Vaikas gausiai atpylinėja: ką patars gydytojas

 (4)
Gydytojas Kazimieras Vitkauskas atsako į susirūpinusios mamos klausimą apie kūdikio atpylinėjimą.
© Vida Press

Atsisiųskite mobiliąją programėlę


Parsisiųskite programėles telefonams štai čia: „iPhone“, „Android“. Draugaukime ir Facebooke!

Iš mamos laiško:

"Mūsų 7 savaičių kūdikis atpylinėja, o gal reiktų sakyti vemia fontanais. Šeimos gydytoja sakė, kad tai normalu, kad vaikai atpila, patarė nešioti dar ilgiau. Be to, kadangi mažiukas beveik neatsitraukia nuo krūties, dar rekomendavo man gerti karvės pieną po litrą į dieną, esą tai mano pienui duos papildomo riebumo(?).

Kadangi mes "žali" tėvai ir labai viskas mus neramina, o dar ir atpilamo pienuko kiekis didelis, mums baisu. Nuvykome į Santariškių vaikų polikliniką pas gastroenterologę. Ji man rekomendavo nusitraukti pieno ir pažiūrėti, kiek jo turiu. Tada duoti jo gert iš buteliuko. Taip su pertraukom maitinti po 20ml. Ir daryti tarp maitinimų ne mažiau 2 valandų pertrauką. Skrandyje jokių pakitimų nerado.

TAIP PAT SKAITYKITE:
7 sveiki užkandžiai, kuriuos rekomenduoja specialistai
Mama Rita dovanoja žaliavalgiškų saldainių receptą

Nusiuntė pas neurologę. Ji taip pat nieko blogo nerado. Rekomendavo prieš ir po valgio sverti vaikiuką ir žiūrėti, kiek jis suvalgo. Taip pat prirašė gerųjų bakterijų ir vaistų nuo pilvuko pūtimo, išrašė kažkokių žvakučių, kad būtų ramesnis ir maudant pasiūlė pilti į vandenį valerijono šaknies nuoviro arba neuro arbatos. Gimė vaikas 2980 gramų svorio 26-27 savaitę. Numetė gimdymo namuose svorio iki 2740. Kai buvo 17 parų, svėrė 3100. Mėnesio - 3500. Dar po 2 savaičių - 4100, šiandien - 4600 (su rūbeliais). Svoris auga, šlapinasi dažnai, sūnus valgo ištisai. Nebent užmiega ar užsnūsta".

Konsultuoja vaikų ligų gydytojas ir žindymo konsultantas, knygos „Kūdikio žindymas: Nepakeičiamas kaip motinos meilė" autorius Kazimieras Vitkauskas.

Atpylinėjimas pasitaiko ir visiškai sveikiems mažiems kūdikiams, nes jų praėjimas iš stemplės į skrandį neretai būna dalinai praviras ir užtenka menko žagtelėjimo gulint, kad kūdikis atpiltų.

Tačiau toks atpylinėjimas paprastai būna negausus. Gausesnio atpylimo netrukus po maitinimo priežastimi dažniausiai būna skrandyje susikaupęs oras, kurį kūdikis nuryja kartu su pienu.

Daugiausia oro nuryjama, kai kūdikis netinkamai priglunda prie krūties, apžiodamas jos per mažai, tik spenelį. Tuomet kūdikio burnoje lieka daug krūtimi neužpildytos vietos, kurioje yra oro. Po gurkšnelį kartu su pienu nurytas oras kaupiasi skrandyje, kol galop išprovokuoja atpylimą. 

Vėmimas „fontanais" galėtų reikšti pilorospazmą (prievarčio, išleidžiančio virškinamą maistą iš skrandžio į žarnyną, neatsipalaidavimą), arba pilorostenozę - to prievarčio nuolatinį anatominį susiaurėjimą, dėl kurio maistui taip pat sunku praeiti iš skrandžio į žarnyną.

Jie skiriasi tuo, jog pilorospazmas gydomas spazmą atpalaiduojančiais vaistais , o pilorostenozė - prievartį praplečiančia chirurgine operacija. Ar galėtų taip būti Jūsų vaikeliui? 

Dėl pilorostenozės paprastai nukenčia kūdikio augimas ir vystymasis. Tačiau Jūsų kūdikėlis svorio priaugo normaliai: gimė 2980g., o dabar sveria ne mažiau 4400g (vasariniai kūdikio drabužėliai nebus sunkesni kaip 200g); taigi per 7 savaites 4400g - 2980g = 1420g., ir tai yra pakankamai, juolab, kad ir šlapinasi vaikelis dažnai. Jokio papildomo maisto/mišinuko jam nereikia. 

O jums pačiai gerti labai daug karvės pieno irgi nepatarčiau, nes taip galite prarasti apetitą kitokiam maistui. Žindančios mamos maistas turi būti įvairus, kad ir ji pati gautų visų jos organizmui reikalingų medžiagų, ir piene jų nepristigtų. Be to, mamos gausiai geriamas karvės pienas neretai tampa žindomo kūdikio alergijos priežastimi.

Ką daryti dėl atpylinėjimo? Pirmiausiai patarčiau įsitikinti ar kūdikio liežuvis nėra „prisegtas" ir atidžiai pasitikrinti, ar kūdikis gerai priglunda prie krūties. Jei tikrai viskas gerai, tuomet gal dar vertėtų kreiptis į savo gydytoją, kad paskirtų kūdikiui geriamųjų vaistų nuo galimo pilorospazmo. 

Sėkmės

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

0-6 mėnesiai

Lietuva remia siūlymą moterų ir vyrų laiką vaiko priežiūrai dalinti perpus (2)

Lietuva remia siūlymą moterų ir vyrų laiką vaiko priežiūrai dalinti perpus
Socialinės apsaugos ir darbo ministras Linas Kukuraitis teigia, kad Lietuva remia Europos Komisijos siūlymą visos Europos Sąjungos mastu nustatyti neperleidžiamas vaiko priežiūros atostogas vyrams ir moterims.

Kūdikių priežiūros priemonė, kurią tėveliams reikėtų rinktis atsakingai (1)

Kūdikių priežiūros priemonė, kurią tėveliams reikėtų rinktis atsakingai
Dar ir šiais laikais, kai visas prekes renkamės itin atsakingai ir nevengiame perskaityti etikečių, atsiranda manančių, kad „sauskelnės yra sauskelnės, kokias nupirksi, tokios vaikui bus gerai". Tačiau toks aplaidus šios vaikų ir kūdikių priežiūros priemonės vertiniams gali turėti neigiamų pasekmių ir atsiliepti mažylių sveikatai.

Psichologė – apie neramų kūdikių miegą (1)

Psichologė – apie neramų kūdikių miegą
Psichologė Karolina Gurskienė apžvelgia naujagimio ir kūdikio iki trijų mėnesių amžiaus miego įpročius.

Kūdikio miegas: kas padės užtikrinti, kad mažylis gerai pailsėtų

Kūdikio miegas: kas padės užtikrinti, kad mažylis gerai pailsėtų
Kokybiškas miegas ir pakankamas jo valandų skaičius – reikalingas kiekvienam žmogui. Tiek suaugusiam, tiek vaikui. Kūdikiams – jis itin naudingas.

Įvardijo populiariausią mergaitės vardą visame pasaulyje (20)

Įvardijo populiariausią mergaitės vardą visame pasaulyje
Vardų mados egzistuoja visame pasaulyje, Lietuva - ne išimtis. Paskelbtasis populiariausias mergaitės vardas visame pasaulyje yra gana populiarus ir mūsų šalyje.

Jei vaikas gimė 2017 metais, jo stipriosios savybės bus šios

Jei vaikas gimė 2017 metais, jo stipriosios savybės bus šios
Jeigu mažylis gimė tarp 2017 metų sausio 28 dienos ir 2018 metų vasario 15, jį pagal kinų kalendorių globoja Ugninis raudonas Gaidys.

