Vaiko atėjimą į šį pasaulį lydi keisčiausios tradicijos

 (5)
Pas mus Lietuvoje kai kurios mamos pageidauja pasiimti iš gimdymo namų placentą ir vėliau užkasa ją prie savo namų, toje vietoje pasodindamos medelį. Kiekviena tauta turi savų gimdymo tradicijų, jūsų dėmesiui – 9 įdomūs gimdymo papročiai iš viso pasaulio.
© RIA/Scanpix

Atsisiųskite mobiliąją programėlę


Parsisiųskite programėles telefonams štai čia: „iPhone“, „Android“. Draugaukime ir Facebooke!

Bambagyslė medinėje dėžutėje (Japonija)

Kai vaikas pirmą kartą kerpamas, dauguma tėvų išsaugo jo plaukų sruogą, o kiti saugo pirmuosius vaiko batukus... Japonės mamos saugo bambagyslę.

Japonijos ligoninėse virkštelė supakuojama į medinę dėžutę ir dovanojama motinai išleidžiant ją su kūdikiu namo. Į dėžutę kartais dedama lėlė, aprengta kimono, kuri simbolizuoja vaiko sielą. Kimono gali būti atlapotas, o bambagyslė įdėta į vidų. Manoma, kad tokiu būdu išsaugota virkštelė garantuoja teigiamą motinos ir vaiko ryšį.

Praėjus savaitei po gimdymo jaunieji tėvai ir jų artimieji atlieka vaikui ceremoniją, kurios metu prie šeimos altoriaus jam suteikiamas vardas.

TAIP PAT SKAITYKITE:
Gimė penketukas – visos penkios mergaitės
Lietuvoje gyvenanti etiopė - atvirai apie meilę, ašaras ir 3 vaikus

Pasodinkite vaiką ant grindų su išdėliotais simboliniais objektais, kad sužinotumėte jo ateitį (Armėnija)

Kai vaikui išdygsta pirmas dantis, armėnai tėvai švenčia Agra Hadig ceremoniją. Jie sodina vaiką ant grindų ir išdėlioja prieš jį simbolinius daiktus, tokius kaip ruletė, stetoskopas, kastuvėlis, knyga ir pan. Tėvai paprašo vaiko išsirinkti vieną iš jų.

Tas daiktas, kurį vaikas išsirenka ir su kuriuo žaidžia, simbolizuoja jo ateitį. Pavyzdžiui, jei berniukas išsirenka ruletę, reiškia, jis bus architektas arba inžinierius. Žinoma, tik laikas parodo, kuo jis taps iš tiesų.

Vaiko tėvai dalina raudonai dažytus kiaušinius – laimės ir gyvenimo pradžios simbolį (Kinija)

Kinų šeimose, kai vaikui sukanka mėnuo, atliekama Pilnaties ceremonija, pažymint pirmąjį gyvenimo mėnesį. Tai – pirmas svarbus įvykis naujagimiui.

30-osios dienos rytą giminaičiai ir draugai susirenka, kad palaimintų naujagimį ir padovanotų jam dovanų. Vaiko tėvai dovanoja dovanas savo giminaičiams ir draugams. Dovanų pobūdis priklauso nuo vietovės, bet raudonai dažyti kiaušiniai yra pati populiariausia dovana, greičiausiai todėl, kad kinų kultūroje kiaušiniai simbolizuoja besikeičiantį gyvenimo procesą. Apvali jų forma yra harmoningo ir laimingo gyvenimo simbolis, o raudona spalva simbolizuoja laimę.

Šventės metu giminaičiai ir draugai taip pat dovanoja dovanas. Močiutė ir senelis dažniausiai dovanoja anūkui savo aukso ir sidabro, kad parodytų, kokia stipri jų meilė. Žinoma, tėvai ir naujagimis gauna ir šiuolaikinių dovanų, tokių kaip vaikiški drabužiai, žaislai, knygos ir dovanų kuponai, bet populiariausia dovana yra pinigai, suvynioti į raudoną popierių.

Kūdikio kojos neturi liesti žemės, nes naujagimiai – dangaus palaiminimas (Bali)

Visi tėvai jaučia nerimą, palikdami kūdikius žaisti ant grindų, bet Balio kūdikių kojos neturi liesti žemės iki 210-os gyvenimo dienos, nes vaikas laikomas dievišku sutvėrimu, kuris nusileido iš dangaus. Kai vaiko koja paliečia žemę pirmą kartą, tai simbolizuoja peržengtą ribą – vaikas tampa žmogumi.

Pinigai naujagimio rankoje simbolizuoja klestėjimą (Trinidadas ir Tobagas)

Trinidade ir Tobage, kai žmonės pirmą kartą lanko naujagimį, jie paprastai duoda jiems pinigų į rankas, kad tai atneštų jiems klestėjimą ir palaiminimą. Kitas šios šalies paprotys – kai kurie tėvai neleidžia žmonėms peržengti jų namų slenksčio po 18:00, nes manoma, kad vakarinė rasa kelia vaikui pasibjaurėjimą.

Dvidešimt ar daugiau vaiko vardų (Nigerija)

Septintą dieną po nigeriečių mergaitės ir devintą po berniuko gimimo vaikui suteikiamos tam tikros savybės, kurios paprastai būna išreikštos kaip skonis ant motinos ir vaiko lūpų. Jiems duodama vandens, kad neturėtų priešų, palmių aliejaus, kad gyvenimas būtų lengvas ir sklandus, karčiojo kolos riešuto, kad gyvenimas būtų ilgas, bei druskos ir pipirų, kad saldus gyvenimas būtų prasmingas, kupinas emocijų ir laimės.

Tuo pat metu vaikui išrenkamas vardas. Be pavardės, vaikui suteikiami keli kiti vardai. Vienas iš jų apibūdina gimimo aplinkybes. Pavyzdžiui, vardas Idou reiškia „vaikas, gimęs po dvynių". Kitas pavyzdys – jei prieš gimstant mergaitei tam tikroje bendruomenėje mirė pagyvenusi moteris, mergaitė pavadinama Jetunde, arba „motinos sugrįžimas".

Tėvai vaiką dažnai vadina mažybiniu vardu, kuris nurodo, ką jie jame mato. Pavyzdžiui, Ajoke reiškia „tas, kuris palaimintas", o Titilajo – „amžinoji laimė".

Tą dieną tėvai paskelbia vaiko vardą, kurį jie išrinko, o giminaičiams siūlo išrinkti papildomus vardus, jei jie nori. Prieš pasakant vardą, jiems siūloma į krepšelį vaikui įdėti simbolį (piniginį indėlį). Po to, kai visiems suteikta galimybė suteikti vaikui vardą, piniginiai simboliai surenkami ir įteikiami tėvams, kad jie atidarytų sąskaitą. Kartais vaikui suteikiama dvidešimt ir daugiau vardų!

Ceremonija baigiasi maldomis, o po to visi puotauja.

Mama ruošia dovanas kiekvienam žmogui, kuris lanko vaiką (Brazilija)

Brazilijoje nėščia moteris ruošia krepšį su dovanomis, kurias dalija visiems, atvykstantiems į ligoninę lankyti naujagimio. Paprastai tai būna nedidelės dovanos, tokios kaip ledinukai, ant šaldytuvo klijuojami magnetai, nedideli bloknotai ir net mažyčiai kvepalų buteliukai. Visas jas mama renka prieš vaikui gimstant. Dažnai ant suvenyrų būna užrašytas vaiko vardas ir padėka už aplankymą.

Masažas karštais akmenimis ir viso kūno gydymas siekiant išvengti pokyčių po gimdymo (Malaizija)

Gimus vaikui, jauna motina Malaizijoje patiria pantangą, arba atskyrimą, kuris trunka apie 44 dienas. Šis laikotarpis skirtas išsaugoti motinos sveikatą ir moteriškumą. Jai daromas masažas karštais akmenimis, kad išsivalytų gimda, ir atliekamas viso kūno gydymas, kad oda pašviesėtų ir taptų švelni – taip siekiama ištaisyti kūno pokyčius po gimdymo. Jaunoms mamoms neleidžiama nešioti sunkių daiktų, joms negalima daryti nieko, kas nėra tiesiogiai susiję su kūdikio priežiūra. Visi namų ruošos darbai gula ant vyro ir giminaičių, savanoriškai pasisiūliusių padėti, pečių, arba pasamdomi pagalbininkai.

Mergaitė ar berniukas? (JAV)

Amerikiečiai turi tradiciją, kuri atsirado neseniai, bet jau pakankamai gerai prigijo. Gydytojas, kuris atlieka tyrimą ultragarsu, nepraneša vaiko lyties būsimiems tėvams, o užrašo ant lapelio ir įdeda į voką. Būsimieji tėvai atiduoda voką kepėjui, kuris turi iškepti tam tikros spalvos tortą.

Paskirtą dieną draugai ir giminaičiai susirenka į šventę, kuri vadinasi „Gender reveal party" („Lyties atskleidimo vakarėlis"). Iškilmingai perpjaunamas tortas. Jei jo pertepimas rožinis – reiškia, gims mergaitė, o jei žydras – berniukas.

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Naujagimis

Prof. A. Utkus: naujagimiai Lietuvoje tikrinami tik dėl 4 ligų, nors galima diagnozuoti 30

Prof. A. Utkus: naujagimiai Lietuvoje tikrinami tik dėl 4 ligų, nors galima diagnozuoti 30
Retų ligų gydytojai sieks, kad visuotinio naujagimių tikrinimo sąrašas būtų išplėstas.

Kokių klaidų nedaryti renkant vaikui vardą

Kokių klaidų nedaryti renkant vaikui vardą
Vienas atsakingiausių būsimųjų tėvų darbų - išrinkti naujagimiui vardą. Jis turi ne tik patikti tėvams, bet ir tikti kūdikiui.

Kaip gimtadienius vaikai šventė prieš daug šimtų metų: įdomiausios tradicijos

Kaip gimtadienius vaikai šventė prieš daug šimtų metų: įdomiausios tradicijos
Vaikai savo gimtadienių laukia panašiai kaip Kalėdų – juk tortas, žvakutės, dovanos... Taip malonu! Kaip ir kiekviena šventė, gimtadienis turi savas tradicijas ir savo istoriją. Iš kur visa tai atsirado?

Kas penkta šeima paaugus vaikui būna nepatenkinta jo vardu

Kas penkta šeima paaugus vaikui būna nepatenkinta jo vardu
Iš tiesų netikėti rezultatai, kuriuos pateikia britų portalas tėvams „Mumsnet“.

100-uoju Kauno rajono kūdikiu tapusią dukrytę tėvai Kamile pavadino neatsitiktinai

100-uoju Kauno rajono kūdikiu tapusią dukrytę tėvai Kamile pavadino neatsitiktinai
Kauno rajono savivaldybėje ši savaitė prasidėjo itin džiugiomis nuotaikomis. Šiais metais Civilinės metrikacijos skyriuje užregistruotas 100-asis Kauno rajono kūdikis – Kamilė Ulinskaitė.

Populiariausi ir rečiausi naujagimių vardai Šalčininkuose

Populiariausi ir rečiausi naujagimių vardai Šalčininkuose
Šalčininkų rajono savivaldybė pateikia įdomiausią praėjusiųjų metų demografinę statistiką, kurioje – dažniausi ir rečiausi rajono naujagimiams suteikti vardai.

Kaip tėvai programuoja... savo vaikus (3)

Kaip tėvai programuoja... savo vaikus
Nustatyta, kad didžiąja dalimi vaiko likimą, jo poelgius ir pasirinkimus nulemia tėvai. Vaikystėje matyti elgesio modeliai, girdėti žodžiai tarsi programuoja žmogaus ateitį.

Rečiausi vaikų vardai Kėdainiuose: Ugmilė, Ailanta, Amėja, Gudeira, Meivė, Gojus, Dorukas, Toras ir kiti (5)

Rečiausi vaikų vardai Kėdainiuose: Ugmilė, Ailanta, Amėja, Gudeira, Meivė, Gojus, Dorukas, Toras ir kiti
Kėdainių rajono savivaldybės pateiktoje informacijoje – įdomioji statistika: jauniausi tėvai, kasmet madingi ir reti vardai, 2017 metų gimstamumo rodikliai.

Kurią savaitės dieną gimusieji yra patys laimingiausi?

Kurią savaitės dieną gimusieji yra patys laimingiausi?
Prisiminti, kurią savaitės dieną gimė jūsų vaikai, tikrai verta. Manoma, kad gimimo diena taip pat palieka pėdsakų vaikų charakteryje bei likime.

Tyrimas: kaip vaiko vardas gali nulemti jo ateitį

Tyrimas: kaip vaiko vardas gali nulemti jo ateitį
Kas užkoduota varde? Daugiau, nei jums atrodo. Bent jau taip galima spręsti pagal vieno tyrimo rezultatus.

Mitas ar realybė: kaip kvepia kūdikiai? (6)

Mitas ar realybė: kaip kvepia kūdikiai?
Tikėtina, kad esate girdėję, kad kūdikiai maloniai kvepia. Panašu, kad tai turi paaiškinimą. Sąmoningai ar nesąmoningai vos ant rankų paėmę kūdikį įkvepiame jo skleidžiamo kvapo.

Kūdikio kraitelis: kaip sutaupyti pinigų

Kūdikio kraitelis: kaip sutaupyti pinigų
Nors kūdikio kraitelio paruošimas – labai malonus darbas, kurį daugelis tėvelių atlieka su didele meile, tačiau, pradėjus skaičiuoti išlaidas, daugelis labai išsigąsta. Kaip sutaupyti pinigų, tačiau tinkamai pasiruošti naujagimio gimimui?

5 keisti naujagimio požymiai: kada iš tiesų verta sunerimti

5 keisti naujagimio požymiai: kada iš tiesų verta sunerimti
Net jeigu per nėštumą jūs ruošitės tapimui tėvais, skaitysite daug knygų ir eisite į kursus, gimus vaikui tikrai pasitaikys dalykų, kurie jus nustebins.

Kodėl mamos pienas kūdikiui yra ir maistas, ir vaistas

Kodėl mamos pienas kūdikiui yra ir maistas, ir vaistas
Prieš gimdamas kūdikis būna saugioje aplinkoje. Vos gimus jo virškinimo sistemą užpuola milžiniški bakterijų kiekiai, ir jo virškinimo traktas turi su jais susitvarkyti.

Vaisiaus alkoholinis sindromas: ką svarbu žinoti (1)

Vaisiaus alkoholinis sindromas: ką svarbu žinoti
Alkoholio vartojimas nėštumo metu yra dažniausia apsigimimų, vystymosi, augimo ir elgesio sutrikimų priežastis.