Agnė: vardus vaikams renkame nepažeisdami tradicijos

 (11)
Išrinkti vaikui vardą nėra juokų darbas, tai -  atsakingas ir apgalvotas poelgis, abiejų tėvų bendras sutarimas. Kai kurios šeimos turi savų tradicijų, kaip rinkti vaikui vardą, apie vieną tokią mums papasakojo skaitytoja Agnė.
© Vida Press

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Sudėtingiausias "darbas" nėštumo metu - išrinkti vaikui vardą

Mūsų skaitytoja Agnė šiuo metu laukiasi antro vaikučio ir be kitų malonių rūpesčių turi dar vieną - išrinkti būsimam mažyliui vardą: „Kaip nuostabu yra laukti ir sulaukti... Per visus devynis mėnesius tiek puikių potyrių, kol laukiesi, tiek daug maloniu pasiruošimo darbų bei teigiamų minčių... Sudėtingiausia yra išrinkti tinkamiausią ir gražiausią vardą vaikeliui. Koks gi yra geriausias?"

TAIP PAT SKAITYKITE:
Naujagimio svoris nustebino medikus
2 vaikų smulkiąją motoriką lavinantys darbeliai

Kai kurios šeimos nusprendžia vaikui vardą rinkti tik po to, kai pamato mažylį gimusį. Nutinka ir taip, kad išrinktasis vardas netinka gimusiam mažyliui. Agnės šeima pasirinko tokį variantą, kai vardas išrenkamas iki gimimo.

„Aš nuo pirmųjų dienų, kai sužinojau, jog esu nėščia, pradėjau svarstyti apie tai, kokiu vardu būsimą vaikelį pakrikštysime.  Dar nežinojom, kokia bus vaikelio lytis ir reikėjo išsirinkti net du variantus - vieną berniukui tinkantį  vardą, o kitą - mergytei. Labai norėjosi, kad vardas turėtų prasmingą reikšmę bei pritiktų ir būtų kažkoks panašus į sesutės Gabijos vardą, tačiau iš A raidės...

Pirmagimę pavadinome Gabija todėl, nes šio vardo reikšmė - šeimos židinio saugotoja bei ugnies deivė. Tikėjom, jog šis vardas jai labai tinka ir visad vienys mūsų nedidukę šeimyną".

Šeimos tradicija - rinkti vaikams vardus pagal pirmąsias tėvų raides

Agnei su vyru patiko ne tik lietuviška Gabijos vardo kilmė bei prasminga reikšmė, tačiau ir tai, kad jis prasideda raide G. „Mūsų šeimoje Gabijos tėčio vardas yra iš G, tad laukiantis antro vaikelio norėčiau jį pavadinti iš A raidės, kadangi mano vardas Agnė, - pasakoja moteris. - Tokią tradiciją atsinešiau iš savo šeimos: mane tėvai pavadino Agne, nes tėtis Arvydas, o sesuo vardu Laura, nes mūsų mama Laimutė".

Šiuo metu Agne laukiasi vaikučio, kaip sako medikai, greičiausiai gims mergaitė. „Norisi vaikučių pirmąsias vardų raides susieti su tėvelių pirmosiomis vardų raidėmis, nes mano nuomone, tai prasminga tradicija, tarsi sustiprinanti mūsų šeimos ryšį", - sako Agnė. Pasak jos, toks sprendimas yra labai asmeniškas, todėl natūralu, kad ne visiems gali būti suprantamas ar priimtinas.

Jeigu galite ir norite pasiūlyti mergaitiškų vardų iš A, kurie derėtų prie vyresniosios dukrytės Gabijos vardo, mielai laukiame jų komentaruose.

Ačiū Agnei už pasidalijimą. Jei ir jūs turite gražių šeimos tradicijų, visada laukiame jų el. paštu tavovaikas@delfi.lt

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

0-6 mėnesiai

10 gudrybių, kad kūdikio auginimas būtų lengvesnis (1)

10 gudrybių, kad kūdikio auginimas būtų lengvesnis
Tikėtina, kad dar nėštumo metu niekas jums nežadėjo, jog kūdikio auginimas bus lengvas. Tėvai, draugai ir artimieji jums pripasakojo ne vieną istoriją apie sunkią naujagimio maitinimo pradžią, iššūkius, kai tenka ištverti ne vieną bemiegę naktį, ar tai, kokios baimės atsiranda, kai esi atsakingas už gležną būtybę.

Vaiko kambario interjeras: kelios taisyklės, kurias būtina žinoti

Vaiko kambario interjeras: kelios taisyklės, kurias būtina žinoti
Stilingai ir praktiškai įrengti kūdikio ar vaiko kambarį – ne tokia ir lengva užduotis.

10 gudrybių, kaip sutaupyti pinigų perkant kūdikio kraitelį (1)

10 gudrybių, kaip sutaupyti pinigų perkant kūdikio kraitelį
Likus keliems mėnesiams iki kūdikio gimimo, tėveliai ima nerimauti ne tik dėl gimdymo ar to, kaip tinkamai reikės pasirūpinti trapia būtybe, tačiau ir dėl ilgo pirkinių sąrašo. Kiek ir kokių daiktų reikės? Ar verta viską pirkti iškart? O gal užteks pačių būtiniausių kūdikio priežiūros priemonių?

