Kūdikis baseine: madų vaikymasis ar reali nauda?

Kūdikiai baseine šiais laikais jau nieko nebestebina. Atvirkščiai, sunku surasti jauną šeimą, kuri su kūdikiui nebūtų apsilankiusi baseine. Vieniems pakanka vieno ar kelių kartų, kitiems baseinas tampa įpročiu ir vaikas jį lanko nuolat.

Devynis mėnesius gyvenęs mamytės pilvelyje tik gimęs kūdikis dar kelias savaites nebūna praradęs refleksinių gebėjimų plaukti, todėl, pajutęs vandenį, jis gali sulaikyti kvėpavimą. Vėliau šie gebėjimai nyksta, ir, norėdami mažylį išmokyti plaukti, turime įdėti nemažai pastangų. Tad kuo anksčiau vaikutį plaukti imsime mokyti, tuo bus lengviau. Tačiau mokytis plaukti niekada nevėlu – todėl į baseiną drąsiai galima vesti bet kokio amžiaus vaiką.


Atkreipkite dėmesį, kad net paprastoje vonioje nuprausus kūdikį ir leidus jam pasitaškyti, jis geriau valgo, ramiau miega, nes taip išsikrauna. Be to, šios maudynės mažylį dar labiau suartina su tėčiu ar mama.


Plaukioti vaikams iš tiesų labai sveika dėl šių priežasčių:


Vaikai grūdinami – organizmas turi prisitaikyti prie šiltesnės ir šaltesnės temperatūros, todėl stiprėja imunitetas. 


Vanduo masažuoja visą kūną.


Kadangi plaukiojant didėja plaučių tūris (ilgiau būnant po vandeniu, plaučiai kaupia deguonį), todėl plaukimas naudingas vaikams, sergantiems bronchų ligomis.


Natūraliai vystomi raumenys, lavinamas vikrumas ir koordinacija. Didėja ištvermingumas.


Vandenyje atsipalaiduoja raumenys, sąnariai, stuburas, todėl gerėja vaiko laikysena.


Tvirtėja pėdų ir kojų raumenys – tai svarbu, jei vaikas plokščiapadis ar jo kojytės kreivos.


Stiprėja nervų sistema. Tai ypač svarbu, jei mažasis prastai valgo ar miega, yra irzlus.


Plaukiant kiekvieną judesį svarbu pirmiausia apgalvoti, todėl plaukimas naudingas ir smegenų vystymuisi.


Plaukimas mažiau nei kiti pratimai žaloja sąnarius, vargina kaulus, nes vandenyje kūnas nejaučia svorio.


Shutterstock nuotr.


Kada į baseiną?


Manoma, kad iki trijų mėnesių pakanka plukdyti vaiką vonioje. Vėliau, kai jis tvirtai laiko galvą ir vonia tampa per maža, galima lankyti baseiną. Kita priežastis neskubėti – didelė baseino erdvė. Mamos pilve mažylis pratęs būti ankštai, tad dideliame baseine gali išsigąsti.


Prieš einant į baseiną įsitikinkite, kad jis pritaikytas kūdikiams, pasidomėkite, ar ateinant reikia atsinešti gydytojo pažymą, kad vaikas sveikas ir gali jį lankyti.


Rizikingiausia pradėti lankyti baseiną, kai kūdikiui 8-12 mėn., mat tada jiems būdingas baimės jausmas. Neretai tokio amžiaus kūdikiai apsiveja mamai aplink kaklą ir tenka ilgai juos pratinti prie vandens. Tačiau lankyti baseiną niekada ne vėlu.


Maudytis baseine ir nardyti patinka ne visiems. Taip nutinka labai retai, bet nutinka. Vanduo turi teikti malonumo ir nekelti neigiamų asociacijų, todėl jei mažylis protestuoja, priimkite protingą sprendimą. Jei tėvai vandenyje bijo laikyti vaiką, abejoja jį nardindami, nerimas persiduos ir vaikui. Kai tėvai drąsūs, vaikas jaučiasi saugus. Abipusis mamos/tėčio ir kūdikio ryšys yra labai svarbus

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis