10 mamų atvirauja, kaip pasikeitė jų santykiai su vyrais po gimdymo

 (46)
Rengdami šią apklausą, iš karto perspėjome mamas, kad ji bus anoniminė, nerašysime nei jų, nei vaikų vardų, kad jos nebūtų atpažintos. Tačiau net ir esant tokioms sąlygoms, ne visos mūsų portalo TavoVaikas.lt bičiulės norėjo apie tai kalbėti. „Ai, ką čia daug apie tai kalbėti, ir taip viskas aišku", - sakė jos.
i
© Shutterstock nuotr.

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Taigi, ar pasikeičia vyro ir moters santykiai gimus vaikams? Kodėl dažnai sakoma, kad po gimdymo moteris tarsi užmiršta esanti žmona, draugė ir pasineria tik į mamos vaidmenį? Išklausykime, ką manote jūs. Mamų vardai pakeisti.

TAIP PAT SKAITYKITE:
Eglė Kernagytė: kvailas supratimas, kad jei perki dėvėtus daiktus - esi biednas
Interneto sensacija tapęs 6 metų vilnietis sužavėjo savo neeiliniu talentu

Ieva

Santykiai su antrąja puse po mažiukės gimimo pasikeitė netgi į gerą. Mes pradėjome dar daugiau laiko leisti kartu, mūsų veikla tapo bendresnė. Vyro dalyvavimas gimdyme mus dar labiau suartino. Na, ir žinoma vyras kaip ir anksčiau visada yra pamaitintas, apžiūrėtas, pamylėtas. Kiek tai leidžia nauja namų valdovė, jis tai supranta, ir nepyksta, kad reikia dalintis dėmesiu.

Rasa

Tiesą sakant, po vaikučio gimimo tikrai nejaučiau jokio moters apleidimo iš vyro pusės. Žinoma, iš pradžių  moteriai būna sunku dėl įvairių priežasčių (cezaris, siūta tarpvietė, pirmas vaikas, stresas...). Tad turiu pripažinti, kad iš pradžių nesinori nieko, tik matyti vaikiuką. Paskui, kuomet turi naktį keltis maitinti, vėlgi norisi tik miego, tad drįsčiau teigti, jog santykiai nesuprastėja, tik intymus gyvenimas tarsi dingsta. Tačiau kai yra meilė - galima palaukti geresnės nuotaikos. Tad nei moteris, nei vyras vienas kito nepamiršta.

Evelina

Su vyru auginam du vaikus, jiems gimus santykiai tik sutvirtėjo. Mes po santuokos penkerius metus neturėjome vaikų - turėjau du persileidimus, tada norėjosi padaryti pertrauką. Ir kai susilaukėm vieno, labai netrukus - kito, buvome be galo laimingi. Vyras yra nuostabus tėtis - moka viską, ką aš, o gal ir daugiau. Turim netoliese gyvenančią mano mamą, ji  mielai pažiūri pametinukus, kai mes su vyru kur nors norime išeiti dviese. Nedažnai, bet kokia nors proga pasidovanojame sau savaitgalio atostogas viešbutyje, per Kalėdas buvome Paryžiuje. Tokie trumpi išvykimai dviese labai svarbūs, kad išsaugotume gerus santykius.

Karolina

Vaikų gimimas negerina santykių su vyru, jei juos ištiko krizė, nes po dešimties metų santuokos ir dviejų pagimdytų vaikų aš išsiskyriau. Manau, gyventi tik dėl vaikų, kad jie matytų nesantaiką tarp tėvų yra didžiausias absurdas. Dabar apie antrąją mano santuoką - vienas gimęs ir kitas pakeliui. Tačiau visai kitoks "startas" santuokoje ir santykių pamatas. Vaikai tik sumažina mano EGO ir noriu būti kuo naudingesnė kiekvienam iš šeimos narių, tame tarpe ir vyrui. Jis jokiu būdu ne užmirštas ar apleistas, o mylimas ir gerbiamas. Vaikų gimimas - tai "papildoma" atsakomybė ir už juos, bet tuo pačiu ir už pačią šeimą bei jos kūrimą, pastangų ir energijos investavimą į tai. Šeima tapo vertybe. Mano ir vyro santykis neapsiriboja seksu. Tai ir pasibuvimas dviese, patylėjimas, išklausymas, supratimas, kompromisų ieškojimas, bendra buitis namuose. Svarbu pasibūti ir kartu, bet tuo pačiu ir atskirai. Nereikia varžyti vienas kito, o leisti gyventi laisvai .