Paaiškėjo populiariausi vardai Lietuvoje (89)

Paaiškėjo populiariausi vardai Lietuvoje
Registrų centras išplatino naujausius duomenis apie naujagimių vardų registravimą. Populiariausi vaikams suteikiami vardai šį pusmetį buvo Matas ir Emilija.

Sveikas, mažyli: kaip namus paruošti kūdikio gimimui (1)

Sveikas, mažyli: kaip namus paruošti kūdikio gimimui
Būsimi tėveliai kartais taip susikoncentruoja į dar negimusio vaikelio garderobą ar vis galvoja, ką pasiimti į ligoninę, kad pamiršta namų erdvę pritaikyti naujam gyventojui. Kokių daiktų jums tikrai prireiks? Kaip namus paversti saugiais kūdikiui ir išvengti nelaimių?

Kūdikiai savarankiškai gali stovėti jau nuo keturių mėnesių (1)

Kūdikiai savarankiškai gali stovėti jau nuo keturių mėnesių
Nors knygose apie vaikus rašoma, kad kūdikiai dažniausiai be aplinkinių pagalbos stovėti gali sulaukę apie 9 mėnesių, naujausiame mokslininkų atliktame tyrime teigiama, kad kūdikiai šį itin svarbų gebėjimą gali išvystyti kur kas anksčiau.

Pasaulį nustebinęs žingsniuojančio naujagimio vaizdo įrašas klaidina: taip gali kiekvienas (14)

Pasaulį nustebinęs žingsniuojančio naujagimio vaizdo įrašas klaidina: taip gali kiekvienas
Šiomis dienomis socialiniuose tinkluose vaikus auginantys tėvai aktyviai dalijasi vaizdo įrašu, kuriame įamžintas už pažastų laikomas ir žingsniuojantis naujagimis.

Šiais laikais tėvai pamiršta kelias svarbias krikštynų tradicijas (41)

Šiais laikais tėvai pamiršta kelias svarbias krikštynų tradicijas
Vasarą galima pavadinti vestuvių ir krikštynų metu. Šiltas oras ir saulėtos dienos – pats geriausias laikas švęsti jaukiausias ir visoms šeimoms svarbiausias šventes.

Prieš pirkdami sauskelnes, įsitikinkite dėl kelių dalykų (3)

Prieš pirkdami sauskelnes, įsitikinkite dėl kelių dalykų
Jei esate „be penkių minučių" mama ar tėtis, tikėtina, kad didžiąją dalį savo laiko skiriate naujos gyvybės atėjimo pasiruošimui.

9 mamos atvirauja, kaip rinko savo vaikams vardus apklausa (45)

9 mamos atvirauja, kaip rinko savo vaikams vardus <span style="color: #ff0000;"><sup>apklausa</sup></span>
Šią savaitę pakvietėme mamas prisiminti vieną svarbiausių darbų, kuris laukia pagimdžius - išrinkti kūdikiui vardą. Kaip parodė mamų apklausa, vardai mažyliui renkami įvairiai - ir jau pagimdžius, ir nėštumo metu, ir dar net neplanuojant vaikų.

Mamų patirtis: daiktai, labiausiai pravertę pirmaisiais kūdikio mėnesiais (14)

Mamų patirtis: daiktai, labiausiai pravertę pirmaisiais kūdikio mėnesiais
Jei ruošiatės pirmojo kūdikio gimimui, jums tikrai kyla ne vienas klausimas. Ko prireiks jūsų mažyliui pirmaisiais mėnesiais? Kokie daiktai pasiteisina, o be ko galima apseiti? Šį kartą kalbiname pačias tikriausias šios srities specialistes – mamas, auginančias vieną ar kelis vaikus.

Ar tikrai po gimdymo poros intymus gyvenimas nebebus toks, koks anksčiau (43)

Ar tikrai po gimdymo poros intymus gyvenimas nebebus toks, koks anksčiau
Psichologės Karolinos Gurskienės pamąstymai tema, apie kurią garsiai kalba nedaugelis – intymus poros gyvenimas susilaukus kūdikio.

Kaip išsirinkti vežimą, jei vaikas gimsta žiemą (22)

Kaip išsirinkti vežimą, jei vaikas gimsta žiemą
Šaltuoju sezono metu gimusių vaikučių tėvelių laukia ne vienas iššūkis. Ne tik įvairios baimės dėl to, ar mažiukas nesušals, nes yra per plonai aprengtas, bet ir svarbiausio daikto – vežimėlio paieškos. Juk pirmoji vaikučio karieta turės atlaikyti šaltuką, vėją ir lietų.

Kaip išrinkti vaikui vardą, kuris atneštų sėkmę gyvenime (17)

Kaip išrinkti vaikui vardą, kuris atneštų sėkmę gyvenime
Visi tėvai, rinkdami vaikui vardą, derina jį prie pavardės. Kad skambesys būtų geras, gražiai atrodytų inicialai ir pan. Kviečiame iš arčiau susipažinti su vardo ir pavardės numerologija.

Kalėdinės dovanos mamai ir kūdikiui – šventinės rekomendacijos

Kalėdinės dovanos mamai ir kūdikiui – šventinės rekomendacijos
Artimųjų ar draugų šeimoje gimus kūdikiui norisi jį apipilti mielomis dovanėlėmis. Ta pati pati pagunda mus apima ir prieš Kalėdas.