Ko tėvai labiausiai pasiilgsta gimus kūdikiui?

 (17)
Gimus kūdikiui gyvenimas niekada nebebus toks kaip anksčiau. Vaikai atneša daug džiaugsmo ir atradimų, tačiau taip pat šio to reikia atsisakyti. Paklaustos mamos prisipažįsta, ko joms labiausiai trūksta atsiradus pirmagimiui.
Mama ir kūdikis
© Fotolia nuotr.

Atsisiųskite mobiliąją programėlę


Parsisiųskite programėles telefonams štai čia: „iPhone“, „Android“. Draugaukime ir Facebooke!

Aušra, dvynukų mama:

„Labai pasiilgstu tvarkos namuose. Vaikams šiek tiek ūgtelėjus namai tapo viena didele žaidimų aikštele. Visur pilna žaislų, ant baltų sienų ir langų iki žemės matosi pirštų antspaudai, apie interjero dekoravimą stilingais aksesuarais net nėra ką kalbėti. Nors vaikai vakare ir susirenka savo žaislus (arba bent dalį jų) ir gerai suprantu, kad vaikai tėra vaikai – dar kelerius metus kitaip nebus. Tačiau pasiilgstu grįžus namo rasti išpuoselėtus ir tvarkingus namus, kai gali ištiesti kojas ir po darbo pailsėti, o ne pulti tvarkytis.“

TAIP PAT SKAITYKITE:
Astrologė: vaiko likimas priklauso ne tik nuo horoskopo
Be pagrąžinimų: kaip iš tiesų jaučiasi ką tik pagimdžiusi moteris

Laura, 2 metų berniuko mama:

„Tikriausiai visos mamos su tuo susiduria, bet pasiilgau ramybės tualete. Dabar gamtinius reikalus turiu atlikti arba su žiūrovu, arba skubinama sūnaus beldimo į dūris. Suprantu, kad tai gana juokinga, bet ramus pasėdėjimas tualete yra tapusi vos ne viena iš svajonių.“

Silvija, 1,5 metukų mergaitės mama:

„Kai laukiausi paskutiniuosius mėnesius nuolat miegodavau. Tada labai graužiausi, kad esu kaip lokys žiemą, bet draugės, jau turinčios vaikų, patarė dėl to nesikrimsti, nes gimus mažylei miego truks. Taip ir yra. Toks vaizdas, kad nuo tos dienos kai gimė mano dukrytė aš gerai nemiegojau nei vienos nakties. Iš pradžių nemiegojau dėl streso po gimdymo, paskui dėl mažylės pilvo diegliukų ir maitinimo kas kelias valandas, vėliau dėl dygstančių dantų... Visa tai tęsiasi jau pusantrų metų ir vienintelė mano svajonė šiuo metu – nuvykti kur nors kelioms dienoms ir visą laiką pramiegoti.“

Rima, dviejų mergaičių mama:

„Abi mano dukrytės jau lanko darželį, yra gana savarankiško ir leidžia naktimis miegoti. Rodos visi vargai kaip ir baigti. Tačiau vis dar jaučiuosi kaip voverė rate – ryte skubi į darželį ir darbą, po darbo į darželį ir namo. Atrodo, kad kiekvieną dieną skubu ir lekiu. Jei noriu susitikti su drauge ar į parduotuves, turiu iš anksto įspėti vyrą, kad jis paimtų vaikus. Pasiilgstu spontaniškumo, kai nereikėdavo skubėti, po darbo galėdavau eiti kur tik noriu ir bet kada grįžti namo.“

Šarūnė, trijų vaikų mama:

„Labai trūksta laiko sau ir tylos. Kartais taip norisi ramiai paskaityti knygą arba tiesiog savaitgalį patinginiauti lovoje. Tačiau turi keltis, nes reikia paruošti valgyti trims žmogeliukams , su jais žaisti ir bendrauti. Puikiai suprantu, kad jei nutarėme turėti tiek vaikų, dabar esame atsakingi, kad jie augtų laimingi. Taip pat žinau, kad dar keli metai ir jiems nebereiks tiek daug mamos ir tėčio, tada atsiras draugai, savi pomėgiai, o galiausiai išvyks studijuoti. „

