Kaip sutaupyti perkant kraitelį vaikui

 (23)
„Žirklutės? Nereikia jokių žirklučių, nagučius ką tik gimusiam kūdikėliui mamos, paprastai, nukramto“ – štai ką atsakė vaistininkė, pradėjusi skaityti mano kūdikio kraitelio sąrašą.
© Shutterstock nuotr.

Atsisiųskite mobiliąją programėlę


Parsisiųskite programėles telefonams štai čia: „iPhone“, „Android“. Draugaukime ir Facebooke!

Pagalvojau, labai jau nevykusią darbuotoją vaistinė pasirinko – atkalbinėjo kone ties kiekvienu pirkiniu. Tąkart mandagiai palinksėjau, pamaniau eisiu kitąkart ir su atidesne vaistininke pabendrausiu.

Bet taip kraitelio ir nepapildžiau, pamaniau, gal išties nebūtina kaupti arsenalo visokiausių tepaliukų, lašiukų, kompresiukų visoms galimoms bent kiek kritinėms situacijoms?

Žinoma, norisi, kad pasirodžius vaikeliui nei vyras, nei mama neturėtų lakstyti po parduotuves, tačiau dažnas kūdikio kraitelis su šimtu ir trupučiu prekių primena veikiau pasiruošimą realybės šou "Į salą mėnesiui su naujagimiu" nei realiam gyvenimui mieste, šalia vaistinių ir prekybos centrų.

Laiko nubėgti į vaistinę ar kiek didesnę parduotuvę tikrai atsiras, be to ne kiekvienam vaikeliui kemšasi nosytė, šunta užpakaliukas, ne kiekvienas kūdikėlis jaukiai jaučiasi vokelyje, ir ne visi jų įvertina kelis šimtus litų kainavusio gultuko funkcionalumą. O visiems galimiems (ar sunkiai tikėtiniems atvejams) išleistų pinigų vėliau pasidaro labai gaila.

TAIP PAT SKAITYKITE:
Kaip vaikelio laukiasi skirtingų Zodiako ženklų moterys
Psichologė: vaiko žodis šeimoje neturi būti lemiamas

Tad štai mano sąrašas daiktų, kurių gali ir neprireikti.

Greičiausiai lovelė tampa pirkiniu nr.1, atsiradusiu gausėjančios šeimos namuose. Žinoma, jos tikrai prireiks, tačiau mūsų namuose ji stovėjo nenaudojama mažiausiai pusmetį po Augusto pasirodymo. Mes taip pat ją įsigijom likus dar keliems mėnesiams, dar tą patį vakarą ji buvo surinkta ir ne kur į tamsų kambariuką nugrūsta, o pastatyta šalia mūsų lovos. Kaipmat naujuose pataluose įsitaisė katinas ir iš lovos neišlipo dar mažiausiai pusę metų po Augusto gimimo! Juokauju, kad lovytė – pats nereikalingiausias išankstinis pirkinys. Mažasis iki šiol miega kartu su mumis – kelis kartus per naktį vis dar valgo, o aš iš to tingėjimo jo atskirai ir neguldau. Lovelė reikalinga tik popiečio miegeliui.

Kone visos pažįstamos mamos sakė – jau pientraukį tai būūūtinai reikia turėti. Na o man labai pasisekė, nereikėjo jo nei pačioje pradžioje – užuot nusitraukinėjusi, ragindavau valgyti mažylį, ir vos kelis kartus panaudojau per šiuos devynis mėnesius – ilgesniam laikui jį palikau vos kelis kartus, o ir tuos su buteliuku jam nepavyko susidraugauti. Žinoma, jei planuoji derinti maitinimą ir darbus ne namuose, šitas dalykėlis tikrai pravers. Jei ne – pientraukis tikrai nėra tas „būūūtinai“. Kaip ir  buteliukai, pieno šaldymo konteineriai, maisto indelių šildytuvas ar sterilizatorius.

Kaip sutaupyti perkant kraitelį vaikui
© Shutterstock nuotr.

Korsetas po gimdymo. Specialaus korseto neįsigijau,  nors mamos forumuose primygtinai viena kitai patarinėjo tokį daikčiuką nusipirkti – neva nešijant korsetą kur kas greičiau mažėja nukaręs pilvukas. Neradau nei vieno gydytojo argumento, pritariančio tokiems patarimams. Tačiau raginimų per dieną skirti bent po kelias minutes laiko pilvo presui – gausu. Man padėjo ir, manau, efektyviau nei korsetas.

Vaikučio higienos reikmenys – šitas sąrašas dažnai būna perpildytas nereikalingomis priemonėmis, kaip, pavyzdžiui: jūros druskos vanduo, nosies aspiratorius, losjonas, kremas nuo iššutimų ar vaistai nuo pilvo diegliukų. Ir jei šie pirkiniai minimi kone kiekviename rekomenduojamame kūdikio kraitelio pirkinių sąraše, jų, jei tik netoliese yra vaistinė, iš anksto pirkti tikrai nereikia

Maitinti nusiteikusios mamos dažnai būna prigąsdinamos nukandžiotas, nuolat perštinčiais speneliais. Kremukai, kompresiukai speneliams, šaldančios pagalvėlės – ne būtinybė, o reta išimtis.

Drabužėliai. Jei nėštumo metu būtų kas padovanoję prekybos centro čekį, su vieninteliais dviem pasirinkimais – pirkti tik sau arba tik kūdikėliui, būčiau išėjusi tikrai ne su nauju rankinuku, o su kalnu drabužėlių kūdikiams. Taip, tai nėščiųjų ir mamų liga – šitiems pirkiniams neįmanoma atsispirti! Tačiau saiko paisyti protinga – tik gimus vaikeliui pamatysi, kas judviem patogiau - šliaužtinukai ar kelnytės, smėlinukas ar siaustinukas. Kad ir kokie žavūs visi tie drabužėliai bebūtų, mažasis sparčiai juos išaugs. Pačiai pradžiai greičiausiai pakaktų vos po vieną - kelis komplektukus įvairių paskirčių rūbelių.

Kaip sutaupyti perkant kraitelį vaikui
© Shutterstock nuotr.

Pirmosiomis savaitėmis mažajam tereikės tik šalia prisiglaudusios mamos, miego ir pienelio. Įvairūs gultukai, kilimėliai, nešioklės – ne pirmo būtinumo pirkiniai. Ir šiuos geriausia vykti įsigyti kartu su kūdikėliu – ne visi jie jaukiai jaučiasi net ir prabangiausioje kėdutėje ar gydytojų išliaupsintoje nešyklėje. Jei įmanoma, geriausia prieš perkant pasiskolinti ir išbandyti.

Na, o jei nesusilaikei ir spintelės lūžta nuo nepanaudotų priemonių visiems kūdikio gyvenimo atvejams, pabandyk parduoti. Mamos – taupūs sutvėrimai, internete „žvejojančios“ viską, kas reikalinga kūdikio auginimui.

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Naujagimis

Prof. A. Utkus: naujagimiai Lietuvoje tikrinami tik dėl 4 ligų, nors galima diagnozuoti 30

Prof. A. Utkus: naujagimiai Lietuvoje tikrinami tik dėl 4 ligų, nors galima diagnozuoti 30
Retų ligų gydytojai sieks, kad visuotinio naujagimių tikrinimo sąrašas būtų išplėstas.

Kokių klaidų nedaryti renkant vaikui vardą

Kokių klaidų nedaryti renkant vaikui vardą
Vienas atsakingiausių būsimųjų tėvų darbų - išrinkti naujagimiui vardą. Jis turi ne tik patikti tėvams, bet ir tikti kūdikiui.

Kaip gimtadienius vaikai šventė prieš daug šimtų metų: įdomiausios tradicijos

Kaip gimtadienius vaikai šventė prieš daug šimtų metų: įdomiausios tradicijos
Vaikai savo gimtadienių laukia panašiai kaip Kalėdų – juk tortas, žvakutės, dovanos... Taip malonu! Kaip ir kiekviena šventė, gimtadienis turi savas tradicijas ir savo istoriją. Iš kur visa tai atsirado?

Kas penkta šeima paaugus vaikui būna nepatenkinta jo vardu

Kas penkta šeima paaugus vaikui būna nepatenkinta jo vardu
Iš tiesų netikėti rezultatai, kuriuos pateikia britų portalas tėvams „Mumsnet“.

100-uoju Kauno rajono kūdikiu tapusią dukrytę tėvai Kamile pavadino neatsitiktinai

100-uoju Kauno rajono kūdikiu tapusią dukrytę tėvai Kamile pavadino neatsitiktinai
Kauno rajono savivaldybėje ši savaitė prasidėjo itin džiugiomis nuotaikomis. Šiais metais Civilinės metrikacijos skyriuje užregistruotas 100-asis Kauno rajono kūdikis – Kamilė Ulinskaitė.

Populiariausi ir rečiausi naujagimių vardai Šalčininkuose

Populiariausi ir rečiausi naujagimių vardai Šalčininkuose
Šalčininkų rajono savivaldybė pateikia įdomiausią praėjusiųjų metų demografinę statistiką, kurioje – dažniausi ir rečiausi rajono naujagimiams suteikti vardai.

Kaip tėvai programuoja... savo vaikus (3)

Kaip tėvai programuoja... savo vaikus
Nustatyta, kad didžiąja dalimi vaiko likimą, jo poelgius ir pasirinkimus nulemia tėvai. Vaikystėje matyti elgesio modeliai, girdėti žodžiai tarsi programuoja žmogaus ateitį.

Rečiausi vaikų vardai Kėdainiuose: Ugmilė, Ailanta, Amėja, Gudeira, Meivė, Gojus, Dorukas, Toras ir kiti (5)

Rečiausi vaikų vardai Kėdainiuose: Ugmilė, Ailanta, Amėja, Gudeira, Meivė, Gojus, Dorukas, Toras ir kiti
Kėdainių rajono savivaldybės pateiktoje informacijoje – įdomioji statistika: jauniausi tėvai, kasmet madingi ir reti vardai, 2017 metų gimstamumo rodikliai.

Kurią savaitės dieną gimusieji yra patys laimingiausi?

Kurią savaitės dieną gimusieji yra patys laimingiausi?
Prisiminti, kurią savaitės dieną gimė jūsų vaikai, tikrai verta. Manoma, kad gimimo diena taip pat palieka pėdsakų vaikų charakteryje bei likime.

Tyrimas: kaip vaiko vardas gali nulemti jo ateitį

Tyrimas: kaip vaiko vardas gali nulemti jo ateitį
Kas užkoduota varde? Daugiau, nei jums atrodo. Bent jau taip galima spręsti pagal vieno tyrimo rezultatus.

Mitas ar realybė: kaip kvepia kūdikiai? (6)

Mitas ar realybė: kaip kvepia kūdikiai?
Tikėtina, kad esate girdėję, kad kūdikiai maloniai kvepia. Panašu, kad tai turi paaiškinimą. Sąmoningai ar nesąmoningai vos ant rankų paėmę kūdikį įkvepiame jo skleidžiamo kvapo.

Kūdikio kraitelis: kaip sutaupyti pinigų

Kūdikio kraitelis: kaip sutaupyti pinigų
Nors kūdikio kraitelio paruošimas – labai malonus darbas, kurį daugelis tėvelių atlieka su didele meile, tačiau, pradėjus skaičiuoti išlaidas, daugelis labai išsigąsta. Kaip sutaupyti pinigų, tačiau tinkamai pasiruošti naujagimio gimimui?

5 keisti naujagimio požymiai: kada iš tiesų verta sunerimti

5 keisti naujagimio požymiai: kada iš tiesų verta sunerimti
Net jeigu per nėštumą jūs ruošitės tapimui tėvais, skaitysite daug knygų ir eisite į kursus, gimus vaikui tikrai pasitaikys dalykų, kurie jus nustebins.

Kodėl mamos pienas kūdikiui yra ir maistas, ir vaistas

Kodėl mamos pienas kūdikiui yra ir maistas, ir vaistas
Prieš gimdamas kūdikis būna saugioje aplinkoje. Vos gimus jo virškinimo sistemą užpuola milžiniški bakterijų kiekiai, ir jo virškinimo traktas turi su jais susitvarkyti.

Vaisiaus alkoholinis sindromas: ką svarbu žinoti (1)

Vaisiaus alkoholinis sindromas: ką svarbu žinoti
Alkoholio vartojimas nėštumo metu yra dažniausia apsigimimų, vystymosi, augimo ir elgesio sutrikimų priežastis.