Jaudinantis video: ką tik gimęs vaikas nenori atsiskirti nuo mamos

 (9)
Gimdamas vaikas patiria didelių išbandymų: iš tamsos - į šviesą, iš šilumos (37 laipsniai) į šaltesnę aplinką, iš šlapios aplinkos į sausumą. Šį stresą jam padeda palengvinti uždėjimas ant mamos krūtinės iš karto po gimimo. Tačiau jei moteris gimdo ne pati, yra operuojama, tai ne visada įmanoma.
© Shutterstock nuotr.

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Verkia atskiriamas nuo mamos

Šiomis dienomis internautai dalinasi vienu vaizdo įrašu, kuriame įamžintas ką tik gimęs vaikas. Iš aplinkos galima spręsti, kad jo mamai yra atliekama cezario pjūvio operacija, o naujagimis, ką tik išimtas iš mamos gimdos, atneštas jai parodyti prie veido, tuo pačiu medicinos darbuotoja šluosto ką tik gimusį mažylį.

TAIP PAT SKAITYKITE:
Dramatiška kūdikio gelbėjimo operacija
Tikra istorija: man sakė, kad vaikas mirs arba bus neįgalus

Kol vaikelis liečiasi prie mamos, o ši kalba žodžius, jis nurimsta. Vos tik medikė atitraukia naujagimį nuo mamos, norėdama nusinešti, šis ima verkti.

Vaikutis šioje žemėje gyvena savo pirmas minutes, tačiau jau atskiria savo mamą ir žino, kad jo vieta - šalia jos.

Sušildo ir nuramina mažylį

Atliktais tyrimais yra nustatyta, jog kai ką tik gimęs naujagimis guli mamai ant krūtinės, jos krūtinės temperatūra pakyla keliais laipsniais tam, kad sušildytų mažylį. Jokie pašildyti vystyklai ar dirbtinė lempos šviesa neatstoja naujagimiui mamos artumo ir šilumos.

Būdamas šalia mamos, naujagimis jaučia mamos širdies dūžius, kuriuos girdėjo gyvendamas mamos pilve, ir tai jį ramina. Oda prie odos kontaktas iš karto po gimimo yra labai svarbus abiem pusėms - ir mažyliui, ir mamai, kurios organizmas geriau pasiruošia žindymo pradžiai, o išsiskiriantys džiaugsmo ir laimės hormonai turi teigiamos reikšmės pogimdyminiam laikotarpiui.

Ne visi naujagimiai patiria pirmąjį kontaktą

tam tikrais atvejais, kai vaikeliui yra iškilęs pavojus sveikatai ar gyvybei, pirmojo kontakto gali ir nebūti. Tada vaikas iš karto patenka į medikų rankas, kur yra gelbstima jo gyvybė. Tai ne visada įmanoma ir cezario pjūvio operacijos metu. Tačiau tokiu atveju naujagimiui pirmą valandą,kol mama atsigaus, yra geriau praleisti tėčiui ant krūtinės, o ne vienišam ligoninės lovelėje.

TavoVaikas.lt portalas buvo surengęs apklausą, kurioje klausė „Ar po gimdymo naujagimį Tau uždėjo ant krūtinės?" Iš viso sulaukėme daugiau kaip 1500 atsakymų. Teigiamai į šį klausimą atsakė 1067 balsavusieji (72,8 proc.), o neigiamai - 399 (27,2 proc.)

Dėmesio!

Kviečiame atsakyti į žemiau esančius klausimus ir mėnesio gale išrinksime vieną laimėtoją (su juo susisieksime asmeniškai), kuriam padovanosime 6 mėnesių žurnalo "TAVO VAIKAS" prenumeratą.


Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Naujagimis

Kodėl mamos pienas kūdikiui yra ir maistas, ir vaistas

Kodėl mamos pienas kūdikiui yra ir maistas, ir vaistas
Prieš gimdamas kūdikis būna saugioje aplinkoje. Vos gimus jo virškinimo sistemą užpuola milžiniški bakterijų kiekiai, ir jo virškinimo traktas turi su jais susitvarkyti.

Vaisiaus alkoholinis sindromas: ką svarbu žinoti (1)

Vaisiaus alkoholinis sindromas: ką svarbu žinoti
Alkoholio vartojimas nėštumo metu yra dažniausia apsigimimų, vystymosi, augimo ir elgesio sutrikimų priežastis.

Kaip vaiką paruošti brolio arba sesės gimimui (1)

Kaip vaiką paruošti brolio arba sesės gimimui
Santykiai tarp brolių ir sesių užsimezga ne tada, kai jie pirmą kartą akis į akį susitinka, bet jau tada, kai antrasis mažylis dar tik auga mamos pilvelyje. Kaip elgtis tėveliams, kad pirmagimis sklandžiai ir su džiaugsmu lauktų šeimos pagausėjimo?

