Populiariausi vardai Lietuvoje: kurie iš jų pirmauja ir kitose šalyse

 (19)
Išrinkti vaikui vardą – nelengva užduotis, juk tai pirmoji tėvų dovana savo vaikui, kurią jis turės visą gyvenimą. Sužinokime, kokie vardai šiuo metu populiarūs pasaulyje, ir kaip tame kontekste atrodome mes, lietuviai.
© Shutterstock nuotr.

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Tendencija yra vienareikšmė - paskutiniaisiais metais daugelyje šalių populiariais yra tarptautiniai vardai, kurie yra ne vienos šalies populiariausiųjų topuose. Globalizacija, keliavimas, emigracija, mišrios santuokos turėjo įtakos, kad tie patys vardai yra populiarūs daugelyje šalių.

JAV tinklapis Nameberry.com nusprendė sugrupuoti, kokie berniukų ir mergaičių vardai yra populiariausi pasaulyje.

TAIP PAT SKAITYKITE:
Šias frazes apie vaikus reikia žinoti kaip „Tėve mūsų“
800 gramų sveriančio mažylio kova už gyvenimą

Populiariausi mergaičių vardai:

Ema (Emma). Šis vardas populiarus yra ne tik Vokietijoje, bet ir JAV, Belgijoje, Prancūzijoje, Norvegijoje, Suomijoje, Airijoje ir Kanadoje. Lietuvoje populiariausias mergaičių vardas yra Emilija (2014 metų antrojo pusmečio rezultatai, pateikti Gyventojų registro tarnybos). Tačiau vardas Ema taip pat sparčiai populiarėja – Vilniaus miesto populiariausių vardų dešimtuke jis penktas, o Kaune – septintas (2014 metų antrojo pusmečio rezultatai, pateikti Gyventojų registro tarnybos).

Sofija (Sophia/Sophie/Sofia). Šis vardas populiariausių vardų rinkimuose laimi taip pat ne vienoje šalyje. Štai JAV, Italijoje ir Danijoje jis užima pirmą vietą tarp populiariausių mergaičių vardų, Vokietijoje – 4 vietą, Čilėje, Austrijoje ir Graikijoje  – 5 vietą. Lietuvoje 2014 metų antrojo pusmečio populiariausiųjų vardų dešimtuke Sofijos nėra, tačiau Vilniaus mieste 2014 metų antrąjį pusmetį tai buvo trečias pagal populiarumą vardas.

Izabelė (Isabella/Isabelle). Ši vardas populiarus daugelyje šalių, į dešimtuką dažniausiai suteikiamų mergaičių vardų patenka Didžiojoje Britanijoje, JAV, Kanadoje, Brazilijoje, Naujojoje Zelandijoje, Danijoje, Ispanijoje, Nyderlanduose, Švedijoje ir Australijoje. Izabelė yra 10 pagal populiarumą mergaičių vardas Vilniuje (2014 metų antrojo pusmečio rezultatai, pateikti Gyventojų registro tarnybos).

Mia. Vokietijoje šis vardas yra antroje vietoje pagal populiarumą, Airijoje, Didžiojoje Britanijoje, JAV – šeštoje, Australijoje, Kroatijoje, Meksikoje – aštuntoje, Austrijoje, Norvegijoje ir Slovėnijoje – keturioliktoje. Lietuvoje Mijos vardas nėra plačiai paplitęs.

Olivija (Olivia). Nuo Šekspyro laikų žinomas vardas išlieka populiarus ir 21 amžiuje, ypač anglų k. šalyse, tokiose kaip JAV, Australija, Didžioji Britanija, Naujoji Zelandija. Lietuvoje Olivijos vardas nėra labai retas, tačiau į topus kol kas nepatenka.

Populiariausi vardai Lietuvoje: kurie iš jų pirmauja ir kitose šalyse
Keliavimas, migracija, mišrios santuokos turėjo įtakos, kad populiariausi vardai tarsi neturi tautybės ir yra populiarūs daugelyje šalių.
© Shutterstock nuotr.

Populiariausi berniukų vardai:

Lukas (Luke/Luka). Šis vardas populiariu išlieka jau daugybė metų. Štai Vokietijoje net dvi šio berniukų vardo formos patenka į dešimtukus: Lukas yra ketvirtoje vietoje pagal populiarumą, o Luka – dešimtoje. Lietuvoje Luko vardas taip pat populiarus metai iš metų. Šiuo metu jis yra antroje vietoje ir nusileidžia tik Matui (2014 metų antrojo pusmečio naujagimių vardų statistika).

Nojus (Noah). Šis vardas populiarus daugelyje vakarų šalių ir į dešimtukus populiariausių berniukų vardų patenka Kanadoje, Australijoje, Belgijoje, Vokietijoje, Danijoje, Airijoje, Norvegijoje. Lietuvoje šis vardas taip pat užima garbingą trečią vietą populiariausių vardų dešimtuke (2014 metų antrojo pusmečio naujagimių vardų statistika).

Liamas (Liam). Sutrumpinta William'o vardo forma, kuri TOP 10 yra šiose šalyse: JAV, Danija, Kanada, Švedija ir Norvegija.

Leonas (Leo/Leon). Šis vardas tarp populiariausiųjų patenka Prancūzijoje, Kroatijoje, Norvegijoje, Škotijoje, Suomijoje, Švedijoje ir Vokietijoje.

Oliveris (Oliver). Vienas sparčiausiai populiarėjančių berniukų vardų šiuo metu, jis itin mėgstamas Norvegijoje, Švedijoje, Suomijoje, Didžiojoje Britanijoje ir JAV. Lietuvoje nėra dažnas.

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Naujagimis

Ar gali stiprus kūdikio verksmas pakenkti jo bambutei

Ar gali stiprus kūdikio verksmas pakenkti jo bambutei
Ką svarbu žinoti apie bambos išvaržą? Iki kada ji išnyksta savaime, o kada jau reikia operuoti?

Koks vardas atneša vaikui laimę, o kokio geriau neduoti

Koks vardas atneša vaikui laimę, o kokio geriau neduoti
Išrinkti vardą, kuris vaiką lydės visą gyvenimą, - labai sunki užduotis. Straipsnio konsultantė – parapsichologė Lietuvos ezoterikų konfederacijos prezidentė ezoterikos dr. Elona Eleonora Petkelienė.

Vaikų ligų gydytoja papasakojo, ką reikia žinoti apie naujagimių saugumą

Vaikų ligų gydytoja papasakojo, ką reikia žinoti apie naujagimių saugumą
Kaune vykusiame seminare „Saugi naujagimio fotosesija“ LSMU ligoninės Kauno klinikų Naujagimių intensyvios terapijos skyriaus gydytoja neonatologė Eglė Lysovienė kartu su daugiau nei 30 naujagimių fotografių iš visos Lietuvos diskutavo apie kūdikių saugumą ir komfortą fotosesijų metu.

Prof. A. Utkus: naujagimiai Lietuvoje tikrinami tik dėl 4 ligų, nors galima diagnozuoti 30

Prof. A. Utkus: naujagimiai Lietuvoje tikrinami tik dėl 4 ligų, nors galima diagnozuoti 30
Retų ligų gydytojai sieks, kad visuotinio naujagimių tikrinimo sąrašas būtų išplėstas.

Kokių klaidų nedaryti renkant vaikui vardą

Kokių klaidų nedaryti renkant vaikui vardą
Vienas atsakingiausių būsimųjų tėvų darbų - išrinkti naujagimiui vardą. Jis turi ne tik patikti tėvams, bet ir tikti kūdikiui.

Kaip gimtadienius vaikai šventė prieš daug šimtų metų: įdomiausios tradicijos

Kaip gimtadienius vaikai šventė prieš daug šimtų metų: įdomiausios tradicijos
Vaikai savo gimtadienių laukia panašiai kaip Kalėdų – juk tortas, žvakutės, dovanos... Taip malonu! Kaip ir kiekviena šventė, gimtadienis turi savas tradicijas ir savo istoriją. Iš kur visa tai atsirado?

Kas penkta šeima paaugus vaikui būna nepatenkinta jo vardu

Kas penkta šeima paaugus vaikui būna nepatenkinta jo vardu
Iš tiesų netikėti rezultatai, kuriuos pateikia britų portalas tėvams „Mumsnet“.

100-uoju Kauno rajono kūdikiu tapusią dukrytę tėvai Kamile pavadino neatsitiktinai

100-uoju Kauno rajono kūdikiu tapusią dukrytę tėvai Kamile pavadino neatsitiktinai
Kauno rajono savivaldybėje ši savaitė prasidėjo itin džiugiomis nuotaikomis. Šiais metais Civilinės metrikacijos skyriuje užregistruotas 100-asis Kauno rajono kūdikis – Kamilė Ulinskaitė.

Populiariausi ir rečiausi naujagimių vardai Šalčininkuose

Populiariausi ir rečiausi naujagimių vardai Šalčininkuose
Šalčininkų rajono savivaldybė pateikia įdomiausią praėjusiųjų metų demografinę statistiką, kurioje – dažniausi ir rečiausi rajono naujagimiams suteikti vardai.

Kaip tėvai programuoja... savo vaikus (3)

Kaip tėvai programuoja... savo vaikus
Nustatyta, kad didžiąja dalimi vaiko likimą, jo poelgius ir pasirinkimus nulemia tėvai. Vaikystėje matyti elgesio modeliai, girdėti žodžiai tarsi programuoja žmogaus ateitį.

Rečiausi vaikų vardai Kėdainiuose: Ugmilė, Ailanta, Amėja, Gudeira, Meivė, Gojus, Dorukas, Toras ir kiti (5)

Rečiausi vaikų vardai Kėdainiuose: Ugmilė, Ailanta, Amėja, Gudeira, Meivė, Gojus, Dorukas, Toras ir kiti
Kėdainių rajono savivaldybės pateiktoje informacijoje – įdomioji statistika: jauniausi tėvai, kasmet madingi ir reti vardai, 2017 metų gimstamumo rodikliai.

Kurią savaitės dieną gimusieji yra patys laimingiausi?

Kurią savaitės dieną gimusieji yra patys laimingiausi?
Prisiminti, kurią savaitės dieną gimė jūsų vaikai, tikrai verta. Manoma, kad gimimo diena taip pat palieka pėdsakų vaikų charakteryje bei likime.

Tyrimas: kaip vaiko vardas gali nulemti jo ateitį

Tyrimas: kaip vaiko vardas gali nulemti jo ateitį
Kas užkoduota varde? Daugiau, nei jums atrodo. Bent jau taip galima spręsti pagal vieno tyrimo rezultatus.

Mitas ar realybė: kaip kvepia kūdikiai? (6)

Mitas ar realybė: kaip kvepia kūdikiai?
Tikėtina, kad esate girdėję, kad kūdikiai maloniai kvepia. Panašu, kad tai turi paaiškinimą. Sąmoningai ar nesąmoningai vos ant rankų paėmę kūdikį įkvepiame jo skleidžiamo kvapo.

Kūdikio kraitelis: kaip sutaupyti pinigų

Kūdikio kraitelis: kaip sutaupyti pinigų
Nors kūdikio kraitelio paruošimas – labai malonus darbas, kurį daugelis tėvelių atlieka su didele meile, tačiau, pradėjus skaičiuoti išlaidas, daugelis labai išsigąsta. Kaip sutaupyti pinigų, tačiau tinkamai pasiruošti naujagimio gimimui?