10 dalykų, kurių ilgiuosi iš tų laikų, kai dar neturėjau vaikų

 (12)
Prisipažįstu, mamos dienos - ne tik rožių žiedlapiais nubarstytos. Yra dalykų, kurių, oi oi oi, kaip pasiilgstu! Maži kasdieniai malonumai, kurių saldumą įvertini tik tada, kai nebeturi progos jais dažnai "paskanauti".
© Vida Press

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Čia 10 mano mažų norų, už kurį kiekvieną atiduočiau net ne po vieną skaniausio šokolado plytelę!

1. Kad ir kuo beužsiimčiau, kad ir kur bebūčiau, visad esu tarsi karinėj parengty - bet kuriuo metu gali tekti mesti darbus ir bėgti pas Augustą – nuraminti, pažaisti, pamaitinti ar kartais tiesiog nusišypsoti. Šių dienų kasdienybė: filmas su šimtu "stop", namų tvarkymas - per dvigubai ilgesnį laiką nei anksčiau (mat mažasis pagalbininkas turi savo požiūrį į tvarką), žurnalo vartymas greičiau primena greitojo skaitymo konkursą – spėk perskaityti puslapį, kol jo iš tavęs neišplėšė, o apsilankymas parduotuvėje – kaskart rungtynės, ar mama spės pagauti, viską, ką Augustas spės pastverti nuo lentynų.

TAIP PAT SKAITYKITE:
Ar gimdymas be skausmo įmanomas? Apie hipnozės metodą
Gimus vaikui, keistai ima elgtis pirmagimis

2. Vairuoti naktinėmis besiilsinčio miesto gatvėmis ir visu garsu klausytis Beyonce's ar tiesiog "M-1+" - vienas mažas malonumas, kuriuo nebetenka pasidžiaugti. Augustas nei kiek neprieštarauja - važinėtis jam patinka, tačiau ne naktimis ir su tris kartus tyliau skambančia muzika nei kad aš pageidaučiau. Tačiau vos mane išleidžia vieną – kad ir iki artimiausios parduotuvės - pasijaučiu (o turbūt ir atrodau), kaip tuomet dar 19-os, per pirmuosius savarankiškus pasivažinėjimus!

3. Miego valandos - jos nuo manęs nebepriklauso. Nebeegzistuoja toks reikalas kaip savaitgalio režimas su tingiu pasivartymu pataluose iki pietų, o ką jau kalbėti apie kiekvieno ryto auksinę taisyklę - "na, dar 5 minutės, ir keliuosi!". Gal dėl to ilgi vakarojimai su draugais, nors kitame kambaryje mažylis jau skaičiuoja vieną sapną po kito, nebėra tokie patrauklūs - kas kitas, jei ne tu kelsies už 7, 6, 5 ar 3 valandų?

4. Jei anksčiau rytinis dušas būdavo toks mažas dienos SPA su keliolika minučių atsipalaidavimo, šiandien tai dar vienas žaidimas, atrodantis taip: nuolat varstomos vonios durys, plėšiamos užuolaidos, po vandeniu su visomis ilgomis rankovėmis kišamos rankutės ir į vonią vienas po kito skriejantys guminiai ančiukai.

5. Iki pedantiškumo - namų tvarkos klausimais – man nedaug trūko. Ir jei anksčiau jaukiose šeimos nuotraukose ant kambario grindų besivoliojantys vaikų žaislai keldavo susižavėjimą - tokia graži namų idilė - tos idilės nelabai matau perėjusi per savų namų kambarius. Jei ne kas valandą kitą kelios minutės "greitos tvarkos" ir šimto ištartų "stop", namai atrodytų maždaug šitaip: miegamojo grindys būtų nuklotos pliušinių meškučių kolekcija, įprastai sutupdyta lentynose, kartu - "išdarinėti" ir išmėtyti televizoriaus pulteliai. Darbo kambarys nuklotas katino kraiku ir suplėšytais mamos piešiniais bei "pertvarkytomis" drabužių spintos lentynomis. Prieškambaris būtų papuoštas dešimtimis išmėtytų batų porų, virtuvės grindys - metaliniais puodais, stiklainiais ir, greičiausiai, sudaužyto šventinio servizo šukėmis. Svetainė, jau supratote, svečiams jau taip pat nebūtų tinkama priimti.

