Du nesivystantys nėštumai ir beširdžiai medikai skaitytojos istorija

 (50)
Laukiame ir Jūsų gimdymo istorijų! Rašykite jas, linksmas ir liūdnesnes, įkvepiančias, el. paštu tavovaikas@delfi.lt. Mėnesio gale įdomiausio pasakojimo autorę apdovanojame grožio dovanėle. Na, o dabar suteikiame žodį mums parašiusiai Sandrai.
© Shutterstock nuotr.

Norėčiau papasakoti savo istoriją, kuri yra ir taip nelaimingiausia mano gyvenime, bet Lietuvos daktarai ją pavertė tiesiog košmaru.

Aš su vyru jau kurį laiką gyvenu Norvegijoje. Nusipirkę čia namus, pradėjome planuoti vaikelį. Po pusės metų mus pradžiugino du brūkšneliai. Kaip tik kitą savaitę turėjome vykti į Lietuvą atostogų. Deja, tik grįžus į gimtinę ir apsilankiusi pas ginekologą sužinojau, kad vaikelis nustojo vystytis. Skausmo nusakyti neįmanoma...

TAIP PAT SKAITYKITE:
Gimė penketukas - 4 berniukai ir mergaitė
Video, kuris kiekvieną mamą ir tėtį privers susimąstyti

Pirma nesėkmė

Kitą dieną prasidėjo siaubingi skausmai ir kraujavimas. Vykome tiesiai priimamąjį, iš ten mane nusiuntė į gimdymo skyrių. Vos tik ten įėjus, mane turėjo pasitikti gydytoja ir pasakyti, kas ir kaip manęs laukia. Tačiau paaiškėjo, kad keičiasi pamaina ir dirbusi gydytoja eina namo. Prabėgdama pro mane link durų ji išlemeno, kad mane priims kitas daktaras. Staiga ji persigalvojo - atsisuko, priėjo prie manęs, kad išsiaiškintų mano situaciją. Seselė paaiškino, kad vaisius nesivysto, kraujuoju, bet esu ne Lietuvos gyventoja. Tada gydytoja pradėjo pakeltu balsu aiškinti, kad jai visai nesvarbu, kad aš kraujuoju, ir už gimdo išvalymą privalėsiu sumokėti 600 Lt.

Mes su pinigais problemų neturime, bet nesupratau, kaip kraujuojančiam žmogui nėra suteikiama pirmoji pagalba, o aiškinamasi, ar jis gali susimokėti. O jei negalėčiau sumokėti - mestų į gatvę?

Man buvo nebesvarbu, labai liūdėjau dėl nesivystančio nėštumo ir norėjau, kad tas košmaras baigtųsi. Nors sakėme, kad susimokėsime, daktarė toliau nemandagiai aiškino, kad „čia tokių iš užsienio atvykusių „chalevščikų" pilna"... Tada neatsisveikinusi ir susiraukusi išbėgo pro duris.

Atsigulus palatoje, dar prieš pat narkozę ašaros pradėjo pačios riedėti, o daktaras, žiūrėdamas į mane, stebėjosi: "Tu taip bijai operacijos?"... Nesugebėjau nieko atsakyti į tokį kvailą klausimą, lyg aš savo noru čia gulėčiau. Tiesa, viena seselė užtarė mane: „Jai vaikelio gaila, daktare"...

Po išvalymo mane paguldė į palatą, kurioje gulėjo dvi nėščiosios dėl gresiančio persileidimo. Reikia tik įsivaizduoti, kaip jaučiausi aš, matydama jų pilvukus, ir kaip jautėsi jos, matydamos mane kraujuojančią, verkiančią, netekusią vaikučio. Jau po valandos maldavau, kad mane paleistų namo.

Vėliau pasistengiau pamiršti šį gyvenimo tarpsnį ir bandžiau pastoti antrą kartą.

Antra nesėkmė

Pastojau greitai, po 3 mėnesių. Šį kartą stengiausi daug ko atsisakyti, nedaryti, maniau, kad gal aną nėštumą kažką pati dariau blogai... Buvau įsitikinusi, kad šįkart pavyks ir aš išsaugosiu nėštumą. Deja...

Kitą dieną po Kalėdų Norvegijoje man padarė echoskopiją ir aš sužinojau, kad nėštumas vėl nesivysto! Skausmas buvo dvigubai stipresnis, nei pirm1 kartą. Nelemta? Neturėsiu niekada vaikų? Nepilnavertė?..

Tada man liepė važiuoti tiesiai į ligoninę, kad išvalytų gimdą. Nuvažiavus gydytojas pasakė, kad dabar tarpušventis, specialistų nėra, esą išvalys viską tabletėmis. Tą dieną išgėriau piliulę ir išvažiavau namo. Įspėjo, kad prasidėjus kraujavimui turiu grįžti į ligoninę. Grįžau tik kitos dienos rytą, nes kraujavimas taip ir neprasidėjo. Skyrė vaginalinių vaistų, bet ir tada nieko neįvyko.

Dar po kelių valandų daktaras nusivedė mane į ginekologijos kabinetą, kur gimdą valė įrankiais. Skausmas buvo toks, lyg gimda būtų plėšoma į gabalus. Po vadinamojo „išvalymo" gydytojas manęs dar paklausė, ar noriu pamatyti gemalą... Net neturiu žodžių apibūdinti savo būseną, išgirdus tokį klausimą... Išėjau iš kabineto išdraskyta gimda ir širdimi.. Bet tai dar nebuvo pabaiga.

Jau kitą dieną pasiėmiau iš darbo du neapmokamus mėnesius atostogų ir išskridau į Lietuvą. Buvau emociškai žlugęs žmogus.

Vos tik atvykusi ėmiau ieškoti vaisingumo klinikos ir psichologės. Išsirinkę kliniką, jau po kelių dienų važiavome į kitą miestą pasikonsultuoti su ginekologe. Ji pirmiausia pasiūlė gimdos apžiūrą echoskopu - mane šokiravo, kai sužinojau, jog gimdoje liko labai daug placentos gabalėlių ir man būtina atlikti valymą. Tačiau tiek iškentėjus dar vienas valymas manęs nebegąsdino.

Tada su daktare grįžome į kabinetą, kad rekomenduotų, kokius tyrimus man dar reikia atlikti. Ji ėmė daug kalbėti ir vis įterpdavo kokį tyrimo pavadinimą, kurio man reikia. Pertraukiau ją, klausdama, ar ji gali pakartoti pavadinimą, o gal net užrašytų ant lapelio, nes nesu daktare, terminų nežinau ir tuo labiau neatsiminsiu. Tada ši maloni gydytoja persimainė ir pradėjo rėkti, kokia aš durna, kaip aš jos nesiklausau, esą net jos studentai visi ją supranta, mat lektorė yra. To man užteko. Šiaip esu pakanti, bet tada neišlaikiau: „Išrašykite sąskaitą ir mes išeiname!" „Aš ir išrašysiu! Oi, kaip išrašysiu!", - ironiškai atkirto ji. Viso gero! Dingome iš tos klinikos per kelias sekundes.

Grįžus į savo miestą, jau kitą dieną manęs laukė gimdos valymo procedūra. Po jos paprašiau atskiros palatos, kad nebūtų nėščiųjų. Po visko atėjęs ir receptą vaistams atnešęs gydytojas sakė, kad kraujas jau buvo juodas, jei būčiau ilgiau delsusi, baisu pagalvoti, kas galėjo nutikti. „Gal vaikų nebūtum galėjusi jau niekada turėti, gal dar kas... Dabar svarbiausia išsigydyti infekciją", - sakė jis.

Trečiasis bandymas

Po šio gyvenimo etapo man prireikė psichologės. Galų gale nusipirkome šunį. Jei ne mano nuostabus vyras, kuris visą tą laiką buvo šalia ir mane labai palaikė, nežinau, kaip būčiau tai išgyvenusi viena, nes mano šeima manęs nesuprato... „Juk ne pasaulio pabaiga", - sakė jie man.

Bet ir po didžiausios audros išlenda saulė. Trečio nėštumo nebeplanavom, norėjom psichologiškai atsigauti, aš bijojau žodžio „nesivystantis"...

Tačiau praėjus daugiau kaip vieneriems metams po visko, mes - tėvai!

Gimdymo istorijų konkursas tęsiasi. Laukiame jūsų gimdymo istorijų el.p. tavovaikas@delfi.lt. Įdomiausias publikuosime www.tavovaikas.lt, o vienai skirsime grožio dovanėlę.

Dėmesio!

Kviečiame atsakyti į žemiau esančius klausimus ir mėnesio gale išrinksime vieną laimėtoją (su juo susisieksime asmeniškai), kuriam padovanosime 3 mėnesių žurnalo "TAVO VAIKAS" prenumeratą.


Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Gimdymas

Kaip susijęs aštrus maistas ir gimdymas

Kaip susijęs aštrus maistas ir gimdymas
Aštrus maistas paskatina sąrėmius. Tokį patarimą būsimos mamos neretai išgirsta baigiantis nėštumui, kai numatytas gimdymo terminas praėjo, o vaikelis neskuba užgimti

Živilė: gimdyti Estijoje buvo geriau, ramiau ir maloniau, palyginti su Lietuva

Živilė: gimdyti Estijoje buvo geriau, ramiau ir maloniau, palyginti su Lietuva
Živilės ir Deivido šeima augina tris vaikus – du gimdė Lietuvoje, o trečią – Estijoje, Taline.

Kurios ligoninės Lietuvoje turi Naujagimiui palankios ligoninės vardą (26)

Kurios ligoninės Lietuvoje turi Naujagimiui palankios ligoninės vardą
Naujagimiui palankios ligoninės didelę reikšmę skiria sėkmingai žindymo pradžiai. Kokių reikalavimų turi būti laikomasi, norint gauti Naujagimiui palankios ligoninės vardą ir kodėl verta gimdyti būtent šiose gydymo įstaigose?

Akušerė: tai vienas keisčiausių gimdymų, kokį mačiau (6)

Akušerė: tai vienas keisčiausių gimdymų, kokį mačiau
Portale TavoVaikas.lt esame rašę apie daugelį tikrai keistų gimdymų: kuomet moteris pagimdo per labai trumpą laiką, kai gimdymo metu moteris patiria orgazmą ar gimę dvynukai turi skirtingą odos spalvą.

Kauno klinikos pakartotinai pripažintos Naujagimiams palankia ligonine

Kauno klinikos pakartotinai pripažintos Naujagimiams palankia ligonine
Žindymo skatinimo komitetas Kauno klinikas pakartotinai pripažino Naujagimiui palankia ligonine.

Eglė: antrą kartą gimdydama nenorėčiau cezario pjūvio operacijos (9)

Eglė: antrą kartą gimdydama nenorėčiau cezario pjūvio operacijos
Grafikos dizainerė Eglė (26 m.) ir verslininkas Karolis (29 m.) laukdami sūnaus Mykolo (4 m.) atsipalaiduoti negalėjo – tai vienas nesklandumas, tai kitas... Galiausiai – verdiktas: planinė cezario pjūvio operacija.

Ruošiamės į gimdymo namus: neužmirškite pasiimti šių daiktų

Ruošiamės į gimdymo namus: neužmirškite pasiimti šių daiktų
Ginekologijos ir akušerijos skyriaus darbuotojai kartais pajuokauja, kad kai kurie tėveliai į gimdymą atvyksta su tiek lagaminų ir rankinių, kad panašu, jog susiruošė į povestuvinę kelionę ar egzotišką kelių savaičių išvyką. Tiesa, jų laukia vienas svarbiausių įvykių gyvenime, tačiau begalės daiktų, kurių prisikrauna, tikrai neprireiks.

Kokio amžiaus geriausia gimdyti: lietuvių moterų apklausa (75)

Kokio amžiaus geriausia gimdyti: lietuvių moterų apklausa
Vieno atsakymo, žinoma, nerasime, o ir nereikia: kiekvienai tas metas individualus. Tik kartais moteris susimąsto, sutrinka: „Gal jau laikas? O gal dar palaukti?" Pasmalsaukime, kokia mamų nuomonė šiuo klausimu.

Kristinos įspūdžiai po gimdymo Norvegijoje: antrą norėčiau gimdyti tik čia (54)

Kristinos įspūdžiai po gimdymo Norvegijoje: antrą norėčiau gimdyti tik čia
Kurį laiką su vyru Evaldu gyvendama Norvegijoje Kristina Kaziulienė pastojo ir... labai nerimavo dėl tenykštės priežiūros.

Būna ir taip: gimdymas per Naujuosius metus (6)

Būna ir taip: gimdymas per Naujuosius metus
Kiekvienas Naujųjų metų sutikimas būna ypatingas, tačiau toks, kokį patyrė Irina, pasitaiko tik kartą gyvenime. Ir, toli gražu, ne visiems.

Birutės gimdymas: džiaugiuosi, kad klausiau gydytojo, o ne savo norų (8)

Birutės gimdymas: džiaugiuosi, kad klausiau gydytojo, o ne savo norų
Apie gražias ir šviesias nėštumo bei gimdymo istorijas kalbame nedaug – pasiliekame sau tyliai pasidžiaugti. Šį kartą – giedra istorija, be nuoskaudų, nemalonumų ir, aišku, su laiminga pabaiga. Netgi ne istorija – pamokos, kurių dar negimęs mažylis išmokė savo mamą.

Ar tikrai vėliau gimdančios moterys gyvena ilgiau? (13)

Ar tikrai vėliau gimdančios moterys gyvena ilgiau?
Tyrimas rodo, kad po 25-erių pirmą kartą gimdžiusioms moterims didesnė tikimybė sulaukti 90-ies nei jaunesnėms gimdžiusioms moterims.

Skaitytojos išpažintis: po gimdymo namo grįžau be sūnelio (90)

Skaitytojos išpažintis: po gimdymo namo grįžau be sūnelio
Uteniškiai Rūta ir Dainius (vardai pakeisti) su džiugesiu laukė gimsiančio vaikelio. Rūta visą nėštumą jautėsi gerai, problemų nebuvo, tad net nenumanė, kokį pragarą teks ištverti prasidėjus gimdymui.

Psichologė: kaip pagimdyti be skausmo (7)

Psichologė: kaip pagimdyti be skausmo
Nors gimdymas yra fiziologinis procesas, pasitelkiant žmogaus psichologiją jį galima ištverti sunkiau arba lengviau.

Svarbu žinoti: gimdymo traumos (11)

Svarbu žinoti: gimdymo traumos
Gimdymas visuomet kelia rūpestį dėl sėkmingos jo eigos, kuri svarbi tiek motinos, tiek kūdikio gerovei.