Svajonių atostogos nėštumo metu

 (1)
Laukiatės vaikučio ir norite savaitalį dviese praleisti romantiškame viešbutyje Lietuvos pajūryje? O gal svajojate aplankyti Paryžių, Romą ar Amsterdamą? Mūsų patarimai padės jums susiplanuoti svajonių atostogas nėštumo metu.
© Shutterstock nuotr.

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Idealiausia kelionėms – antrasis trimestras

Geriausiai keliauti antrąjį nėštumo trimestrą, nuo ketvirtojo iki septintojo mėnesio. Šiuo metu paprastai nebelieka pykinimo, blogavimo, apsnūdimo ir jėgų nebuvimo, kurie dažnai pasireiškia pirmuosius 3-4 mėnesius. Kita vertus, o ir pilvukas dar nėra labai sunkus ir netrukdo planuotis keliones.

Kelionių pirmąjį nėštumo trimestrą šeimos dažnai atsisako, nes šiuo metu didesnė kraujavimų ar persileidimo rizika.

Paskutinės aštuonios savaitės iki gimdymo taip pat nėra idealios kelionėms. Su dideliu pilvu paprasčiausiai sunku judėti, ilgai sėdėti lėktuve ar nueiti didelius atstumus. Be to, visada yra rizika, kad kūdikis į pasaulį pasibels anksčiau laiko.

Afrika, Pietų Europa ar Palanga?

Laukiantis kūdikio itin didelė apkrova tenka kraujotakos sistemai. Todėl geriau atsisakyti atostogų tropinio klimato šalyse, intensyvių ekskursijų ir avantiūrinių nuotykių (nardymas, raftingas ir pan.). Tolimas keliones į egzotiškas šalis vėlesniam laikui reikėtų ir dėl didelio infekcijų pavojaus. Profilaktiniai medikamentai ir skiepai, pavyzdžiui, nuo maliarijos, kelia riziką kūdikiui.

Geriausiai atostogauti ten, kur oro temperatūra nepakyla aukščiau 28 laipsnių. Todėl verta pagalvoti, ar vidurvasarį reiktų keliauti į Pietų Europos, Afrikos šalis, gal labiau tiktų artimesnės Europos ar Lietuvos kurortai.

Jei atostogaujate kalnuose, turėtumėte atsisakyti kelionių į viršukalnes, taip pat ir keltuvais. Kadangi kylant į kalnus mažėja slėgis, nėščiosioms jau 1 km 800 m aukštyje pradeda šiek tiek trūkti deguonies, kūdikiui - taip pat .

Ar kūdikis irgi atostogauja?

Neabejotinai aišku viena - kūdikis įsčiose jaučia, kad jūs jaučiatės gerai. Gera nuotaika teigiamai veikia vaikelį. Jis yra maloniai supamas, kai vaikštinėjate pakrante, jis gauna papildomai deguonies, jei daug laiko praleidžiate gryname ore. Be to, nors į gimdą patenka tik maždaug 1-3 proc. šviesos, kūdikis pastebi saulę, šildančią jūsų nuogą pilvą. Negimę kūdikiai yra smalsūs - veikiami šviesos, jie tampa žvalūs.

Paskutinis saugiklis

Jei užsisakėte organizuotą poilsinę ar turistinę kelionę, būtinai pasidomėkite kelionės atšaukimo draudimo sutartimi. Ji padės tuo atveju, jeigu dėl nenumatytų aplinkybių negalėsite vykti į kelionę ir norėsite neprarasti sumokėtų pinigų. Nuvykę ilsėtis viešbučio registratūroje taip pat pasiteiraukite netoliese dirbančio ginekologo adreso, kad esant būtinybei turėtumėte į ką kreiptis.

Profilaktinius patikrinimus, kurie sutaps su jūsų kelione, paankstinkite. Tada žinosite, kad viskas yra tvarkoje.

Kokių dokumentų reikia?

Priklausomai nuo to, į kokią šalį keliaujate, jums reiks asmens tapatybės kortelės arba paso. Be to, visos nėščiosios turi į kelionę pasiimti Motinos pasą (nėščiosios kortelę) bei pasirūpinti sveikatos draudimu.

O jei kūdikis gimsta per atostogas?

Tokia tikimybė nėra didelė, tačiau nereikėtų jos visiškai atmesti. Jei vis dėlto kūdikis sumanytų gimti užsienyje, tai nereiškia, kad jis bus ispanas, italas ar amerikietis.

Anksčiau kai kuriose valstybėse, pavyzdžiui, JAV galiojo nuostata: kas čia gimė, iš karto gauna pilietybę. Tačiau dabar taip nėra. Kokioje šalyje kūdikis begimtų, jei jo tėvai yra susituokę ir vienas jų turi Lietuvos pilietybę, tai ir vaikas bus Lietuvos pilietis. Jei kūdikis gims užsienyje, kad nekliudomai galėtumėte išvykti iš šalies, jis turėtų būti užregistruotas Lietuvos ambasadoje ar konsulate.

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

II nėštumo trimestras (14- 28 sav.)

Kaip iš pilvo formos atspėti, kas gims – mergaitė ar berniukas (9)

Kaip iš pilvo formos atspėti, kas gims – mergaitė ar berniukas
Vieni tėvai pasirenka nežinoti, kokios lyties vaikučio laukia, kiti, atvirkščiai, prašo gydytojų pasakyti.

Sūnus auginanti moteris nesuvaldė emocijų sužinojusi būsimo vaiko lytį (12)

Sūnus auginanti moteris nesuvaldė emocijų sužinojusi būsimo vaiko lytį
Du sūnus auginanti ir trečiojo besilaukianti tinklaraštininkė iš JAV surengė vakarėlį, kurio metu yra prapjaunamas tortas, ir tokiu netradiciniu būdu sužinoma būsimojo vaiko lytis.

Kaip be echoskopo pasakyti, gims berniukas ar mergaitė? (14)

Kaip be echoskopo pasakyti, gims berniukas ar mergaitė?
Ar įmanoma kažkaip pasakyti, kas gims – berniukas ar mergaitė? Pasaulyje vis labiau vadovaujamasi moksliniais paaiškinimais, tačiau yra viena gyvenimo sritis, kur net patys racionaliausi protai yra linkę pasiduoti trupučiui mitologijos. Tai – nėštumas.

Palydėjęs nėščią žmoną į ultragarso tyrimą, vyras apstulbo (14)

Palydėjęs nėščią žmoną į ultragarso tyrimą, vyras apstulbo
Kas gims – berniukas ar mergaitė? Šis klausimas dažniausiai lydi būsimus tėčius ir mamas, kai jie ateina į paskirtąjį ultragarso tyrimą.

Laukiuosi, bet nesidžiaugiu nėštumu: bijau, kad nemylėsiu savo vaiko (14)

Laukiuosi, bet nesidžiaugiu nėštumu: bijau, kad nemylėsiu savo vaiko
Vaikelio besilaukianti mūsų skaitytoja atsiuntė klausimą apie tai, kad ji nesidžiaugia nėštumu. Ketvirtą nėštumo mėnesį skaičiuojanti būsimoji mama sako, kad ją erzina vaikai, todėl ji abejoja, ar pamils savąjį.

30 labiausiai intriguojančių faktų apie nėštumą (6)

30 labiausiai intriguojančių faktų apie nėštumą
Užauginti savyje naują gyvybę – su niekuo nesulyginama patirtis. Tiesa, nėštumą dažnai lydi įprasti ir ne tokie įprasti simptomai, o kai kurie moters organizme tuo metu vykstantys procesai skamba tiesiog neįtikėtinai.

10 įdomiausių faktų apie placentą (1)

10 įdomiausių faktų apie placentą
Apvaisintam kiaušinėliui skverbiantis į gimdos ertmę, maždaug 7-10 parą, pradeda formuotis ląstelės, kurios vėliau dalijasi į vaisiaus organizmo užuomazgą ir būsimos placentos ląsteles.

Esu nėščia ir nesutariu su anyta, pas kurią gyvename: ką patars psichologė (32)

Esu nėščia ir nesutariu su anyta, pas kurią gyvename: ką patars psichologė
Psichologės atsakymas į būsimos mamos laišką, kuriame ji skundžiasi pablogėjusiais santykiais su vaikinu. Moteris nepatenkinta, kad jos išrinktasis klauso tik savo mamos ir sesers, o jos nuomonė nesvarbi.

Paaiškėjo, kokioms moterims didėja rizika susilaukti vaiko autisto (34)

Paaiškėjo, kokioms moterims didėja rizika susilaukti vaiko autisto
Naujo tyrimo rezultatai parodė, kad jeigu tarp dviejų nėštumų yra mažesnis negu 2 metų arba didesnis negu 6 metų skirtumas, vaikui padidėja autizmo rizika.

Ar tikrai pilvo forma išduoda būsimo vaiko lytį (12)

Ar tikrai pilvo forma išduoda būsimo vaiko lytį
Kokios lyties vaikučio laukiatės, sužinoti pavyks anksčiausiai antro nėštumo trimestro metu. Pasitaiko, kad lyties dėl tam tikrų aplinkybių nepasimato net iki gimdymo. Vis dėl to tarp būsimųjų mamų sklando mokslu nepatvirtintų metodų, kaip namų sąlygomis sužinoti vaiko lytį.

Berniukas ar mergaitė: kokie požymiai nėštumo metu byloja apie lytį? (16)

Berniukas ar mergaitė: kokie požymiai nėštumo metu byloja apie lytį?
Galbūt jūs negalite sužinoti būsimo kūdikio lyties arba nusprendėte laukti siurprizo, tačiau yra tam tikri požymiai, kurie prognozuoja kas jums gims. Pabandykite paspėlioti - tai bus smagi laiko leidimo forma laukiant didžiojo įvykio.

10 bene dažniausių nėštumo prietarų +apklausa (2)

10 bene dažniausių nėštumo prietarų <sup style="color: #ff0000;">+apklausa</sup>
Nėštumas ir gimdymas - ypatingas laikotarpis moters gyvenime, gal todėl jį lydi daugybė prietarų ir pamokymų. Skirtingose kultūrose yra skirtingų prietarų apie nėštumą. Lietuviai - ne išimtis

Kaip atspėti, kas gims: mergaitė ar berniukas? (11)

Kaip atspėti, kas gims: mergaitė ar berniukas?
Anksčiau, kai nebuvo modernių nėščiųjų tyrimo būdų, būsimo vaiko lytį spėdavo pagal pačius keisčiausius ženklus. Jūsų dėmesiui - bobučių pranašystės, kaip atspėti mažylio lytį dar moteriai besilaukiant.

Privalomasis sveikatos draudimas: ką turi žinoti būsimieji tėvai?

Privalomasis sveikatos draudimas: ką turi žinoti būsimieji tėvai?
Valstybinė ligonių kasa (VLK) primena, kad tam tikrais atvejais gyventojai, norėdami nemokamai gauti sveikatos priežiūros paslaugas ir išvengti nesusipratimų gydymo įstaigose, turėtų atvykti į teritorinę ligonių kasą (TLK) ir pateikti reikiamus dokumentus dėl draustumo privalomuoju sveikatos draudimu (PSD) patvirtinimo. Nepaisant to, kad žmogus gali būti draudžiamas PSD valstybės lėšomis, jis pats turėtų pasirūpinti deramu dokumentų sutvarkymu.

Esu nėščia ir labai nelaiminga: ką daryti? (14)

Esu nėščia ir labai nelaiminga: ką daryti?
Nepaisant to, kad ant žurnalų viršelių vaizduojamos tik iš laimės spindinčios būsimos mamytės, ne visoms moterims nėštumas yra itin smagi patirtis. Kūnas patiria didelius pokyčius, tad moteris gali jaustis ligota ar pavargusi.