6. Jei nemalonius darbus būdavo galima užmiršti vos užtrenkus darbovietės duris, tai auginant mažylį joks "off" mygtukas nebeegzistuoja. Net jei tas angelėlis visas patenkintas sau ramiai vienas dėlioja kaladėles, tą knygą tau pavyks skaityti tik taip pusiau - viena ausimi, viena akimi vis tiek stebėsi mažąjį. Ir net jei jis ne su tavimi - tą kokią valandą ar kitą per dieną - net ir tada nesiliausi apie jį galvojusi!

7. Tiek privalomus dienos darbus, tiek neįpareigojančio savaitgalio planus galėdavau dėliotis valandų tikslumu. Net ir su vyru lažindavausi - kuris tiksliau atspės, kiek užtruks apsipirkimas ar vakarienė paskubomis. Nesigirsiu, bet dažniausiai laimėdavau aš. O dabar šitame reikale esu absoliuti nevykėlė! Jei iš tų penkių dienos planų pavyksta įgyvendinti tris, ir šiuos - su nenumatyta kelių valandų paklaida, man tai - jau nemenka pergalė.

8. Patikėkit, buvau punktuali! Na, taip, pirmuosius kelis mėnesius po Augusto atsiradimo vėluodavau smarkiai - tačiau gi kas pyks ant mamos su naujagimiu ant rankų? Maniau, va, praeis dar mėnuo kitas, susipažinsime, išmoksime gyventi drauge ir mano tobulo laiko planavimo sugebėjimai kaipmat sugrįš. Naivu buvo tikėtis. Vis dar vėluoju, ir jau beveik metai kiekvienam, priverstam manęs laukti, teisinuosi ta pačia dainele - aš dar neišmokau būti mama!

9. Viena auksinių mitybos taisyklių - valgyk lėtai ir mėgaukis maistu. Man tai seniai nebegalioja! Mažasis pirmaisiais mėnesiais, atrodė, specialiai suklūsta vos į burną įsidedu pirmąjį šiltų pietų kąsnį. Nesiliauja ir dabar - jei tik prisėdu prie šilto maisto lėkštės, mažajam kaipmat prireikia patikrinti, kas joje. Ar tiesiog būtent tada  pasėdėti mamai ant kelių. Daryti bet ką, bet tik ne žiūrėti į valgančią mamą.

10. Laiko tik dviems, su vyru - jo trūksta! Nėra šiandien brangesnių akimirkų už tas, kai mes visi trys drauge - laimingi, mylintys du žmonės, stebintys tą su pasauliu susipažįstantį trečiąjį. Bet vis dėlto, mama juk visų pirma - žmona, kaip ir tas tėtis - vyras jai. Ir net nepaisant to, kad kur ištrūkus tik mums dviems dažniausiai kalbame apie tą trečiąjį, tie pabėgimai tik dviese - saldūs kaip pačioje pradžioje!

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Mamos kertelė

Kada po gimdymo geriausia grįžti į darbus: po metų ar dvejų? (19)

Kada po gimdymo geriausia grįžti į darbus: po metų ar dvejų?
Vaikus planuojančios ir jų laukiančios šeimos žino, kad gimus mažyliui jų gyvenimas pasikeis. Daugiausiai naujovių ir iššūkių laukia mamos, kurios kasdienybė kardinaliai keisis.

Kaip tokios nuotraukos yra susijusios su pagimdžiusių moterų depresija (7)

Kaip tokios nuotraukos yra susijusios su pagimdžiusių moterų depresija
Ar atkreipėte dėmesį, kokios tobulos po gimdymo būna žinomos moterys – aktorės, politikės, dainininkės, karalienės? Štai Kate Middleton tą pačią dieną po abiejų gimdymų pasirodė viešumoje švytinti, pasipuošusi, su nepriekaištingu makiažu.

Vienas didžiausių santuokos priešų, kurį kuo greičiau vykite iš namų (8)

Vienas didžiausių santuokos priešų, kurį kuo greičiau vykite iš namų
Santuokoje būna visko, todėl tie, kurie tuokiasi tikėdamiesi, kad po vedybų bus geriau, dažniausiai nusivilia.

Kaip iš tiesų jaučiasi moteris po gimdymo (3)

Kaip iš tiesų jaučiasi moteris po gimdymo
Dažnai sureikšminame gimdymo dieną, manydamos, kad tai sunkiausia, kas mūsų laukia. Tačiau gimdymas - tik pradžios pabaiga. Ant rankų kūdikėlį sūpuojančios mamytės laukia ankstyvasis adaptacijos periodas. Kam pasiruošti, ko tikėtis ir ką daryti?

Santuokinio sekso kokybė ir kiekybė: psichologės komentaras (35)

Santuokinio sekso kokybė ir kiekybė: psichologės komentaras
Psichologės Karolinos Gurskienės pamąstymai apie intymų poros gyvenimą susilaukus vaikų: pagerėja jis, pablogėja ar išlieka toks pat?

Psichologė: 7 argumentai, kodėl verta gimdyti daugiau kaip vieną vaiką (12)

Psichologė: 7 argumentai, kodėl verta gimdyti daugiau kaip vieną vaiką
Psichologės Karolinos Gurskienės mintys apie motinystę ir šeimų pasirinkimą auginti daugiau kaip vieną vaiką.

ATVIRAI: kokią kontracepciją po gimdymo renkasi lietuvės (16)

ATVIRAI: kokią kontracepciją po gimdymo renkasi lietuvės
Šiais laikais, kai yra daugybė kontracepcijos priemonių, tikriausiai ne taip lengva nuspręsti, kurią rinktis. O ir tinka visoms ne kiekviena. Pasikalbėjus su mamomis paaiškėjo – į naujoves dauguma dar žiūri atsargiai.

Kuo netyčiukai vaikai skiriasi nuo kruopščiai suplanuotų? (4)

Kuo <em>netyčiukai</em> vaikai skiriasi nuo kruopščiai suplanuotų?
Planuoti nėštumą ar ne? Psichologė ir LSMU lektorė, VšĮ Krizinio nėštumo centras savanorė dr. Giedrė Širvinskienė sako, kad gebėjimas priimti gyvybę susijęs su požiūriu į vaiką apskritai. „Svarbu yra planuoti tiek, kiek galime, kiek tai nuo mūsų priklauso“, – sako straipsnio konsultantė.

Šie tėvų žodžiai mus skaudino: kodėl dabar juos sakome savo vaikams?

Šie tėvų žodžiai mus skaudino: kodėl dabar juos sakome savo vaikams?
Būdami vaikais mes jų nekentėme, būdami tėvais pagauname save kartais patys juos sakantys savo tėvams. Portalas „Stern“ pateikia frazes, kurios išsprūsta mums iš lūpų ir vaikams ne padeda, o tik kenkia.

Mamos laikas sau: gudrybės, kad kūdikis būtų ramus

Mamos laikas sau: gudrybės, kad kūdikis būtų ramus
Iki pirmojo vaikelio gimimo mažai tėvų suvokia, kaip keisis jų kasdienybė, poilsio režimas ir tai, kad rasti laisvą minutėlę sau bus labai sunku.

Mamos ir tėčiai Vilniuje kviečiami nemokamai pasisemti žinių

Mamos ir tėčiai Vilniuje kviečiami nemokamai pasisemti žinių
Vilniaus visuomenės sveikatos biuras vykdo programą, skirtą nėščiųjų ir pagimdžiusių moterų švietimui bei sveikatinimui. Būsimos ir esamos mamos konsultuojamos aktualiais klausimais. Į paskaitas kviečiamos šeimos, besilaukiančios arba auginančios vaikučius.

Po gimdymo siaubingai slenka plaukai: ką daryti? (9)

Po gimdymo siaubingai slenka plaukai: ką daryti?
Praėjus keliems mėnesiams po gimdymo kuokštais slenkantys plaukai kankina ne vieną mamą. Ką daryti?

Moters kūnas po gimdymo: kas labiausiai neramina pagimdžiusias moteris (3)

Moters kūnas po gimdymo: kas labiausiai neramina pagimdžiusias moteris
Kiekviena moteris po gimdymo pastebi tam tikrus savo kūno pokyčius, kurie nors ir nėra malonūs, dažniausiai yra laikini.

Atsistatymui po gimdymo vien laiko neužtenka (1)

Atsistatymui po gimdymo vien laiko neužtenka
Nėštumas, gimdymas, o vėliau ir vaiko žindymas bei priežiūra iš moters pareikalauja daug fizinių ir psichologinių jėgų.

Rugilė: papasakosiu, kaip be pagražinimų atrodo tikroji motinystė (171)

Rugilė: papasakosiu, kaip be pagražinimų atrodo tikroji motinystė
Rugilė nevynioja žodžių į vatą – iš pradžių, gimus vaikeliui, ji save laikė negera mama ir netgi, kaip pati sako, nejautė meilės savo sūnui. Tai ją labai gąsdino. Bet... Atradus priežastis situacija ėmė keistis.