Atvirai: kiek vaikų turėti yra geriausia?

 (46)
Vienas – mamai, antras – tėčiui, o trečias vaikutis – Lietuvai. Šį posakį girdėjo ne viena, tačiau mokslininkai įrodė, kad mamos turinčios tris vaikus patiria daugiausiai streso. Kur kas daugiau nei turinčios keturis ar du vaikučius. Apklausėme mamas ir mes – kiek vaikų auginti iš tikrųjų yra geriausia ir lengviausia?
Šeima
© Fotolia nuotr.

Atsisiųskite mobiliąją programėlę


Parsisiųskite programėles telefonams štai čia: „iPhone“, „Android“. Draugaukime ir Facebooke!

Aušra, 32 metų:

„Pati esu vienturtė, todėl visada galvojau, kad norėčiau didelės šeimos. Tačiau prieš ketverius metus gimus dukrytei, norai pasikeitė. Daugiau vaikų nenoriu, užteks ir vieno. Myliu dukrytę be galo, bet iki šiol prisiminus pirmuosius mėnesius po gimdymo ir kaip tuomet jaučiausi, apima šiurpas. Be to, gyvenimas, rodos, apvirto aukštyn kojom – neliko jokio laisvalaikio, laiko sau. Juokauju, kad tapus mama man trečia akis neatsivėrė ir gyvenimas tikrai nepagerėjo, atvirkščiai – jaučiuosi kaip voverė rate. Todėl net neįsivaizduoju, kaip reiktų auginti du ar dar daugiau vaikų.“

TAIP PAT SKAITYKITE:
Agnė Jagelavičiūtė-Volkienė: noriu apie jį pasakoti!
Visiems naujagimiams Lietuvoje bus atliekami du nauji tyrimai

Živilė, 35 metų:

„Antrosios savo dukrytės sulaukiau kai pirmajai buvo penkeri. Antrąjį vaikuti auginti buvo visai paprasta: jau žinojau kas laukia, kaip elgtis ir turėjau labai rūpestingą pagalbininkę. Iki šiol mano pirmagimė prižiūri savo sesę, ją globoja ir pati turi kuo užsiimti. Manau, du vaikai, jei tarp jų yra kelių metų tarpas yra puikus variantas – ir vaikams gerai, ir tėvams lengva.“

Dovilė, 34 metų:

„Visai neseniai susilaukiau trečiojo vaikučio – dukrytės. Pirmieji du jau eina į darželį ir dar kartais ateina padėti auklė. Kol auginau du, atrodė sunku, bet tik dabar supratau, kas išties yra sunku. Anksčiau išsiversdavau be auklės, dabar kartais tenka ją pasikviesti. Vien kol išsiruošiame iš namų užtrunka kokią valandą. Labai viliuosi, kad bus lengviau, kai visi vaikai paaugs. Nors lengviausia būtų auginti vieną arba du vaikus, bet manau, kad vaikams yra augti gausioje šeimoje.“

Rūta, 31 metų:

„Pagimdžius pirmą po kelių mėnesiu su vyru ėmėme planuoti ir antrą vaiką – vienu vargu būtų užauginti du vaikai. Antrasis gimė, kai pirmagimiui sūnui buvo kone dveji. Pirmosios dienos ir savaitės išties buvo tikras beprotnamis – vyresnėlis reikalauja dėmesio, o mažiukas didelės priežiūros. Tačiau dabar, praėjus porai metų, labai džiaugiuosi tokiu sprendimu: vyresnėlis prižiūri mažąjį brolį, abu žaidžia, užsiima vienas kitu. Pamažu mums su vyru ateina ramybė, kartais ir filmą visai netrukdomi galime pažiūrėti. Manau su vienu vaiku būtų sunkiau – mums reikėtų su juo užsiimti.“

Gabija, 36 metų:

„Iš pradžių planavau turėti du vaikus. Tačiau dabar jų yra keturi ir labai tuo džiaugiuosi. Aišku, su pirmu buvo nelengva – reikėjo priprasti prie pasikeitusio gyvenimo. Sunkiausia buvo, kai gimė antras vaikas. Abu buvo pametinukai ir labai judrūs. Lengvėti pradėjo su trečiuoju, o ketvirtas, dažnai juokauju, auga tarsi savaime. Suprantu, kad vaikų daug, kuo toliau, tuo ir penktas vaikas atrodo visai gera idėja, nes juos auginti tampa vis lengviau.“

Lina, 28 metų:

„Turiu du vaikučius ir daugiau jokiais būdais nenoriu. Gimus antram vaikui supratau, kad kol auginau tik vieną, tai beveik atostogavau. Tėvams, tikriausiai, geriausia auginti vieną, bet vaikui visada norisi turėti sesę ar brolį.“

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Mamos kertelė

Psichologė – apie vyro ir moters santykius po gimdymo: pasikeitimai neišvengiami

Psichologė – apie vyro ir moters santykius po gimdymo: pasikeitimai neišvengiami
Gimus vaikui, šeimoje staiga viskas ima ir pasikeičia: prie vyro ir žmonos vaidmens prisideda mamos ir tėčio, prie ramių naktų – bemiegės, prie tylos – triukšmas.

Kaip iš tiesų jaučiasi moteris po gimdymo (1)

Kaip iš tiesų jaučiasi moteris po gimdymo
Dažnai sureikšminame gimdymo dieną, manydamos, kad tai sunkiausia, kas mūsų laukia. Tačiau gimdymas - tik pradžios pabaiga. Ant rankų kūdikėlį sūpuojančios mamytės laukia ankstyvasis adaptacijos periodas. Kam pasiruošti, ko tikėtis ir ką daryti?

Įvardijo, kam pavyksta sukurti tvirtesnes santuokas (2)

Įvardijo, kam pavyksta sukurti tvirtesnes santuokas
Įdomių rezultatų pateikė Ohajo (JAV) universiteto sociologų grupė, pasišovusi sužinoti, kokie vaikai užaugę sukuria tvirtesnes šeimas: kilusieji iš daugiavaikių šeimų ar vienturčiai.

Išradinga mama nufilmavo, kaip namuose per 5 min. pasigaminti drėgnų servetėlių (2)

Išradinga mama nufilmavo, kaip namuose per 5 min. pasigaminti drėgnų servetėlių
Australės iš Melburno Joy Ratima vaizdo įrašą jau peržiūrėjo daugiau kaip du milijonai internautų. Didžioji dauguma, tikėtina, vaikus auginantys tėvai.

Ką reiškia, jei sapne gimdote arba matote vaikus (3)

Ką reiškia, jei sapne gimdote arba matote vaikus
Kiekvienas iš mūsų yra regėjęs sapnų, kuriuos pabudus sunku paaiškinti. Nereta moteris, kuri neturi vaikų ir nėra nėščia, sapnuoja, kad jai gimė kūdikis. Po to, prisiminus sapną, net juokas ima - juk vaiko nė planuose nėra. Iš kur tokie sapnai?

Nežindau vaiko: ar aš bloga mama? (100)

Nežindau vaiko: ar aš bloga mama?
Ne visos moterys gali (ir nori) žindyti kūdikį savo pienu. Būtent tokios mamos laišką ir gavome. Jame moteris sako jaučianti neigiamą aplinkinių nusistatymą dėl tokio jos sprendimo ir klausia: „Ar aš esu bloga mama?“

Kalėdų tradicijos su vaikais: 10 idėjų, kurios sukurs šventinę nuotaiką

Kalėdų tradicijos su vaikais: 10 idėjų, kurios sukurs šventinę nuotaiką
Paskutinė savaitė iki didžiųjų žiemos švenčių į daugelio namus atneša malonaus laukimo, susikaupimo, apmąstymų ir noro kuo daugiau savo laiko bei šilumos skirti šeimos nariams. Jei jūs turite vaikų, žinote, kad jiems įvairios tradicijos, žaidimai, kalėdinės veiklos – itin malonios ir naudingos. Štai keletas idėjų, ką galite iki Kalėdų ar per jas nuveikti su visa šeima.

Kodėl vienos moterys po gimdymo verkia, o kitos – juokiasi (5)

Kodėl vienos moterys po gimdymo verkia, o kitos – juokiasi
Ką jaučia moteris po gimdymo? Kodėl vieną akimirką ji juokiasi, o kitą - jau verkia? Apie tai pasakoja psichologė Karolina Gurskienė.

Psichologė pataria, kaip paruošti vaiką brolio ar sesės gimimui

Psichologė pataria, kaip paruošti vaiką brolio ar sesės gimimui
Naujojo šeimos nario atsiradimas iš esmės pakeičia visą šeimos gyvenimą – namie atsiranda daugiau sumaišties ir daug daugiau nežinomybės.

Psichologė – apie pagimdžiusių moterų santykį su savo kūnu

Psichologė – apie pagimdžiusių moterų santykį su savo kūnu
Kai susilaukiau pirmagimės, patyriau santykių su savo kūnu renesansą.

Atvira Neringos išpažintis: ko pasimokiau iš to košmaro po gimdymo (34)

Atvira Neringos išpažintis: ko pasimokiau iš to košmaro po gimdymo
Kalbėdamos apie tai, kas buvo sunkiausia pagimdžius vaikelį, mamos įvardija bene panašius dalykus: bemiegės naktys, per mažai pagalbos iš vyro, žindymo sunkumai ir pan. Neringa apie visa tai kalba kiek kitaip.

5 naujų mamų klaidos, kurių nesunkiai galima išvengti

5 naujų mamų klaidos, kurių nesunkiai galima išvengti
Išmokti būti mama nėra paprasta. Yra daug dažnai pasitaikančių klaidų, kurias padaro beveik kiekviena naujai iškepta mamytė. Taip, klaidos gali padėti jums tapti geresne mama, tačiau kartais galima tiesiog jų išvengti.

Kalėdinių dovanų gidas: šių metų vaikų svajonių dovanos

Kalėdinių dovanų gidas: šių metų vaikų svajonių dovanos
Artėjančios gražiausios žiemos šventės daugiausiai džiaugsmo suteikia vaikams. Jiems laukimo laikotarpis tampa nepaprastas, per kurį jie rašo laišką Kalėdų Seneliui, kasdien atidaro vis kitą Advento kalendoriaus langelį, stengiasi kuo geriau elgtis ir nori, kad tai pastebėtų patys artimiausi – jų tėveliai.

Pati švelniausia mama pagal Zodiaką (1)

Pati švelniausia mama pagal Zodiaką
Kokia mama esate pagal Zodiako ženklą: kontroliuojanti ar į vaiko auklėjimą žvelgianti laisviau?

Mamos laiškas: kaip galiu nemylėti tavęs, mano vaike

Mamos laiškas: kaip galiu nemylėti tavęs, mano vaike
Tinklaraščio „Mama su šypsena kišenėje“ autorė Neringa augina penkis vaikus. Savo dienos nutikimus ji suguldo dienoraštį. Jūsų dėmesiui - Neringos laiškas vaikui.