Atvirai: kiek vaikų turėti yra geriausia?

 (46)
Vienas – mamai, antras – tėčiui, o trečias vaikutis – Lietuvai. Šį posakį girdėjo ne viena, tačiau mokslininkai įrodė, kad mamos turinčios tris vaikus patiria daugiausiai streso. Kur kas daugiau nei turinčios keturis ar du vaikučius. Apklausėme mamas ir mes – kiek vaikų auginti iš tikrųjų yra geriausia ir lengviausia?
Šeima
© Fotolia nuotr.

Atsisiųskite mobiliąją programėlę


Parsisiųskite programėles telefonams štai čia: „iPhone“, „Android“. Draugaukime ir Facebooke!

Aušra, 32 metų:

„Pati esu vienturtė, todėl visada galvojau, kad norėčiau didelės šeimos. Tačiau prieš ketverius metus gimus dukrytei, norai pasikeitė. Daugiau vaikų nenoriu, užteks ir vieno. Myliu dukrytę be galo, bet iki šiol prisiminus pirmuosius mėnesius po gimdymo ir kaip tuomet jaučiausi, apima šiurpas. Be to, gyvenimas, rodos, apvirto aukštyn kojom – neliko jokio laisvalaikio, laiko sau. Juokauju, kad tapus mama man trečia akis neatsivėrė ir gyvenimas tikrai nepagerėjo, atvirkščiai – jaučiuosi kaip voverė rate. Todėl net neįsivaizduoju, kaip reiktų auginti du ar dar daugiau vaikų.“

TAIP PAT SKAITYKITE:
Agnė Jagelavičiūtė-Volkienė: noriu apie jį pasakoti!
Visiems naujagimiams Lietuvoje bus atliekami du nauji tyrimai

Živilė, 35 metų:

„Antrosios savo dukrytės sulaukiau kai pirmajai buvo penkeri. Antrąjį vaikuti auginti buvo visai paprasta: jau žinojau kas laukia, kaip elgtis ir turėjau labai rūpestingą pagalbininkę. Iki šiol mano pirmagimė prižiūri savo sesę, ją globoja ir pati turi kuo užsiimti. Manau, du vaikai, jei tarp jų yra kelių metų tarpas yra puikus variantas – ir vaikams gerai, ir tėvams lengva.“

Dovilė, 34 metų:

„Visai neseniai susilaukiau trečiojo vaikučio – dukrytės. Pirmieji du jau eina į darželį ir dar kartais ateina padėti auklė. Kol auginau du, atrodė sunku, bet tik dabar supratau, kas išties yra sunku. Anksčiau išsiversdavau be auklės, dabar kartais tenka ją pasikviesti. Vien kol išsiruošiame iš namų užtrunka kokią valandą. Labai viliuosi, kad bus lengviau, kai visi vaikai paaugs. Nors lengviausia būtų auginti vieną arba du vaikus, bet manau, kad vaikams yra augti gausioje šeimoje.“

Rūta, 31 metų:

„Pagimdžius pirmą po kelių mėnesiu su vyru ėmėme planuoti ir antrą vaiką – vienu vargu būtų užauginti du vaikai. Antrasis gimė, kai pirmagimiui sūnui buvo kone dveji. Pirmosios dienos ir savaitės išties buvo tikras beprotnamis – vyresnėlis reikalauja dėmesio, o mažiukas didelės priežiūros. Tačiau dabar, praėjus porai metų, labai džiaugiuosi tokiu sprendimu: vyresnėlis prižiūri mažąjį brolį, abu žaidžia, užsiima vienas kitu. Pamažu mums su vyru ateina ramybė, kartais ir filmą visai netrukdomi galime pažiūrėti. Manau su vienu vaiku būtų sunkiau – mums reikėtų su juo užsiimti.“

Gabija, 36 metų:

„Iš pradžių planavau turėti du vaikus. Tačiau dabar jų yra keturi ir labai tuo džiaugiuosi. Aišku, su pirmu buvo nelengva – reikėjo priprasti prie pasikeitusio gyvenimo. Sunkiausia buvo, kai gimė antras vaikas. Abu buvo pametinukai ir labai judrūs. Lengvėti pradėjo su trečiuoju, o ketvirtas, dažnai juokauju, auga tarsi savaime. Suprantu, kad vaikų daug, kuo toliau, tuo ir penktas vaikas atrodo visai gera idėja, nes juos auginti tampa vis lengviau.“

Lina, 28 metų:

„Turiu du vaikučius ir daugiau jokiais būdais nenoriu. Gimus antram vaikui supratau, kad kol auginau tik vieną, tai beveik atostogavau. Tėvams, tikriausiai, geriausia auginti vieną, bet vaikui visada norisi turėti sesę ar brolį.“

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Mamos kertelė

Mamos laikas sau: gudrybės, kad kūdikis būtų ramus

Mamos laikas sau: gudrybės, kad kūdikis būtų ramus
Iki pirmojo vaikelio gimimo mažai tėvų suvokia, kaip keisis jų kasdienybė, poilsio režimas ir tai, kad rasti laisvą minutėlę sau bus labai sunku.

Mamos ir tėčiai Vilniuje kviečiami nemokamai pasisemti žinių

Mamos ir tėčiai Vilniuje kviečiami nemokamai pasisemti žinių
Vilniaus visuomenės sveikatos biuras vykdo programą, skirtą nėščiųjų ir pagimdžiusių moterų švietimui bei sveikatinimui. Būsimos ir esamos mamos konsultuojamos aktualiais klausimais. Į paskaitas kviečiamos šeimos, besilaukiančios arba auginančios vaikučius.

Po gimdymo siaubingai slenka plaukai: ką daryti? (9)

Po gimdymo siaubingai slenka plaukai: ką daryti?
Praėjus keliems mėnesiams po gimdymo kuokštais slenkantys plaukai kankina ne vieną mamą. Ką daryti?

Moters kūnas po gimdymo: kas labiausiai neramina pagimdžiusias moteris (3)

Moters kūnas po gimdymo: kas labiausiai neramina pagimdžiusias moteris
Kiekviena moteris po gimdymo pastebi tam tikrus savo kūno pokyčius, kurie nors ir nėra malonūs, dažniausiai yra laikini.

Atsistatymui po gimdymo vien laiko neužtenka (1)

Atsistatymui po gimdymo vien laiko neužtenka
Nėštumas, gimdymas, o vėliau ir vaiko žindymas bei priežiūra iš moters pareikalauja daug fizinių ir psichologinių jėgų.

Rugilė: papasakosiu, kaip be pagražinimų atrodo tikroji motinystė (170)

Rugilė: papasakosiu, kaip be pagražinimų atrodo tikroji motinystė
Rugilė nevynioja žodžių į vatą – iš pradžių, gimus vaikeliui, ji save laikė negera mama ir netgi, kaip pati sako, nejautė meilės savo sūnui. Tai ją labai gąsdino. Bet... Atradus priežastis situacija ėmė keistis.

5 skirtingi psichologiniai motinų tipai (3)

5 skirtingi psichologiniai motinų tipai
Kokių būna mamų? „Pačių įvairiausių", – šypsodamasi sako psichologė.

Psichologė: kas dažniausiai išprovokuoja pykčius po gimdymo

Psichologė: kas dažniausiai išprovokuoja pykčius po gimdymo
Gimus kūdikiui, natūraliai namie atsiranda daugiau veiklos: mažyliu reikia rūpintis ne tik dieną, bet ir naktį. Dažniausiai trūkstant poilsio ima trūkti ir kantrybės, todėl net ir smulkmenos išprovokuoja tėvelių tarpusavio pykčius ir ginčus.

13 psichologės patarimų, kad poros santykiai po vaiko gimimo sustiprėtų

13 psichologės patarimų, kad poros santykiai po vaiko gimimo sustiprėtų
Vaiko gimimas – didžiausias stebuklas ir džiaugsmas kiekvienai porai. Tai ne tik įprasmintos meilės simbolis, tačiau ir naujas gyvenimo etapas tiek vyrui, tiek moteriai. Nors daugelis kūdikio atėjimą į šį pasaulį sieja tik su labai švelniais, romantiškais ir pakiliais jausmais, tačiau visuomenėje vis dažniau girdime ir kitas sąvokas: depresija po gimdymo ar šeimos krizė.

Psichologė: gimus vaikui, vyro ir moters laukia šie santykių išbandymai (30)

Psichologė: gimus vaikui, vyro ir moters laukia šie santykių išbandymai
Trečias šeimos narys – nauji iššūkiai, atradimai ir išbandymai kiekvienai porai. Vienus vaiko gimimas sustiprina ir į jų santykius atneša dar daugiau meilės, supratingumo bei rūpestingumo, kitus, deja, ištinka krizė.

Gydytojų ištarta frazė įžeidžia ne vieną nėščiąją (40)

Gydytojų ištarta frazė įžeidžia ne vieną nėščiąją
Gegužė - mėnuo, kai tradiciškai labiau prisimename motinystę ir moteriškumą.

Vaikiškos mados šventė Kaune

Vaikiškos mados šventė Kaune
Savaitgalį stilingiausi kauniečiai rinkosi apžiūrėti naujausios OVS kids parduotuvės prekybos ir pramogų centre „Akropolis“ Kaune.

Kaip iš tiesų jaučiasi abortą patyrusi moteris (21)

Kaip iš tiesų jaučiasi abortą patyrusi moteris
Abortas – tai nepageidaujamo nėštumo nutraukimas. Sužinojusios, kad pastojo, nors nenorėjo ir nesitikėjo, moterys sutrinka, todėl kartais nusprendžia negimdyti ir pasidaryti abortą. Šis žingsnis gyvenime yra rizikingas tiek mediciniškai, tiek psichologiškai, nes turi gana rimtų ir sunkių pasekmių.

Kaip sustabdyti plaukų slinkimą (2)

Kaip sustabdyti plaukų slinkimą
Plaukų slinkimo problema aktuali visais metų laikais ir daugeliui moterų, tačiau paūmėja ji nėštumo metu ir po gimdymo. Ką turime žinoti apie plaukų slinkimą ir pagalbą sau tokiu atveju?

Po gimdymo vyras pasikeitė ir atšalo: psichologės komentaras (44)

Po gimdymo vyras pasikeitė ir atšalo: psichologės komentaras
Psichologė Karolina Gurskienė sulaukė jaunos mamos klausimo: po gimdymo vyras pasikeitė neatpažįstamai. Moterį baugina tokie pokyčiai ir atšalimas.