Kūdikių žaislų žala: išbraukite šiuos žaislus iš savo vaiko gyvenimo!

Nors šokliukai, vaikštynės ir batutai gali atrodyti kaip priemonės, suteikiančios pramogą kūdikiams ir laisvą akimirką tėvams, tačiau mokslininkai ir specialistai nerekomenduoja jų ir netgi ragina išbraukti tokias „pramogas“ iš mažylių gyvenimo.

Šokliukai


Šokliukas
Šokliukas
Schutterstock nuotr.


Kūdikiai mėgsta šokliukus dėl jų judrumo ir galimybės judėti aplinkui. Tačiau Kanados pediatrų asociacija, pateikusi daugelio mokslinių tyrimų duomenis, nurodo, kad šokliukai gali trukdyti tinkamam vaikų motoriniam vystymuisi, be to, juose esantys vaikai yra labiau linkę į traumas, tokias kaip kaulų lūžiai ar galvos sužalojimai.


Nenaudojant šokliuko, kūdikiai išmoksta laikytis tvarkos: pirma sukaupti pakankamai jėgų, kad galėtų atsikelti, o vėliau pradėti vaikščioti ir tik tuomet šokinėti. Šokliuko naudojimas gali sukurti netinkamus judesio modelius, tokius kaip pėdų stumiantis į priekį judėjimas, kuris gali trukdyti tinkamai kojų ir klubų raidai.


Vaikštynės


Vaikštynė
Vaikštynė
Schutterstock nuotr.


Vaikštynės, kurios dažnai yra naudojamos kaip įrankis padėti vaikams išmokti vaikščioti, taip pat gali trukdyti šiam procesui. 1999 m. Amerikos pediatrų akademijos publikuotame tyrime nurodoma, kad vaikštynės gali sukelti vėlyvą vaiko motorinį vystymąsi. Be to, naudojant vaikštynes, dažniausiai vaikai nesiremia visa pėdute į grindis, vaikšto pasistiebę, ant pirštų galiukų, o tai daro didžiulę žalą tiek mokantis vaikščioti, tiek vaiko laikysenai ir pan.


Batutai


Batutas
Batutas
Schutterstock nuotr.


Batutai gali atrodyti kaip smagus ir energingas žaidimas, leidžiantis vaikams išsikrauti, tačiau jie taip pat yra susiję su aukšta traumų rizika. Amerikos ortopedijos chirurgų asociacija rekomenduoja vengti batutų vaikams (bent iki 6 metų), nes jie dar neturi pakankamai koordinacijos ir jėgos, kad galėtų saugiai naudotis šiuo prietaisu. Traumos, kylančios dėl šokinėjimo ant batutų, gali būti nuo nesunkių sužalojimų, tokių kaip mėlynės ir įbrėžimai, iki rimtų, tokių kaip kaulų lūžiai, smegenų sukrėtimas ir netgi nugaros smegenų sužalojimai.


Nors kūdikių ir vaikų žaislai bei įranga gali būti pagalbininkai tėvams, tačiau svarbu atsižvelgti į jų galimą poveikį vaiko sveikatai ir vystymuisi. Tėvai turėtų apsvarstyti alternatyvas, tokias kaip žaidimai ant žemės, kurių metu kūdikiai gali patys tyrinėti ir lavinti savo motorinius įgūdžius saugioje aplinkoje. Visada reikėtų pasikonsultuoti su pediatru arba kineziterapeutu dėl tinkamiausių ir saugiausių žaislų jūsų vaikui.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis