Problema, kuri suėda daugiausia nervų jauniems tėvams

Iki kūdikiui sueina metukai, jo miegas būna nuolatinė tema visiems aplinkiniams. Deja, nėra stebuklingo vaisto, nuo kurio visi vaikai greitai užmigtų. Bet yra vertingų patarimų, ką daryti, kad vaikas užmigtų greičiau.

Kiekvienas vaikas turi savo tempą

Taip, teisybės pasaulyje nėra: būna ir naujagimių, išmiegančių visa naktį. Dauguma mažylių taip elgiasi tik baigiantis pirmiesiems metukams, o kiti - ir dar vėliau. Visa tai – normalu. Miegas – ne nauji žodžiai, kuriuos tereikia stropiai išmokti. Tai raidos žingsnis. Tėvai gali tik padėti savo mažyliui, bet spaudimui šis žingsnis nepasiduoda.

TAIP PAT SKAITYKITE:
Dar negirdėtas būdas, kaip nustatyti būsimo vaiko lytį
Kaip dvynukus auginti sekasi Alai Pugačiovai ir Maksimui Galkinui

Mažyliams reikia mažiau miego, nei mano tėvai

Naujagimis vidutiniškai išmiega 16,5 valandas per parą, trijų mėnesių kūdikis – 15 valandų, devynių mėnesių - 14 valandų. Jei mažasis daug miega dieną, atitinkamai trumpesnis jo nakties miegas. Sakoma, kad kūdikis išmiega visą naktį, jei jis neprabunda 6 valandas.

Nepražiopsokite nuovargio požymių

Pačioje pradžioje naujagimiui tiek daug pasaulio įspūdžių, kad jis užmiega visur - prie mamos krūties, tėčiui ant rankų... Tas jaukumas ir šiluma gali likti tol, kol tėvai nusiteikę duoti mažyliui tokį artumą. Tačiau kažkada ateina laikas ir guldyti į lovytę. Jei kūdikis žiovauja ar trina kumštukais akis, reikia jį guldyti dar nemiegantį. Svarbu nepražiopsoti šio nuovargio momento. Jį praleidus guldomas mažylis tikriausiai protestuos. Tuomet jau teks pasikaustyti kantrybe arba laukti kitos miego fazės.

Naktį kūdikiai nenori likti vieni

Tai, kad mažieji miega savo kambaryje, o ne tarp daugelio žmonių prie laužo, yra gana nesenas reiškinys. Kalbant pasauliniais mastais, taisyklė buvo (ir daug kur tebėra), kad naktį drauge miega visa šeima. Kūdikis miega tame pačiame kambaryje kaip ir tėvai, lovelėje šalia tėvų lovos, o gal netgi ir vienoje lovoje su tėvais. Kiekviena šeima pati turi nuspręsti, kiek artumo su vaiku jai reikia. Daug kas pirmaisiais mėnesiais guldosi mažylį pas save į lovą, kitiems labiau patinka šalia statoma lovelė ar netoli pakabintas lopšys.

Tvirtas vakaro ritualas

Yra tūkstančiai priežasčių, dėl kurių galima užvilkinti ėjimą miegoti. Kur kas lengviau valanda prieš migdymą praeina tuomet, kai visi su ja susiję, puikiai žino visą nesikeičiančią procedūrą. Po vakarienės einam į vonią, ten užsegamos naktinės sauskelnės, valomi dantukai. Ant sofos pasiglaustoma, paskaitoma knygelė, o paguldžius į lovytę sudainuojama lopšinė. Na, gal dvi.

Naujagimis vidutiniškai išmiega 16,5 valandas per parą
Vida Press

 Mano tėvai čia pat

Jei kūdikis naktį verkia, jam reikia pagalbos. Ji turi ateiti visuomet ir tuojau pat. Ypač pirmąjį pusmetį reikalingas toks tikrumas: „Nesu vienas, mano tėvai manimi rūpinasi". Tai nereiškia, kad kiekvieną sykį vos kostelėjus tėvai jau ir skuba prie vaiko lovelės, jie nebūtinai turi reaguoti ir į vakarinį nepasitenkinimą užmiegant.

Migdymo programos

Jei tokios programos apskritai padeda, tai tik stiprius nervus turintiems tėvams. Faktas tas: iki kūdikiui sueis metukai, tėvams miego truks visada. Tai normalu. Jei užmigimas tampa kasvakarine „kova dėl to, kas stipresnis", migdymo programa gali būti neblogas sprendimas.

Tačiau ji veikia tik tuomet, kai tėvų motyvacija labai stipri. Labai svarbu: mažyliui turi būti suėję bent jau metukai.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis