10 dalykų, kurių ilgiuosi iš tų laikų, kai dar neturėjau vaikų

 (12)
Prisipažįstu, mamos dienos - ne tik rožių žiedlapiais nubarstytos. Yra dalykų, kurių, oi oi oi, kaip pasiilgstu! Maži kasdieniai malonumai, kurių saldumą įvertini tik tada, kai nebeturi progos jais dažnai "paskanauti".
© Vida Press

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Čia 10 mano mažų norų, už kurį kiekvieną atiduočiau net ne po vieną skaniausio šokolado plytelę!

1. Kad ir kuo beužsiimčiau, kad ir kur bebūčiau, visad esu tarsi karinėj parengty - bet kuriuo metu gali tekti mesti darbus ir bėgti pas Augustą – nuraminti, pažaisti, pamaitinti ar kartais tiesiog nusišypsoti. Šių dienų kasdienybė: filmas su šimtu "stop", namų tvarkymas - per dvigubai ilgesnį laiką nei anksčiau (mat mažasis pagalbininkas turi savo požiūrį į tvarką), žurnalo vartymas greičiau primena greitojo skaitymo konkursą – spėk perskaityti puslapį, kol jo iš tavęs neišplėšė, o apsilankymas parduotuvėje – kaskart rungtynės, ar mama spės pagauti, viską, ką Augustas spės pastverti nuo lentynų.

TAIP PAT SKAITYKITE:
Ar gimdymas be skausmo įmanomas? Apie hipnozės metodą
Gimus vaikui, keistai ima elgtis pirmagimis

2. Vairuoti naktinėmis besiilsinčio miesto gatvėmis ir visu garsu klausytis Beyonce's ar tiesiog "M-1+" - vienas mažas malonumas, kuriuo nebetenka pasidžiaugti. Augustas nei kiek neprieštarauja - važinėtis jam patinka, tačiau ne naktimis ir su tris kartus tyliau skambančia muzika nei kad aš pageidaučiau. Tačiau vos mane išleidžia vieną – kad ir iki artimiausios parduotuvės - pasijaučiu (o turbūt ir atrodau), kaip tuomet dar 19-os, per pirmuosius savarankiškus pasivažinėjimus!

3. Miego valandos - jos nuo manęs nebepriklauso. Nebeegzistuoja toks reikalas kaip savaitgalio režimas su tingiu pasivartymu pataluose iki pietų, o ką jau kalbėti apie kiekvieno ryto auksinę taisyklę - "na, dar 5 minutės, ir keliuosi!". Gal dėl to ilgi vakarojimai su draugais, nors kitame kambaryje mažylis jau skaičiuoja vieną sapną po kito, nebėra tokie patrauklūs - kas kitas, jei ne tu kelsies už 7, 6, 5 ar 3 valandų?

4. Jei anksčiau rytinis dušas būdavo toks mažas dienos SPA su keliolika minučių atsipalaidavimo, šiandien tai dar vienas žaidimas, atrodantis taip: nuolat varstomos vonios durys, plėšiamos užuolaidos, po vandeniu su visomis ilgomis rankovėmis kišamos rankutės ir į vonią vienas po kito skriejantys guminiai ančiukai.

5. Iki pedantiškumo - namų tvarkos klausimais – man nedaug trūko. Ir jei anksčiau jaukiose šeimos nuotraukose ant kambario grindų besivoliojantys vaikų žaislai keldavo susižavėjimą - tokia graži namų idilė - tos idilės nelabai matau perėjusi per savų namų kambarius. Jei ne kas valandą kitą kelios minutės "greitos tvarkos" ir šimto ištartų "stop", namai atrodytų maždaug šitaip: miegamojo grindys būtų nuklotos pliušinių meškučių kolekcija, įprastai sutupdyta lentynose, kartu - "išdarinėti" ir išmėtyti televizoriaus pulteliai. Darbo kambarys nuklotas katino kraiku ir suplėšytais mamos piešiniais bei "pertvarkytomis" drabužių spintos lentynomis. Prieškambaris būtų papuoštas dešimtimis išmėtytų batų porų, virtuvės grindys - metaliniais puodais, stiklainiais ir, greičiausiai, sudaužyto šventinio servizo šukėmis. Svetainė, jau supratote, svečiams jau taip pat nebūtų tinkama priimti.

6. Jei nemalonius darbus būdavo galima užmiršti vos užtrenkus darbovietės duris, tai auginant mažylį joks "off" mygtukas nebeegzistuoja. Net jei tas angelėlis visas patenkintas sau ramiai vienas dėlioja kaladėles, tą knygą tau pavyks skaityti tik taip pusiau - viena ausimi, viena akimi vis tiek stebėsi mažąjį. Ir net jei jis ne su tavimi - tą kokią valandą ar kitą per dieną - net ir tada nesiliausi apie jį galvojusi!

7. Tiek privalomus dienos darbus, tiek neįpareigojančio savaitgalio planus galėdavau dėliotis valandų tikslumu. Net ir su vyru lažindavausi - kuris tiksliau atspės, kiek užtruks apsipirkimas ar vakarienė paskubomis. Nesigirsiu, bet dažniausiai laimėdavau aš. O dabar šitame reikale esu absoliuti nevykėlė! Jei iš tų penkių dienos planų pavyksta įgyvendinti tris, ir šiuos - su nenumatyta kelių valandų paklaida, man tai - jau nemenka pergalė.

8. Patikėkit, buvau punktuali! Na, taip, pirmuosius kelis mėnesius po Augusto atsiradimo vėluodavau smarkiai - tačiau gi kas pyks ant mamos su naujagimiu ant rankų? Maniau, va, praeis dar mėnuo kitas, susipažinsime, išmoksime gyventi drauge ir mano tobulo laiko planavimo sugebėjimai kaipmat sugrįš. Naivu buvo tikėtis. Vis dar vėluoju, ir jau beveik metai kiekvienam, priverstam manęs laukti, teisinuosi ta pačia dainele - aš dar neišmokau būti mama!

9. Viena auksinių mitybos taisyklių - valgyk lėtai ir mėgaukis maistu. Man tai seniai nebegalioja! Mažasis pirmaisiais mėnesiais, atrodė, specialiai suklūsta vos į burną įsidedu pirmąjį šiltų pietų kąsnį. Nesiliauja ir dabar - jei tik prisėdu prie šilto maisto lėkštės, mažajam kaipmat prireikia patikrinti, kas joje. Ar tiesiog būtent tada  pasėdėti mamai ant kelių. Daryti bet ką, bet tik ne žiūrėti į valgančią mamą.

10. Laiko tik dviems, su vyru - jo trūksta! Nėra šiandien brangesnių akimirkų už tas, kai mes visi trys drauge - laimingi, mylintys du žmonės, stebintys tą su pasauliu susipažįstantį trečiąjį. Bet vis dėlto, mama juk visų pirma - žmona, kaip ir tas tėtis - vyras jai. Ir net nepaisant to, kad kur ištrūkus tik mums dviems dažniausiai kalbame apie tą trečiąjį, tie pabėgimai tik dviese - saldūs kaip pačioje pradžioje!

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Mamos kertelė

3 klausimai psichologei apie depresiją po gimdymo. Dvi istorijos

3 klausimai psichologei apie depresiją po gimdymo. Dvi istorijos
Ligų klasifikacijoje nerasite depresijos po gimdymo kaip atskiros ligos. Ji gali prasidėti nėštumo metu ir pirmaisiais metais po gimdymo, vėliau atsiradę depresijos požymiai jau nebus priskiriami šiai depresijai.

Gydytojos ginekologės I. Kravčenkienės patarimas: daugiau bučiuokitės!

Gydytojos ginekologės I. Kravčenkienės patarimas: daugiau bučiuokitės!
„Ir jūsų nėštumas bus labiau apsaugotas", – pataria gydytoja ginekologė Ingrida Kravčenkienė poroms, jei moteriai niekaip nepavyksta išnešioti vaisiaus.

Intymumą miegamajame susigrąžinti gali padėti ir lazeris

Intymumą miegamajame susigrąžinti gali padėti ir lazeris
Nereta vaikų neseniai susilaukusi moteris susiduria su subtilia bėda – intymus ryšys jai nebeteikia tiek malonumo, kiek anksčiau.

Psichologė: kaip pasikeičia santykiai su mama, kai pati tampi mama

Psichologė: kaip pasikeičia santykiai su mama, kai pati tampi mama
Gal nėštumas ir gimdymas - puiki proga suartėti, jei iki šiol to trūko? Straipsnio konsultantė – „Invito" psichologė psichoterapeutė Marija Vaštakė.

Psichologė – apie vyro ir moters santykius po gimdymo: pasikeitimai neišvengiami

Psichologė – apie vyro ir moters santykius po gimdymo: pasikeitimai neišvengiami
Gimus vaikui, šeimoje staiga viskas ima ir pasikeičia: prie vyro ir žmonos vaidmens prisideda mamos ir tėčio, prie ramių naktų – bemiegės, prie tylos – triukšmas.

Kaip iš tiesų jaučiasi moteris po gimdymo (1)

Kaip iš tiesų jaučiasi moteris po gimdymo
Dažnai sureikšminame gimdymo dieną, manydamos, kad tai sunkiausia, kas mūsų laukia. Tačiau gimdymas - tik pradžios pabaiga. Ant rankų kūdikėlį sūpuojančios mamytės laukia ankstyvasis adaptacijos periodas. Kam pasiruošti, ko tikėtis ir ką daryti?

Įvardijo, kam pavyksta sukurti tvirtesnes santuokas (2)

Įvardijo, kam pavyksta sukurti tvirtesnes santuokas
Įdomių rezultatų pateikė Ohajo (JAV) universiteto sociologų grupė, pasišovusi sužinoti, kokie vaikai užaugę sukuria tvirtesnes šeimas: kilusieji iš daugiavaikių šeimų ar vienturčiai.

Išradinga mama nufilmavo, kaip namuose per 5 min. pasigaminti drėgnų servetėlių (2)

Išradinga mama nufilmavo, kaip namuose per 5 min. pasigaminti drėgnų servetėlių
Australės iš Melburno Joy Ratima vaizdo įrašą jau peržiūrėjo daugiau kaip du milijonai internautų. Didžioji dauguma, tikėtina, vaikus auginantys tėvai.

Ką reiškia, jei sapne gimdote arba matote vaikus (3)

Ką reiškia, jei sapne gimdote arba matote vaikus
Kiekvienas iš mūsų yra regėjęs sapnų, kuriuos pabudus sunku paaiškinti. Nereta moteris, kuri neturi vaikų ir nėra nėščia, sapnuoja, kad jai gimė kūdikis. Po to, prisiminus sapną, net juokas ima - juk vaiko nė planuose nėra. Iš kur tokie sapnai?

Nežindau vaiko: ar aš bloga mama? (100)

Nežindau vaiko: ar aš bloga mama?
Ne visos moterys gali (ir nori) žindyti kūdikį savo pienu. Būtent tokios mamos laišką ir gavome. Jame moteris sako jaučianti neigiamą aplinkinių nusistatymą dėl tokio jos sprendimo ir klausia: „Ar aš esu bloga mama?“

Kalėdų tradicijos su vaikais: 10 idėjų, kurios sukurs šventinę nuotaiką

Kalėdų tradicijos su vaikais: 10 idėjų, kurios sukurs šventinę nuotaiką
Paskutinė savaitė iki didžiųjų žiemos švenčių į daugelio namus atneša malonaus laukimo, susikaupimo, apmąstymų ir noro kuo daugiau savo laiko bei šilumos skirti šeimos nariams. Jei jūs turite vaikų, žinote, kad jiems įvairios tradicijos, žaidimai, kalėdinės veiklos – itin malonios ir naudingos. Štai keletas idėjų, ką galite iki Kalėdų ar per jas nuveikti su visa šeima.

Kodėl vienos moterys po gimdymo verkia, o kitos – juokiasi (5)

Kodėl vienos moterys po gimdymo verkia, o kitos – juokiasi
Ką jaučia moteris po gimdymo? Kodėl vieną akimirką ji juokiasi, o kitą - jau verkia? Apie tai pasakoja psichologė Karolina Gurskienė.

Psichologė pataria, kaip paruošti vaiką brolio ar sesės gimimui

Psichologė pataria, kaip paruošti vaiką brolio ar sesės gimimui
Naujojo šeimos nario atsiradimas iš esmės pakeičia visą šeimos gyvenimą – namie atsiranda daugiau sumaišties ir daug daugiau nežinomybės.

Psichologė – apie pagimdžiusių moterų santykį su savo kūnu

Psichologė – apie pagimdžiusių moterų santykį su savo kūnu
Kai susilaukiau pirmagimės, patyriau santykių su savo kūnu renesansą.

Atvira Neringos išpažintis: ko pasimokiau iš to košmaro po gimdymo (34)

Atvira Neringos išpažintis: ko pasimokiau iš to košmaro po gimdymo
Kalbėdamos apie tai, kas buvo sunkiausia pagimdžius vaikelį, mamos įvardija bene panašius dalykus: bemiegės naktys, per mažai pagalbos iš vyro, žindymo sunkumai ir pan. Neringa apie visa tai kalba kiek kitaip.