Pagimdžius atšalo jausmai ir aistra vyrui: ką daryti pirmiausia?

 (2)
Tyrimai byloja, kad susižavėjimo fazė, kurią paprastai poros išgyvena santykių pradžioje, po kelerių metų išnyksta. Bene dažniausiai šią fazę pakeičia kita - abipusės pagarbos ir stipraus intymumo - fazė. Gimus vaikui, kai jis tampa šeimos dėmesio centru ir „pasaulio bamba", poros tarpusavio santykiai vėl patiria transformaciją.
© Shutterstock nuotr.

Gimus vaikeliui, intymūs santykiai tarp sutuoktinių neretai ima vėsti arba bent jau kažkuriam laikui „užšaldomi". Priešingai vyraujantiems įsitikinimams ir tyrimams, jūs galite priversti save iš naujo įsimylėti žmogų, kurį anksčiau mylėjote, nors dabar ir nejaučiate jam jokių jausmų. Kaip tai padaryti?

Vadovaudamiesi šiais patarimais, jūs galite susigrąžinti meilę į savo gyvenimą ir vėl mylėti savo vaikų tėtį:

TAIP PAT SKAITYKITE:
Burnoje tirpstančių spurgų receptas
Lietuvės mamos atskleidžia, kokias vaikų higienos priemones naudoja savo grožiui

Artimumas

Paprastai žmonės įsimyli tuos, su kuriais yra artimi. Tyrimas parodė, kad artimumas lemia prisirišimą ir dėl to jūs galite prisirišti prie to, su kuriuo dažnai matotės. Jūs galite sakyti: „Mes gyvename kartu, bet nejaučiam vienas kitam jokių jausmų!" Taip yra todėl, kad prisirišimą lemia tik su teigiamomis emocijomis susijęs artimumas. Jei jūs nuolat pykstatės, šaukiate vienas ant kito ar blogai elgiatės vienas su kitu, tuomet artimumo koncepcija tikrai suveiks priešingai.

Jaudulys sugrąžina hormonus

Stiprūs jausmai, kuriuos patiriame bet kokių santykių pradžioje, paprastai yra nulemti tam tikrų hormonų išsiskyrimo. Buvo nustatyta, kad jaudinantys potyriai gali nulemti tokių pačių hormonų išsiskyrimą ir leisti žmonėms vėl patirti tokius pačius jausmus. Žmonės, kurie kartu išgyvena jaudinančius įvykius, pradeda patikti vienas kitam. Trumpai tariant, nuveikite ką nors naujo, užuot kiekvieną savaitgalį valgę tuos pačius nuobodžius pietus, ir jūsų hormonai vėl ims plūsti.

Meilės ekonomika

Jūs galite užprogramuoti savo vyrą laikyti jus patrauklesne. Kaip? Per kartojimą! Kartojant galima užprogramuoti protą, ypač jei programavimas vykdomas iš skirtingų šaltinių. Pavyzdžiui, jei įtikinote du savo vyro draugus dvi skirtingas dienas pasakyti jam, kad esate labai patraukli, jis pradės galvoti, kad esate patrauklus žmogus.

Tikras intymumas

Raktas į tikro intymumo sukūrimą yra dalytis viskuo kartu. Jei savaitgalį jūsų vyras važiuoja žvejoti, o jus einate apsipirkti, tuomet intymumas išnyks. Net jei jūs neturite bendrų interesų, jūs privalote kartu ką nors veikti. Darykite daug dalykų kartu, ir jūsų vyras taps prisirišęs prie jūsų.

Daugiau hormonų

Yra žinoma, kad žiūrėjimas ilgą laiką kam nors į akis lemia tokių pačių meilės hormonų gamybą. Kai kurie žmonės vos po kelių akimirkų žiūrėjimo jiems į akis gali būti net apgaulingai įtikinti manyti esą jus įsimylėję. Nors įdėmus žiūrėjimas į nepažįstamųjų akis gali baigtis smūgiu į veidą, darydami taip savo vyrui, atgaivinsite jūsų meilę.

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Mamos kertelė

Nėštumas be laimingos pabaigos: psichologės komentaras (3)

Nėštumas be laimingos pabaigos: psichologės komentaras
Persileidimas tai savaiminis vaisiaus praradimas iki 22 nėštumo savaitės, kuris įvyksta tam, kad iš organizmo būtų pašalintas negyvas vaisius. Priežastys, lemiančios, kodėl vienos moterys patiria persileidimą, o kitos - ne, yra labai įvairios.

Patarimas mamoms: kaip po gimdymo sustangrinti liemenį (3)

Patarimas mamoms: kaip po gimdymo sustangrinti liemenį
Neretai būsima mama per 9 mėnesius priauga 10-20 ir daugiau kilogramų, tad dažnai moteris sunerimsta ne tik dėl pasikeitusių kūno formų, bet ir dėl sveikatos. Akušerės ginekologės Rasos Jakutienės patarimai mamoms.

Mokslininkai dar kartą patvirtino, kodėl reikia kuo dažniau glausti gimusį vaiką (1)

Mokslininkai dar kartą patvirtino, kodėl reikia kuo dažniau glausti gimusį vaiką
Kaip parodė naujausi tyrimai, tie žiurkių jaunikliai, šalia kurių nuolat būdavo mama, sparčiau vystėsi, greičiau formavosi jų smegenys. Mokslininkai daro prielaidą, kad tėviškas rūpinimasis atžalomis, fizinis kontaktas turi teigiamos įtakos smegenų raidai.

Po gimdymo – iš karto atgal į darbus: psichologės komentaras (1)

Po gimdymo – iš karto atgal į darbus: psichologės komentaras
Lietuvoje vaiko auginimo atostogos yra vienos ilgiausių Europoje. Tačiau neretai pasitaiko, kad į darbą grįžti moteris nusprendžia praėjus vos keliems mėnesiams po gimdymo. Psichologės Karolinos Gurskienės įžvalgos apie motinystės ir karjeros suderinimą bei tai lydintį kaltės jausmą.

Psichologė: moterys, neatiduokite visos savęs vaikui (42)

Psichologė: moterys, neatiduokite visos savęs vaikui
Gimus vaikui, jis reikalauja didžiausios dalies mamos ir tėčio dėmesio bei laiko. Dažna moteris savo poreikius atideda „geresniems laikams“. Ar tai teisinga?

Psichologė: artimieji po gimdymo turėtų būti labai budrūs ir stebėti jauną mamą (18)

Psichologė: artimieji po gimdymo turėtų būti labai budrūs ir stebėti jauną mamą
Nors kūdikio gimimas dažniausiai yra labai džiuginantis ir laukiamas įvykis, kartais nutinka visiškai priešingai. Ką svarbu žinoti apie pogimdyvinę depresiją?

Tai, apie ką kalbėti nedrąsu: šlapimo nelaikymas

Tai, apie ką kalbėti nedrąsu: šlapimo nelaikymas
Šlapimo nelaikymas – itin nemalonus sutrikimas, apie kurį vengiama kalbėti. Tačiau skaičiuojama, jog maždaug trečdalis moterų ir apie 20 proc. vyrų kenčia fizinį ir psichologinį diskomfortą dėl šlapimo nelaikymo.

Ar normalu, kad kartais labai pykstu ant savo vaiko? Psichologės komentaras (15)

Ar normalu, kad kartais labai pykstu ant savo vaiko? Psichologės komentaras
Gražus motinystės paveikslas, kai viskas nupiešta šviesioms ir ramiomis spalvomis, nėra teisingas jaunų mamų atžvilgiu.

Natūralūs būdai padidinti pieno gamybą (2)

Natūralūs būdai padidinti pieno gamybą
Siekis krūtimi maitinti kūdikį vertas pastangų, nes motinos pienas – geriausias maistas, idealiai tinkantis vaikui pirmaisiais gyvenimo metais.

Psichologė: kas iš tiesų nutinka vyro ir moters santykiams gimus vaikui (3)

Psichologė: kas iš tiesų nutinka vyro ir moters santykiams gimus vaikui
Dažniausiai kūdikio gimimas yra labai lauktas ir džiaugsmingas įvykis, kurio laukia ne tik būsima mama ir tėtis, bet ir visi aplinkui.

Renkamės mamos krepšį: į ką atkreipti dėmesį

Renkamės mamos krepšį: į ką atkreipti dėmesį
Tėveliai žino, kad pakeisti sauskelnes ne namuose gali būti ne taip jau ir paprasta: tam reikia ne tik patogios vietos, bet ir ne vienos priemonės.

Gimtadienio proga surengė labdaringą aukcioną

Gimtadienio proga surengė labdaringą aukcioną
BABY CITY/TOY CITY gimtadienio šventėje surinktos lėšos paaukotos Mamų unijai.

Pirmasis vizitas pas gydytoją po gimdymo: apie ką nutylima (1)

Pirmasis vizitas pas gydytoją po gimdymo: apie ką nutylima
Visi pirmi kartai mus šiek tiek gąsdina. Pirmasis vizitas pas gydytoją po gimdymo – ne išimtis. Žinojimas, ko galima tikėtis ir kam nusiteikti, padės jaustis ramiau.

Kviečia nemokamai mankštintis nėščiąsias ir ką tik pagimdžiusias (2)

Kviečia nemokamai mankštintis nėščiąsias ir ką tik pagimdžiusias
Vilniaus visuomenės sveikatos biuras kviečia net į 4 skirtingus nemokamus užsiėmimus: