Ką nutyli gimdžiusios: to nepriimta pasakoti apie gimdymą

 (157)
Yra posakis, kad dviejų identiškų gimdymų nebūna, todėl iš anksto nuspėti, koks bus jūsiškis, misija kažin ar įmanoma. Daug naudingos informacijos galima sužinoti rengiamuose nėštumo ir gimdymo kursuose. Šiame straipsnyje apžvelgsime tai, apie ką mielai nutylima: kokie nemalonūs siurprizai galimi gimdant?
© Vida Press

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Pykinimo ir vėmimo priepuolis

Normalu, jei gimdymo metu moterį supykina. Tai jokia patologija, pykinimo priežastys gali būti kelios. Visų pirma, jei taikomas epidūrinis nuskausminimas, tai gali sukelti staigų arterinio kraujospūdžio sumažėjimą (hipotenziją). Be to, pykinti moterį gali nuo skausmo.

Be šių veiksnių, pykinimą gali sukelti pernelyg sotūs pietūs ar vakarienė gimdymo pradžioje. Todėl jei norite sumažinti tokių nemalonumų tikimybę, prasidėjus sąrėmiams, jei jaučiate alkį, patariama apsiriboti lengvu užkandžiu. Aktyviuoju gimdymo laikotarpiu valgyti apskritai negalima, tik gerti skaidrius skysčius.

TAIP PAT SKAITYKITE:
Paskelbti populiariausi 2015 metų pirmojo pusmečio naujagimių vardai
Dvynių mamai įkyrėjo aplinkinių dėmesys ir ji kai ką sugalvojo

Drebulys

Kai kurios gimdyvės skundžiasi, kad per sąrėmius ir gimdymą jas krečia drebulys, kai kurios proceso metu kalena dantimis. Bet iš tiesų kūno temperatūra gimdymo metu išlieka tokia pati, gali net padidėti 1-2 laipsniais. Ir tiksliai nėra žinoma, kodėl gimdyvė gali jausti drebulį ir kalenti dantimis. Vienas iš galimų spėjimų, tai gali būti dėl nesutampančios motinos ir vaisiaus kraujo grupės.

Dujos ir tuštinimasis

Vaikui slenkant gimdymo takais, iš išangės išstumiamas oras, tad reikia pasiruošti, kad gali pasišalinti ir dujos. Jei taikomas epidūrinis nuskausminimas, šio proceso tikimybė dar labiau išauga, nes paralyžiuojamas analinis sfinkteris. Gali būti dar vienas nemalonus pašalinis poveikis - moteris gali pasituštinti ant gimdymo stalo ar lovoje. Taip nutinka todėl, kad kūdikio galvelei slenkant gimdymo kanalu, ji stipriai spaudžia tiesiąją žarną, ši susiploja ir jos turinys išstumiamas lauk.

Neverta dėl to nerimauti, nes akušerės ne pirmą kartą priima gimdymą, yra daug mačiusios, ir tokias situacijas vertina supratingai. Tačiau siekiant išvengti tokių nemalonumų, prieš einant į gimdyklą gimdyvėms rekomenduojama pasidaryti klizmą.

Nekontroliuojamos emocijos

Gimdymo metu, ypač jei moteris gimdo be nuskausminimo, gimdyvė staiga gali pajusti, kad rėkia, keikiasi arba verkia. Akušerės pasakoja, kad kai kurios gimdančios pacientės gali elgtis labai nenuspėjamai ir nekontroliuoti savo emocijų.

Tačiau ir šiuo atveju neverta nervintis, nes viskas natūralu. Tai tiesiog reakcija į skausmą ir bendrą nuovargį, arba priežastis gali būti hormonai, nes per gimdymą pakinta estrogeno ir progesterono lygis organizme. Jei norite per gimdymą valdyti savo veiksmus ir emocijas, teks rimtai ruoštis. Manoma, kad moterys, kurios lankė pasiruošimo gimdymui kursus, per gimdymą būna ramesnės, nei tos moterys, kurios kursų nelankė.

Aptemęs protas

Didelė tikimybė, kad gimdymo metu moteris pamirš viską, ko ją mokė specialiuose kursuose. Tokiu atveju teks pasikliauti tik akušerėmis ir gamta. Manoma, kad tokiu atveju labai padeda gimdyme dalyvaujantis partneris, žinoma, jei tik jo protas neaptemo dar anksčiau, nei jūsų. Beje, po gimdymo kai kurios moterys negali prisiminti nė vienos smulkmenos.

Nejaučiama meilė iš pirmo žvilgsnio

Būna, kad mama, pirmą kartą paėmusi ant rankų naujagimį, nejaučia jam meilės ir didžiulio džiaugsmo. Bet tai dar nieko nereiškia, juk vos prieš porą minučių ji jautė stiprų skausmą ir atliko varginantį darbą, tad jai reikia atsigauti.

Sunkumas tėčiams

Tai, kas vyksta, gimdyme dalyvaujantiems tėčiams gali sukelti paniką. Tai gali ištverti toli gražu ne kiekvienas vyras. Gydytojai prisipažįsta, kad neretai jie būna priversti paprašyti vyrų išeiti iš palatos. Matydamas baisių skausmų kankinamą žmoną, vyras gali labai susinervinti, o jo baimė ir nerimas gali neigiamai paveikti ir pačią gimdyvę. Kad taip nenutiktų, geriau iš anksto adekvačiai nuspręskite, kas jus lydės į gimdymą, ir kas iš tiesų galės jums padėti ar bent jau netrukdys.

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Gimdymas

Vaidos gimdymo istorija: sunkios sveikatos problemos nesutrukdė patirti motinystės džiaugsmą

Vaidos gimdymo istorija: sunkios sveikatos problemos nesutrukdė patirti motinystės džiaugsmą
Gimdymo istorijų konkursas tęsiasi. Rašykite mums el.p. portalas@tavovaikas.lt. Na, o šiandien publikuojame mums atsiųstą Vaidos istoriją.

Vaida: nėštumas lyg iš vadovėlio ir sunkus gimdymas su netikėta komplikacija (1)

Vaida: nėštumas lyg iš vadovėlio ir sunkus gimdymas su netikėta komplikacija
Vaida vaikelio ilgai negalėjo susilaukti, todėl pastojusi niekaip negalėjo patikėti savo laime. Ji pasakoja savo dukrytės atėjimo į šį pasaulį istoriją. Jeigu ir jūs norite pasipasakoti, rašykite el.p. –portalas@tavovaikas.lt.

Neringa: be galo sunkus nėštumas ir neįtikėtinai lengvas gimdymas

Neringa: be galo sunkus nėštumas ir neįtikėtinai lengvas gimdymas
Savo pirmagimio sūnaus greita ir lengva gimdymo istorija dalijasi Neringa. Tačiau jos nėštumas, atvirkščiai, buvo be galo sunkus. Jūsų gimdymo istorijų laukiame el.p. portalas@tavovaikas.lt.

Jolantos gimdymo istorija: labai norėjau gimdyti pati

Jolantos gimdymo istorija: labai norėjau gimdyti pati
Savo gimdymo istorija dalijasi Jolanta. Rašykite mums el.p. portalas@tavovaikas.lt.

Ingridos gimdymo istorija: noriu nuraminti būsimas mamas – nebijokite!

Ingridos gimdymo istorija: noriu nuraminti būsimas mamas – nebijokite!
Savo gimdymo istorija dalijasi Ingrida. Rašykite mums el.p. portalas@tavovaikas.lt.

Sandra: vaiko prisiglaudimas atperka visas gimdymo kančias

Sandra: vaiko prisiglaudimas atperka visas gimdymo kančias
Savo gimdymo istorija dalijasi Sandra. Rašykite mums el.p. portalas@tavovaikas.lt.

Cezario pjūvio operacija – ar moterys tikrai žino viską? (4)

Cezario pjūvio operacija – ar moterys tikrai žino viską?
Cezario pjūvis - iki šiol ne tik medicinos, bet ir populiariojoje spaudoje diskusijas kelianti chirurginė procedūra, atliekama moterims, siekiant išvengti arba gydyti grėsmingas komplikacijas, keliančias pavojų motinos ar naujagimio gyvybei ir sveikatai.

Nėštumo ir gimdymo metu ŽIV infekcija pernai nustatyta keturioms moterims

Nėštumo ir gimdymo metu ŽIV infekcija pernai nustatyta keturioms moterims
2017 metais Lietuvoje ŽIV infekcija nustatyta keturioms nėščiosioms.

Prasideda gimdymas: kaip atpažinti tikruosius sąrėmius

Prasideda gimdymas: kaip atpažinti tikruosius sąrėmius
„Ar aš suprasiu, kada gimdau? – tai vienas dažniausių pirmą kartą gimdančių mamyčių klausimas. Bijoti tikrai neverta – kai prasidės gimdymas, tikrai suprasite.

Idealus amžius gimdyti vaikus (4)

Idealus amžius gimdyti vaikus
Nėra reikalo jausti įtampą dėl šeimos planavimo. Tokią išvadą padarė Maxo Plancko instituto mokslininkai, kurie Rostoke atliko demografinį tyrimą. Tyrėjai nustatė, kad vyresnio amžiaus tėvams vaikų auginimas teikia kur kas didesnį džiaugsmą nei jauniems.

Ar tikrai po gimdymo moterys mažiau rūpinasi savo išvaizda (4)

Ar tikrai po gimdymo moterys mažiau rūpinasi savo išvaizda
Įdomu, ką manote jūs? Išsakykite savo nuomonę komentaruose!

Kodėl gimdymas šiandien trunka ilgiau, negu prieš 50 metų? (3)

Kodėl gimdymas šiandien trunka ilgiau, negu prieš 50 metų?
Visos bent kartą gimdžiusios poros žino, kad ilgiausiai ir skausmingiausiai trunka pirmoji gimdymo fazė - sąrėmiai, kuomet pradeda vertis gimdos kaklelis. Atlikę tyrimą JAV mokslininkai nustatė, kad sąrėmiai šiandien trunka gerokai ilgiau, negu prieš penkiasdešimt metų. Kodėl?

Kas tai yra orgazminis gimdymas? (1)

Kas tai yra orgazminis gimdymas?
Nors dažniausiai kalbant apie vaiko gimimą minimi skausmas ir bausmė, kai kurios moterys patiria ir orgazminius (arba ekstazinius) gimdymus. Žurnalo „Sexologies" apklausa atskleidė, kad maždaug 0,3 procento gimdymų metu akušerės stebėjo, kaip gimdyvės patyrė orgazmus.

Psichologės patarimai, kurie padės nebijoti gimdymo (12)

Psichologės patarimai, kurie padės nebijoti gimdymo
Artėjant gimdymo dienai ne viena moteris ima jausti didelę baimę - o kaip viskas bus?

Medicinos stebuklas: pagimdė moteris su persodinta gimda

Medicinos stebuklas: pagimdė moteris su persodinta gimda
Teksaso ligoninėje pirmą kartą gimė kūdikis, kurio motinai buvo atlikta gimdos transplantacija, informuoja Bayloro universiteto Dalase Medicinos centras.