Kodėl gimę vaikai neleidžia išsimiegoti tėvams

Atėjus į pasaulį naujam žmogui, tėvams prasideda bemiegės naktys. Kodėl? Mat kūdikiai pirmiausiai turi išmokti užmigti patys. Štai keletas pasiūlymų, kaip padaryti, kad mažyliui tas mokymosi procesas būtų paprastesnis.

Gimė vaikas, o džiaugsmo nėra
5 didžiausios mano auklėjimo katastrofos

Diena ir naktis

Dabar mažylis išmoksta, kad yra diena ir naktis. Atitinkamai keičiasi ir jo miego laikas. Baigiantis pirmajam gyvenimo mėnesiui ilgiausios miego fazės jau būna naktį. Po trijų mėnesių mažylio nakties miegas jau trunka nuo šešių su puse iki dvylikos valandų. Tačiau tik labai nedaug trijų mėnesių kūdikių išmiega šitiek vienu ypu.

Miego trukmę ir gilumą veikia šviesa ir tamsa. Čia visai nesvarbu, ar šviesos šaltinis yra lempa ar saulė. Tamsoje ramiai ir daug pamiegojęs mažylis dieną būna žvalesnis ir aktyvesnis. Jis būna ir guvesnis - tai atspindi ir garsus vaiko krykštavimas. Ypač garsūs kūdikiai tampa tarp 17 ir 22 valandos - kai tėvai jau nelabai turi jėgų.

Mažyliai verkia ne tik būdami pavargę ar alkani, bet ir tam, kad ... atsipalaiduotų. Vakaro ašaros padeda užmigti.

Teisingai reaguoti

- Aiškiai parodykite vaikui skirtumą tarp dienos ir nakties. Per popiečio miegelį užtenka užtraukti užuolaidas tiek, kad pro jas patektų šiek tiek šviesos. Tuomet kūdikis miegos gerai, bet ne per ilgai. Užtat naktį turi būti tamsu.

- Kūdikiams iki ketvirto mėnesio būna daug pusiaumigos fazių. Tad neskubėkite kelti vaiko iš lovelės. Gal jis tik kartą-du surikęs vėl saldžiai užmigs.

- Gero recepto nuo vakarinių ašarų nėra. Tai normalus reiškinys, tačiau jis vargina visus tėvus. Todėl labai svarbu, kad šią sunkią dienos fazę įveiktumėte pakaitomis su partneriu.

- Kai kuriuos naujagimius kamuoja vadinamieji trijų mėnesių pilvo diegliai. O gal pilvuką pučia, nes gerdamas pieną mažylis prisirijo oro. Geriausia profilaktika – leisti kaip reikiant atsirūgti. O gal vaikui netinka kai kurie Jūsų valgio komponentai, kuriuos perduodate jam su pienu. Patikrinkite atsisakydama vidurius pučiančių produktų – svogūnų, česnakų, ankštinių.

- Mažylis buvo supamas, masažuotas, nešiotas, jam buvo dainuojamos raminamos dainelės, o vis tiek rėkia? Kurį laiką tiesiog nieko nedarykite. Gal jam tiesiog reikia ramybės ir paguldytas lovelėje jis tiesiog užmigs.

Iki šeštojo mėnesio

Praėjusią naktį vėl teko keltis tris kartus – raminote verkiantį kūdikį, pamaitinote jį, o dabar pati iš nuovargio pusiau miegodama slankiojate po namus? Klausinėjate save, kodėl kaimynų mažylis ramiausiai išmiega visą naktį, nors jam dar tik penki mėnesiai? Ir vienas, ir kitas reiškinys yra visiškai normalus. Tarp trečiojo ir šeštojo mėnesio savo ritmą atranda visi kūdikiai, o Jūs irgi perprantate jų miego laiką: pasnaudžia rytais, siesta perpiet, pokaičio miegelis popietę ir ilgas naktinis miegas. Tik baigiantis šeštajam mėnesiui 80 procentų mažylių išmiega tarp šešių ir dvylikos valandų.

Krūtimi maitinami mažyliai prasibunda dažniau, nes naktį išalksta. tačiau būna, kad dažniau prasibunda ir tie mažyliai, kurie pripranta naktį būti girdomi mišinėliais ar arbatėle. Mat skrandis prie to pripranta.

Ko galite imtis

Antrąjį pusmetį kūdikiams maisto naktį ne visada reikia. Jie tikrai gali išbūti nevalgę nuo aštuonių iki dešimties valandų. Pamažėle naktys taps ramesnės, jei pasistengsite atpratinti mažylį nuo naktinio valgymo.

Suprantama, kad per vieną naktį tą padaryti nepavyks. Tačiau kelių naktų tokiam persiorientavimui dažniausiai pakanka. Pamaitinkite paskutinį kartą prieš pat guldydama miegoti, o naktį pasistenkite (nejungdama šviesos) nuraminti prasibudusį vaiką tik švelniu balsu – neduodama jam krūties ar atsigerti. Jis protestuos, bet paskui – greičiausiai – vėl užmigs. Jei ne, kelias naktis pasiūlykite jam buteliuką su vandeniu. Šitaip mažylis gaus tik skysčio. Po kelių dienų mėginkite vėl atsisakyti buteliuko ir raminti mažylį tik švelniai su juo kalbėdama.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis