Populiariausi vardai Lietuvoje: kurie iš jų pirmauja ir kitose šalyse

 (19)
Išrinkti vaikui vardą – nelengva užduotis, juk tai pirmoji tėvų dovana savo vaikui, kurią jis turės visą gyvenimą. Sužinokime, kokie vardai šiuo metu populiarūs pasaulyje, ir kaip tame kontekste atrodome mes, lietuviai.
© Shutterstock nuotr.

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Tendencija yra vienareikšmė - paskutiniaisiais metais daugelyje šalių populiariais yra tarptautiniai vardai, kurie yra ne vienos šalies populiariausiųjų topuose. Globalizacija, keliavimas, emigracija, mišrios santuokos turėjo įtakos, kad tie patys vardai yra populiarūs daugelyje šalių.

JAV tinklapis Nameberry.com nusprendė sugrupuoti, kokie berniukų ir mergaičių vardai yra populiariausi pasaulyje.

TAIP PAT SKAITYKITE:
Šias frazes apie vaikus reikia žinoti kaip „Tėve mūsų“
800 gramų sveriančio mažylio kova už gyvenimą

Populiariausi mergaičių vardai:

Ema (Emma). Šis vardas populiarus yra ne tik Vokietijoje, bet ir JAV, Belgijoje, Prancūzijoje, Norvegijoje, Suomijoje, Airijoje ir Kanadoje. Lietuvoje populiariausias mergaičių vardas yra Emilija (2014 metų antrojo pusmečio rezultatai, pateikti Gyventojų registro tarnybos). Tačiau vardas Ema taip pat sparčiai populiarėja – Vilniaus miesto populiariausių vardų dešimtuke jis penktas, o Kaune – septintas (2014 metų antrojo pusmečio rezultatai, pateikti Gyventojų registro tarnybos).

Sofija (Sophia/Sophie/Sofia). Šis vardas populiariausių vardų rinkimuose laimi taip pat ne vienoje šalyje. Štai JAV, Italijoje ir Danijoje jis užima pirmą vietą tarp populiariausių mergaičių vardų, Vokietijoje – 4 vietą, Čilėje, Austrijoje ir Graikijoje  – 5 vietą. Lietuvoje 2014 metų antrojo pusmečio populiariausiųjų vardų dešimtuke Sofijos nėra, tačiau Vilniaus mieste 2014 metų antrąjį pusmetį tai buvo trečias pagal populiarumą vardas.

Izabelė (Isabella/Isabelle). Ši vardas populiarus daugelyje šalių, į dešimtuką dažniausiai suteikiamų mergaičių vardų patenka Didžiojoje Britanijoje, JAV, Kanadoje, Brazilijoje, Naujojoje Zelandijoje, Danijoje, Ispanijoje, Nyderlanduose, Švedijoje ir Australijoje. Izabelė yra 10 pagal populiarumą mergaičių vardas Vilniuje (2014 metų antrojo pusmečio rezultatai, pateikti Gyventojų registro tarnybos).

Mia. Vokietijoje šis vardas yra antroje vietoje pagal populiarumą, Airijoje, Didžiojoje Britanijoje, JAV – šeštoje, Australijoje, Kroatijoje, Meksikoje – aštuntoje, Austrijoje, Norvegijoje ir Slovėnijoje – keturioliktoje. Lietuvoje Mijos vardas nėra plačiai paplitęs.

Olivija (Olivia). Nuo Šekspyro laikų žinomas vardas išlieka populiarus ir 21 amžiuje, ypač anglų k. šalyse, tokiose kaip JAV, Australija, Didžioji Britanija, Naujoji Zelandija. Lietuvoje Olivijos vardas nėra labai retas, tačiau į topus kol kas nepatenka.