Marija

Mano atveju vaiko gimimas santykius su vyru tik pablogino, bet gal kaltinčiau ne gimdymą, o konkrečiai savo jauną amžių. Buvome klasės draugai, susituokėme 20 -ies, iš karto gimė vaikas. Jau po kelerių metų supratau, kad mums nepakeliui. Išsiskyrėm, kai sūnui buvo treji. Septynerius metus gyvenau viena, po to sutikau kitą vyrą, su kuriuo jau devyneri metai. Savo bendrų vaikų nesusilaukėm, turiu tik sūnų iš pirmų santykių. Sakyčiau, reikia kaltinti ne vaiko gimimą, o žmogaus brandą. Jei santykius kuri tam nesubrendęs, nieko ir nebus.

Neringa

Dukrytę auginu viena, jau gimdžiau beveik žinodama, kad būsiu viena. Draugas dar kelis kartus buvo pasirodęs, bet jam nelabai reikėjo šeimos, vaikų, jis išvažiavo į užsienį dirbti. Manau, kad vaikas turi gimti tada, kai nori abu, geriausia - kai suplanuoja vaiko gimimą. Mūsų atveju mes buvome padraugavę vos keturis mėnesius, dukrytė buvo netyčiukė. Skaudu sakyti, bet draugas ne kartą buvo siūlęs nutraukti nėštumą, bet aš tam niekada nesiryžčiau. Išvis, galvoju, jei vyras užsimena apie nėštumo nutraukimą savo draugei, jis nevertas jos dėmesio, reikia bėgti nuo jo kuo toliau.

Toma

Turim šešių mėnesių sūnų. Kol kas jis - svarbiausias man. Maitinu pati, todėl kas naktį keliuosi po penkis ir daugiau kartų. Iš pradžių migdėm sūnų mūsų miegamajame, lovytėje šalia mūsų lovos, bet paskui supratom, kad vyrui sunku naktį neišsimiegojus keltis į darbą, todėl jis išėjo miegoti į kitą kambarį. Dabar jis geriau išsimiega, ir man geriau, kad galiu užsidegti naktinę švieselę, kai maitinu, kad nieko neprižadinsim su sūneliu. Kalbant apie santykius, jų kol kas beveik nėra. Kelis kartus bandėm atnaujinti santuokinį gyvenimą, bet kol kas tai labai vargina ir didelio džiaugsmo neteikia. Vyras, manau, viską supranta, jis sūnų myli be galo ir be krašto. Draugės sako, kad sunkiausias yra būna pirmas pusmetis, po to bus lengviau. Spėsim dar viską, prieš akis - visas gyvenimas.

Liepa

Gimdyme vyras dalyvauti atsakingai ruošėsi, abu ėjom į natūralaus gimdymo kursus. Per patį gimdymą jis buvo šalia, labai padėjo, bendravo su medikais, ėjo jų ieškoti, kai prireikdavo, man irgi buvo ramiau, kad jis šalia. Man atrodo, kad ši patirtis mus tik suartino, jis pirmas dienas miegojo palatoje kartu, viską darė: keitė sauskelnes, valė užpakalį dukrytei, prausė. Neįsivaizduoju, kaip vaiko gimimas gali nutolinti, jei myli vienas kitą, jis tik suartina. Tai tarsi aukštesnė santykių pakopa, būti ne tik meilužiais ar draugais, bet ir kažkieno tėvais.

