Jaudinantis video: ką tik gimęs vaikas nenori atsiskirti nuo mamos

 (9)
Gimdamas vaikas patiria didelių išbandymų: iš tamsos - į šviesą, iš šilumos (37 laipsniai) į šaltesnę aplinką, iš šlapios aplinkos į sausumą. Šį stresą jam padeda palengvinti uždėjimas ant mamos krūtinės iš karto po gimimo. Tačiau jei moteris gimdo ne pati, yra operuojama, tai ne visada įmanoma.
<span style="color: #ff0000;">Jaudinantis video:</span> ką tik gimęs vaikas nenori atsiskirti nuo mamos
© Shutterstock nuotr.

Verkia atskiriamas nuo mamos

Šiomis dienomis internautai dalinasi vienu vaizdo įrašu, kuriame įamžintas ką tik gimęs vaikas. Iš aplinkos galima spręsti, kad jo mamai yra atliekama cezario pjūvio operacija, o naujagimis, ką tik išimtas iš mamos gimdos, atneštas jai parodyti prie veido, tuo pačiu medicinos darbuotoja šluosto ką tik gimusį mažylį.

TAIP PAT SKAITYKITE:
Dramatiška kūdikio gelbėjimo operacija
Tikra istorija: man sakė, kad vaikas mirs arba bus neįgalus

Kol vaikelis liečiasi prie mamos, o ši kalba žodžius, jis nurimsta. Vos tik medikė atitraukia naujagimį nuo mamos, norėdama nusinešti, šis ima verkti.

Vaikutis šioje žemėje gyvena savo pirmas minutes, tačiau jau atskiria savo mamą ir žino, kad jo vieta - šalia jos.

Sušildo ir nuramina mažylį

Atliktais tyrimais yra nustatyta, jog kai ką tik gimęs naujagimis guli mamai ant krūtinės, jos krūtinės temperatūra pakyla keliais laipsniais tam, kad sušildytų mažylį. Jokie pašildyti vystyklai ar dirbtinė lempos šviesa neatstoja naujagimiui mamos artumo ir šilumos.

Būdamas šalia mamos, naujagimis jaučia mamos širdies dūžius, kuriuos girdėjo gyvendamas mamos pilve, ir tai jį ramina. Oda prie odos kontaktas iš karto po gimimo yra labai svarbus abiem pusėms - ir mažyliui, ir mamai, kurios organizmas geriau pasiruošia žindymo pradžiai, o išsiskiriantys džiaugsmo ir laimės hormonai turi teigiamos reikšmės pogimdyminiam laikotarpiui.

Ne visi naujagimiai patiria pirmąjį kontaktą

tam tikrais atvejais, kai vaikeliui yra iškilęs pavojus sveikatai ar gyvybei, pirmojo kontakto gali ir nebūti. Tada vaikas iš karto patenka į medikų rankas, kur yra gelbstima jo gyvybė. Tai ne visada įmanoma ir cezario pjūvio operacijos metu. Tačiau tokiu atveju naujagimiui pirmą valandą,kol mama atsigaus, yra geriau praleisti tėčiui ant krūtinės, o ne vienišam ligoninės lovelėje.

TavoVaikas.lt portalas buvo surengęs apklausą, kurioje klausė „Ar po gimdymo naujagimį Tau uždėjo ant krūtinės?" Iš viso sulaukėme daugiau kaip 1500 atsakymų. Teigiamai į šį klausimą atsakė 1067 balsavusieji (72,8 proc.), o neigiamai - 399 (27,2 proc.)

Dėmesio!

Kviečiame atsakyti į žemiau esančius klausimus ir mėnesio gale išrinksime vieną laimėtoją (su juo susisieksime asmeniškai), kuriam padovanosime 6 mėnesių žurnalo "TAVO VAIKAS" prenumeratą.


Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Naujagimis

Kai renkame vaikams vardus, turime paisyti svarbiausių taisyklių (69)

Kai renkame vaikams vardus, turime paisyti svarbiausių taisyklių
Vieni vardai „ateina" greitai, vos pažvelgus į gimusio mažylio akis, kitus tėvai nešiojasi širdyje daug metų, o būna ir taip, kad ilgą laiką „nelimpa" nė vienas... Ar renkant vardą svarbus tik jo skambesys?

Kokią akių spalvą paveldės jūsų vaikas? (12)

Kokią akių spalvą paveldės jūsų vaikas?
Tai, kokią akių spalvą paveldės vaikas, priklauso nuo įvairių veiksnių. Svarbiausia taisyklė: akių spalvą nulemia paveldėti tėvų genai.

Nustebsite, ką moka ir sugeba ką tik gimęs kūdikis (11)

Nustebsite, ką moka ir sugeba ką tik gimęs kūdikis
„O kas bus, jei man gimdymo namuose sukeis kūdikius ir aš neatpažinsiu savojo?“ – kartais nerimauja būsimosios mamos. Nuogąstauti neverta, tai neįmanoma. Šiandien beveik neabejojama, kad gimęs naujagimis... pažįsta savo mamą ir tėtį.

Renkame vaikui vardą: kurie vardai atneša laimę (50)

Renkame vaikui vardą: kurie vardai atneša laimę
Racionalistai, be abejonės, pasakys, kad vardas - tai tik skambus raidžių derinys. Nepaisant to, socialinė vardo reikšmė išties didelė - jis gali atskleisti žmogaus tautybę, kilmę ar net tikėjimą.

20 vardų, kurie primena geografinius vietovardžius (18)

20 vardų, kurie primena geografinius vietovardžius
Kai kurie vardai primena geografinius vietovardžius – miestus, upes ar šalis. Jūsų dėmesiui – 10 ir Lietuvoje sutinkamų tokių vardų.

Kodėl gimę kai kurie naujagimiai pageltonuoja? (1)

Kodėl gimę kai kurie naujagimiai pageltonuoja?
Apie 80 procentų naujagimių daugiau ar mažiau pageltonuoja. Ką svarbu žinoti apie naujagimių geltą, pasakoja dr. Eglė Markūnienė, šeimos klinikos "Sveika pradžia" gydytoja neonatologė.

Lietuvoje kuriamas pirmasis motinos pieno bankas

Lietuvoje kuriamas pirmasis motinos pieno bankas
Lietuvoje kuriamas pirmasis motinos pieno bankas. Iniciatyvą palaiko ir žinomos Lietuvos šeimos.

Paaiškėjo populiariausieji šių metų vaikų vardai (155)

Paaiškėjo populiariausieji šių metų vaikų vardai
Kokiais vardais gimusius vaikus dažniausiai pavadina šiandieniniai tėvai? Paaiškėjo 2016 metų pirmojo pusmečio populiariausiųjų vardų statistika.

Ar žinote, kuo kvepia ką tik gimęs vaikas (17)

Ar žinote, kuo kvepia ką tik gimęs vaikas
Įdomus tyrimas, kurio metu paaiškėjo, jog naujagimių skleidžiamas kvapas turi ypatingų galių.

Gimdamas vaikas patiria stresą, todėl ši procedūra po gimdymo jam labai svarbi

Gimdamas vaikas patiria stresą, todėl ši procedūra po gimdymo jam labai svarbi
Pirmosios akimirkos gimus kūdikiui yra ypatingos ir nepakartojamos. Vaikeliui tai pirmoji pažintis su šiuo pasauliu ir su artimiausiais jam žmonėmis.

Ką po gimdymo lietuvės daro su placenta? (44)

Ką po gimdymo lietuvės daro su placenta?
Po kai kurių garsenybių viešoje erdvėje nuskambėjusių pareiškimų apie placentos valgymą ir jos stebuklingą poveikį atgaunant jėgas po gimdymo, vis daugiau tėvelių domisi jos panaudojimu.

REKORDAS: gimė neįprastai daug sveriantis vaikas (1)

REKORDAS: gimė neįprastai daug sveriantis vaikas
Indijoje gimęs naujagimis gali būti įrašytas į rekordų knygą. Pranešama, kad mergaitė gimė sverdama 6,8 kg, ir tai yra didžiausias naujagimio svoris per paskutiniuosius 50 metų.

Kaip nesunkiai namuose pagaminti naujagimių regą lavinančią karuselę

Kaip nesunkiai namuose pagaminti naujagimių regą lavinančią karuselę
Trijų vaikų mama ir tinklaraštininkė Evelina pasakoja, kaip namuose savo rankomis sukurti mielą ir naudingą žaislą savo kūdikiui - pirmąją žaisliukų karuselę.

Patarimai, kaip namų sąlygomis meistriškai nufotografuoti naujagimį (2)

Patarimai, kaip namų sąlygomis meistriškai nufotografuoti naujagimį
Pradžių pradžia, naujos gyvybės atsiradimas – kas gali būti džiugesnio, šviesesnio? Gaila, kad tas laikas labai greitai praeina, įspūdžiai apsitrina, jaudulys aprimsta, o kartais taip norisi susigrąžinti bent akimirkai visus tuos pirmuosius išgyvenimus!

7 argumentai, kodėl gimusį vaiką reikia kuo dažniau glausti prie savęs (2)

7 argumentai, kodėl gimusį vaiką reikia kuo dažniau glausti prie savęs
Gal ne veltui gamta taip sutvarkė, kad žmogus pradeda kalbėti tik antrais gyvenimo metais. Pirmieji skirti tam, kad gimdytojai savo kūdikį išmoktų pažinti be žodžių.