Populiariausi vardai Lietuvoje: kurie iš jų pirmauja ir kitose šalyse
Keliavimas, migracija, mišrios santuokos turėjo įtakos, kad populiariausi vardai tarsi neturi tautybės ir yra populiarūs daugelyje šalių.
© Shutterstock nuotr.

Populiariausi berniukų vardai:

Lukas (Luke/Luka). Šis vardas populiariu išlieka jau daugybė metų. Štai Vokietijoje net dvi šio berniukų vardo formos patenka į dešimtukus: Lukas yra ketvirtoje vietoje pagal populiarumą, o Luka – dešimtoje. Lietuvoje Luko vardas taip pat populiarus metai iš metų. Šiuo metu jis yra antroje vietoje ir nusileidžia tik Matui (2014 metų antrojo pusmečio naujagimių vardų statistika).

Nojus (Noah). Šis vardas populiarus daugelyje vakarų šalių ir į dešimtukus populiariausių berniukų vardų patenka Kanadoje, Australijoje, Belgijoje, Vokietijoje, Danijoje, Airijoje, Norvegijoje. Lietuvoje šis vardas taip pat užima garbingą trečią vietą populiariausių vardų dešimtuke (2014 metų antrojo pusmečio naujagimių vardų statistika).

Liamas (Liam). Sutrumpinta William'o vardo forma, kuri TOP 10 yra šiose šalyse: JAV, Danija, Kanada, Švedija ir Norvegija.

Leonas (Leo/Leon). Šis vardas tarp populiariausiųjų patenka Prancūzijoje, Kroatijoje, Norvegijoje, Škotijoje, Suomijoje, Švedijoje ir Vokietijoje.

Oliveris (Oliver). Vienas sparčiausiai populiarėjančių berniukų vardų šiuo metu, jis itin mėgstamas Norvegijoje, Švedijoje, Suomijoje, Didžiojoje Britanijoje ir JAV. Lietuvoje nėra dažnas.

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Naujagimis

Kuo ypatingi bus 2018 metais gimę vaikai?

Kuo ypatingi bus 2018 metais gimę vaikai?
Sakoma, kad metai, kuriais gimęs žmogus, jam suteikia tam tikrų charakterio savybių ir turi įtakos jo likimui. Jei jūsų šeimą jau aplankė geros naujienos, kad laukiatės, tikriausiai, norite pasmalsauti, kokios savybės pagal kinų horoskopą prognozuojamos jūsų mažyliui.

Mitas ar realybė: kaip kvepia kūdikiai? (6)

Mitas ar realybė: kaip kvepia kūdikiai?
Tikėtina, kad esate girdėję, kad kūdikiai maloniai kvepia. Panašu, kad tai turi paaiškinimą. Sąmoningai ar nesąmoningai vos ant rankų paėmę kūdikį įkvepiame jo skleidžiamo kvapo.

Kūdikio kraitelis: kaip sutaupyti pinigų

Kūdikio kraitelis: kaip sutaupyti pinigų
Nors kūdikio kraitelio paruošimas – labai malonus darbas, kurį daugelis tėvelių atlieka su didele meile, tačiau, pradėjus skaičiuoti išlaidas, daugelis labai išsigąsta. Kaip sutaupyti pinigų, tačiau tinkamai pasiruošti naujagimio gimimui?

5 keisti naujagimio požymiai: kada iš tiesų verta sunerimti

5 keisti naujagimio požymiai: kada iš tiesų verta sunerimti
Net jeigu per nėštumą jūs ruošitės tapimui tėvais, skaitysite daug knygų ir eisite į kursus, gimus vaikui tikrai pasitaikys dalykų, kurie jus nustebins.

Kodėl mamos pienas kūdikiui yra ir maistas, ir vaistas

Kodėl mamos pienas kūdikiui yra ir maistas, ir vaistas
Prieš gimdamas kūdikis būna saugioje aplinkoje. Vos gimus jo virškinimo sistemą užpuola milžiniški bakterijų kiekiai, ir jo virškinimo traktas turi su jais susitvarkyti.

Vaisiaus alkoholinis sindromas: ką svarbu žinoti (1)

Vaisiaus alkoholinis sindromas: ką svarbu žinoti
Alkoholio vartojimas nėštumo metu yra dažniausia apsigimimų, vystymosi, augimo ir elgesio sutrikimų priežastis.

Kaip vaiką paruošti brolio arba sesės gimimui (1)

Kaip vaiką paruošti brolio arba sesės gimimui
Santykiai tarp brolių ir sesių užsimezga ne tada, kai jie pirmą kartą akis į akį susitinka, bet jau tada, kai antrasis mažylis dar tik auga mamos pilvelyje. Kaip elgtis tėveliams, kad pirmagimis sklandžiai ir su džiaugsmu lauktų šeimos pagausėjimo?

Kokio vardo geriau neduoti savo vaikui (16)

Kokio vardo geriau neduoti savo vaikui
Yra tikinčiųjų, jog vardas labai svarbus žmogaus savijautai ir netgi gali lemti jo likimą, mat kiekvienas vardas turi energinį informacinį lauką ir kartu su vardu mes tai perimame. Daugelis tėvų rinkdami vaikui vardą kreipia dėmesį į jo reikšmę ir, jei ši neigiama, tokį iš sąrašo tiesiog išbraukia.

TOP 10 vardų naujagimiams iš A raidės (2)

TOP 10 vardų naujagimiams iš A raidės
Laukiatės mažylio ir svarstote, kokį vardą jam išrinkti? Skubame į pagalbą ir pateikiame 10 populiariausių vaikų vardų iš A raidės.

Nuotrauka užminė mįslę: negi tikrai būna tokių tėvų? (22)

Nuotrauka užminė mįslę: negi tikrai būna tokių tėvų?
Pastarosiomis dienomis socialiniame tinkle "Facebook" aptariama viena neįprasta kūdikio nuotrauka.

TOP 10 vasariškų vardų berniukui (6)

TOP 10 vasariškų vardų berniukui
Vaikeliui gimus vasarą, turbūt taip ir limpa koks gaivus, šiluma dvelkiantis vardas... Mergaitėms jų gausu (rašėme ČIA), bet yra ir berniukams!

Mamų patarimai: ką daryti, kai vaiką kamuoja pilvo diegliai (1)

Mamų patarimai: ką daryti, kai vaiką kamuoja pilvo diegliai
Jei tik gimęs kūdikis yra neramus, nuolat verkia, daugelis tėvų mano, kad jam – pilvo diegliai. Ši diagnozė tokia dažna, kad būsimi tėveliai dar iki mažylio gimimo nusiteikia, jog pirmieji trys mėnesiai gali būti nepaprastai sunkūs, tiek vaikui, tiek jiems patiems.

Tik 3 raidės: trumpiausi vaikų vardai Lietuvoje (19)

Tik 3 raidės: trumpiausi vaikų vardai Lietuvoje
Išrinkti vaikui vardą - ne juokų darbas. Juk tai bene pirmoji tėvų dovana savo vaikui, kuri jį lydės visą gyvenimą.

TOP 10 labiausiai vasariškų vardų (25)

TOP 10 labiausiai vasariškų vardų
Vaikams vardus tėvai parenka remdamiesi daug kuo – skambesiu, reikšme, tradicijomis, kartais vardą susapnuoja ar patiki jį išrinkti artimiesiems. Ir jei minčių visiškai pritrūksta, vasarą gimusius mažylius galima pavadinti... vasariškais vardais! Štai kelios idėjos – vasariškų mergaičių vardų dešimtukas.

Kinų kalendorius: kokiais metais gimė jūsų vaikas?

Kinų kalendorius: kokiais metais gimė jūsų vaikas?
Sužinokite, kokiais metais pagal Kinų kalendorių gimė jūsų vaikas.