Kūdikį auginanti mama ryžosi įdomiam eksperimentui

 (6)
Beveik metukų sūnų auginanti tinklaraštininkė Laura ryžosi nekasdieniam eksperimentui: praleisti savaitę su kūdikiu ant rankų apsiavus... aukštakulnius. Skaitom, kaip jai sekėsi.
© Vida Press

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Aukštakulniai bateliai iš kasdienio įvaizdžio dingo jau seniai. Būdama nėščia retkarčiais jais dar pasipuošdavau - na, norėdavau pasirodyti tokia „super" nėščioji, tačiau gimus mažyliui visos princesiškos kurpaitės liko dulkėti spintoje.

O kartu užmiršta ir ta garderobo dalis, tinkama tik prie aukštakulnių: dailios suknelės, tiesiog "nekrentančios" net ir prie dailiausių balerinų, maži rankinukai ir ryškūs lūpdažiai. O kam visa tai, kai nuotaika dažniau "mamiška", o ne pakiliai moteriška?

TAIP PAT SKAITYKITE:
Gydytoja apie vaistažolių arbatas: ką žinoti ir kokias klaidas darome
Vaikas prašo dovanos, kuriai neturiu pinigų: ką daryti?

Taip jau beveik dvejus metus kas sezoną perdėlioju avalynę, ir kaskart su viltimi - na, jau šiuos artimiausiu metu tikrai apsiausiu! Taip į spintą keliauja šaltajam ar šiltajam sezonui netinkami, o tinkami guldomi šalia tuo metu nešiojamų. Kad ir šiuo metu - šalia trijų porų aulinių stovi išrikiuoti aulinukai su maždaug 8 cm kulniukais, auliniai su itin riesta platforma ir 4 poros vakarinių aukštakulnių.

Manau, aukštakulniais per metus buvau pasipuošusi kokius du kartus - kartą į vestuves. Ir, viliuosi, turėjo per tą laiką būti dar bent vienas kartas, kai juos avėjau. O gal ir ne?

Tiesa, niekad nebuvau batų aukštais kulnais gerbėja, bet retkarčiais jais vis dėlto pasipuošdavau. Ir maniau, per nėštumą, kol Augustas dar bus mažas - apsieisiu ir su žemakulniais.

Tačiau mažajam jau beveik metai, o aš avalynės avėjimo įpročių taip ir nesugebėjau pakeisti. Štai šį rudenį visiškai kapituliavau, patikėjusi, kad batelių aukštais kulniukais neavėsiu dar amžių amžinybę, ir įsigijau "išeigines" balerinas - dailius, lakuotus bekulnius.

Taigi, nusprendžiau imti ir vėl pasirodyti - aš ne tik mama! O vis dar ir moteris, galinti net ir ekstremaliomis sąlygomis laviruoti ant kulniukų.

Na, o labiausiai mane pastūmėjo tos visos super mamų, kaip Beyonce, Vicoria Beckham ar Kim Kardashian, nuotraukos viešojoje erdvėje, kuriose jos - visos dailios, be anei mažiausio priekaišto veide, žingsniuoja apsiavusios batais aukštais aukštais ir plonais plonais kulniukais, o rankose - kūdikėliai.

Toks lengvumas, moteriškumo ir motinystės triumfas! Jų mažieji, atrodo, besvoriai, o ant pėdų, sprendžiant iš veido išraiškos, ne kokie Jimmy Choo, o paprasčiausi "Crocs".

Ir jei tų žingsnių - su batais žudikais ir mažyliais rankose - vos nuo visureigio durų iki parduotuvės prieigų, kol mažylis atsidurs auklės ar kokios kitos pagalbininkės rankose, manau kulniukai ir kūdikiai - suderinama, net ir paprastoms mirtingosioms.

Taigi, praėjusi mano savaitė buvo su rimtu iššūkiu - savaitė ant aukštakulnių. Ir Augustu rankose.

Tiesa, taikiau kelias išimtis: batus aukštais kulnais avėjau tik tuomet, kai ilgesniam išvykdavom kartu su mažyliu - į senamiestį pasivaikščiojimui, jo užsiėmimus ar apsipirkimus. Vežimėlio stumdymams po miškelį ar vienišiems išvažiavimams audavausi patogesnę avalynę.

Ir ką, šiandien galiu pasakyti - nebuvo taip baisu! Mažylis ant rankų ir aukšti kulnai - suderinami reikalai!

Savaitės patirtis keliais punktais:

  • Kaskart išvažiuodama naujai susidėliodavau maršrutą - kad liktų kuo mažiau atstumų, kuriuos turėčiau nužingsniuoti pėstute. Ir tą savaitę labai supykdavau, jei prie prekybos centro nerasdavau laisvų vietų, skirtų šeimoms.

  • Sunkiausia pasirodė ne vaikščioti. Keiksmažodžių lavina mintyse pasipildavo tuomet, kai bekulniuojant ant žemės nukrisdavo pirštinė ar Augusto nenusaugotas žaisliukas. Žinoma, kaip taisyklė - krisdavo dažnai. O laviruojant ant aukštakulnių, viena ranka stverti, kas ant žemės, o kitoje laikant mažąjį - nemenkas akrobatinis iššūkis.

  • Jei anksčiau aukštakulnius audavausi tik žinodama, jog šalia bus Vytas, į kurį galėsiu įsikibti, tai šią savaitę supratau, kad vyrą šiame reikale gali atstoti ir vežimėlis - į jį įsikibus jau nebelabai svarbu, 2 ar 12 cm pakulnė po pėda.

  • Sakot, nėra džentelmenų? Štai kartą stoviniavau prie stačių parduotuvės laiptų - tais pačiais batais su kokių 8 cm kulniukais, vežimėlyje vaikelis, o aš pasiruošusi jį imti į rankas ir nešti viršun. O ką daryti? Tačiau pasirodžiau gan beviltiškai - iš parduotuvės išlėkė vyras ir taręs: "Matau, jums labai reikia pagalbos", stvėrė vežimėlį ir užnešė viršun. Tiesa, po visko jo aplinkui nebemačiau - teko suktis pačiai. Vis dėlto, likau nustebinta, ilgam!

  • Aukštakulniai įpareigoja. Nes kartu su jais privalu bent blakstienų tušas ar parausvintos lūpos, elegantiškesnis paltas ir tiesus stuburas. Tad jei kaskart pro duris žengi kiek netvirtu žingsniu, visa tai kompensuoja kur kas dailesnė išvaizda.

  • Buvau pamiršusi - vaikščiojimas ant kulniukų, dar ir labai nebloga mankšta pilvo presui! Kelias dienas jausdavau atradusi naujus raumenukus liemens srityje. Ir kojų taip pat!

Patirtis naudinga tik tuomet, jei ją tęsi ir toliau. Aš vis dėlto nei vakar, nei šiandien batų aukštais kulnais nebeavėjau.

Pagrindinė priežastis labai paprasta - atsibodo turimi! Kai tik rasiu norimus naujus, manau, išdrįsiu jais pasipuošti dažniau. Na, čia palauksiu Kalėdų - per jas visokie stebuklai vyksta, per jas, pasitaiko, vyrai užsinori nupirkti ir naujus batus savo moterims.

O štai batai su platformomis - geriausias sprendimas mamai su nevaikščiojančiu mažyliu! Ir dailu, ir ne taip pavojinga, kaip kulniukai.

Šios savaitės reziumė - teisinantis mamas su aukštakulniais. Nes batai ant kulniukų - daugiau nei avalynė.

Moteriškumas, trapumas ir kartu pasitikėjimas savimi, paslaptis ir grožis. Net jei su kiekvienu žingsniu išsprūsta ir po mažą keiksmą, veide - šypsena. Nes kitokia veido išraiška čia tiesiog nedera.

O jei prie aukštakulnių komplekto dar ir mažylis rankose - papildomi susižavėjimo taškai garantuoti!

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Mamos kertelė

Psichologė – apie vyro ir moters santykius po gimdymo: pasikeitimai neišvengiami

Psichologė – apie vyro ir moters santykius po gimdymo: pasikeitimai neišvengiami
Gimus vaikui, šeimoje staiga viskas ima ir pasikeičia: prie vyro ir žmonos vaidmens prisideda mamos ir tėčio, prie ramių naktų – bemiegės, prie tylos – triukšmas.

Kaip iš tiesų jaučiasi moteris po gimdymo (1)

Kaip iš tiesų jaučiasi moteris po gimdymo
Dažnai sureikšminame gimdymo dieną, manydamos, kad tai sunkiausia, kas mūsų laukia. Tačiau gimdymas - tik pradžios pabaiga. Ant rankų kūdikėlį sūpuojančios mamytės laukia ankstyvasis adaptacijos periodas. Kam pasiruošti, ko tikėtis ir ką daryti?

Įvardijo, kam pavyksta sukurti tvirtesnes santuokas (2)

Įvardijo, kam pavyksta sukurti tvirtesnes santuokas
Įdomių rezultatų pateikė Ohajo (JAV) universiteto sociologų grupė, pasišovusi sužinoti, kokie vaikai užaugę sukuria tvirtesnes šeimas: kilusieji iš daugiavaikių šeimų ar vienturčiai.

Išradinga mama nufilmavo, kaip namuose per 5 min. pasigaminti drėgnų servetėlių (2)

Išradinga mama nufilmavo, kaip namuose per 5 min. pasigaminti drėgnų servetėlių
Australės iš Melburno Joy Ratima vaizdo įrašą jau peržiūrėjo daugiau kaip du milijonai internautų. Didžioji dauguma, tikėtina, vaikus auginantys tėvai.

Ką reiškia, jei sapne gimdote arba matote vaikus (3)

Ką reiškia, jei sapne gimdote arba matote vaikus
Kiekvienas iš mūsų yra regėjęs sapnų, kuriuos pabudus sunku paaiškinti. Nereta moteris, kuri neturi vaikų ir nėra nėščia, sapnuoja, kad jai gimė kūdikis. Po to, prisiminus sapną, net juokas ima - juk vaiko nė planuose nėra. Iš kur tokie sapnai?

Nežindau vaiko: ar aš bloga mama? (100)

Nežindau vaiko: ar aš bloga mama?
Ne visos moterys gali (ir nori) žindyti kūdikį savo pienu. Būtent tokios mamos laišką ir gavome. Jame moteris sako jaučianti neigiamą aplinkinių nusistatymą dėl tokio jos sprendimo ir klausia: „Ar aš esu bloga mama?“

Kalėdų tradicijos su vaikais: 10 idėjų, kurios sukurs šventinę nuotaiką

Kalėdų tradicijos su vaikais: 10 idėjų, kurios sukurs šventinę nuotaiką
Paskutinė savaitė iki didžiųjų žiemos švenčių į daugelio namus atneša malonaus laukimo, susikaupimo, apmąstymų ir noro kuo daugiau savo laiko bei šilumos skirti šeimos nariams. Jei jūs turite vaikų, žinote, kad jiems įvairios tradicijos, žaidimai, kalėdinės veiklos – itin malonios ir naudingos. Štai keletas idėjų, ką galite iki Kalėdų ar per jas nuveikti su visa šeima.

Kodėl vienos moterys po gimdymo verkia, o kitos – juokiasi (5)

Kodėl vienos moterys po gimdymo verkia, o kitos – juokiasi
Ką jaučia moteris po gimdymo? Kodėl vieną akimirką ji juokiasi, o kitą - jau verkia? Apie tai pasakoja psichologė Karolina Gurskienė.

Psichologė pataria, kaip paruošti vaiką brolio ar sesės gimimui

Psichologė pataria, kaip paruošti vaiką brolio ar sesės gimimui
Naujojo šeimos nario atsiradimas iš esmės pakeičia visą šeimos gyvenimą – namie atsiranda daugiau sumaišties ir daug daugiau nežinomybės.

Psichologė – apie pagimdžiusių moterų santykį su savo kūnu

Psichologė – apie pagimdžiusių moterų santykį su savo kūnu
Kai susilaukiau pirmagimės, patyriau santykių su savo kūnu renesansą.

Atvira Neringos išpažintis: ko pasimokiau iš to košmaro po gimdymo (34)

Atvira Neringos išpažintis: ko pasimokiau iš to košmaro po gimdymo
Kalbėdamos apie tai, kas buvo sunkiausia pagimdžius vaikelį, mamos įvardija bene panašius dalykus: bemiegės naktys, per mažai pagalbos iš vyro, žindymo sunkumai ir pan. Neringa apie visa tai kalba kiek kitaip.

5 naujų mamų klaidos, kurių nesunkiai galima išvengti

5 naujų mamų klaidos, kurių nesunkiai galima išvengti
Išmokti būti mama nėra paprasta. Yra daug dažnai pasitaikančių klaidų, kurias padaro beveik kiekviena naujai iškepta mamytė. Taip, klaidos gali padėti jums tapti geresne mama, tačiau kartais galima tiesiog jų išvengti.

Kalėdinių dovanų gidas: šių metų vaikų svajonių dovanos

Kalėdinių dovanų gidas: šių metų vaikų svajonių dovanos
Artėjančios gražiausios žiemos šventės daugiausiai džiaugsmo suteikia vaikams. Jiems laukimo laikotarpis tampa nepaprastas, per kurį jie rašo laišką Kalėdų Seneliui, kasdien atidaro vis kitą Advento kalendoriaus langelį, stengiasi kuo geriau elgtis ir nori, kad tai pastebėtų patys artimiausi – jų tėveliai.

Pati švelniausia mama pagal Zodiaką (1)

Pati švelniausia mama pagal Zodiaką
Kokia mama esate pagal Zodiako ženklą: kontroliuojanti ar į vaiko auklėjimą žvelgianti laisviau?

Mamos laiškas: kaip galiu nemylėti tavęs, mano vaike

Mamos laiškas: kaip galiu nemylėti tavęs, mano vaike
Tinklaraščio „Mama su šypsena kišenėje“ autorė Neringa augina penkis vaikus. Savo dienos nutikimus ji suguldo dienoraštį. Jūsų dėmesiui - Neringos laiškas vaikui.