Jaudinantis video: ką tik gimęs vaikas nenori atsiskirti nuo mamos

 (9)
Gimdamas vaikas patiria didelių išbandymų: iš tamsos - į šviesą, iš šilumos (37 laipsniai) į šaltesnę aplinką, iš šlapios aplinkos į sausumą. Šį stresą jam padeda palengvinti uždėjimas ant mamos krūtinės iš karto po gimimo. Tačiau jei moteris gimdo ne pati, yra operuojama, tai ne visada įmanoma.
© Shutterstock nuotr.

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Verkia atskiriamas nuo mamos

Šiomis dienomis internautai dalinasi vienu vaizdo įrašu, kuriame įamžintas ką tik gimęs vaikas. Iš aplinkos galima spręsti, kad jo mamai yra atliekama cezario pjūvio operacija, o naujagimis, ką tik išimtas iš mamos gimdos, atneštas jai parodyti prie veido, tuo pačiu medicinos darbuotoja šluosto ką tik gimusį mažylį.

TAIP PAT SKAITYKITE:
Dramatiška kūdikio gelbėjimo operacija
Tikra istorija: man sakė, kad vaikas mirs arba bus neįgalus

Kol vaikelis liečiasi prie mamos, o ši kalba žodžius, jis nurimsta. Vos tik medikė atitraukia naujagimį nuo mamos, norėdama nusinešti, šis ima verkti.

Vaikutis šioje žemėje gyvena savo pirmas minutes, tačiau jau atskiria savo mamą ir žino, kad jo vieta - šalia jos.

Sušildo ir nuramina mažylį

Atliktais tyrimais yra nustatyta, jog kai ką tik gimęs naujagimis guli mamai ant krūtinės, jos krūtinės temperatūra pakyla keliais laipsniais tam, kad sušildytų mažylį. Jokie pašildyti vystyklai ar dirbtinė lempos šviesa neatstoja naujagimiui mamos artumo ir šilumos.

Būdamas šalia mamos, naujagimis jaučia mamos širdies dūžius, kuriuos girdėjo gyvendamas mamos pilve, ir tai jį ramina. Oda prie odos kontaktas iš karto po gimimo yra labai svarbus abiem pusėms - ir mažyliui, ir mamai, kurios organizmas geriau pasiruošia žindymo pradžiai, o išsiskiriantys džiaugsmo ir laimės hormonai turi teigiamos reikšmės pogimdyminiam laikotarpiui.

Ne visi naujagimiai patiria pirmąjį kontaktą

tam tikrais atvejais, kai vaikeliui yra iškilęs pavojus sveikatai ar gyvybei, pirmojo kontakto gali ir nebūti. Tada vaikas iš karto patenka į medikų rankas, kur yra gelbstima jo gyvybė. Tai ne visada įmanoma ir cezario pjūvio operacijos metu. Tačiau tokiu atveju naujagimiui pirmą valandą,kol mama atsigaus, yra geriau praleisti tėčiui ant krūtinės, o ne vienišam ligoninės lovelėje.

TavoVaikas.lt portalas buvo surengęs apklausą, kurioje klausė „Ar po gimdymo naujagimį Tau uždėjo ant krūtinės?" Iš viso sulaukėme daugiau kaip 1500 atsakymų. Teigiamai į šį klausimą atsakė 1067 balsavusieji (72,8 proc.), o neigiamai - 399 (27,2 proc.)

Dėmesio!

Kviečiame atsakyti į žemiau esančius klausimus ir mėnesio gale išrinksime vieną laimėtoją (su juo susisieksime asmeniškai), kuriam padovanosime 6 mėnesių žurnalo "TAVO VAIKAS" prenumeratą.


Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Naujagimis

TOP 10 labiausiai vasariškų vardų (24)

TOP 10 labiausiai vasariškų vardų
Vaikams vardus tėvai parenka remdamiesi daug kuo – skambesiu, reikšme, tradicijomis, kartais vardą susapnuoja ar patiki jį išrinkti artimiesiems. Ir jei minčių visiškai pritrūksta, vasarą gimusius mažylius galima pavadinti... vasariškais vardais! Štai kelios idėjos – vasariškų mergaičių vardų dešimtukas.

Kinų kalendorius: kokiais metais gimė jūsų vaikas?

Kinų kalendorius: kokiais metais gimė jūsų vaikas?
Sužinokite, kokiais metais pagal Kinų kalendorių gimė jūsų vaikas.

Išleista pirmoji lietuviška knyga neišnešiotų kūdikių tėvams

Išleista pirmoji lietuviška knyga neišnešiotų kūdikių tėvams
Savaitgalį neišnešiotų naujagimių asociacijos „Neišnešiotukas" surengtoje šeimų šventėje pristatyta anksčiau laiko gimusių kūdikių tėvams skirta, ilgai laukta edukacinė knyga „Ankstukas".

Mamos atvirauja: kokio vardo niekada neduočiau savo vaikui (143)

Mamos atvirauja: kokio vardo niekada neduočiau savo vaikui
Vieni labai atidžiai renka vardą savo vaikui – žiūri reikšmę, kreipia dėmesį net į skambesį ar derina prie pavardės, kiti nesivadovauja jokiais kriterijais, svarbu tik, kad, anot jų, būtų gražu. Klausiame mamų – kuo remdamiesi davėte savo vaikams vardus, ar kreipėte dėmesį į jų reikšmes? Kokio vardo niekada neduotumėte savo vaikui?

Vaikus žindančios moterys kviečiamos tapti motinos pieno banko donorėmis (6)

Vaikus žindančios moterys kviečiamos tapti motinos pieno banko donorėmis
Kovo 8 dieną Vaikų ligoninėje, Vilniaus universiteto ligoninės Santariškių klinikų filiale pradeda veikti Donorinio motinos pieno bankas (www.pienobankas.lt).

Ko Suomijos gimdyvėms gali pavydėti lietuvės (7)

Ko Suomijos gimdyvėms gali pavydėti lietuvės
80 metų Suomijoje sėkmingai vykdoma Kūdikio kraitelio programa. Jos esmė - kiekviena nėščioji, nepriklausomai nuo šeimos pajamų, gauna dovanų kraitelį, kuriame – reikalingiausi daiktai naujagimiui bei pačiai šeimai.

Kaip gimusį vaiką užregistruoti neišėjus iš namų (4)

Kaip gimusį vaiką užregistruoti neišėjus iš namų
Lietuviai, susilaukę naujagimio, jį užregistruoti gali internetu, tačiau 90 proc. tėvų Lietuvoje tai daro lankydamiesi valstybinėse įstaigose.

Fotografė atskleidžia 3 gudrybes, kaip fotografuoti naujagimius (3)

Fotografė atskleidžia 3 gudrybes, kaip fotografuoti naujagimius
Naujagimius fotografuojanti Rūta Auškalnė dalijasi patarimais, kaip namų sąlygomis fotografuoti ką tik gimusius kūdikius.

Paaiškėjo populiariausi 2016 metų berniukų ir mergaičių vardai (68)

Paaiškėjo populiariausi 2016 metų berniukų ir mergaičių vardai
VĮ "Registrų centras" pateikia populiariausius 2016 metų naujagimių vardus.

10 reikalingiausių daiktų kūdikio kraiteliui (9)

10 reikalingiausių daiktų kūdikio kraiteliui
Kūdikio atėjimui į šeimą ruošiamės ne tik psichologiškai – lankome kursus, skaitome straipsnius, tačiau, artėjant gimdymo dienai, vis daugiau laiko skiriame ir kraitelio paruošimui.

Kai renkame vaikams vardus, turime paisyti svarbiausių taisyklių (69)

Kai renkame vaikams vardus, turime paisyti svarbiausių taisyklių
Vieni vardai „ateina" greitai, vos pažvelgus į gimusio mažylio akis, kitus tėvai nešiojasi širdyje daug metų, o būna ir taip, kad ilgą laiką „nelimpa" nė vienas... Ar renkant vardą svarbus tik jo skambesys?

Kokią akių spalvą paveldės jūsų vaikas? (12)

Kokią akių spalvą paveldės jūsų vaikas?
Tai, kokią akių spalvą paveldės vaikas, priklauso nuo įvairių veiksnių. Svarbiausia taisyklė: akių spalvą nulemia paveldėti tėvų genai.

Nustebsite, ką moka ir sugeba ką tik gimęs kūdikis (11)

Nustebsite, ką moka ir sugeba ką tik gimęs kūdikis
„O kas bus, jei man gimdymo namuose sukeis kūdikius ir aš neatpažinsiu savojo?“ – kartais nerimauja būsimosios mamos. Nuogąstauti neverta, tai neįmanoma. Šiandien beveik neabejojama, kad gimęs naujagimis... pažįsta savo mamą ir tėtį.

Renkame vaikui vardą: kurie vardai atneša laimę (50)

Renkame vaikui vardą: kurie vardai atneša laimę
Racionalistai, be abejonės, pasakys, kad vardas - tai tik skambus raidžių derinys. Nepaisant to, socialinė vardo reikšmė išties didelė - jis gali atskleisti žmogaus tautybę, kilmę ar net tikėjimą.

20 vardų, kurie primena geografinius vietovardžius (18)

20 vardų, kurie primena geografinius vietovardžius
Kai kurie vardai primena geografinius vietovardžius – miestus, upes ar šalis. Jūsų dėmesiui – 10 ir Lietuvoje sutinkamų tokių vardų.