Esu nėščia ir labai nelaiminga: ką daryti?

 (14)
Nepaisant to, kad ant žurnalų viršelių vaizduojamos tik iš laimės spindinčios būsimos mamytės, ne visoms moterims nėštumas yra itin smagi patirtis. Kūnas patiria didelius pokyčius, tad moteris gali jaustis ligota ar pavargusi.
© Reuters/Scanpix

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Kodėl atrodo, kad nėštumo metu esu nelaiminga?

Jei jus užklupo hemorojus, nugaros skausmai ar kiti ne tokie patrauklūs nėštumo požymiai, gali atrodyti, kad viskas jau įkyrėjo. Gal todėl nemažai moterų sako, kad nėštumą jos iškenčia, bet nesimėgauja juo.

TAIP PAT SKAITYKITE:
Mano gimdymas Danijoje: vonia, vertėja gimdykloje ir nė vieno blogo žodžio apie medikus
Be rankų ir kojų gyvenantis jaunas tėtis moka džiaugtis gyvenimu

Gal šiuo metu tai ir atrodys menka paguoda, tačiau net jei dabar jaučiatės šiek tiek prislėgta - viskas tikrai pagerės. Ir jei jums dabar tik pirmasis trimestras, jums palengvės išgirdus, kad kai kurie labiausiai nepageidaujami fiziniai požymiai, pvz., pykinimas ir nuovargis, dažnai dingsta antrame trimestre.

Nepamirškite, kad nėštumo metu jūs patirsite didelius emocinius bei fizinius pokyčius, o dėl jūsų hormonų audrų jūsų jausmai gali atrodyti sodresni, nei įprastai. Jei nerimaujate dėl savo nėštumo arba jums yra sudėtinga tvarkytis su savo emocijomis, pamėginkite išskirti savo pagrindinį nerimo šaltinį. Kai suvoksite, kas jus taip liūdina, galėsite pradėti mėginti surasti būdus, kaip tai pakeisti.

Ką galiu padaryti, kad jausčiausi geriau?

Pirmiausia, kalbėkitės. Atsiverkite kam nors, su kuo kalbėdama jaučiatės gerai ir kas jums gali padėti išspręsti kai kuriuos jūsų rūpesčius. Tai gali būti jau pagimdžiusi draugė, jūsų partneris, mama, akušerė ar gydytojas. Papasakojus apie savo jausmus, jums ne tik palengvės, bet ir pokalbis padės suvokti, kas jūsų laukia ateityje.

Klausykitės savo kūno ir ilsėkitės, kai tik to reikės. Skirkite laiko tik sau ir veikite tai, dėl ko jausitės laiminga (pavyzdžiui, ilsėkitės žvakių apsuptoje vonioje arba su geriausia drauge eikite į kiną).

Galiausiai, pagalvokite, kas jūsų laukia. Kai pirmą kartą apkabinsite savo kūdikį ir pasakysite „labas" visiškai naujam žmogučiui savo rankose, visi šie jausmai tikriausiai nublanks. Nėštumas ne visada yra lengvas, tačiau dauguma mamų sutinka, kad jis yra to vertas!

Aš tik noriu, kad kažkas atkreiptų dėmesį į mane!

Kai pastojate, normalu, kad visi sutelkia dėmesį į jūsų pilvą, kas beveik visada yra malonu. Tačiau vėlesniais nėštumo mėnesiais galite pasijusti esanti šiek tiek nematoma ir norinti būti vertinama kaip individas.

Kai jūsų pilvas išaugs, gerai išsimiegoti naktį bus sudėtinga. Būdama pavargusi, pasidarote didesnė niurzga ir imate gailėtis savęs. Tad pasidarykite pertrauką, skirkite laiko tik sau ir paprašykite draugų bei artimųjų jums padėti namuose, kol jūs pailsėsite užsikėlusi kojas!

Pasirūpinkite savimi

Jei tikrai jaučiatės šiek tiek nepastebima, pasakykite tai savo partneriui, artimiems draugams ir šeima, kad jie suprastų, kaip jūs jaučiatės. Tada pamėginkite skirti šiek tiek laiko sau ir tokiai veiklai, dėl kurios jausitės gerai, pavyzdžiui:

- Eikite į kiną (tačiau sėdėkite prie išėjimo, jei prireiktų skubiai nubėgti į tualetą!).

- Leiskite partneriui paruošti jūsų mėgiamą patiekalą namuose ir mėgaukitės romantiška vakariene žvakių šviesoje.

- Atsargiai pasimankštinus, gerai jausitės bei geriau miegosite naktį (tik baikite sportuoti likus keturioms valandoms iki miego). Reguliarus sportavimas gali padidinti jūsų ištvermę, kurios jums prireiks gimdant.

- Nėra nieko geresnio už pasilepinimą! Nesvarbu, ar darysitės manikiūrą, pedikiūrą, naują šukuoseną ar atpalaiduojantį masažą su nėščiosioms tinkamais aliejais (pvz., levandų), tiesiog skirkite laiko sau pasilepinti.

Išmokite mylėti savo nėštumą

Pasistenkite nepamiršti teigiamos savo nėštumo pusės. Juk ne kasdien jums vyrai siūlo atsisėsti, moterys šypsosi susižavėjusios, o jūs galite sėdėti susikėlusi kojas ant stalo ir valgyti tiek ledų/uogienės/saldėsių, kiek tik geidžiate. Prisiminkite, kaip džiaugėtės ir kokia laiminga buvote, kai sužinojote, kad laukiatės. Ir pagalvokite, kaip bus nuostabu pirmąjį kartą laikyti kūdikį savo rankose.

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

II nėštumo trimestras (14- 28 sav.)

Kaip iš pilvo formos atspėti, kas gims – mergaitė ar berniukas (9)

Kaip iš pilvo formos atspėti, kas gims – mergaitė ar berniukas
Vieni tėvai pasirenka nežinoti, kokios lyties vaikučio laukia, kiti, atvirkščiai, prašo gydytojų pasakyti.

Sūnus auginanti moteris nesuvaldė emocijų sužinojusi būsimo vaiko lytį (12)

Sūnus auginanti moteris nesuvaldė emocijų sužinojusi būsimo vaiko lytį
Du sūnus auginanti ir trečiojo besilaukianti tinklaraštininkė iš JAV surengė vakarėlį, kurio metu yra prapjaunamas tortas, ir tokiu netradiciniu būdu sužinoma būsimojo vaiko lytis.

Kaip be echoskopo pasakyti, gims berniukas ar mergaitė? (14)

Kaip be echoskopo pasakyti, gims berniukas ar mergaitė?
Ar įmanoma kažkaip pasakyti, kas gims – berniukas ar mergaitė? Pasaulyje vis labiau vadovaujamasi moksliniais paaiškinimais, tačiau yra viena gyvenimo sritis, kur net patys racionaliausi protai yra linkę pasiduoti trupučiui mitologijos. Tai – nėštumas.

Palydėjęs nėščią žmoną į ultragarso tyrimą, vyras apstulbo (14)

Palydėjęs nėščią žmoną į ultragarso tyrimą, vyras apstulbo
Kas gims – berniukas ar mergaitė? Šis klausimas dažniausiai lydi būsimus tėčius ir mamas, kai jie ateina į paskirtąjį ultragarso tyrimą.

Laukiuosi, bet nesidžiaugiu nėštumu: bijau, kad nemylėsiu savo vaiko (14)

Laukiuosi, bet nesidžiaugiu nėštumu: bijau, kad nemylėsiu savo vaiko
Vaikelio besilaukianti mūsų skaitytoja atsiuntė klausimą apie tai, kad ji nesidžiaugia nėštumu. Ketvirtą nėštumo mėnesį skaičiuojanti būsimoji mama sako, kad ją erzina vaikai, todėl ji abejoja, ar pamils savąjį.

30 labiausiai intriguojančių faktų apie nėštumą (6)

30 labiausiai intriguojančių faktų apie nėštumą
Užauginti savyje naują gyvybę – su niekuo nesulyginama patirtis. Tiesa, nėštumą dažnai lydi įprasti ir ne tokie įprasti simptomai, o kai kurie moters organizme tuo metu vykstantys procesai skamba tiesiog neįtikėtinai.

10 įdomiausių faktų apie placentą (1)

10 įdomiausių faktų apie placentą
Apvaisintam kiaušinėliui skverbiantis į gimdos ertmę, maždaug 7-10 parą, pradeda formuotis ląstelės, kurios vėliau dalijasi į vaisiaus organizmo užuomazgą ir būsimos placentos ląsteles.

Esu nėščia ir nesutariu su anyta, pas kurią gyvename: ką patars psichologė (32)

Esu nėščia ir nesutariu su anyta, pas kurią gyvename: ką patars psichologė
Psichologės atsakymas į būsimos mamos laišką, kuriame ji skundžiasi pablogėjusiais santykiais su vaikinu. Moteris nepatenkinta, kad jos išrinktasis klauso tik savo mamos ir sesers, o jos nuomonė nesvarbi.

Paaiškėjo, kokioms moterims didėja rizika susilaukti vaiko autisto (34)

Paaiškėjo, kokioms moterims didėja rizika susilaukti vaiko autisto
Naujo tyrimo rezultatai parodė, kad jeigu tarp dviejų nėštumų yra mažesnis negu 2 metų arba didesnis negu 6 metų skirtumas, vaikui padidėja autizmo rizika.

Ar tikrai pilvo forma išduoda būsimo vaiko lytį (12)

Ar tikrai pilvo forma išduoda būsimo vaiko lytį
Kokios lyties vaikučio laukiatės, sužinoti pavyks anksčiausiai antro nėštumo trimestro metu. Pasitaiko, kad lyties dėl tam tikrų aplinkybių nepasimato net iki gimdymo. Vis dėl to tarp būsimųjų mamų sklando mokslu nepatvirtintų metodų, kaip namų sąlygomis sužinoti vaiko lytį.

Berniukas ar mergaitė: kokie požymiai nėštumo metu byloja apie lytį? (16)

Berniukas ar mergaitė: kokie požymiai nėštumo metu byloja apie lytį?
Galbūt jūs negalite sužinoti būsimo kūdikio lyties arba nusprendėte laukti siurprizo, tačiau yra tam tikri požymiai, kurie prognozuoja kas jums gims. Pabandykite paspėlioti - tai bus smagi laiko leidimo forma laukiant didžiojo įvykio.

10 bene dažniausių nėštumo prietarų +apklausa (2)

10 bene dažniausių nėštumo prietarų <sup style="color: #ff0000;">+apklausa</sup>
Nėštumas ir gimdymas - ypatingas laikotarpis moters gyvenime, gal todėl jį lydi daugybė prietarų ir pamokymų. Skirtingose kultūrose yra skirtingų prietarų apie nėštumą. Lietuviai - ne išimtis

Kaip atspėti, kas gims: mergaitė ar berniukas? (11)

Kaip atspėti, kas gims: mergaitė ar berniukas?
Anksčiau, kai nebuvo modernių nėščiųjų tyrimo būdų, būsimo vaiko lytį spėdavo pagal pačius keisčiausius ženklus. Jūsų dėmesiui - bobučių pranašystės, kaip atspėti mažylio lytį dar moteriai besilaukiant.

Privalomasis sveikatos draudimas: ką turi žinoti būsimieji tėvai?

Privalomasis sveikatos draudimas: ką turi žinoti būsimieji tėvai?
Valstybinė ligonių kasa (VLK) primena, kad tam tikrais atvejais gyventojai, norėdami nemokamai gauti sveikatos priežiūros paslaugas ir išvengti nesusipratimų gydymo įstaigose, turėtų atvykti į teritorinę ligonių kasą (TLK) ir pateikti reikiamus dokumentus dėl draustumo privalomuoju sveikatos draudimu (PSD) patvirtinimo. Nepaisant to, kad žmogus gali būti draudžiamas PSD valstybės lėšomis, jis pats turėtų pasirūpinti deramu dokumentų sutvarkymu.

Esu nėščia ir labai nelaiminga: ką daryti? (14)

Esu nėščia ir labai nelaiminga: ką daryti?
Nepaisant to, kad ant žurnalų viršelių vaizduojamos tik iš laimės spindinčios būsimos mamytės, ne visoms moterims nėštumas yra itin smagi patirtis. Kūnas patiria didelius pokyčius, tad moteris gali jaustis ligota ar pavargusi.