Pilvo diegliai: 7 būdai padėti vaikui

Kaip vaiką kamuoja pilvo diegliai, tėvai išbando ne vieną būdą padėti. Išmėginkite, kuris jų labiausiai tiks jūsų vaikui.

Pilvo masažas ir mankšta

Kad pilvo raumenys atsipalaiduotų ir iš žarnyno lengviau išeitų dujos, keletą minučių pilvą švelniai, vos paspausdama, glostykite laikrodžio rodyklės kryptimi. Tada kojas per keliukus sulenkite, prispauskite prie pilvuko, palaikykite ir vėl ištieskite (keletą kartų). Kaip taisyklingai atlikti pilvo masažą ir mankštelę, turėtų parodyti vaikutį gydanti gydytoja ar slaugos darbuotoja. Masažą atlikite šiltomis rankomis, šaltos vaikučiui gali nepatikti.

Apie kūdikių pilvo pūtimą sklando daugybė mitų. Kokie jų yra pramanai, o kuriais tikėti verta? Skaitykite apie tai mūsų parengtą straipsnį „Tiesa ir mitai apie pilvo pūtimą“.

Guldymas ant pilvo

Keisdama sauskelnes ar iki maitinimo likus 20 minučių, kūdikį paguldykite ant pilvuko. Tai stiprina pilvo raumenis. Gelbsti ir kitas būdas. Paguldykite vaiką ant savo rankos taip, kad galvą būtų delne, o liemuo - ant dilbio, ir pasūpuokite arba panešiokite. Pilvas remiasi į ranką, spaudžiami raumenys pradeda judėti ir pasišalina dujos, o skraidinamas ir nešiojamas vaikelis nurimsta. Negalima ant pilvuko guldyti ką tik pamaitinto vaikelio, nes gali atpilti, geriau palaukti nors pusvalandį.

Pilvas prie pilvo

Kūdikį paguldykite pilvuku žemyn ant savo pilvo. Jausdamas, kaip jis ramiai dirba, vaikelio žarnynas gaus „pavyzdį", kaip reikia dirbti. Be to, vaikui jūsų žarnyno judesiai ir garsai yra įprasti, girdėti dar gyvenant įsčiose, todėl juos jausdamas greičiau nurims. Jei mama labai sunerimusi, pavargusi, gali padėti tėtis.

Kartais pilvo skausmas gali signalizuoti apie rimtas problemas. Daugiau apie tai skaitykite straipsnyje „Skauda pilvą: priežastis gali būti netikėta“.

Maudynės

Šiltame vandenyje gerai atsipalaiduoja pilvo raumenys, nurimsta žarnyno spazmai. Tad kūdikį paplukdykite vonioje arba užsirašykite į baseiną kūdikiams.

Vaistai

Lašiukų nuo pilvo pūtimo yra įvairių. Vaistų poveikis įvairus, todėl juos pirkdama atidžiai perskaitykite informacinį lapelį. Girdant vienais reikia žinoti vaikučio svorį, kitų poveikis ilgesnis, bet atsiranda vėliau, nei sugirdžius kitokių vaistukų.

Gydytojo konsultacija

Jei kūdikiui skauda pilvuką dėl refliukso, jis gausiai atpylinėja, tuomet pilvuko dieglius reikia malšinti dar kitokiais vaistais. Dėl jų pasitarkite su gydytoju.

Kartais būna taip, kad vaikui skauda pilvą, bet jokios priežasties gydytojas neranda. Interviu su psichologe apie tai, kad kartais pilvo skausmą reikia gydyti ne gydytojui, o psichologui. Straipsnis „Vaikui skauda, bet priežasties nėra".

Arbata

Nors specialių arbatėlių, malšinančių pilvuko skausmą, yra apstu, medikai sutaria, kad jos mažai padeda. Be to, išgerta arbata mažina norą gerti pienuko, nors tai svarbiausias kūdikio maistas. Silpnos arbatos galite pasiūlyti keliaujant, kai nėra sąlygų žindyti, ir jau po valgio. Jei nutarėte jas išbandyti, rinkitės arbatėlę su pankoliu, nes nuo kmynų gali užkietėti kūdikio viduriai.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis