Kaip masažuoti sveiką kūdikį namuose

Mamos ir tėčio rankų šiluma kūdikiui ne mažiau svarbi už orą ar valgį. Todėl patariama kuo daugiau glostyti kūdikį, glausti jį prie savęs.

Kūno kontaktas, švelnūs žodžiai stiprina ne tik fizinę, bet ir psichologinę kūdikio sveikatą. Mažylis jaučiasi lauktas, mylimas ir saugus. Nors šiandien yra gausybė masažuotojų profesionalų, kūdikiui nėra nieko svarbiau už mamos ir tėčio prisilietimą, todėl paprasto masažo paslapčių nesunku išmokti kiekvienam.


Profilaktinis (sveiko) kūdikio masažas 


Kūdikis guli ant nugaros


1. Masažą pradedame glostydami kūdikio rankas. Glostomieji judesiai peties link.


2. Masažuojame mažylio delnus, kuriuose yra daug aktyvių taškų. Kalbinkite, galite deklamuoti eilėraštį ar „Virė, virė košę...“


3. Išglostykite kiekvieną pirštą.


Vida Press


4. Švelniai masažuojame pilvą delnu aplink bambą sukamuoju judesiu pagal laikrodžio rodyklę. Glostykite labai švelniai, nespausdami. Šis pratimas padeda, kai pučia pilvuką.


Vida Press


Kūdikis guli ant pilvo


1. Lengvai, pirštų galais, glostome nugarą.


Vida Press


2. Masažuojame pečių juostą. Sukamuoju judesiu glostome pačius pečius.


3. Glostome kojytes.


4. Pėdos aktyvūs taškai yra išsidėstę išoriniame ir vidiniame paviršiuje bei prie pirštų. Šias vietas ir masažuojame. Pilnapadystės profilaktikai perbraukiame pirštais per pėdos skliautą.


Vida Press


Masažą atlikite šiltame kambaryje (galite vonioje, pvz., prieš maudynes). Nusiimkite žiedus ir apyrankes masažuodami, sušildykite savo delnus. Jeigu reikia, delnus pasitepkite lašeliu aliejaus, kad geriau slystų. Jei mažyliui nepatinka, atidėkite masažą kitam kartui. Kadangi tai sveiko kūdikio profilaktinis masažas, jo esmė - suteikti vaikui gerų emocijų. Tai puiki proga pabendrauti su kūdikiu, užmegzti su juo tvirtesnį ryšį.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis