Mitai apie vaikų auginimą, kurie tik iš pirmo žvilgsnio atrodo tiesa

Vienos svarbiausių savybių, kurias svarbu turėti jauniems tėvams - kūrybiškumas ir lankstumas. Neretai aplinkinių pasakytą ar kažkur perskaitytą teiginį tėvai priima kaip vienintelį ir labai graužiasi, jei jiems aplinkybės susiklosto kitaip. Į vieną vietą surinkome 11 teiginių, kurie daug kam iki šiol atrodo labai teisingi, tačiau pažvelgus atidžiau paaiškėja, kad tai tėra mitas.

Skaitymas prietemoje gadina akis

Skaitymas po antklode su maža lempute, kai apšvietimas yra nepakankamas, turi įtakos galvos skausmui, nuovargiui, o akims tai kenkia mažiau, negu gali atrodyti. Atvirkščiai, kartais sakoma, kad tai galima traktuoti kaip akių raumenų mankštą. Žinoma, ji neturi kartotis kasdien ir trukti ilgai.

TAIP PAT SKAITYKITE:
Vilnietė Meda: mano siūtus slingus nešioja ir Amerikoje, ir Australijoje
Gydytoja psichiatrė - apie vaikų darželio naudą vaikams ir tėvų lūkesčius

Nenormalu, jei mažylis vaikų darželį pradeda lankyti su sauskelnėmis

Toli gražu. Šiandien ne visi dvimečiai ar trimečiai moka naudotis naktipuodžiu. Kodėl taip nutinka, jau kitas klausimas. Nėra abejonių, kad daug kas priklauso nuo šalies tradicijų, pačios šeimos nusiteikimo atpratinti vaiką nuo sauskelnių. Lietuvoje vis dar baisimasi istorijomis apie vaikus JAV arba kitose šalyse, kurie kartais ir į pirmą klasę su sauskelnėmis ateina. Tačiau reta mama ar tėtis pratina vaiką daryti reikalus į naktipuodį anksčiau, negu jam sukanka metai.

Labai gabūs vaikai mokykloje gauna blogus pažymius

Deja. Taip gali guostis blogai besimokančiųjų tėvai, tačiau pripažinkime, kad tai nėra visiška tiesa. Gabūs vaikai mokykloje gauna gerus pažymius.

Kai vaikas vemia ar viduriuoja, jam padeda vienas garsus rudos spalvos gazuotas gėrimas iš „k" raidės

Vemiant ir viduriuojant labai svarbu, kad organizmas gautų pakankamai skysčių bei naudingųjų medžiagų. Patariama gerti šiek tiek pasaldintas arbatėles. Minėtasis gėrimas turi kofeino, kuris organizmui padeda šalinti skysčius, taigi, nėra naudingas, kai vemiama ar viduriuojama.

Kad plaukai augtų, juos reikia reguliariai pakirpti

Nebūtina. Augs ir nekerpami plaukai, gal kiek lėčiau. Žinoma, tvarkingai pakirpti plaukai visuomet atrodo gražiau ir tvarkingiau.

Augti dvikalbėje šeimoje yra didelis privalumas

Ir taip, ir ne. Geriausia, jei tokia yra natūrali vaiko šeimos terpė - tėtis kalba viena, o mama kita kalba. Tuomet vaikas natūraliai mokysis abiejų kalbų. Tačiau dirbtinis tokios situacijos sukūrimas, kai vaikui specialiai samdoma kitos kalbos auklė, arba jis leidžiamas į kitos kalbos darželį, tokios ilgalaikės naudos neduos.

Kiekvienas vaikas turi mokėti groti kokiu nors muzikos instrumentu

Jeigu vaikas to nori, kodėl gi ne? Šaunu! Tačiau tai nereiškia, kad muzikos mokyklą lankantis vaikas, kuris groja kokiu nors instrumentu, bus gudresnis, negu jo bendraamžiai. Taip, muzikos užsiėmimai lavina ir smulkiąją motoriką, ir ugdo tokias savybes kaip kantrybę, susikaupimą. Tačiau pripažinkime - šias gerąsias savybes, kurių mes linkime savo vaikams, taip pat lavina ir kiti užsiėmimai bei papildomos veiklos, ne tik muzikos.

Kiekvienam vaikui reikia naminio gyvūno

Reikia? Per drąsiai pasakyta. Gal tiksliau būtų, norisi. Tačiau prieš įsigyjant naminį gyvūną, svarbu apsvarstyti kitus aspektus: ar vaikas yra pakankamai subrendęs ir galės juo pasirūpinti? Ar vaikas norėjo būtent šio gyvūno? Ar jis nealergiškas gyvūno kailiui? Taip, turėti gyvūną yra smagu, tačiau tai kiekvienos šeimos pasirinkimo ir apsisprendimo reikalas. Atsakomybės jausmas, mokėjimas pasirūpinti kitu, atjauta - viso to galima mokyti vaiką ir kitais būdais, ne tik įsigyjant šuniuką, kuris atvirkščiai, gali tapti nemenka našta visai šeimai.

Vienturtis yra drovus, socialinių gebėjimų stokojantis vaikas

Vienturčio vaiko minusai dažnai pernelyg garsiai eskaluojami, pamirštant paminėti pliusus. Yra mokslinių studijų, kurios įrodė, jog vienas vaikas šeimoje užaugęs nenusileidžia komunikaciniais ir socialiniais gebėjimais tiems vaikams, kurie augo šeimoje keli, ir jiems reikėjo „kovoti" dėl tėvų dėmesio. Atvirkščiai, neretai tokie gebėjimai būna dar geresni.

Paauglystė yra baisiausias išbandymas kiekvienai šeimai

Nebūtinai. Tiesiog bendraujant su paaugliu nebegalioja tos pačios taisyklės, kurias taikėme bendraudami su mažesniais vaikais. Daugiau įsiklausymo, ką sako paauglys, mažiau direktyvių nurodymų, paauglio nuomonės išklausymas ir priėmimas padeda neprarasti turimo tarpusavio ryšio. Yra daugybė šeimų, kurie savo vaikų paauglystę prisimena be jokių košmarų.

Kuo dažniau valysi dantis, tuo geriau

Kažin... Jeigu dantis per dieną brūžinsite dešimt kartų su pasta ir kitomis dantų higienos priemonėmis, rezultatas gali jums nepatikti. Visiškai pakanka dantis valyti du kartus - ryte ir vakare. Labai svarbu tai atlikti kokybiškai. Dieną pavalgius pakanka praskalauti burną.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis