Du nesivystantys nėštumai ir beširdžiai medikai skaitytojos istorija

 (50)
Laukiame ir Jūsų gimdymo istorijų! Rašykite jas, linksmas ir liūdnesnes, įkvepiančias, el. paštu tavovaikas@delfi.lt. Mėnesio gale įdomiausio pasakojimo autorę apdovanojame grožio dovanėle. Na, o dabar suteikiame žodį mums parašiusiai Sandrai.
© Shutterstock nuotr.

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Norėčiau papasakoti savo istoriją, kuri yra ir taip nelaimingiausia mano gyvenime, bet Lietuvos daktarai ją pavertė tiesiog košmaru.

Aš su vyru jau kurį laiką gyvenu Norvegijoje. Nusipirkę čia namus, pradėjome planuoti vaikelį. Po pusės metų mus pradžiugino du brūkšneliai. Kaip tik kitą savaitę turėjome vykti į Lietuvą atostogų. Deja, tik grįžus į gimtinę ir apsilankiusi pas ginekologą sužinojau, kad vaikelis nustojo vystytis. Skausmo nusakyti neįmanoma...

TAIP PAT SKAITYKITE:
Gimė penketukas - 4 berniukai ir mergaitė
Video, kuris kiekvieną mamą ir tėtį privers susimąstyti

Pirma nesėkmė

Kitą dieną prasidėjo siaubingi skausmai ir kraujavimas. Vykome tiesiai priimamąjį, iš ten mane nusiuntė į gimdymo skyrių. Vos tik ten įėjus, mane turėjo pasitikti gydytoja ir pasakyti, kas ir kaip manęs laukia. Tačiau paaiškėjo, kad keičiasi pamaina ir dirbusi gydytoja eina namo. Prabėgdama pro mane link durų ji išlemeno, kad mane priims kitas daktaras. Staiga ji persigalvojo - atsisuko, priėjo prie manęs, kad išsiaiškintų mano situaciją. Seselė paaiškino, kad vaisius nesivysto, kraujuoju, bet esu ne Lietuvos gyventoja. Tada gydytoja pradėjo pakeltu balsu aiškinti, kad jai visai nesvarbu, kad aš kraujuoju, ir už gimdo išvalymą privalėsiu sumokėti 600 Lt.

Mes su pinigais problemų neturime, bet nesupratau, kaip kraujuojančiam žmogui nėra suteikiama pirmoji pagalba, o aiškinamasi, ar jis gali susimokėti. O jei negalėčiau sumokėti - mestų į gatvę?

Man buvo nebesvarbu, labai liūdėjau dėl nesivystančio nėštumo ir norėjau, kad tas košmaras baigtųsi. Nors sakėme, kad susimokėsime, daktarė toliau nemandagiai aiškino, kad „čia tokių iš užsienio atvykusių „chalevščikų" pilna"... Tada neatsisveikinusi ir susiraukusi išbėgo pro duris.

Atsigulus palatoje, dar prieš pat narkozę ašaros pradėjo pačios riedėti, o daktaras, žiūrėdamas į mane, stebėjosi: "Tu taip bijai operacijos?"... Nesugebėjau nieko atsakyti į tokį kvailą klausimą, lyg aš savo noru čia gulėčiau. Tiesa, viena seselė užtarė mane: „Jai vaikelio gaila, daktare"...

Po išvalymo mane paguldė į palatą, kurioje gulėjo dvi nėščiosios dėl gresiančio persileidimo. Reikia tik įsivaizduoti, kaip jaučiausi aš, matydama jų pilvukus, ir kaip jautėsi jos, matydamos mane kraujuojančią, verkiančią, netekusią vaikučio. Jau po valandos maldavau, kad mane paleistų namo.

Vėliau pasistengiau pamiršti šį gyvenimo tarpsnį ir bandžiau pastoti antrą kartą.

Antra nesėkmė

Pastojau greitai, po 3 mėnesių. Šį kartą stengiausi daug ko atsisakyti, nedaryti, maniau, kad gal aną nėštumą kažką pati dariau blogai... Buvau įsitikinusi, kad šįkart pavyks ir aš išsaugosiu nėštumą. Deja...

Kitą dieną po Kalėdų Norvegijoje man padarė echoskopiją ir aš sužinojau, kad nėštumas vėl nesivysto! Skausmas buvo dvigubai stipresnis, nei pirm1 kartą. Nelemta? Neturėsiu niekada vaikų? Nepilnavertė?..

Tada man liepė važiuoti tiesiai į ligoninę, kad išvalytų gimdą. Nuvažiavus gydytojas pasakė, kad dabar tarpušventis, specialistų nėra, esą išvalys viską tabletėmis. Tą dieną išgėriau piliulę ir išvažiavau namo. Įspėjo, kad prasidėjus kraujavimui turiu grįžti į ligoninę. Grįžau tik kitos dienos rytą, nes kraujavimas taip ir neprasidėjo. Skyrė vaginalinių vaistų, bet ir tada nieko neįvyko.

Dar po kelių valandų daktaras nusivedė mane į ginekologijos kabinetą, kur gimdą valė įrankiais. Skausmas buvo toks, lyg gimda būtų plėšoma į gabalus. Po vadinamojo „išvalymo" gydytojas manęs dar paklausė, ar noriu pamatyti gemalą... Net neturiu žodžių apibūdinti savo būseną, išgirdus tokį klausimą... Išėjau iš kabineto išdraskyta gimda ir širdimi.. Bet tai dar nebuvo pabaiga.

Jau kitą dieną pasiėmiau iš darbo du neapmokamus mėnesius atostogų ir išskridau į Lietuvą. Buvau emociškai žlugęs žmogus.

Vos tik atvykusi ėmiau ieškoti vaisingumo klinikos ir psichologės. Išsirinkę kliniką, jau po kelių dienų važiavome į kitą miestą pasikonsultuoti su ginekologe. Ji pirmiausia pasiūlė gimdos apžiūrą echoskopu - mane šokiravo, kai sužinojau, jog gimdoje liko labai daug placentos gabalėlių ir man būtina atlikti valymą. Tačiau tiek iškentėjus dar vienas valymas manęs nebegąsdino.

Tada su daktare grįžome į kabinetą, kad rekomenduotų, kokius tyrimus man dar reikia atlikti. Ji ėmė daug kalbėti ir vis įterpdavo kokį tyrimo pavadinimą, kurio man reikia. Pertraukiau ją, klausdama, ar ji gali pakartoti pavadinimą, o gal net užrašytų ant lapelio, nes nesu daktare, terminų nežinau ir tuo labiau neatsiminsiu. Tada ši maloni gydytoja persimainė ir pradėjo rėkti, kokia aš durna, kaip aš jos nesiklausau, esą net jos studentai visi ją supranta, mat lektorė yra. To man užteko. Šiaip esu pakanti, bet tada neišlaikiau: „Išrašykite sąskaitą ir mes išeiname!" „Aš ir išrašysiu! Oi, kaip išrašysiu!", - ironiškai atkirto ji. Viso gero! Dingome iš tos klinikos per kelias sekundes.

Grįžus į savo miestą, jau kitą dieną manęs laukė gimdos valymo procedūra. Po jos paprašiau atskiros palatos, kad nebūtų nėščiųjų. Po visko atėjęs ir receptą vaistams atnešęs gydytojas sakė, kad kraujas jau buvo juodas, jei būčiau ilgiau delsusi, baisu pagalvoti, kas galėjo nutikti. „Gal vaikų nebūtum galėjusi jau niekada turėti, gal dar kas... Dabar svarbiausia išsigydyti infekciją", - sakė jis.

Trečiasis bandymas

Po šio gyvenimo etapo man prireikė psichologės. Galų gale nusipirkome šunį. Jei ne mano nuostabus vyras, kuris visą tą laiką buvo šalia ir mane labai palaikė, nežinau, kaip būčiau tai išgyvenusi viena, nes mano šeima manęs nesuprato... „Juk ne pasaulio pabaiga", - sakė jie man.

Bet ir po didžiausios audros išlenda saulė. Trečio nėštumo nebeplanavom, norėjom psichologiškai atsigauti, aš bijojau žodžio „nesivystantis"...

Tačiau praėjus daugiau kaip vieneriems metams po visko, mes - tėvai!

Gimdymo istorijų konkursas tęsiasi. Laukiame jūsų gimdymo istorijų el.p. tavovaikas@delfi.lt. Įdomiausias publikuosime www.tavovaikas.lt, o vienai skirsime grožio dovanėlę.

Dėmesio!

Kviečiame atsakyti į žemiau esančius klausimus ir mėnesio gale išrinksime vieną laimėtoją (su juo susisieksime asmeniškai), kuriam padovanosime 3 mėnesių žurnalo "TAVO VAIKAS" prenumeratą.


Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Gimdymas

Dviejų vaikų mama: pirmas gimdymas – katastrofa, antras – kaip gimtadienis

Dviejų vaikų mama: pirmas gimdymas – katastrofa, antras – kaip gimtadienis
Taip sako Indrė Rutavičienė, trejų metų Olivijos ir trijų mėnesių Elidijaus mama. Baigusi statybos mokslus Indrė ilgai ieškojo savo kelio. Šiandien ji jaučiasi esanti ten, kur ir turėtų būti.

Į Lietuvą atvyksta garsioji akušerė ir pribuvėja: svarbiausia pagalbos priemonė gimdyvei yra meilė (4)

Į Lietuvą atvyksta garsioji akušerė ir pribuvėja: svarbiausia pagalbos priemonė gimdyvei yra meilė
Su lietuvėmis savo patirtimi pasiruošusi dalintis Angelina Martinez Miranda yra garsi tradicinė akušerė/pribuvėja, gyvenanti ir praktikuojanti Meksikoje. Šį pašaukimą moteris paveldėjo iš savo motinos ir močiutės, kurios taip padėdavo vaikučiams ateiti į šį pasaulį.

Nuskausminamieji gimdymo metu – už ir prieš (32)

Nuskausminamieji gimdymo metu – už ir prieš
Devyni kūdikio laukimo mėnesiai skirti visapusiškam jo atėjimo į šį pasaulį pasiruošimui.

Vyras nenori dalyvauti gimdyme: ar verta jį perkalbėti (83)

Vyras nenori dalyvauti gimdyme: ar verta jį perkalbėti
Besilaukianti moteris norėtų, kad gimdyme dalyvautų ir jos vyras. Tačiau bendro sutarimo pora neranda. Ką patars psichologė Karolina Gurskienė?

Tėveliai raginami neskubėti rinktis virkštelės kraujo bankų paslaugas

Tėveliai raginami neskubėti rinktis virkštelės kraujo bankų paslaugas
Lietuvos bioetikos komitetas ragina žmones atsargiau vertinti privačių virkštelės kraujo bankų Lietuvoje vykdomą veiklą ir neskubėti investuoti savo pinigų į jų siūlomas paslaugas.

Lietuvės atvirai: tartis su gydytoju iš anksto dėl gimdymo ar nebūtinai (17)

Lietuvės atvirai: tartis su gydytoju iš anksto dėl gimdymo ar nebūtinai
Jei prieš gerą dešimtmetį būtume mamų paklausę, ar verta tartis dėl gimdymo su ginekologu ar akušere, daugelis būtų atsakiusios, kad tikrai taip.

Mamos išpažintis: „Lietuvoje gimdyti įmanoma tik už pinigus" (148)

Mamos išpažintis: „Lietuvoje gimdyti įmanoma tik už pinigus"
Austėja (vardas pakeistas), auginanti du vaikučius (1 ir 5 m.) įsitikinusi: „Prieš gimdant su gydytoju tartis būtina."

Aušra: gimdymo metu labiausiai skaudino užgaulūs žodžiai (239)

Aušra: gimdymo metu labiausiai skaudino užgaulūs žodžiai
Ačiū, kad pasitikite mumis ir dalijatės išskirtiniais pasakojimais. Aušra mums parašė savo gimdymo istoriją, nes jaučia nuoskaudų, likusių po gimdymo.

Sandros istorija: sunkios nėštumo komplikacijos gydytoja iš pradžių nepastebėjo (3)

Sandros istorija: sunkios nėštumo komplikacijos gydytoja iš pradžių nepastebėjo
Pažintis su šeima, kuri sostinę iškeitė į Jonavą ir dėl to nė kiek nesigaili.

Gydytojas griauna dažniausius mitus apie gimdymą

Gydytojas griauna dažniausius mitus apie gimdymą
Filmas be romantiškų bučinių, kūniškos meilės, paskui ir gimdymo scenos man - kaip vaikui knyga be iliustracijų. Kada pasvajoti, įsijausti, paverkti? Tačiau kai kurie filmų mums įpiršti stereotipai atkeliauja ir į tikrą gyvenimą. Vieni trukdo, kiti - ne. Kas tikra, o kas išgalvota, klausiame gydytojo akušerio ginekologo Egidijaus Jakiūno.

Skaitytojos istorija: pagimdžiau, bet netrukus netekau vaikelio (31)

Skaitytojos istorija: pagimdžiau, bet netrukus netekau vaikelio
„Kadangi šiuo metu išgyvenam sunkiausią periodą savo gyvenime - netekome kūdikio, nusprendėme pasidalinti savo liūdna istorija... Žinau, kad jūs nerašote tokių liūdnų straipsnių, bet tikiuosi, kad tėveliams kurie neteko savo vaikučių bus lengviau, nes žinos kad jie ne vieni tokie“.

Dulos Mantautės laiškas gimdyvei

Dulos Mantautės laiškas gimdyvei
Mantautė yra dula, keturių pametinukų mama, būsima akušerė, rašanti feisbuke tinklaraštį Tampu Mama (ČIA). Mantautės tikslas – kad daugiau moterų įgautų pasitikėjimo, tikėjimo ir ramybės, o gimdymas būtų gražus, saugus ir be streso.

Austėjos išpažintis: mano gimdymą lydėjo daug klaidų

Austėjos išpažintis: mano gimdymą lydėjo daug klaidų
Austėja itin skrupulingai planavo nėštumą, tikėjosi sklandaus gimdymo ir jokių „staigmenų", tačiau, kaip pati sako, į daug ką neatkreipė dėmesio ir pridarė daugybę klaidų. Laimei, iš to pasimokė ir tikisi, kad kitoms būsimosioms mamoms jos patirtis padės būti tvirtesnėms.

Ką vyrai iš tiesų mano apie dalyvavimą gimdyme (48)

Ką vyrai iš tiesų mano apie dalyvavimą gimdyme
Gali būti, kad skaitėte ne vieną straipsnį ar klausėtės diskusijos apie tai, ar vyrams vieta gimdykloje. Daugelis moterų apie tai turi tvirtą savo nuomonę, o ką mano patys vyrai?

Gimdymas įvairiose šalyse: keisčiausi papročiai ir tradicijos (1)

Gimdymas įvairiose šalyse: keisčiausi papročiai ir tradicijos
Vaikelio gimimas – didelė šventė šeimai, ir nuo tos įsimintinos dienos daug ką norisi įamžinti ir įprasminti.