Dievų maistas kūdikiui žindymo istorijų konkursas

 (17)
Esu Raimonda, 4 mėn. dukrelės Rūtos mama. Visada yra rašoma, koks nuostabus ir stebuklingas yra mamos pienas, kiek jame yra maistingų medžiagų, antikūnių ir vitaminų. Todėl su nuostaba apsižiūriu aplink, kai beveik visos mano pažįstamos jaunos mamos nemaitina vaikų mamos pienu.
© Shutterstock nuotr.

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Pasiteisinimų, kodėl jos nemaitina krūtimi, yra labai daug. Štai dažniausi:

1. Vaikas neima krūties;
2. Speneliai per kieti;
3. Per mažai pieno;
4. Vaikui per sunku ištraukti pieną, tai ir nekankinu;
5. Reikia pačiai žiūrėti, ką valgai, o aš neturiu valios.

TAIP PAT SKAITYKITE:
Ar tikrai vaikams suteikiami vardai parodo jų tėvų protą?
Kokia bjauria liga galima užsikrėsti nuo kačių?

Tuo labiau nesuprantama, kai mama pasididžiuodama sako, kad nuo trečio mėnesio vaikas ir lašinį, ir bulvę pasigardžiuodama valgo. Kam taip skubėti?

Mano Rūtelė gimė po cezario pjūvio operacijos, taigi, kol aš miegojau po jos, vaikutį maitino buteliuku. Tačiau dėkui Jonavos ligoninės sesutėms, kurios buvo tik už žindymą. Jos skaitė paskaitą naujai iškeptai mamai apie žindymo naudą, kad nė neabejojau, jog reikia žindyti.

Neabejojau, kad mamos pienas, kaip dievų maistas kūdikiams. Tačiau kai išvardino, ir ko man nereikėtų valgyti, pirma mintis šovė - o ką aš tada galiu valgyti?!

Pirmasis žindymas nepavyko.

Vaikas žindė mano krūtį, bet niekas nebėgo. Rūtelė buvo kantri ir žindo apie 20 min., tačiau pasidavė. Davėm mišinuko. Vėliau mažytę vis guldžiau ir guldžiau prie krūties, o ji vis žindo ir žindo tuščią krūtį (kiekvieną krūtį po pusvalandį), kol pavargdavo, tada duodavom mišinuko.

Ir pagaliau po dviejų dienų vaikas jau galėjo pasisotinti be mišinuko. Pačiai tai irgi buvo kančia, nes krūtinė buvo "suvalgyta", visa pilna, kad net skaudėjo. Skausmas nežmoniškas. Ašaros liedavosi ne iš džiaugsmo, kad kūdikis žindo, o iš nepakeliamo skausmo.

Maisto derinimas: nevalgymas aštriai, produktų, kurie pučia pilvuką, mano organizmą taip pat šiek tiek alino, bet tai yra verta.

Dukrytė šiuo metu auga kuo puikiausiai.

Kai tik kyla įtarimas, kad pieno mažėja, tuoj mažytei duodu krūtinę, nes kuo daugiau vaikas žindo, tuo daugiau pieno gaminasi. Taip pasakyta gyd. K. Vitkausko knygoje "Kūdikio žindymas: nepakeičiamas kaip motinos meilė" 257 psl.: moters krūtyse pagaminamo pieno kiekis turėtų pasidaryti tuo didesnis, kuo daugiau jo užsakoma, tai yra, kuo dažniau ir ilgiau žindoma".

Kita problema - nuo maždaug trečio mėnesio patiriamas aplinkinių spaudimas primaitinti vaiką, nes mano pienas esą mėlynas, suprask, nevisavertis. Netikėkite tuo!

Aš ties ketvirtu mėnesiu pasidaviau - daviau dukrytei šaukštelį obuolių tyrelės, paskui slyvų. Vaikutį išbėrė,pradėjo pūsti pilvuką. Grįžom vėl prie mamos pienuko - ir iki šešių mėnesių, manau, bus tikrai gerai.

Raimonda

Rugpjūčio 1-7 dienomis minima Tarptautinė žindymo savaitė. Šių metų šūkis: „Žindymo parama: arčiau mamų“. Jeigu ir jūs susidūrėte su žindymo sunkumais, kuriuos įveikėte, laukiame Jūsų pasakojimų el. paštu tavovaikas@delfi.lt. Dalinkimės patirtimi ir įkvėpkime viena kitą! Istorijų konkurso sąlygas rasite čia.

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Mityba ir sveikata

Gydytojai tvirtina, kad mamos pienas yra neįkainojamas

Gydytojai tvirtina, kad mamos pienas yra neįkainojamas
Lygiai prieš metus, 2017 metų balandžio 7 dieną, VU Vaikų ligoninėje pirmą kartą naujagimiui buvo duota donorinis motinos pieno lašas. Taip prasidėjo Motinos pieno banko istorija.

Motinos pieno bankui savo pieno aukojo ir Beata Nicholson

Motinos pieno bankui savo pieno aukojo ir Beata Nicholson
Vilniaus universiteto vaikų ligoninėje minėdami donorinio motinos pieno banko pirmąsias metines, gydytojai ir pacientai pasveikins mamas, kurios pačios maitino ne tik savus kūdikius, bet ir aukojo pieno ankstukams ar sunkiai sergantiems vaikams, kurių mamos negalėjo pačios maitinti.

„Žindymui draugiška“ iniciatyva įvertino Lietuvos ligonines: kurios nusipelnė didžiausio mamų palankumo (6)

„Žindymui draugiška“ iniciatyva įvertino Lietuvos ligonines: kurios nusipelnė didžiausio mamų palankumo
Nė viena iš ligoninių neužtikrina minimalių sąlygų sėkmingai žindymo pradžiai. Tokią išvadą padarė iniciatyvos „Žindymui draugiška“ iniciatoriai, kurie apklausė beveik tūkstantį 2017 metais Lietuvoje gimdžiusių mamų.

Mamos-donorės paaukojo 525 litrus pieno

Mamos-donorės paaukojo 525 litrus pieno
Net ir lašas motinos pieno neišnešiotam kūdikiui - lobis. Per pirmuosius Vilniaus universiteto Vaikų ligoninės donorinio motinos pieno banko gyvavimo metus 50 moterų ne tik maitino savo vaikus, bet ir 525 litrus pieno paaukojo neišnešiotukams, kurių mamos negalėjo pačios maitinti.

5 košių receptai patiems mažiausiems

5 košių receptai patiems mažiausiems
Vidutiniškai papildomas kūdikių primaitinimas prasideda sulaukus pusės metų. Įvedant į mažylio racioną naujų produktų svarbu laikytis kelių taisyklių.

Tiesa ir mitai apie pilvo pūtimą

Tiesa ir mitai apie pilvo pūtimą
Pilvo pūtimas - viena dažniausių kūdikių sveikatos problemų. Kaip padėti iš skausmo kojytes riečiančiam ir gailiai verkiančiam mažyliui? Iš ko mamai suprasti, kad kūdikiui skauda pilvuką? Aptarkime dažniausius mitus apie kūdikio pilvo pūtimą.

Gydytojas: ką daryti, jei žindant nugraužiami speneliai

Gydytojas: ką daryti, jei žindant nugraužiami speneliai
Pirmąsias dienas ir savaites po gimdymo nugraužti bei kraujuojantys speneliai - dažna jaunų mamų problema. Tokį vienos mamos laišką komentuoja vaikų ligų gydytojas ir žindymo konsultantas Kazimieras Vitkauskas.

Patarimai, jei žindant sutrūkinėja speneliai

Patarimai, jei žindant sutrūkinėja speneliai
Viena iš dažniausių žindymo problemų, ypač tik pagimdžius vaikelį - sutrūkinėję speneliai. Žindymo konsultantės patarimai šia tema.

Viešumoje žindžiusi ir piktos reakcijos sulaukusi mama pasielgė netikėtai (47)

Viešumoje žindžiusi ir piktos reakcijos sulaukusi mama pasielgė netikėtai
Žindymas viešai – dažnai aptarinėjama tema, kuria diskutuoti mėgsta vaikų susilaukusios mamos.

9 neįtikėtini faktai apie motinos pieną (4)

9 neįtikėtini faktai apie motinos pieną
Motinos pienas, nors gausiai tyrinėjamas mokslininkų, vis dar turi paslapčių. Pavyzdžiui, kodėl berniuką maitinančios motinos piene yra 25 proc. daugiau kalorijų nei maitinančios mergaitę? Kodėl pieno sudėtis kinta keičiantis maitinimo laikui?

Patarimai, kaip vaikui išrinkti geriausią lauko aprangą žiemai (1)

Patarimai, kaip vaikui išrinkti geriausią lauko aprangą žiemai
Daugelis tėvelių, tikriausiai, pastebėjo, kad šiltos lauko aprangos jų vaikams prireikia gerokai anksčiau nei prasideda kalendorinė žiema.

12 dalykų, kuriuos reikia žinoti apie kūdikio primaitinimą

12 dalykų, kuriuos reikia žinoti apie kūdikio primaitinimą
Vienas iš kūdikio brandos etapų – jo pažintis su kietu maistu. Tai reiškia, kad mamos pieną ar pieno mišinį pamažu pakeis įvairiausi maisto produktai.

Kokia košė tinkamiausia primaitinimo pradžiai

Kokia košė tinkamiausia primaitinimo pradžiai
Kada pradėti primaitinti kūdikį? Ar tiesa, kad krūtimi maitinami mažyliai greičiau „pripažįsta“ papildomą maistelį? Kuri – daržovių ar kruopų košė turėtų būti pirmoji? Į šiuos ir kitus jūsų klausimus atsako gydytojas vaikų gastroenterologas docentas Vaidotas Urbonas

Kūdikio primaitinimas: tai turėtų žinoti kiekviena mama

Kūdikio primaitinimas: tai turėtų žinoti kiekviena mama
Jei jūsų mažylis pirmuosius šešis mėnesius neturėjo jokių bėdų dėl valgymo: noriai mėgavosi mamos pienu, o svoris augo lyg ant mielių, jūs, tikriausiai, neramiai laukiate primaitinimo laiko.

Žindymo nauda mamai ir kūdikiui

Žindymo nauda mamai ir kūdikiui
2017 m. rugpjūčio 1–7 dienomis minima jau 25-toji Pasaulio žindymo savaitė, kurios tikslas – skatinti žindymą ir gerinti kūdikių sveikatą visame pasaulyje.