Pagimdžius atšalo jausmai ir aistra vyrui: ką daryti pirmiausia?

 (2)
Tyrimai byloja, kad susižavėjimo fazė, kurią paprastai poros išgyvena santykių pradžioje, po kelerių metų išnyksta. Bene dažniausiai šią fazę pakeičia kita - abipusės pagarbos ir stipraus intymumo - fazė. Gimus vaikui, kai jis tampa šeimos dėmesio centru ir „pasaulio bamba", poros tarpusavio santykiai vėl patiria transformaciją.
© Shutterstock nuotr.

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Gimus vaikeliui, intymūs santykiai tarp sutuoktinių neretai ima vėsti arba bent jau kažkuriam laikui „užšaldomi". Priešingai vyraujantiems įsitikinimams ir tyrimams, jūs galite priversti save iš naujo įsimylėti žmogų, kurį anksčiau mylėjote, nors dabar ir nejaučiate jam jokių jausmų. Kaip tai padaryti?

Vadovaudamiesi šiais patarimais, jūs galite susigrąžinti meilę į savo gyvenimą ir vėl mylėti savo vaikų tėtį:

TAIP PAT SKAITYKITE:
Burnoje tirpstančių spurgų receptas
Lietuvės mamos atskleidžia, kokias vaikų higienos priemones naudoja savo grožiui

Artimumas

Paprastai žmonės įsimyli tuos, su kuriais yra artimi. Tyrimas parodė, kad artimumas lemia prisirišimą ir dėl to jūs galite prisirišti prie to, su kuriuo dažnai matotės. Jūs galite sakyti: „Mes gyvename kartu, bet nejaučiam vienas kitam jokių jausmų!" Taip yra todėl, kad prisirišimą lemia tik su teigiamomis emocijomis susijęs artimumas. Jei jūs nuolat pykstatės, šaukiate vienas ant kito ar blogai elgiatės vienas su kitu, tuomet artimumo koncepcija tikrai suveiks priešingai.

Jaudulys sugrąžina hormonus

Stiprūs jausmai, kuriuos patiriame bet kokių santykių pradžioje, paprastai yra nulemti tam tikrų hormonų išsiskyrimo. Buvo nustatyta, kad jaudinantys potyriai gali nulemti tokių pačių hormonų išsiskyrimą ir leisti žmonėms vėl patirti tokius pačius jausmus. Žmonės, kurie kartu išgyvena jaudinančius įvykius, pradeda patikti vienas kitam. Trumpai tariant, nuveikite ką nors naujo, užuot kiekvieną savaitgalį valgę tuos pačius nuobodžius pietus, ir jūsų hormonai vėl ims plūsti.

Meilės ekonomika

Jūs galite užprogramuoti savo vyrą laikyti jus patrauklesne. Kaip? Per kartojimą! Kartojant galima užprogramuoti protą, ypač jei programavimas vykdomas iš skirtingų šaltinių. Pavyzdžiui, jei įtikinote du savo vyro draugus dvi skirtingas dienas pasakyti jam, kad esate labai patraukli, jis pradės galvoti, kad esate patrauklus žmogus.

Tikras intymumas

Raktas į tikro intymumo sukūrimą yra dalytis viskuo kartu. Jei savaitgalį jūsų vyras važiuoja žvejoti, o jus einate apsipirkti, tuomet intymumas išnyks. Net jei jūs neturite bendrų interesų, jūs privalote kartu ką nors veikti. Darykite daug dalykų kartu, ir jūsų vyras taps prisirišęs prie jūsų.

Daugiau hormonų

Yra žinoma, kad žiūrėjimas ilgą laiką kam nors į akis lemia tokių pačių meilės hormonų gamybą. Kai kurie žmonės vos po kelių akimirkų žiūrėjimo jiems į akis gali būti net apgaulingai įtikinti manyti esą jus įsimylėję. Nors įdėmus žiūrėjimas į nepažįstamųjų akis gali baigtis smūgiu į veidą, darydami taip savo vyrui, atgaivinsite jūsų meilę.

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Mamos kertelė

Kaip tokios nuotraukos yra susijusios su pagimdžiusių moterų depresija (4)

Kaip tokios nuotraukos yra susijusios su pagimdžiusių moterų depresija
Ar atkreipėte dėmesį, kokios tobulos po gimdymo būna žinomos moterys – aktorės, politikės, dainininkės, karalienės? Štai Kate Middleton tą pačią dieną po abiejų gimdymų pasirodė viešumoje švytinti, pasipuošusi, su nepriekaištingu makiažu.

Vienas didžiausių santuokos priešų, kurį kuo greičiau vykite iš namų (7)

Vienas didžiausių santuokos priešų, kurį kuo greičiau vykite iš namų
Santuokoje būna visko, todėl tie, kurie tuokiasi tikėdamiesi, kad po vedybų bus geriau, dažniausiai nusivilia.

Kaip iš tiesų jaučiasi moteris po gimdymo (3)

Kaip iš tiesų jaučiasi moteris po gimdymo
Dažnai sureikšminame gimdymo dieną, manydamos, kad tai sunkiausia, kas mūsų laukia. Tačiau gimdymas - tik pradžios pabaiga. Ant rankų kūdikėlį sūpuojančios mamytės laukia ankstyvasis adaptacijos periodas. Kam pasiruošti, ko tikėtis ir ką daryti?

Santuokinio sekso kokybė ir kiekybė: psichologės komentaras (35)

Santuokinio sekso kokybė ir kiekybė: psichologės komentaras
Psichologės Karolinos Gurskienės pamąstymai apie intymų poros gyvenimą susilaukus vaikų: pagerėja jis, pablogėja ar išlieka toks pat?

Psichologė: 7 argumentai, kodėl verta gimdyti daugiau kaip vieną vaiką (12)

Psichologė: 7 argumentai, kodėl verta gimdyti daugiau kaip vieną vaiką
Psichologės Karolinos Gurskienės mintys apie motinystę ir šeimų pasirinkimą auginti daugiau kaip vieną vaiką.

ATVIRAI: kokią kontracepciją po gimdymo renkasi lietuvės (16)

ATVIRAI: kokią kontracepciją po gimdymo renkasi lietuvės
Šiais laikais, kai yra daugybė kontracepcijos priemonių, tikriausiai ne taip lengva nuspręsti, kurią rinktis. O ir tinka visoms ne kiekviena. Pasikalbėjus su mamomis paaiškėjo – į naujoves dauguma dar žiūri atsargiai.

Kuo netyčiukai vaikai skiriasi nuo kruopščiai suplanuotų? (4)

Kuo <em>netyčiukai</em> vaikai skiriasi nuo kruopščiai suplanuotų?
Planuoti nėštumą ar ne? Psichologė ir LSMU lektorė, VšĮ Krizinio nėštumo centras savanorė dr. Giedrė Širvinskienė sako, kad gebėjimas priimti gyvybę susijęs su požiūriu į vaiką apskritai. „Svarbu yra planuoti tiek, kiek galime, kiek tai nuo mūsų priklauso“, – sako straipsnio konsultantė.

Šie tėvų žodžiai mus skaudino: kodėl dabar juos sakome savo vaikams?

Šie tėvų žodžiai mus skaudino: kodėl dabar juos sakome savo vaikams?
Būdami vaikais mes jų nekentėme, būdami tėvais pagauname save kartais patys juos sakantys savo tėvams. Portalas „Stern“ pateikia frazes, kurios išsprūsta mums iš lūpų ir vaikams ne padeda, o tik kenkia.

Mamos laikas sau: gudrybės, kad kūdikis būtų ramus

Mamos laikas sau: gudrybės, kad kūdikis būtų ramus
Iki pirmojo vaikelio gimimo mažai tėvų suvokia, kaip keisis jų kasdienybė, poilsio režimas ir tai, kad rasti laisvą minutėlę sau bus labai sunku.

Mamos ir tėčiai Vilniuje kviečiami nemokamai pasisemti žinių

Mamos ir tėčiai Vilniuje kviečiami nemokamai pasisemti žinių
Vilniaus visuomenės sveikatos biuras vykdo programą, skirtą nėščiųjų ir pagimdžiusių moterų švietimui bei sveikatinimui. Būsimos ir esamos mamos konsultuojamos aktualiais klausimais. Į paskaitas kviečiamos šeimos, besilaukiančios arba auginančios vaikučius.

Po gimdymo siaubingai slenka plaukai: ką daryti? (9)

Po gimdymo siaubingai slenka plaukai: ką daryti?
Praėjus keliems mėnesiams po gimdymo kuokštais slenkantys plaukai kankina ne vieną mamą. Ką daryti?

Moters kūnas po gimdymo: kas labiausiai neramina pagimdžiusias moteris (3)

Moters kūnas po gimdymo: kas labiausiai neramina pagimdžiusias moteris
Kiekviena moteris po gimdymo pastebi tam tikrus savo kūno pokyčius, kurie nors ir nėra malonūs, dažniausiai yra laikini.

Atsistatymui po gimdymo vien laiko neužtenka (1)

Atsistatymui po gimdymo vien laiko neužtenka
Nėštumas, gimdymas, o vėliau ir vaiko žindymas bei priežiūra iš moters pareikalauja daug fizinių ir psichologinių jėgų.

Rugilė: papasakosiu, kaip be pagražinimų atrodo tikroji motinystė (171)

Rugilė: papasakosiu, kaip be pagražinimų atrodo tikroji motinystė
Rugilė nevynioja žodžių į vatą – iš pradžių, gimus vaikeliui, ji save laikė negera mama ir netgi, kaip pati sako, nejautė meilės savo sūnui. Tai ją labai gąsdino. Bet... Atradus priežastis situacija ėmė keistis.

5 skirtingi psichologiniai motinų tipai (3)

5 skirtingi psichologiniai motinų tipai
Kokių būna mamų? „Pačių įvairiausių", – šypsodamasi sako psichologė.