Diana

Deja, bet aš galiu patvirtinti tiesą, kad vaiko gimimas yra didžiulis išbandymas vyrui. Moteriai irgi, bet ji 9 mėnesius nešioja vaiką pilve ir spėja apsiprasti su juo. Vyrai - tai amžini vaikai, kuriems reikia tik dėmesio. Kito vaiko jiems šalia nelabai reikia. Mano „exas" gimus vaikui buvo pradėjęs dirbti naujam darbe, todėl atrodė normalu, kad dirba iki vėlumos. Tačiau kaip supratau po to, jis dirbo, nes tiesiog nenorėjo grįžti namo. Kai skyrėmės, jis man sakė, kad tapau tik mama ir nesidomėjau juo. Bet palaukit, kodėl aš turiu domėtis juo? O jis manimi? Namie kūdikis, o vakare po darbo grįžta dar vienas „kūdikis'? Man tokio nereikėjo. Esu savarankiška, neprapulsim su sūneliu tai tikrai.

Giedrė

Mes auginam tris vaikus, todėl ir jūsų klausimas, ar gimdymas neatitolina vienas nuo kito vyro ir moters, turi aiškų atsakymą - ne. Kitaip nebūtume trijų padaužų tėvai. Mano vyras pats turėjo tris brolius ir seserį, jis labai šeimyniškas ir rūpestingas. Pats buvo vyriausias, tad tėvams padėdavo, matė, kas tie vaikai, kaip nelengva juos auginti. Žinoma, kai prisimenu mūsų santykių pradžią, pasivaikščiojimus palei upę iki nakties, keliones dviese, jaučiu kažkokią nostalgiją, bet dabar yra kitas gyvenimo etapas, ir nereikia norėti, kad šiandien būtų taip, kaip buvo prieš 12 metų. Šiandien yra kitaip, nes mes patys esame kitokie, ir aplinkybės kitos. Manau, santykiuose svarbiausia yra pagarba ir pasitikėjimas kitu žmogumi. Aš gerbiu savo vyrą, nors jis turi man nepatinkančių savybių. Bet aš jo nekeisčiau į nieką kitą.

Dėmesio!

Kviečiame atsakyti į žemiau esančius klausimus ir mėnesio gale išrinksime vieną laimėtoją (su juo susisieksime asmeniškai), kuriam padovanosime 6 mėnesių žurnalo "TAVO VAIKAS" prenumeratą.


Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Mamos kertelė

13 psichologės patarimų, kad poros santykiai po vaiko gimimo sustiprėtų

13 psichologės patarimų, kad poros santykiai po vaiko gimimo sustiprėtų
Vaiko gimimas – didžiausias stebuklas ir džiaugsmas kiekvienai porai. Tai ne tik įprasmintos meilės simbolis, tačiau ir naujas gyvenimo etapas tiek vyrui, tiek moteriai. Nors daugelis kūdikio atėjimą į šį pasaulį sieja tik su labai švelniais, romantiškais ir pakiliais jausmais, tačiau visuomenėje vis dažniau girdime ir kitas sąvokas: depresija po gimdymo ar šeimos krizė.

Psichologė: gimus vaikui, vyro ir moters laukia šie santykių išbandymai (30)

Psichologė: gimus vaikui, vyro ir moters laukia šie santykių išbandymai
Trečias šeimos narys – nauji iššūkiai, atradimai ir išbandymai kiekvienai porai. Vienus vaiko gimimas sustiprina ir į jų santykius atneša dar daugiau meilės, supratingumo bei rūpestingumo, kitus, deja, ištinka krizė.

Gydytojų ištarta frazė įžeidžia ne vieną nėščiąją (40)

Gydytojų ištarta frazė įžeidžia ne vieną nėščiąją
Gegužė - mėnuo, kai tradiciškai labiau prisimename motinystę ir moteriškumą.

Vaikiškos mados šventė Kaune

Vaikiškos mados šventė Kaune
Savaitgalį stilingiausi kauniečiai rinkosi apžiūrėti naujausios OVS kids parduotuvės prekybos ir pramogų centre „Akropolis“ Kaune.

Kaip iš tiesų jaučiasi abortą patyrusi moteris (21)

Kaip iš tiesų jaučiasi abortą patyrusi moteris
Abortas – tai nepageidaujamo nėštumo nutraukimas. Sužinojusios, kad pastojo, nors nenorėjo ir nesitikėjo, moterys sutrinka, todėl kartais nusprendžia negimdyti ir pasidaryti abortą. Šis žingsnis gyvenime yra rizikingas tiek mediciniškai, tiek psichologiškai, nes turi gana rimtų ir sunkių pasekmių.

Kaip sustabdyti plaukų slinkimą (2)

Kaip sustabdyti plaukų slinkimą
Plaukų slinkimo problema aktuali visais metų laikais ir daugeliui moterų, tačiau paūmėja ji nėštumo metu ir po gimdymo. Ką turime žinoti apie plaukų slinkimą ir pagalbą sau tokiu atveju?

Po gimdymo vyras pasikeitė ir atšalo: psichologės komentaras (44)

Po gimdymo vyras pasikeitė ir atšalo: psichologės komentaras
Psichologė Karolina Gurskienė sulaukė jaunos mamos klausimo: po gimdymo vyras pasikeitė neatpažįstamai. Moterį baugina tokie pokyčiai ir atšalimas.

Nuo ko priklauso moters noras mylėtis po gimdymo: psichologės komentaras (18)

Nuo ko priklauso moters noras mylėtis po gimdymo: psichologės komentaras
Psichologės Karolinos Gurskienės komentaras apie intymų šeimos gyvenimo susilaukus vaikų.

Gydytoja ginekologė ragina moteris nebūti abejingomis sau (1)

Gydytoja ginekologė ragina moteris nebūti abejingomis sau
Kasmet Lietuvoje apie 450 moterų suserga ir 250 miršta nuo gimdos kaklelio vėžio – tai antra dažniausia po krūties vėžio onkologinė liga tarp 15–54 m. amžiaus moterų.

Apklausa: koks amžiaus skirtumas tarp vaikų geriausias? (12)

Apklausa: koks amžiaus skirtumas tarp vaikų geriausias?
Kaip ir kiekvieną mėnesį – mamų nuomonė. Pametinukai, keleri metai ar daug daugiau – koks vaikų metų skirtumas geriausias? Ir geriausias kam – vaikams ar tėvams?..

Gydytojos patarimai: kaip įveikti dažniausias žindymo kliūtis (4)

Gydytojos patarimai: kaip įveikti dažniausias žindymo kliūtis
Šių dienų medicina tvirtina, kad sėkmingai savo kūdikį žindyti gali bene visos moterys. Deja, didelė dalis, nesulaukusios kvalifikuotos pagalbos, pasinaudodamos klaidingais patarimais ar tiesiog nežinodamos, ką daryti, nutraukia natūralų vaiko maitinimą.

7 patyrusios mamos patarimai pirmą kartą gimdžiusiajai

7 patyrusios mamos patarimai pirmą kartą gimdžiusiajai
Po gimdymo, ypač, jei tai pirmas vaikas, pirmaisiais mėnesiais nelengva išlikti ramiai ir racionaliai. Tačiau pabandyti verta.

Kaip baigti žindyti nesukeliant streso sau ir vaikui (8)

Kaip baigti žindyti nesukeliant streso sau ir vaikui
Žindymo nutraukimas - tai kantrybės ir ryžto reikalaujantis procesas. Nors būna tokių vaikų, kurie patys savaime atsisako mamytės pienelio ir tai nesukelia jokio streso nei jam, nei motinai, dažniausiai šis procesas savaime nesibaigia ir tenka įdėti nemažai pastangų į maitinimo nutraukimą.

Beveik ketvirtadalis gimdžiusių moterų jaučia nepasitenkinimą lytiniais santykiais

Beveik ketvirtadalis gimdžiusių moterų jaučia nepasitenkinimą lytiniais santykiais
Darnus seksualinis gyvenimas ir lytinė sveikata daro tiesioginę įtaką mūsų emocinei savijautai ir net šeimos laimei.

Nėštumas be laimingos pabaigos: psichologės komentaras (3)

Nėštumas be laimingos pabaigos: psichologės komentaras
Persileidimas tai savaiminis vaisiaus praradimas iki 22 nėštumo savaitės, kuris įvyksta tam, kad iš organizmo būtų pašalintas negyvas vaisius. Priežastys, lemiančios, kodėl vienos moterys patiria persileidimą, o kitos - ne, yra labai įvairios.