Agnė: vardus vaikams renkame nepažeisdami tradicijos

 (11)
Išrinkti vaikui vardą nėra juokų darbas, tai -  atsakingas ir apgalvotas poelgis, abiejų tėvų bendras sutarimas. Kai kurios šeimos turi savų tradicijų, kaip rinkti vaikui vardą, apie vieną tokią mums papasakojo skaitytoja Agnė.
© Vida Press

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Sudėtingiausias "darbas" nėštumo metu - išrinkti vaikui vardą

Mūsų skaitytoja Agnė šiuo metu laukiasi antro vaikučio ir be kitų malonių rūpesčių turi dar vieną - išrinkti būsimam mažyliui vardą: „Kaip nuostabu yra laukti ir sulaukti... Per visus devynis mėnesius tiek puikių potyrių, kol laukiesi, tiek daug maloniu pasiruošimo darbų bei teigiamų minčių... Sudėtingiausia yra išrinkti tinkamiausią ir gražiausią vardą vaikeliui. Koks gi yra geriausias?"

TAIP PAT SKAITYKITE:
Naujagimio svoris nustebino medikus
2 vaikų smulkiąją motoriką lavinantys darbeliai

Kai kurios šeimos nusprendžia vaikui vardą rinkti tik po to, kai pamato mažylį gimusį. Nutinka ir taip, kad išrinktasis vardas netinka gimusiam mažyliui. Agnės šeima pasirinko tokį variantą, kai vardas išrenkamas iki gimimo.

„Aš nuo pirmųjų dienų, kai sužinojau, jog esu nėščia, pradėjau svarstyti apie tai, kokiu vardu būsimą vaikelį pakrikštysime.  Dar nežinojom, kokia bus vaikelio lytis ir reikėjo išsirinkti net du variantus - vieną berniukui tinkantį  vardą, o kitą - mergytei. Labai norėjosi, kad vardas turėtų prasmingą reikšmę bei pritiktų ir būtų kažkoks panašus į sesutės Gabijos vardą, tačiau iš A raidės...

Pirmagimę pavadinome Gabija todėl, nes šio vardo reikšmė - šeimos židinio saugotoja bei ugnies deivė. Tikėjom, jog šis vardas jai labai tinka ir visad vienys mūsų nedidukę šeimyną".

Šeimos tradicija - rinkti vaikams vardus pagal pirmąsias tėvų raides

Agnei su vyru patiko ne tik lietuviška Gabijos vardo kilmė bei prasminga reikšmė, tačiau ir tai, kad jis prasideda raide G. „Mūsų šeimoje Gabijos tėčio vardas yra iš G, tad laukiantis antro vaikelio norėčiau jį pavadinti iš A raidės, kadangi mano vardas Agnė, - pasakoja moteris. - Tokią tradiciją atsinešiau iš savo šeimos: mane tėvai pavadino Agne, nes tėtis Arvydas, o sesuo vardu Laura, nes mūsų mama Laimutė".

Šiuo metu Agne laukiasi vaikučio, kaip sako medikai, greičiausiai gims mergaitė. „Norisi vaikučių pirmąsias vardų raides susieti su tėvelių pirmosiomis vardų raidėmis, nes mano nuomone, tai prasminga tradicija, tarsi sustiprinanti mūsų šeimos ryšį", - sako Agnė. Pasak jos, toks sprendimas yra labai asmeniškas, todėl natūralu, kad ne visiems gali būti suprantamas ar priimtinas.

Jeigu galite ir norite pasiūlyti mergaitiškų vardų iš A, kurie derėtų prie vyresniosios dukrytės Gabijos vardo, mielai laukiame jų komentaruose.

Ačiū Agnei už pasidalijimą. Jei ir jūs turite gražių šeimos tradicijų, visada laukiame jų el. paštu tavovaikas@delfi.lt

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

0-6 mėnesiai

Lietuva remia siūlymą moterų ir vyrų laiką vaiko priežiūrai dalinti perpus (2)

Lietuva remia siūlymą moterų ir vyrų laiką vaiko priežiūrai dalinti perpus
Socialinės apsaugos ir darbo ministras Linas Kukuraitis teigia, kad Lietuva remia Europos Komisijos siūlymą visos Europos Sąjungos mastu nustatyti neperleidžiamas vaiko priežiūros atostogas vyrams ir moterims.

Kūdikių priežiūros priemonė, kurią tėveliams reikėtų rinktis atsakingai (1)

Kūdikių priežiūros priemonė, kurią tėveliams reikėtų rinktis atsakingai
Dar ir šiais laikais, kai visas prekes renkamės itin atsakingai ir nevengiame perskaityti etikečių, atsiranda manančių, kad „sauskelnės yra sauskelnės, kokias nupirksi, tokios vaikui bus gerai". Tačiau toks aplaidus šios vaikų ir kūdikių priežiūros priemonės vertiniams gali turėti neigiamų pasekmių ir atsiliepti mažylių sveikatai.

Psichologė – apie neramų kūdikių miegą (1)

Psichologė – apie neramų kūdikių miegą
Psichologė Karolina Gurskienė apžvelgia naujagimio ir kūdikio iki trijų mėnesių amžiaus miego įpročius.

Kūdikio miegas: kas padės užtikrinti, kad mažylis gerai pailsėtų

Kūdikio miegas: kas padės užtikrinti, kad mažylis gerai pailsėtų
Kokybiškas miegas ir pakankamas jo valandų skaičius – reikalingas kiekvienam žmogui. Tiek suaugusiam, tiek vaikui. Kūdikiams – jis itin naudingas.

Įvardijo populiariausią mergaitės vardą visame pasaulyje (20)

Įvardijo populiariausią mergaitės vardą visame pasaulyje
Vardų mados egzistuoja visame pasaulyje, Lietuva - ne išimtis. Paskelbtasis populiariausias mergaitės vardas visame pasaulyje yra gana populiarus ir mūsų šalyje.

Jei vaikas gimė 2017 metais, jo stipriosios savybės bus šios

Jei vaikas gimė 2017 metais, jo stipriosios savybės bus šios
Jeigu mažylis gimė tarp 2017 metų sausio 28 dienos ir 2018 metų vasario 15, jį pagal kinų kalendorių globoja Ugninis raudonas Gaidys.

10 gudrybių, kad kūdikio auginimas būtų lengvesnis (1)

10 gudrybių, kad kūdikio auginimas būtų lengvesnis
Tikėtina, kad dar nėštumo metu niekas jums nežadėjo, jog kūdikio auginimas bus lengvas. Tėvai, draugai ir artimieji jums pripasakojo ne vieną istoriją apie sunkią naujagimio maitinimo pradžią, iššūkius, kai tenka ištverti ne vieną bemiegę naktį, ar tai, kokios baimės atsiranda, kai esi atsakingas už gležną būtybę.

Vaiko kambario interjeras: kelios taisyklės, kurias būtina žinoti

Vaiko kambario interjeras: kelios taisyklės, kurias būtina žinoti
Stilingai ir praktiškai įrengti kūdikio ar vaiko kambarį – ne tokia ir lengva užduotis.

10 gudrybių, kaip sutaupyti pinigų perkant kūdikio kraitelį (1)

10 gudrybių, kaip sutaupyti pinigų perkant kūdikio kraitelį
Likus keliems mėnesiams iki kūdikio gimimo, tėveliai ima nerimauti ne tik dėl gimdymo ar to, kaip tinkamai reikės pasirūpinti trapia būtybe, tačiau ir dėl ilgo pirkinių sąrašo. Kiek ir kokių daiktų reikės? Ar verta viską pirkti iškart? O gal užteks pačių būtiniausių kūdikio priežiūros priemonių?

Paaiškėjo populiariausi vardai Lietuvoje (89)

Paaiškėjo populiariausi vardai Lietuvoje
Registrų centras išplatino naujausius duomenis apie naujagimių vardų registravimą. Populiariausi vaikams suteikiami vardai šį pusmetį buvo Matas ir Emilija.

Sveikas, mažyli: kaip namus paruošti kūdikio gimimui (1)

Sveikas, mažyli: kaip namus paruošti kūdikio gimimui
Būsimi tėveliai kartais taip susikoncentruoja į dar negimusio vaikelio garderobą ar vis galvoja, ką pasiimti į ligoninę, kad pamiršta namų erdvę pritaikyti naujam gyventojui. Kokių daiktų jums tikrai prireiks? Kaip namus paversti saugiais kūdikiui ir išvengti nelaimių?

Kūdikiai savarankiškai gali stovėti jau nuo keturių mėnesių (1)

Kūdikiai savarankiškai gali stovėti jau nuo keturių mėnesių
Nors knygose apie vaikus rašoma, kad kūdikiai dažniausiai be aplinkinių pagalbos stovėti gali sulaukę apie 9 mėnesių, naujausiame mokslininkų atliktame tyrime teigiama, kad kūdikiai šį itin svarbų gebėjimą gali išvystyti kur kas anksčiau.

Pasaulį nustebinęs žingsniuojančio naujagimio vaizdo įrašas klaidina: taip gali kiekvienas (14)

Pasaulį nustebinęs žingsniuojančio naujagimio vaizdo įrašas klaidina: taip gali kiekvienas
Šiomis dienomis socialiniuose tinkluose vaikus auginantys tėvai aktyviai dalijasi vaizdo įrašu, kuriame įamžintas už pažastų laikomas ir žingsniuojantis naujagimis.

Šiais laikais tėvai pamiršta kelias svarbias krikštynų tradicijas (41)

Šiais laikais tėvai pamiršta kelias svarbias krikštynų tradicijas
Vasarą galima pavadinti vestuvių ir krikštynų metu. Šiltas oras ir saulėtos dienos – pats geriausias laikas švęsti jaukiausias ir visoms šeimoms svarbiausias šventes.

Prieš pirkdami sauskelnes, įsitikinkite dėl kelių dalykų (3)

Prieš pirkdami sauskelnes, įsitikinkite dėl kelių dalykų
Jei esate „be penkių minučių" mama ar tėtis, tikėtina, kad didžiąją dalį savo laiko skiriate naujos gyvybės atėjimo pasiruošimui.