Didžiausios nesąmonės apie žindymą, kurias sako neišmanėliai skaitytojų patirtis

 (44)
Vaikučio žindymas apipintas daugeliu mitų. Nieko keisto - dar prieš kelis dešimtmečius žindyti nebuvo įprasta, kaip šiandien, buvo aukštinamas dirbtinis kūdikių maitinimas. Laimė, šiandien laikai pasikeitė, ir niekas neabejoja, kad mamos pienas yra geriausias maistas mažam vaikui.
© Shutterstock nuotr.

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Rengdami straipsnį „5 dažniausi žindymo mitai", kurį paskaityti galima čia, savo portalo paskyroje „Facebook" paklausėme mamų, o kokią didžiausią nesąmonę joms teko girdėti apie žindymą.

TAIP PAT SKAITYKITE:
Kiek miego iš tiesų reikia vaikui
2 milijonai peržiūrų: kūdikis ir šuo

Ačiū visoms, kurios pasidalinote savo patirtimi, apibendrinome jūsų pasisakymus ir čia pateikiame jūsų asmeninę patirtį, kokias didžiausias nesąmones apie žindymą esate girdėjusios.

„Man yra sakę, kad reikia valgyti chalvos, kad gamintųsi daug pieno, gerti pačiai daug pieno. Taip pat, kad negalima plautis rankų po šaltu vandeniu, nes „įsimes mastitas"..  Dar buvo rekomendacijų nusitraukus pažiūrėti, ar mano riebus pienas. Neapsiskaičiusioms mamytėms tikrai kai kurie panašūs patarimai gali labai pakenkti".

„Didžiausia nesąmonė, kurią girdėjau, kad pienas dingsta - atsikeli ryte, ir nebėra  jo. Kaip loterija kokia. Baisu net miegoti eiti".

"Geriausias" patarimas, atitekęs man, dar būnant gimdymo namuose. Viena slaugutė, paklausta, ką daryti, kad pieno padaugėtų, atsakė: „Išgerk stiklinę alaus... Tik šššš... Aš nieko nesakiau!"

„ Dar bobutės sako, kad tarp maitinimų BŪTINAI reikia duoti SALDINTOS arbatėlės, nes juk vaikutį „troškina",  ir dar - jokių maitinimų, kai vaikui virš metų! Ką žmonės pasakys?!"

„Pati didžiausia girdėta nesąmonė, kad "maitinti gali visos".

„Didžiausią nesąmonę girdžiu/matau dabar nuolat, kai pasakau, kad žindau savo mažylę (jai dabar 1 metukai ir 10 mėnesių). Prasideda nuo to, kad aš nebenormali ir jaučiu seksualinį pasitenkinimą ją žindydama, baigiant tuo, kad aš nesveika, kad taip ilgai žindau".

„Mane tai bandė įtikinti, jog jei iš kairės krūties maitinai pirmąkart, tai vaikas bus kairiarankis".

„Man tai visi sakė: „Kaip gi tu maitinsi vaiką, juk krūtys labai mažos, tai ir pieno bus mažai...

P.S. Maitinau iki  1 metų ir 11 mėn."

„ Visko girdėjau - ir "maitinat papai nutys", ir „ilgas maitinimas nenormalu", ir „prieš maitinimą lašelį  iš krūties išspaust reikia, nes tai blogas pienas".

„Aš girdėjau, kad „maitinti jau negerai, kai pradedi sirgti mėnesinėmis, esą pienas negeras pasidaro".

Mielos mūsų skaitytojos, ačiū už pasidalintus perliukus. Linkime netikėti viskuo, kas jums sakoma, neretai neteisinga informacija skleidžiama ne iš piktos valios, o dėl nežinojimo. Ieškokite informacijos patikimuose šaltiniuose, kreipkitės pagalbos į žindymo konsultantus.

Sėkmės auginant vaikučius!

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Mityba ir sveikata

„Žindymui draugiška“ iniciatyva įvertino Lietuvos ligonines: kurios nusipelnė didžiausio mamų palankumo (4)

„Žindymui draugiška“ iniciatyva įvertino Lietuvos ligonines: kurios nusipelnė didžiausio mamų palankumo
Nė viena iš ligoninių neužtikrina minimalių sąlygų sėkmingai žindymo pradžiai. Tokią išvadą padarė iniciatyvos „Žindymui draugiška“ iniciatoriai, kurie apklausė beveik tūkstantį 2017 metais Lietuvoje gimdžiusių mamų.

Mamos-donorės paaukojo 525 litrus pieno

Mamos-donorės paaukojo 525 litrus pieno
Net ir lašas motinos pieno neišnešiotam kūdikiui - lobis. Per pirmuosius Vilniaus universiteto Vaikų ligoninės donorinio motinos pieno banko gyvavimo metus 50 moterų ne tik maitino savo vaikus, bet ir 525 litrus pieno paaukojo neišnešiotukams, kurių mamos negalėjo pačios maitinti.

5 košių receptai patiems mažiausiems

5 košių receptai patiems mažiausiems
Vidutiniškai papildomas kūdikių primaitinimas prasideda sulaukus pusės metų. Įvedant į mažylio racioną naujų produktų svarbu laikytis kelių taisyklių.

Tiesa ir mitai apie pilvo pūtimą

Tiesa ir mitai apie pilvo pūtimą
Pilvo pūtimas - viena dažniausių kūdikių sveikatos problemų. Kaip padėti iš skausmo kojytes riečiančiam ir gailiai verkiančiam mažyliui? Iš ko mamai suprasti, kad kūdikiui skauda pilvuką? Aptarkime dažniausius mitus apie kūdikio pilvo pūtimą.

Gydytojas: ką daryti, jei žindant nugraužiami speneliai

Gydytojas: ką daryti, jei žindant nugraužiami speneliai
Pirmąsias dienas ir savaites po gimdymo nugraužti bei kraujuojantys speneliai - dažna jaunų mamų problema. Tokį vienos mamos laišką komentuoja vaikų ligų gydytojas ir žindymo konsultantas Kazimieras Vitkauskas.

Patarimai, jei žindant sutrūkinėja speneliai

Patarimai, jei žindant sutrūkinėja speneliai
Viena iš dažniausių žindymo problemų, ypač tik pagimdžius vaikelį - sutrūkinėję speneliai. Žindymo konsultantės patarimai šia tema.

Viešumoje žindžiusi ir piktos reakcijos sulaukusi mama pasielgė netikėtai (47)

Viešumoje žindžiusi ir piktos reakcijos sulaukusi mama pasielgė netikėtai
Žindymas viešai – dažnai aptarinėjama tema, kuria diskutuoti mėgsta vaikų susilaukusios mamos.

9 neįtikėtini faktai apie motinos pieną (4)

9 neįtikėtini faktai apie motinos pieną
Motinos pienas, nors gausiai tyrinėjamas mokslininkų, vis dar turi paslapčių. Pavyzdžiui, kodėl berniuką maitinančios motinos piene yra 25 proc. daugiau kalorijų nei maitinančios mergaitę? Kodėl pieno sudėtis kinta keičiantis maitinimo laikui?

Patarimai, kaip vaikui išrinkti geriausią lauko aprangą žiemai (1)

Patarimai, kaip vaikui išrinkti geriausią lauko aprangą žiemai
Daugelis tėvelių, tikriausiai, pastebėjo, kad šiltos lauko aprangos jų vaikams prireikia gerokai anksčiau nei prasideda kalendorinė žiema.

12 dalykų, kuriuos reikia žinoti apie kūdikio primaitinimą

12 dalykų, kuriuos reikia žinoti apie kūdikio primaitinimą
Vienas iš kūdikio brandos etapų – jo pažintis su kietu maistu. Tai reiškia, kad mamos pieną ar pieno mišinį pamažu pakeis įvairiausi maisto produktai.

Kokia košė tinkamiausia primaitinimo pradžiai

Kokia košė tinkamiausia primaitinimo pradžiai
Kada pradėti primaitinti kūdikį? Ar tiesa, kad krūtimi maitinami mažyliai greičiau „pripažįsta“ papildomą maistelį? Kuri – daržovių ar kruopų košė turėtų būti pirmoji? Į šiuos ir kitus jūsų klausimus atsako gydytojas vaikų gastroenterologas docentas Vaidotas Urbonas

Kūdikio primaitinimas: tai turėtų žinoti kiekviena mama

Kūdikio primaitinimas: tai turėtų žinoti kiekviena mama
Jei jūsų mažylis pirmuosius šešis mėnesius neturėjo jokių bėdų dėl valgymo: noriai mėgavosi mamos pienu, o svoris augo lyg ant mielių, jūs, tikriausiai, neramiai laukiate primaitinimo laiko.

Žindymo nauda mamai ir kūdikiui

Žindymo nauda mamai ir kūdikiui
2017 m. rugpjūčio 1–7 dienomis minima jau 25-toji Pasaulio žindymo savaitė, kurios tikslas – skatinti žindymą ir gerinti kūdikių sveikatą visame pasaulyje.

Kokių uogų ir nuo kada galima duoti kūdikiui (1)

Kokių uogų ir nuo kada galima duoti kūdikiui
Visose uogose yra įvairių vitaminų, ląstelienos, mineralinių ir kitų medžiagų, todėl tai puiki priemonė stiprinti vaiko sveikatą.

5 skanūs ir greitai pagaminami receptai pietums

5 skanūs ir greitai pagaminami receptai pietums
Prasidėjus kūdikio primaitinimui, net geriausiomis virėjomis save laikiusios moterys trumpam sutrinka. O ką valgo toks mažas žmogutis?