Kokio vardo geriau neduoti savo vaikui (16)

Kokio vardo geriau neduoti savo vaikui
Yra tikinčiųjų, jog vardas labai svarbus žmogaus savijautai ir netgi gali lemti jo likimą, mat kiekvienas vardas turi energinį informacinį lauką ir kartu su vardu mes tai perimame. Daugelis tėvų rinkdami vaikui vardą kreipia dėmesį į jo reikšmę ir, jei ši neigiama, tokį iš sąrašo tiesiog išbraukia.

TOP 10 vardų naujagimiams iš A raidės (2)

TOP 10 vardų naujagimiams iš A raidės
Laukiatės mažylio ir svarstote, kokį vardą jam išrinkti? Skubame į pagalbą ir pateikiame 10 populiariausių vaikų vardų iš A raidės.

Nuotrauka užminė mįslę: negi tikrai būna tokių tėvų? (22)

Nuotrauka užminė mįslę: negi tikrai būna tokių tėvų?
Pastarosiomis dienomis socialiniame tinkle "Facebook" aptariama viena neįprasta kūdikio nuotrauka.

TOP 10 vasariškų vardų berniukui (6)

TOP 10 vasariškų vardų berniukui
Vaikeliui gimus vasarą, turbūt taip ir limpa koks gaivus, šiluma dvelkiantis vardas... Mergaitėms jų gausu (rašėme ČIA), bet yra ir berniukams!

Mamų patarimai: ką daryti, kai vaiką kamuoja pilvo diegliai (1)

Mamų patarimai: ką daryti, kai vaiką kamuoja pilvo diegliai
Jei tik gimęs kūdikis yra neramus, nuolat verkia, daugelis tėvų mano, kad jam – pilvo diegliai. Ši diagnozė tokia dažna, kad būsimi tėveliai dar iki mažylio gimimo nusiteikia, jog pirmieji trys mėnesiai gali būti nepaprastai sunkūs, tiek vaikui, tiek jiems patiems.

Tik 3 raidės: trumpiausi vaikų vardai Lietuvoje (19)

Tik 3 raidės: trumpiausi vaikų vardai Lietuvoje
Išrinkti vaikui vardą - ne juokų darbas. Juk tai bene pirmoji tėvų dovana savo vaikui, kuri jį lydės visą gyvenimą.

TOP 10 labiausiai vasariškų vardų (25)

TOP 10 labiausiai vasariškų vardų
Vaikams vardus tėvai parenka remdamiesi daug kuo – skambesiu, reikšme, tradicijomis, kartais vardą susapnuoja ar patiki jį išrinkti artimiesiems. Ir jei minčių visiškai pritrūksta, vasarą gimusius mažylius galima pavadinti... vasariškais vardais! Štai kelios idėjos – vasariškų mergaičių vardų dešimtukas.

Kinų kalendorius: kokiais metais gimė jūsų vaikas?

Kinų kalendorius: kokiais metais gimė jūsų vaikas?
Sužinokite, kokiais metais pagal Kinų kalendorių gimė jūsų vaikas.

Išleista pirmoji lietuviška knyga neišnešiotų kūdikių tėvams

Išleista pirmoji lietuviška knyga neišnešiotų kūdikių tėvams
Savaitgalį neišnešiotų naujagimių asociacijos „Neišnešiotukas" surengtoje šeimų šventėje pristatyta anksčiau laiko gimusių kūdikių tėvams skirta, ilgai laukta edukacinė knyga „Ankstukas".

Mamos atvirauja: kokio vardo niekada neduočiau savo vaikui (143)

Mamos atvirauja: kokio vardo niekada neduočiau savo vaikui
Vieni labai atidžiai renka vardą savo vaikui – žiūri reikšmę, kreipia dėmesį net į skambesį ar derina prie pavardės, kiti nesivadovauja jokiais kriterijais, svarbu tik, kad, anot jų, būtų gražu. Klausiame mamų – kuo remdamiesi davėte savo vaikams vardus, ar kreipėte dėmesį į jų reikšmes? Kokio vardo niekada neduotumėte savo vaikui?

Vaikus žindančios moterys kviečiamos tapti motinos pieno banko donorėmis (6)

Vaikus žindančios moterys kviečiamos tapti motinos pieno banko donorėmis
Kovo 8 dieną Vaikų ligoninėje, Vilniaus universiteto ligoninės Santariškių klinikų filiale pradeda veikti Donorinio motinos pieno bankas (www.pienobankas.lt).

Ko Suomijos gimdyvėms gali pavydėti lietuvės (7)

Ko Suomijos gimdyvėms gali pavydėti lietuvės
80 metų Suomijoje sėkmingai vykdoma Kūdikio kraitelio programa. Jos esmė - kiekviena nėščioji, nepriklausomai nuo šeimos pajamų, gauna dovanų kraitelį, kuriame – reikalingiausi daiktai naujagimiui bei pačiai šeimai.