Pagimdžius atšalo jausmai ir aistra vyrui: ką daryti pirmiausia?

 (2)
Tyrimai byloja, kad susižavėjimo fazė, kurią paprastai poros išgyvena santykių pradžioje, po kelerių metų išnyksta. Bene dažniausiai šią fazę pakeičia kita - abipusės pagarbos ir stipraus intymumo - fazė. Gimus vaikui, kai jis tampa šeimos dėmesio centru ir „pasaulio bamba", poros tarpusavio santykiai vėl patiria transformaciją.
© Shutterstock nuotr.

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Gimus vaikeliui, intymūs santykiai tarp sutuoktinių neretai ima vėsti arba bent jau kažkuriam laikui „užšaldomi". Priešingai vyraujantiems įsitikinimams ir tyrimams, jūs galite priversti save iš naujo įsimylėti žmogų, kurį anksčiau mylėjote, nors dabar ir nejaučiate jam jokių jausmų. Kaip tai padaryti?

Vadovaudamiesi šiais patarimais, jūs galite susigrąžinti meilę į savo gyvenimą ir vėl mylėti savo vaikų tėtį:

TAIP PAT SKAITYKITE:
Burnoje tirpstančių spurgų receptas
Lietuvės mamos atskleidžia, kokias vaikų higienos priemones naudoja savo grožiui

Artimumas

Paprastai žmonės įsimyli tuos, su kuriais yra artimi. Tyrimas parodė, kad artimumas lemia prisirišimą ir dėl to jūs galite prisirišti prie to, su kuriuo dažnai matotės. Jūs galite sakyti: „Mes gyvename kartu, bet nejaučiam vienas kitam jokių jausmų!" Taip yra todėl, kad prisirišimą lemia tik su teigiamomis emocijomis susijęs artimumas. Jei jūs nuolat pykstatės, šaukiate vienas ant kito ar blogai elgiatės vienas su kitu, tuomet artimumo koncepcija tikrai suveiks priešingai.

Jaudulys sugrąžina hormonus

Stiprūs jausmai, kuriuos patiriame bet kokių santykių pradžioje, paprastai yra nulemti tam tikrų hormonų išsiskyrimo. Buvo nustatyta, kad jaudinantys potyriai gali nulemti tokių pačių hormonų išsiskyrimą ir leisti žmonėms vėl patirti tokius pačius jausmus. Žmonės, kurie kartu išgyvena jaudinančius įvykius, pradeda patikti vienas kitam. Trumpai tariant, nuveikite ką nors naujo, užuot kiekvieną savaitgalį valgę tuos pačius nuobodžius pietus, ir jūsų hormonai vėl ims plūsti.

Meilės ekonomika

Jūs galite užprogramuoti savo vyrą laikyti jus patrauklesne. Kaip? Per kartojimą! Kartojant galima užprogramuoti protą, ypač jei programavimas vykdomas iš skirtingų šaltinių. Pavyzdžiui, jei įtikinote du savo vyro draugus dvi skirtingas dienas pasakyti jam, kad esate labai patraukli, jis pradės galvoti, kad esate patrauklus žmogus.

Tikras intymumas

Raktas į tikro intymumo sukūrimą yra dalytis viskuo kartu. Jei savaitgalį jūsų vyras važiuoja žvejoti, o jus einate apsipirkti, tuomet intymumas išnyks. Net jei jūs neturite bendrų interesų, jūs privalote kartu ką nors veikti. Darykite daug dalykų kartu, ir jūsų vyras taps prisirišęs prie jūsų.

Daugiau hormonų

Yra žinoma, kad žiūrėjimas ilgą laiką kam nors į akis lemia tokių pačių meilės hormonų gamybą. Kai kurie žmonės vos po kelių akimirkų žiūrėjimo jiems į akis gali būti net apgaulingai įtikinti manyti esą jus įsimylėję. Nors įdėmus žiūrėjimas į nepažįstamųjų akis gali baigtis smūgiu į veidą, darydami taip savo vyrui, atgaivinsite jūsų meilę.

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Mamos kertelė

Gydytojų ištarta frazė įžeidžia ne vieną nėščiąją (40)

Gydytojų ištarta frazė įžeidžia ne vieną nėščiąją
Gegužė - mėnuo, kai tradiciškai labiau prisimename motinystę ir moteriškumą.

Vaikiškos mados šventė Kaune

Vaikiškos mados šventė Kaune
Savaitgalį stilingiausi kauniečiai rinkosi apžiūrėti naujausios OVS kids parduotuvės prekybos ir pramogų centre „Akropolis“ Kaune.

Kaip iš tiesų jaučiasi abortą patyrusi moteris (21)

Kaip iš tiesų jaučiasi abortą patyrusi moteris
Abortas – tai nepageidaujamo nėštumo nutraukimas. Sužinojusios, kad pastojo, nors nenorėjo ir nesitikėjo, moterys sutrinka, todėl kartais nusprendžia negimdyti ir pasidaryti abortą. Šis žingsnis gyvenime yra rizikingas tiek mediciniškai, tiek psichologiškai, nes turi gana rimtų ir sunkių pasekmių.

Kaip sustabdyti plaukų slinkimą (2)

Kaip sustabdyti plaukų slinkimą
Plaukų slinkimo problema aktuali visais metų laikais ir daugeliui moterų, tačiau paūmėja ji nėštumo metu ir po gimdymo. Ką turime žinoti apie plaukų slinkimą ir pagalbą sau tokiu atveju?

Po gimdymo vyras pasikeitė ir atšalo: psichologės komentaras (44)

Po gimdymo vyras pasikeitė ir atšalo: psichologės komentaras
Psichologė Karolina Gurskienė sulaukė jaunos mamos klausimo: po gimdymo vyras pasikeitė neatpažįstamai. Moterį baugina tokie pokyčiai ir atšalimas.

Nuo ko priklauso moters noras mylėtis po gimdymo: psichologės komentaras (18)

Nuo ko priklauso moters noras mylėtis po gimdymo: psichologės komentaras
Psichologės Karolinos Gurskienės komentaras apie intymų šeimos gyvenimo susilaukus vaikų.

Gydytoja ginekologė ragina moteris nebūti abejingomis sau (1)

Gydytoja ginekologė ragina moteris nebūti abejingomis sau
Kasmet Lietuvoje apie 450 moterų suserga ir 250 miršta nuo gimdos kaklelio vėžio – tai antra dažniausia po krūties vėžio onkologinė liga tarp 15–54 m. amžiaus moterų.

Apklausa: koks amžiaus skirtumas tarp vaikų geriausias? (12)

Apklausa: koks amžiaus skirtumas tarp vaikų geriausias?
Kaip ir kiekvieną mėnesį – mamų nuomonė. Pametinukai, keleri metai ar daug daugiau – koks vaikų metų skirtumas geriausias? Ir geriausias kam – vaikams ar tėvams?..

Gydytojos patarimai: kaip įveikti dažniausias žindymo kliūtis (4)

Gydytojos patarimai: kaip įveikti dažniausias žindymo kliūtis
Šių dienų medicina tvirtina, kad sėkmingai savo kūdikį žindyti gali bene visos moterys. Deja, didelė dalis, nesulaukusios kvalifikuotos pagalbos, pasinaudodamos klaidingais patarimais ar tiesiog nežinodamos, ką daryti, nutraukia natūralų vaiko maitinimą.

7 patyrusios mamos patarimai pirmą kartą gimdžiusiajai

7 patyrusios mamos patarimai pirmą kartą gimdžiusiajai
Po gimdymo, ypač, jei tai pirmas vaikas, pirmaisiais mėnesiais nelengva išlikti ramiai ir racionaliai. Tačiau pabandyti verta.

Kaip baigti žindyti nesukeliant streso sau ir vaikui (8)

Kaip baigti žindyti nesukeliant streso sau ir vaikui
Žindymo nutraukimas - tai kantrybės ir ryžto reikalaujantis procesas. Nors būna tokių vaikų, kurie patys savaime atsisako mamytės pienelio ir tai nesukelia jokio streso nei jam, nei motinai, dažniausiai šis procesas savaime nesibaigia ir tenka įdėti nemažai pastangų į maitinimo nutraukimą.

Beveik ketvirtadalis gimdžiusių moterų jaučia nepasitenkinimą lytiniais santykiais

Beveik ketvirtadalis gimdžiusių moterų jaučia nepasitenkinimą lytiniais santykiais
Darnus seksualinis gyvenimas ir lytinė sveikata daro tiesioginę įtaką mūsų emocinei savijautai ir net šeimos laimei.

Nėštumas be laimingos pabaigos: psichologės komentaras (3)

Nėštumas be laimingos pabaigos: psichologės komentaras
Persileidimas tai savaiminis vaisiaus praradimas iki 22 nėštumo savaitės, kuris įvyksta tam, kad iš organizmo būtų pašalintas negyvas vaisius. Priežastys, lemiančios, kodėl vienos moterys patiria persileidimą, o kitos - ne, yra labai įvairios.

Patarimas mamoms: kaip po gimdymo sustangrinti liemenį (4)

Patarimas mamoms: kaip po gimdymo sustangrinti liemenį
Neretai būsima mama per 9 mėnesius priauga 10-20 ir daugiau kilogramų, tad dažnai moteris sunerimsta ne tik dėl pasikeitusių kūno formų, bet ir dėl sveikatos. Akušerės ginekologės Rasos Jakutienės patarimai mamoms.

Mokslininkai dar kartą patvirtino, kodėl reikia kuo dažniau glausti gimusį vaiką (1)

Mokslininkai dar kartą patvirtino, kodėl reikia kuo dažniau glausti gimusį vaiką
Kaip parodė naujausi tyrimai, tie žiurkių jaunikliai, šalia kurių nuolat būdavo mama, sparčiau vystėsi, greičiau formavosi jų smegenys. Mokslininkai daro prielaidą, kad tėviškas rūpinimasis atžalomis, fizinis kontaktas turi teigiamos įtakos smegenų raidai.