Ko reikia pėdutei, kad augtų ir vystytųsi taisyklingai

Kad taisyklingai augtų ir vystytųsi, mažos pėdutės turi nuolat judėti: stiebtis, šokinėti, lankstytis. Labai svarbu, kad jos tai darytų taisyklingai.

Ko reikia pėdutei

Chicco Imparo" batukai yra lyg „nematomi" mažylio mokytojai. „Imparo", išvertus iš italų kalbos, reiškia „aš mokausi". Mažylis avi batukus ir mokosi.

Kaip jos auga

  • Ką tik gimusio kūdikio pėdutė – vos 7,5 cm ilgio ir, vaizdžiai kalbant, kol kas ji yra tik smulkių kremzlyčių mozaika: tik 25 proc. visų būsimų pėdos kauliukų yra sukaulėję. Nuo gimimo iki vienų metukų pėdutėje vyksta dideli pokyčiai, t. y. susibalansuoja raumenų, kuriais pėda sukama į vidinę (dėl jų pėdą galima lenkti), ir tų, kuriais pėda sukama į išorę (leidžia ištiesinti pėdą), judesiai, kremzlytės po truputį kaulėja. Vaikutis bando stotis, stovėti pats.

  • Vienų metukų vaikučio pėda jau yra 12 cm ilgio ir nuo šiol kasmet paaugs vidutiniškai 0,9 mm. Kaulėja padikauliai ir pirštikauliai. Paprastai vienų pipirai pradeda vaikščioti savarankiškai ir iki trejų šį įgūdį įvaldo tobulai. O tada jau pradeda bėgti.

Visus tuos metus formuojasi pėda, kuria žmogus visą savo gyvenimą remsis į žemę. Todėl jau nuo tos akimirkos, kai kūdikis pats atsistoja ir mėgina žengti pirmąjį žingsnį, svarbu, kad tai darytų taisyklingai. Svarbu, kad avėtų batukus, kurie tenkina jo pėdutės poreikius.

Pirmas žingsnis – nuo kulniuko

„Chicco" siekia kuo geriau suprasti kūdikių ir pradedančių vaikščioti vaikučių poreikius, todėl kuria batukus atsižvelgdami į naujausius mokslo ir medicinos tyrimus.

7-9 mėnesį kūdikiai pradeda žengti pirmuosius savarankiškus žingsnelius. Tokio amžiaus jie jau gali pakelti savo kūno svorį, bet dar nemoka gerai išlaikyti pusiausvyros. 9-18 mėnesį mažyliai pradeda eiti savarankiškai, tačiau iš pradžių žengdami žingsnį ant žemės stato visą pėdą, t. y. atsiremia visa pėda. Tinkamai žengti – statyti pėdą nuo kulno vaikas išmoksta tik šeštais-septintais savo gyvenimo metais. Ką daryti?

Specialiai šiam ypatingam metui „Chicco" sukūrė batukus, kurie padeda vaikučiui pirmuosius žingsnius žengti taisyklingai, t. y. nuo kulno. Tai padeda pėdutei taisyklingai vystytis ir mokytis taisyklingų ėjimo judesių.

Gamintojų nuotr.

Pirmi „Chicco" batai

Visi žinome, kad pirmieji kūdikio batukai turi būti lengvi, patogūs, nevaržyti pėdučių ir netrukdyti mažyliui jausti žemės po kojomis (tai garantuoja plonas padukas). Be to, batai turi būti minkšti ir lankstūs, kad prisitaikytų prie natūralių pėdos judesių, nes kaip tik jai judant stiprėja vaikščioti pradėjusio kūdikio pėdučių raumenys, ji pati tinkamai vystosi. Tačiau yra dar keli svarbūs dalykai, apie kuriuos pagalvojo „Chicco".

  • Specialus fiziologinis vidpadis. Patentuoto dizaino fiziologinis CHICCO vidpadis skatina pėdutę tinkamai vystytis, nes turi minkštus reljefinius taškus, kurie švelniai stimuliuoja apatinę pėdos dalį, kai vaikas vaikšto ar bėgioja. Vidpadis padeda stimuliuoti raumenis ir taip skatinamas taisyklingai formuotis pėdos skliautas. CHICCO batukų vidpadžiai sukurti remiantis nuodugnių CHICCO observatorijos anatominių tyrimų rezultatais, todėl prisitaiko prie natūralių pėdų judesių. Batukai su šiais vid­padžiais padeda geriau paskirstyti vaiko svorį ir išsaugoti taisyklingą laikyseną.

  • Pirmųjų batų padas. CHICCO IMPARO batukų pade yra specialūs grioveliai, kurie teikia padukui dar daugiau lankstumo, bet, svarbiausia, padeda vaikučiui pėdutę statyti taisyklingai, t. y. nuo išorinės kulno dalies iki kojų pirštų.

    CHICCO batų padukas „suprojektuotas" taip, kad jame yra skirtingo aukščio (0,5-1 mm) kvadratinės zonos, jos padeda vaikučiui žengti taisyklingai. Paduko šonuose esantys grioveliai leidžia padui lengvai spyruokliuoti ir tinkamai paskirstyti vaikučio svorį. Padas yra asimetriškas bato priekyje ir gale – tai dar labiau padeda mokytis taisyklingų pėdos judesių.

  • Siūlės batuko viršuje. Batuko viršutinėje dalyje oda yra su specialiomis siūlėmis, kurios dar labiau suminkština batukus ir vaiko kojytei teikia dar daugiau patogumo.

Gamintojų nuotr.

Pėdutėms reikia dėmesio

Pėdutėms reikia nuolatinio mamos dėmesio. Labai svarbu reguliariai tikrinti, ar batukai vis dar tinkami avėti. Jei pastebėjote, kad juos tapo sunku apauti, tai pirmas požymis, kad mažylio kojytė jau paaugo. Paprastai kūdikių ir mažų vaikų batai turi būti keičiami naujais maždaug kas tris mėnesius.

Ieškokite CHICCO
• PLC „Panorama", Saltoniškių g. 9, Vilnius
• PPC „Akropolis", Karaliaus Mindaugo pr. 49, Kaunas
• PPC „Akropolis", Taikos pr. 61, Klaipėda

CHICCO batų katalogą rasite ČIA.

Užsakymo nr.: PT_72429748

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis