yra didelis džiaugsmas, suteikiantis tau galimybę išbandyti bei pamatyti kažką naujo. Ar tai būtų kelionė, ar nauja vieta, svarbiausia – viską daryti su šypsena ir teigiamu požiūriu į gyvenimą, būti įkvėpimu kitiems. Motinystė yra bene pati didžiausia dovana moteriai gyvenime, mėgaukis ja kiek įmanoma, visokiomis formomis – ar tai būtų tinklaraščio apie vaikus rašymas, ar aksesuarų vaikams kūrimas, ar tiesiog naujų maisto receptų bandymas. O galbūt tu nori tiesiog mėgautis motinyste nieko papildomai nedarydama? Mano palinkėjimas būtų tiesiog džiaugtis gyvenimu, nebijoti priimti tau skirtų iššūkių ir, svarbiausia, mylėti vieni kitus. Nes meilė daro stebuklus!

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis