Skausmingas seksas po gimdymo: svarbu žinoti

9 iš 10-ies moterys po gimdymo patiria skausmą pirmųjų lytinių santykių metu. Net ketvirtadalis tuo skundžiasi praėjus net 18 mėnesių.
© Shutterstock nuotr.

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Įdomu tai, kad skausmą patiria tiek tos moterys, kurios seksualinius santykius pradeda praėjus rekomenduojamam minimaliam 4-6 savaičių laikotarpiui, tiek tos, kurios juos atideda 5-6 mėnesiams.

Australų 2015 metais atliktas tyrimas atskleidė, kad moterys, kurioms buvo atlikta cezario pjūvio operacija arba panaudotas vakuumas, dvigubai dažniau ir ilgiau patiria skausmą. Taip buvo paneigtas vienas stipriai įsišaknijęs įsitikinimas, kad gimdymas natūraliu būdu gali neigiamai paveikti seksualinius santykius, todėl neva geriau rinktis cezario pjūvio operaciją. Taip pat tyrimu nustatyta, kad dažniau su skausmu susiduria tos moterys, kurios seksui nėra nusiteikusios, pasiruošusios psichologiškai, bet yra verčiamos.

Svarbu paminėti, kad trečdalis visų tyrime dalyvavusių moterų teigė, kad ir iki nėštumo buvo susidūrusios su panašia problema. Remiantis tyrimu taip pat galima teigti, kad kuo vėliau po gimdymo pradedami lytiniai santykiai, tuo ilgiau išlieka nemalonūs pojūčiai jų metu.

Tyrimą atlikę Australijos medikai atkreipia savo kolegų dėmesį į tai, kad susitelkus į motinos ir vaiko gerovę gimdymo metu, taip pat reikėtų stengtis kiek įmanoma labiau sumažinti žalą moteriai, siekiant, kad ateityje ji galėtų turėti normalius lytinius santykius.

Kaip pradėti iš naujo

Nenuostabu, kad seksas susilaukus kūdikio nėra itin geidžiamas ar malonus. Makštis, išsitempusi iki savo galimybių (ar daugiau) ribos, po gimdymo dažnai yra įplėšta ar chirurgiškai įkirpta, todėl net sėdėti gali būti skausminga. Be to, trūksta natūralios drėgmės, o tai kelia dar didesnį diskomfortą.

Be fiziologinių priežasčių, prisideda nuovargis, nes pirmomis savaitėmis kūdikis reikalauja viso jūsų dėmesio, ne itin romantiška aplinka – vystyklai, sauskelnės ir kita, o kur dar faktas, kad sunku jaustis seksualiai, kai ne visada yra laiko nueiti į dušą ar išsiplauti galvos.

Tačiau visai tai nėra priežastis pamiršti seksą. Geriau viską daryti pamažu ir tinkamai.

Pasitarkite su gydytoju, ar jums jau galima grįžti prie lytinio gyvenimo

Nors mėnesio - dviejų po gimdymo turėtų pakakti, neretai po tiek laiko moteris nesijaučia tam visiškai pasiruošusi fiziškai.

Naudokite apsisaugojimo priemones, nebent norite dar vieno nėštumo

Gydytojai rekomenduoja naudoti prezervatyvus dėl kelių priežasčių – jie neturi poveikio hormonams ir apsaugo nuo infekcijų, kurių rizika išauga, jei seksu pradedama užsiimti per anksti, kol makštis nėra visiškai sugijusi. Galima naudoti ir kontraceptines piliules be estrogeno (jei maitinate). Beje, jei manote, kad maitinimas krūtimi yra pakankama apsisaugojimo priemonė, klystate – tai ne visada veiksminga, o pastoti galima netgi jei dar nėra grįžusios menstruacijos.

Pasirūpinkite lubrikantu

Net jei jo neprireikdavo anksčiau, šiuo laikotarpiu jis gali būti labai reikalingas. Tol, kol atsinaujins natūralios drėgmės gamybos procesai.

Atsipalaiduokite

Rinkitės tai, kas veikia jums – vonia, partnerio masažas ar kita.

Paprašykite daugiau

Jūsų partneriui nedaug kas pasikeitė, tačiau jums gali reikėti daugiau laiko atsipalaiduoti, todėl drąsiai prašykite jo pratęsti preliudiją tiek, kiek norisi.

Būkite atvira

Netylėkite, jei jums nemalonu, pasakykite, kaip yra geriau – padėkite savo partneriui kartu įveikti šį naują iššūkį. Pasirinkite tinkamą poziciją.

Pasirūpinkite savimi

Greičiau sugyti ir atkurti pojūčius padeda kraujotakos gerinimas, todėl ypač rekomenduojama užsiimti mankšta, kurios metu lavinami dubens raumenys. Tai gali būti kalanetika ar Kėgelio pratimai, kurie praverčia net ir paties sekso metu.

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Mamos kertelė

Ką reiškia, jei sapne gimdote arba matote vaikus (3)

Ką reiškia, jei sapne gimdote arba matote vaikus
Kiekvienas iš mūsų yra regėjęs sapnų, kuriuos pabudus sunku paaiškinti. Nereta moteris, kuri neturi vaikų ir nėra nėščia, sapnuoja, kad jai gimė kūdikis. Po to, prisiminus sapną, net juokas ima - juk vaiko nė planuose nėra. Iš kur tokie sapnai?

Nežindau vaiko: ar aš bloga mama? (100)

Nežindau vaiko: ar aš bloga mama?
Ne visos moterys gali (ir nori) žindyti kūdikį savo pienu. Būtent tokios mamos laišką ir gavome. Jame moteris sako jaučianti neigiamą aplinkinių nusistatymą dėl tokio jos sprendimo ir klausia: „Ar aš esu bloga mama?“

Kalėdų tradicijos su vaikais: 10 idėjų, kurios sukurs šventinę nuotaiką

Kalėdų tradicijos su vaikais: 10 idėjų, kurios sukurs šventinę nuotaiką
Paskutinė savaitė iki didžiųjų žiemos švenčių į daugelio namus atneša malonaus laukimo, susikaupimo, apmąstymų ir noro kuo daugiau savo laiko bei šilumos skirti šeimos nariams. Jei jūs turite vaikų, žinote, kad jiems įvairios tradicijos, žaidimai, kalėdinės veiklos – itin malonios ir naudingos. Štai keletas idėjų, ką galite iki Kalėdų ar per jas nuveikti su visa šeima.

Kodėl vienos moterys po gimdymo verkia, o kitos – juokiasi (5)

Kodėl vienos moterys po gimdymo verkia, o kitos – juokiasi
Ką jaučia moteris po gimdymo? Kodėl vieną akimirką ji juokiasi, o kitą - jau verkia? Apie tai pasakoja psichologė Karolina Gurskienė.

Psichologė pataria, kaip paruošti vaiką brolio ar sesės gimimui

Psichologė pataria, kaip paruošti vaiką brolio ar sesės gimimui
Naujojo šeimos nario atsiradimas iš esmės pakeičia visą šeimos gyvenimą – namie atsiranda daugiau sumaišties ir daug daugiau nežinomybės.

Psichologė – apie pagimdžiusių moterų santykį su savo kūnu

Psichologė – apie pagimdžiusių moterų santykį su savo kūnu
Kai susilaukiau pirmagimės, patyriau santykių su savo kūnu renesansą.

Atvira Neringos išpažintis: ko pasimokiau iš to košmaro po gimdymo (34)

Atvira Neringos išpažintis: ko pasimokiau iš to košmaro po gimdymo
Kalbėdamos apie tai, kas buvo sunkiausia pagimdžius vaikelį, mamos įvardija bene panašius dalykus: bemiegės naktys, per mažai pagalbos iš vyro, žindymo sunkumai ir pan. Neringa apie visa tai kalba kiek kitaip.

5 naujų mamų klaidos, kurių nesunkiai galima išvengti

5 naujų mamų klaidos, kurių nesunkiai galima išvengti
Išmokti būti mama nėra paprasta. Yra daug dažnai pasitaikančių klaidų, kurias padaro beveik kiekviena naujai iškepta mamytė. Taip, klaidos gali padėti jums tapti geresne mama, tačiau kartais galima tiesiog jų išvengti.

Kalėdinių dovanų gidas: šių metų vaikų svajonių dovanos

Kalėdinių dovanų gidas: šių metų vaikų svajonių dovanos
Artėjančios gražiausios žiemos šventės daugiausiai džiaugsmo suteikia vaikams. Jiems laukimo laikotarpis tampa nepaprastas, per kurį jie rašo laišką Kalėdų Seneliui, kasdien atidaro vis kitą Advento kalendoriaus langelį, stengiasi kuo geriau elgtis ir nori, kad tai pastebėtų patys artimiausi – jų tėveliai.

Pati švelniausia mama pagal Zodiaką (1)

Pati švelniausia mama pagal Zodiaką
Kokia mama esate pagal Zodiako ženklą: kontroliuojanti ar į vaiko auklėjimą žvelgianti laisviau?

Mamos laiškas: kaip galiu nemylėti tavęs, mano vaike

Mamos laiškas: kaip galiu nemylėti tavęs, mano vaike
Tinklaraščio „Mama su šypsena kišenėje“ autorė Neringa augina penkis vaikus. Savo dienos nutikimus ji suguldo dienoraštį. Jūsų dėmesiui - Neringos laiškas vaikui.

Atviras pokalbis su mamomis: ar savo vaikus tikrai myliu vienodai (1)

Atviras pokalbis su mamomis: ar savo vaikus tikrai myliu vienodai
Vieną dieną kalbėjausi su drauge apie vaikus ir nejučia kalba pakrypo apie meilę jiems. Ji prasitarė: „Gal aš ir baisi mama, bet mažąjį myliu labiau..." Susimąsčiau: deklaruojame, kad visus savo mažylius mylime vienodai, bet ar tikrai? Kelios mamos atvirai pasakoja apie meilę savo vaikams (vardai jų prašymu pakeisti).

Seksas po gimdymo: 7 priežastys, kodėl viskas jau kitaip (1)

Seksas po gimdymo: 7 priežastys, kodėl viskas jau kitaip
Per nėštumą ir gimdymą moters organizme vyksta pokyčiai kurie turi įtakos jos fiziologijai. Būtent todėl skausmingas seksas po gimdymo – dažnas reiškinys.

Kada po gimdymo geriausia grįžti į darbus: po metų ar dvejų? (19)

Kada po gimdymo geriausia grįžti į darbus: po metų ar dvejų?
Vaikus planuojančios ir jų laukiančios šeimos žino, kad gimus mažyliui jų gyvenimas pasikeis. Daugiausiai naujovių ir iššūkių laukia mamos, kurios kasdienybė kardinaliai keisis.

Kaip tokios nuotraukos yra susijusios su pagimdžiusių moterų depresija (7)

Kaip tokios nuotraukos yra susijusios su pagimdžiusių moterų depresija
Ar atkreipėte dėmesį, kokios tobulos po gimdymo būna žinomos moterys – aktorės, politikės, dainininkės, karalienės? Štai Kate Middleton tą pačią dieną po abiejų gimdymų pasirodė viešumoje švytinti, pasipuošusi, su nepriekaištingu makiažu.