Viltė, 3 metų berniuko mama:

„Esu seksuali moteris, bet po sūnaus gimimo mūsų su vyru intymus gyvenimas šiek tiek aprimęs. Pasiilgstu tų laikų, kai galėdavome mylėtis kada norime ir kur norime. Dabar reikia laukti kol vaikutis užmigs, o ir patys kartais jam užmigus būname jau tokie pavargę, kad tikrai nesinori mylėtis. “

Dovilė, 4 metų mergaitės mama:

„Ne veltui sakoma, kad gimus vaikui žmonės subręsta. Išties po dukrytės gimimo tapau gerokai atsakingesnė, tačiau taip pat įgijau ir daugiau baimių. Neramina mintis, kas bus jei aš arba mano vyras sunkiai susirgsime arba prarasime darbus. Šiek tiek pasiilgstu to laisvės ir nerūpestingumo jausmo, kai galėdavai daryti ką nori, važiuoti kur nori ar mesti darbą, jei nepatiko.“

O ko labiausiai iš „anų“ laikų pasiilgstate jūs? Laukiame minčių komentaruose!

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Mamos kertelė

Psichologė – apie vyro ir moters santykius po gimdymo: pasikeitimai neišvengiami

Psichologė – apie vyro ir moters santykius po gimdymo: pasikeitimai neišvengiami
Gimus vaikui, šeimoje staiga viskas ima ir pasikeičia: prie vyro ir žmonos vaidmens prisideda mamos ir tėčio, prie ramių naktų – bemiegės, prie tylos – triukšmas.

Kaip iš tiesų jaučiasi moteris po gimdymo (1)

Kaip iš tiesų jaučiasi moteris po gimdymo
Dažnai sureikšminame gimdymo dieną, manydamos, kad tai sunkiausia, kas mūsų laukia. Tačiau gimdymas - tik pradžios pabaiga. Ant rankų kūdikėlį sūpuojančios mamytės laukia ankstyvasis adaptacijos periodas. Kam pasiruošti, ko tikėtis ir ką daryti?

Įvardijo, kam pavyksta sukurti tvirtesnes santuokas (2)

Įvardijo, kam pavyksta sukurti tvirtesnes santuokas
Įdomių rezultatų pateikė Ohajo (JAV) universiteto sociologų grupė, pasišovusi sužinoti, kokie vaikai užaugę sukuria tvirtesnes šeimas: kilusieji iš daugiavaikių šeimų ar vienturčiai.

Išradinga mama nufilmavo, kaip namuose per 5 min. pasigaminti drėgnų servetėlių (2)

Išradinga mama nufilmavo, kaip namuose per 5 min. pasigaminti drėgnų servetėlių
Australės iš Melburno Joy Ratima vaizdo įrašą jau peržiūrėjo daugiau kaip du milijonai internautų. Didžioji dauguma, tikėtina, vaikus auginantys tėvai.

Ką reiškia, jei sapne gimdote arba matote vaikus (3)

Ką reiškia, jei sapne gimdote arba matote vaikus
Kiekvienas iš mūsų yra regėjęs sapnų, kuriuos pabudus sunku paaiškinti. Nereta moteris, kuri neturi vaikų ir nėra nėščia, sapnuoja, kad jai gimė kūdikis. Po to, prisiminus sapną, net juokas ima - juk vaiko nė planuose nėra. Iš kur tokie sapnai?

Nežindau vaiko: ar aš bloga mama? (100)

Nežindau vaiko: ar aš bloga mama?
Ne visos moterys gali (ir nori) žindyti kūdikį savo pienu. Būtent tokios mamos laišką ir gavome. Jame moteris sako jaučianti neigiamą aplinkinių nusistatymą dėl tokio jos sprendimo ir klausia: „Ar aš esu bloga mama?“

Kalėdų tradicijos su vaikais: 10 idėjų, kurios sukurs šventinę nuotaiką

Kalėdų tradicijos su vaikais: 10 idėjų, kurios sukurs šventinę nuotaiką
Paskutinė savaitė iki didžiųjų žiemos švenčių į daugelio namus atneša malonaus laukimo, susikaupimo, apmąstymų ir noro kuo daugiau savo laiko bei šilumos skirti šeimos nariams. Jei jūs turite vaikų, žinote, kad jiems įvairios tradicijos, žaidimai, kalėdinės veiklos – itin malonios ir naudingos. Štai keletas idėjų, ką galite iki Kalėdų ar per jas nuveikti su visa šeima.

Kodėl vienos moterys po gimdymo verkia, o kitos – juokiasi (5)

Kodėl vienos moterys po gimdymo verkia, o kitos – juokiasi
Ką jaučia moteris po gimdymo? Kodėl vieną akimirką ji juokiasi, o kitą - jau verkia? Apie tai pasakoja psichologė Karolina Gurskienė.

Psichologė pataria, kaip paruošti vaiką brolio ar sesės gimimui

Psichologė pataria, kaip paruošti vaiką brolio ar sesės gimimui
Naujojo šeimos nario atsiradimas iš esmės pakeičia visą šeimos gyvenimą – namie atsiranda daugiau sumaišties ir daug daugiau nežinomybės.

Psichologė – apie pagimdžiusių moterų santykį su savo kūnu

Psichologė – apie pagimdžiusių moterų santykį su savo kūnu
Kai susilaukiau pirmagimės, patyriau santykių su savo kūnu renesansą.

Atvira Neringos išpažintis: ko pasimokiau iš to košmaro po gimdymo (34)

Atvira Neringos išpažintis: ko pasimokiau iš to košmaro po gimdymo
Kalbėdamos apie tai, kas buvo sunkiausia pagimdžius vaikelį, mamos įvardija bene panašius dalykus: bemiegės naktys, per mažai pagalbos iš vyro, žindymo sunkumai ir pan. Neringa apie visa tai kalba kiek kitaip.

5 naujų mamų klaidos, kurių nesunkiai galima išvengti

5 naujų mamų klaidos, kurių nesunkiai galima išvengti
Išmokti būti mama nėra paprasta. Yra daug dažnai pasitaikančių klaidų, kurias padaro beveik kiekviena naujai iškepta mamytė. Taip, klaidos gali padėti jums tapti geresne mama, tačiau kartais galima tiesiog jų išvengti.

Kalėdinių dovanų gidas: šių metų vaikų svajonių dovanos

Kalėdinių dovanų gidas: šių metų vaikų svajonių dovanos
Artėjančios gražiausios žiemos šventės daugiausiai džiaugsmo suteikia vaikams. Jiems laukimo laikotarpis tampa nepaprastas, per kurį jie rašo laišką Kalėdų Seneliui, kasdien atidaro vis kitą Advento kalendoriaus langelį, stengiasi kuo geriau elgtis ir nori, kad tai pastebėtų patys artimiausi – jų tėveliai.

Pati švelniausia mama pagal Zodiaką (1)

Pati švelniausia mama pagal Zodiaką
Kokia mama esate pagal Zodiako ženklą: kontroliuojanti ar į vaiko auklėjimą žvelgianti laisviau?

Mamos laiškas: kaip galiu nemylėti tavęs, mano vaike

Mamos laiškas: kaip galiu nemylėti tavęs, mano vaike
Tinklaraščio „Mama su šypsena kišenėje“ autorė Neringa augina penkis vaikus. Savo dienos nutikimus ji suguldo dienoraštį. Jūsų dėmesiui - Neringos laiškas vaikui.