10 gudrybių, kad kūdikio auginimas būtų lengvesnis (1)

10 gudrybių, kad kūdikio auginimas būtų lengvesnis
Tikėtina, kad dar nėštumo metu niekas jums nežadėjo, jog kūdikio auginimas bus lengvas. Tėvai, draugai ir artimieji jums pripasakojo ne vieną istoriją apie sunkią naujagimio maitinimo pradžią, iššūkius, kai tenka ištverti ne vieną bemiegę naktį, ar tai, kokios baimės atsiranda, kai esi atsakingas už gležną būtybę.

Vaiko kambario interjeras: kelios taisyklės, kurias būtina žinoti

Vaiko kambario interjeras: kelios taisyklės, kurias būtina žinoti
Stilingai ir praktiškai įrengti kūdikio ar vaiko kambarį – ne tokia ir lengva užduotis.

10 gudrybių, kaip sutaupyti pinigų perkant kūdikio kraitelį (1)

10 gudrybių, kaip sutaupyti pinigų perkant kūdikio kraitelį
Likus keliems mėnesiams iki kūdikio gimimo, tėveliai ima nerimauti ne tik dėl gimdymo ar to, kaip tinkamai reikės pasirūpinti trapia būtybe, tačiau ir dėl ilgo pirkinių sąrašo. Kiek ir kokių daiktų reikės? Ar verta viską pirkti iškart? O gal užteks pačių būtiniausių kūdikio priežiūros priemonių?

Paaiškėjo populiariausi vardai Lietuvoje (89)

Paaiškėjo populiariausi vardai Lietuvoje
Registrų centras išplatino naujausius duomenis apie naujagimių vardų registravimą. Populiariausi vaikams suteikiami vardai šį pusmetį buvo Matas ir Emilija.

Sveikas, mažyli: kaip namus paruošti kūdikio gimimui (1)

Sveikas, mažyli: kaip namus paruošti kūdikio gimimui
Būsimi tėveliai kartais taip susikoncentruoja į dar negimusio vaikelio garderobą ar vis galvoja, ką pasiimti į ligoninę, kad pamiršta namų erdvę pritaikyti naujam gyventojui. Kokių daiktų jums tikrai prireiks? Kaip namus paversti saugiais kūdikiui ir išvengti nelaimių?

Kūdikiai savarankiškai gali stovėti jau nuo keturių mėnesių (1)

Kūdikiai savarankiškai gali stovėti jau nuo keturių mėnesių
Nors knygose apie vaikus rašoma, kad kūdikiai dažniausiai be aplinkinių pagalbos stovėti gali sulaukę apie 9 mėnesių, naujausiame mokslininkų atliktame tyrime teigiama, kad kūdikiai šį itin svarbų gebėjimą gali išvystyti kur kas anksčiau.

Pasaulį nustebinęs žingsniuojančio naujagimio vaizdo įrašas klaidina: taip gali kiekvienas (14)

Pasaulį nustebinęs žingsniuojančio naujagimio vaizdo įrašas klaidina: taip gali kiekvienas
Šiomis dienomis socialiniuose tinkluose vaikus auginantys tėvai aktyviai dalijasi vaizdo įrašu, kuriame įamžintas už pažastų laikomas ir žingsniuojantis naujagimis.

Šiais laikais tėvai pamiršta kelias svarbias krikštynų tradicijas (41)

Šiais laikais tėvai pamiršta kelias svarbias krikštynų tradicijas
Vasarą galima pavadinti vestuvių ir krikštynų metu. Šiltas oras ir saulėtos dienos – pats geriausias laikas švęsti jaukiausias ir visoms šeimoms svarbiausias šventes.

Prieš pirkdami sauskelnes, įsitikinkite dėl kelių dalykų (3)

Prieš pirkdami sauskelnes, įsitikinkite dėl kelių dalykų
Jei esate „be penkių minučių" mama ar tėtis, tikėtina, kad didžiąją dalį savo laiko skiriate naujos gyvybės atėjimo pasiruošimui.