Skrydis lėktuvu su kūdikiu: 7 patyrusių keliautojų patarimai

Šiek tiek atsikvėpus po gimdymo pastangų ir gyvenimo pertvarkymo krautis daiktus ir skristi su kūdikiu atostogauti – ar tai apskritai įmanoma? Aišku! Jei prieš tai šiuo tuo pasirūpinsite.

Vis dėlto jeigu nėra gyvybiškai svarbios būtinybės, gal nereikėtų į lėktuvą skubėti tiesiai iš gimdymo namų – mažajam žmogui tai būtų per didelis krūvis. Į kelionę galima leistis, kai kūdikiui sukako bent trys mėnesiai. Tuomet ir įtampa būna jau kiek atlėgusi: kūdikis tiek daug nebeverkia, naktimis daugiausiai miega, o ir jūs jau apsipratote su naujuoju vaidmeniu. Tuomet tikrai niekas netrukdo skristi su mažyliu atostogauti – netgi priešingai. Galėsite atsipalaiduoti netgi labiau nei atostogaudama su „didžiaisiais“ vaikais. Ypač, jei kūdikis dar maitinamas tik krūtimi. Tuomet nereikės nervintis, jei vaikelis netinkamoj vietoj netinkamu metu staigu išalks. Jei primaitinate ar maitinate mažylį mišinėliais, teks atostogas organizuoti rimčiau. Kadangi ne visur nusipirksi tokio pat kūdikių maisto, protingiausia pasiimti pakankamai atsargų. Užtat prisikrauti sauskelnių tikrai nebūtina – jų gausite visur.


Kelionei „į šiltus kraštus“ verčiau nesirinkti karščiausių vasaros mėnesių. Jau ir vietinė vasaros kaitra –pakankamas krūvis kūdikio kraujotakai. Kur kas geriau tinka pavasaris ir ruduo.


Su vaiku į lėktuvą: 7 svarbiausi patarimai


1. Vietas geriausiai rezervuoti jau užsakant bilietus. Jei tik galite – pirmoje eilėje. Ten bus daugiau vietos žaisti. Bet to, ten galima pakabinti specialią kūdikio lovelę. Verta pasiteirauti oro linijų, ar leidžiama pasiimti automobilinę kėdutę. Gali būti, kad teks mokėti daugiau, nes tokia kėdutė lėktuve užims visą sėdimą vietą. Paprastai vaikai iki dviejų metų keliauja ant jį vežančiojo suaugusiojo kelių.


2. Vežimėlį atiduokite į bagažą ne iškart, o tik lipdami į lėktuvą. Taip bus lengviau ir greičiau įveikti dažniausiai ne tokius trumpus atstumus oro uostuose. Be to, jei teks ilgiau laukti, vaikas vežimėlyje galės ir pamiegoti.


3. Vaikus nuo trejų metų paruoškite skrydžio nuotykiui. Jie jau iš anksto turi žinoti, kad lėktuve bus ankštoka ir kad teks ilgai sėdėti.


Skrydžiui su vaiku pasiruoškite: ir jo mėgstamų užkandžių, ir žaislų ar žaidimų.
Skrydžiui su vaiku pasiruoškite: ir jo mėgstamų užkandžių, ir žaislų ar žaidimų.
Shutterstock nuotr.


4. Aprenkite vaiką lengvai ir patogiai. Į rankinį bagažą būtinai įsidėkite mažylio megztinį ar striukę, nes lėktuvo salone gali būti vėsoka. Be to, dar ir storas puskojines, kad vaikas galėtų karstytis ant sėdynės. Beje: lėktuve batus į puskojines derėtų pakeisti ir suaugusiesiems – tuomet pėdos geriau aprūpinamos krauju ir ne taip greit tinsta.


5. Kylant ir leidžiantis duokite vaikui ko nors atsigerti arba pavalgyti (atitinkamai perkelkite kūdikio žindymą). Čiulpiant greičiau išsilygina slėgis ausyje. Jei vaikas truputį sloguoja, pusvalandį prieš lėktuvui kylant ir leidžiantis sulašinkite į nosį slogos lašų. Jei vaikas stipriai persišaldęs ar pasigavo viduriniosios ausies uždegimą, kelionę verčiau atidėti. Štai kodėl šeimoms būtinai reikia pasirūpinti neišvykimo į kelionę draudimu.


6. Jeigu pastebite, kad labai išsausėjo nosis ir tai trukdo kūdikiui kvėpuoti, sulašinkite į nosį porą lašų jūros druskos tirpalo ar tiesiog išvalykite nosytę drėgnu vatos tamponu. Kai gleivinė drėgna, lengviau kvėpuoti.


7. Iš anksto imkitės priemonių prieš nuobodulį. Mažieji keleiviai lėktuve dažniausiai gauna žaidimų – dėlionę, piešti ar pan., tačiau to užtenka neilgam. Todėl surinkite staigmenų krepšį su naujomis paveikslėlių knygomis, pasakų ar muzikos kasetėmis, magnetinėmis dėlionėmis ir pan. Vaikai nuo trejų metų be to turėtų pasiimti savo kuprinėlę, į kurią susidės mylimus žaisliukus ir žaidimus.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis