Kaip sutaupyti perkant kraitelį vaikui

 (23)
„Žirklutės? Nereikia jokių žirklučių, nagučius ką tik gimusiam kūdikėliui mamos, paprastai, nukramto“ – štai ką atsakė vaistininkė, pradėjusi skaityti mano kūdikio kraitelio sąrašą.
© Shutterstock nuotr.

Atsisiųskite mobiliąją programėlę


Parsisiųskite programėles telefonams štai čia: „iPhone“, „Android“. Draugaukime ir Facebooke!

Pagalvojau, labai jau nevykusią darbuotoją vaistinė pasirinko – atkalbinėjo kone ties kiekvienu pirkiniu. Tąkart mandagiai palinksėjau, pamaniau eisiu kitąkart ir su atidesne vaistininke pabendrausiu.

Bet taip kraitelio ir nepapildžiau, pamaniau, gal išties nebūtina kaupti arsenalo visokiausių tepaliukų, lašiukų, kompresiukų visoms galimoms bent kiek kritinėms situacijoms?

Žinoma, norisi, kad pasirodžius vaikeliui nei vyras, nei mama neturėtų lakstyti po parduotuves, tačiau dažnas kūdikio kraitelis su šimtu ir trupučiu prekių primena veikiau pasiruošimą realybės šou "Į salą mėnesiui su naujagimiu" nei realiam gyvenimui mieste, šalia vaistinių ir prekybos centrų.

Laiko nubėgti į vaistinę ar kiek didesnę parduotuvę tikrai atsiras, be to ne kiekvienam vaikeliui kemšasi nosytė, šunta užpakaliukas, ne kiekvienas kūdikėlis jaukiai jaučiasi vokelyje, ir ne visi jų įvertina kelis šimtus litų kainavusio gultuko funkcionalumą. O visiems galimiems (ar sunkiai tikėtiniems atvejams) išleistų pinigų vėliau pasidaro labai gaila.

TAIP PAT SKAITYKITE:
Kaip vaikelio laukiasi skirtingų Zodiako ženklų moterys
Psichologė: vaiko žodis šeimoje neturi būti lemiamas

Tad štai mano sąrašas daiktų, kurių gali ir neprireikti.

Greičiausiai lovelė tampa pirkiniu nr.1, atsiradusiu gausėjančios šeimos namuose. Žinoma, jos tikrai prireiks, tačiau mūsų namuose ji stovėjo nenaudojama mažiausiai pusmetį po Augusto pasirodymo. Mes taip pat ją įsigijom likus dar keliems mėnesiams, dar tą patį vakarą ji buvo surinkta ir ne kur į tamsų kambariuką nugrūsta, o pastatyta šalia mūsų lovos. Kaipmat naujuose pataluose įsitaisė katinas ir iš lovos neišlipo dar mažiausiai pusę metų po Augusto gimimo! Juokauju, kad lovytė – pats nereikalingiausias išankstinis pirkinys. Mažasis iki šiol miega kartu su mumis – kelis kartus per naktį vis dar valgo, o aš iš to tingėjimo jo atskirai ir neguldau. Lovelė reikalinga tik popiečio miegeliui.

Kone visos pažįstamos mamos sakė – jau pientraukį tai būūūtinai reikia turėti. Na o man labai pasisekė, nereikėjo jo nei pačioje pradžioje – užuot nusitraukinėjusi, ragindavau valgyti mažylį, ir vos kelis kartus panaudojau per šiuos devynis mėnesius – ilgesniam laikui jį palikau vos kelis kartus, o ir tuos su buteliuku jam nepavyko susidraugauti. Žinoma, jei planuoji derinti maitinimą ir darbus ne namuose, šitas dalykėlis tikrai pravers. Jei ne – pientraukis tikrai nėra tas „būūūtinai“. Kaip ir  buteliukai, pieno šaldymo konteineriai, maisto indelių šildytuvas ar sterilizatorius.

Kaip sutaupyti perkant kraitelį vaikui
© Shutterstock nuotr.

Korsetas po gimdymo. Specialaus korseto neįsigijau,  nors mamos forumuose primygtinai viena kitai patarinėjo tokį daikčiuką nusipirkti – neva nešijant korsetą kur kas greičiau mažėja nukaręs pilvukas. Neradau nei vieno gydytojo argumento, pritariančio tokiems patarimams. Tačiau raginimų per dieną skirti bent po kelias minutes laiko pilvo presui – gausu. Man padėjo ir, manau, efektyviau nei korsetas.

Vaikučio higienos reikmenys – šitas sąrašas dažnai būna perpildytas nereikalingomis priemonėmis, kaip, pavyzdžiui: jūros druskos vanduo, nosies aspiratorius, losjonas, kremas nuo iššutimų ar vaistai nuo pilvo diegliukų. Ir jei šie pirkiniai minimi kone kiekviename rekomenduojamame kūdikio kraitelio pirkinių sąraše, jų, jei tik netoliese yra vaistinė, iš anksto pirkti tikrai nereikia

Maitinti nusiteikusios mamos dažnai būna prigąsdinamos nukandžiotas, nuolat perštinčiais speneliais. Kremukai, kompresiukai speneliams, šaldančios pagalvėlės – ne būtinybė, o reta išimtis.

Drabužėliai. Jei nėštumo metu būtų kas padovanoję prekybos centro čekį, su vieninteliais dviem pasirinkimais – pirkti tik sau arba tik kūdikėliui, būčiau išėjusi tikrai ne su nauju rankinuku, o su kalnu drabužėlių kūdikiams. Taip, tai nėščiųjų ir mamų liga – šitiems pirkiniams neįmanoma atsispirti! Tačiau saiko paisyti protinga – tik gimus vaikeliui pamatysi, kas judviem patogiau - šliaužtinukai ar kelnytės, smėlinukas ar siaustinukas. Kad ir kokie žavūs visi tie drabužėliai bebūtų, mažasis sparčiai juos išaugs. Pačiai pradžiai greičiausiai pakaktų vos po vieną - kelis komplektukus įvairių paskirčių rūbelių.

Kaip sutaupyti perkant kraitelį vaikui
© Shutterstock nuotr.

Pirmosiomis savaitėmis mažajam tereikės tik šalia prisiglaudusios mamos, miego ir pienelio. Įvairūs gultukai, kilimėliai, nešioklės – ne pirmo būtinumo pirkiniai. Ir šiuos geriausia vykti įsigyti kartu su kūdikėliu – ne visi jie jaukiai jaučiasi net ir prabangiausioje kėdutėje ar gydytojų išliaupsintoje nešyklėje. Jei įmanoma, geriausia prieš perkant pasiskolinti ir išbandyti.

Na, o jei nesusilaikei ir spintelės lūžta nuo nepanaudotų priemonių visiems kūdikio gyvenimo atvejams, pabandyk parduoti. Mamos – taupūs sutvėrimai, internete „žvejojančios“ viską, kas reikalinga kūdikio auginimui.

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Naujagimis

Kaip vaiką paruošti brolio arba sesės gimimui (1)

Kaip vaiką paruošti brolio arba sesės gimimui
Santykiai tarp brolių ir sesių užsimezga ne tada, kai jie pirmą kartą akis į akį susitinka, bet jau tada, kai antrasis mažylis dar tik auga mamos pilvelyje. Kaip elgtis tėveliams, kad pirmagimis sklandžiai ir su džiaugsmu lauktų šeimos pagausėjimo?

Kokio vardo geriau neduoti savo vaikui (16)

Kokio vardo geriau neduoti savo vaikui
Yra tikinčiųjų, jog vardas labai svarbus žmogaus savijautai ir netgi gali lemti jo likimą, mat kiekvienas vardas turi energinį informacinį lauką ir kartu su vardu mes tai perimame. Daugelis tėvų rinkdami vaikui vardą kreipia dėmesį į jo reikšmę ir, jei ši neigiama, tokį iš sąrašo tiesiog išbraukia.

TOP 10 vardų naujagimiams iš A raidės (2)

TOP 10 vardų naujagimiams iš A raidės
Laukiatės mažylio ir svarstote, kokį vardą jam išrinkti? Skubame į pagalbą ir pateikiame 10 populiariausių vaikų vardų iš A raidės.

Nuotrauka užminė mįslę: negi tikrai būna tokių tėvų? (22)

Nuotrauka užminė mįslę: negi tikrai būna tokių tėvų?
Pastarosiomis dienomis socialiniame tinkle "Facebook" aptariama viena neįprasta kūdikio nuotrauka.

TOP 10 vasariškų vardų berniukui (6)

TOP 10 vasariškų vardų berniukui
Vaikeliui gimus vasarą, turbūt taip ir limpa koks gaivus, šiluma dvelkiantis vardas... Mergaitėms jų gausu (rašėme ČIA), bet yra ir berniukams!

Mamų patarimai: ką daryti, kai vaiką kamuoja pilvo diegliai (1)

Mamų patarimai: ką daryti, kai vaiką kamuoja pilvo diegliai
Jei tik gimęs kūdikis yra neramus, nuolat verkia, daugelis tėvų mano, kad jam – pilvo diegliai. Ši diagnozė tokia dažna, kad būsimi tėveliai dar iki mažylio gimimo nusiteikia, jog pirmieji trys mėnesiai gali būti nepaprastai sunkūs, tiek vaikui, tiek jiems patiems.

Tik 3 raidės: trumpiausi vaikų vardai Lietuvoje (19)

Tik 3 raidės: trumpiausi vaikų vardai Lietuvoje
Išrinkti vaikui vardą - ne juokų darbas. Juk tai bene pirmoji tėvų dovana savo vaikui, kuri jį lydės visą gyvenimą.

TOP 10 labiausiai vasariškų vardų (25)

TOP 10 labiausiai vasariškų vardų
Vaikams vardus tėvai parenka remdamiesi daug kuo – skambesiu, reikšme, tradicijomis, kartais vardą susapnuoja ar patiki jį išrinkti artimiesiems. Ir jei minčių visiškai pritrūksta, vasarą gimusius mažylius galima pavadinti... vasariškais vardais! Štai kelios idėjos – vasariškų mergaičių vardų dešimtukas.

Kinų kalendorius: kokiais metais gimė jūsų vaikas?

Kinų kalendorius: kokiais metais gimė jūsų vaikas?
Sužinokite, kokiais metais pagal Kinų kalendorių gimė jūsų vaikas.

Išleista pirmoji lietuviška knyga neišnešiotų kūdikių tėvams

Išleista pirmoji lietuviška knyga neišnešiotų kūdikių tėvams
Savaitgalį neišnešiotų naujagimių asociacijos „Neišnešiotukas" surengtoje šeimų šventėje pristatyta anksčiau laiko gimusių kūdikių tėvams skirta, ilgai laukta edukacinė knyga „Ankstukas".

Mamos atvirauja: kokio vardo niekada neduočiau savo vaikui (143)

Mamos atvirauja: kokio vardo niekada neduočiau savo vaikui
Vieni labai atidžiai renka vardą savo vaikui – žiūri reikšmę, kreipia dėmesį net į skambesį ar derina prie pavardės, kiti nesivadovauja jokiais kriterijais, svarbu tik, kad, anot jų, būtų gražu. Klausiame mamų – kuo remdamiesi davėte savo vaikams vardus, ar kreipėte dėmesį į jų reikšmes? Kokio vardo niekada neduotumėte savo vaikui?

Vaikus žindančios moterys kviečiamos tapti motinos pieno banko donorėmis (6)

Vaikus žindančios moterys kviečiamos tapti motinos pieno banko donorėmis
Kovo 8 dieną Vaikų ligoninėje, Vilniaus universiteto ligoninės Santariškių klinikų filiale pradeda veikti Donorinio motinos pieno bankas (www.pienobankas.lt).

Ko Suomijos gimdyvėms gali pavydėti lietuvės (7)

Ko Suomijos gimdyvėms gali pavydėti lietuvės
80 metų Suomijoje sėkmingai vykdoma Kūdikio kraitelio programa. Jos esmė - kiekviena nėščioji, nepriklausomai nuo šeimos pajamų, gauna dovanų kraitelį, kuriame – reikalingiausi daiktai naujagimiui bei pačiai šeimai.

Kaip gimusį vaiką užregistruoti neišėjus iš namų (4)

Kaip gimusį vaiką užregistruoti neišėjus iš namų
Lietuviai, susilaukę naujagimio, jį užregistruoti gali internetu, tačiau 90 proc. tėvų Lietuvoje tai daro lankydamiesi valstybinėse įstaigose.

Fotografė atskleidžia 3 gudrybes, kaip fotografuoti naujagimius (3)

Fotografė atskleidžia 3 gudrybes, kaip fotografuoti naujagimius
Naujagimius fotografuojanti Rūta Auškalnė dalijasi patarimais, kaip namų sąlygomis fotografuoti ką tik gimusius kūdikius.