Lietuvės atvirauja, kokių įžeidimų patyrė per nėštumą ir gimdymą iš medikų

"Neėsk, nes ir taip stora kaip karvė", "Negersi vitaminų, vaikas bus besmegenis", - štai tokių "patarimų" iš nėštumą ir gimdymą prižiūrinčių medikų yra girdėjusios mūsų mamos. Sunku patikėti, kad taip vis dar būna. Deja...
© Shutterstock nuotr.

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Nėštumo metu būsimos mamos tampa itin jautrios. Kiekvienas neigiamas žodis keliauja giliai į širdį ir ten užsilieka ilgam. TAVO VAIKAS socialiniame tinkle Facebook turi daugiau kaip 26 000 bičiulių. Čia diskutuojame įvairiais klausimais, dalijamės patirtimi.

Šią savaitę paklausėme mūsų skaitytojų, ar jos turi nuoskaudų iš nėštumo laiko ir gimdymo. Pasirodo, kad taip. Štai kokie nemalonūs prisiminimai yra likę moterims iš tų laikų:

TAIP PAT SKAITYKITE:
Veiksmingas būdas, kad vaikai klausytų – be rėkimo ir prievartos
26 nėštumo savaitę pagimdžiusi Asta – apie tai, ką teko patirti

"Kai nėštumo pradžioje visa laiminga pasirodžiau ginekologei, ji greit mano džiaugsmą užgesino pasakius, kad po pirmo nesėkmingo mano nėštumo "visko gali būti" ir antrąkart, todėl liepė ateiti tik praėjus dvyliktai savaitei. Kai pasirodžiau anksčiau, nes buvo iškilę tam tikrų nesklandumų, kurie mane išgąsdino, elgėsi su manim grubiai, kad neva aš "per daug panikuoju". Iškart prisirašiau pas kitą, ir viskas toliau vyko sklandžiai. Nereikia nėščioms moterims tokių daktarių, kurios jas įskaudina".

"Gimdžiau prie „superinio" kolektyvo, nors baisiai bijojau pas vieną gydytoją pakliūti, gerai, kad nepakliuvau. Na, o ginekologė pagal nuotaiką bendravo, tai gerai nusiteikus, tai nelabai, tik vienu metu buvo sunervinę, kai kažkokius popierius davė pildyti, o aš paklausiau, kuriuos langelius pildyti, kurių - ne. Tai išsišaipė iš manęs, kad aš „mat aukštąjį baigusi, o nieko nesuprantu". Dar per pirmąjį vizitą bandė mane „paprotinti", kokia aš mat neatsakinga ir bloga, kad po mokslų pastojau, apie vaiką negalvoju, nedirbanti mat, iškart būsiu bloga motina".

"O man 9 nėštumo savaitę pareiškė, kad kūdikis neturės rankyčių ir kojyčių!"

"Aš į ultragarso tyrimą su vyru atėjau ir sakau gydytojai, kad norim visi 3 būti. „Tai gerai, einam visi 5", - atsakė ji. Galvojau, oho, kokia pikta, o pasirodo ji irgi laukėsi".

Nėščioji NAUDOTI PO PROTINGO LAIKO
© Shutterstock nuotr.

"Man gimdant gydytoja išbarė, kad šiuolaikinės moterys esam dabar tokios silpnos, kad pačios vaikų nesugebam pagimdyti. Mano gimdyme prireikė vakuumo pagalbos".

"Aš kai gimdžiau, gydytoja barėsi: „Ko čia rėki? Nerėk!" O man taip skaudėjo...

"Mane išvadino karve, nes jau buvau priaugus 15 kg. Liepė nustot ėst. Bet svoris tiesiog nuo oro augo. Kai grįžau į Didžiąją Britaniją ir tai papasakojau savo gydytojai, liepė nekreipt dėmesio, nes kiekvienas organizmas žino, ko ir kiek jam reikia. Tada nustebau. Bet tai pasitvirtino - po gimdymo trečią mėnesį svėriau tiek, kiek iki nėštumo. Per nėštumą priaugau 32 kg, po gimdymo numečiau 43 kg".

"Gimus sūnui, daktarės pirmi žodžiai buvo „Jums gimė nesveikas vaikas". Bet mes viską įveikėm, ir dabar mūsų 10 mėn. berniukas nuo savo bendraamžių tik truputėlį raida atsilieka, nes jau turėjo 3 operacijas ir 6 narkozes".

"Teko patirti tokį akibrokštą, kad gyvenime turbūt nepamiršiu, kaip tada skaudėjo širdį. Buvau iš tų smalsučių, kurios nori žinoti, kas pilvelyje gyvena. Pirmą kartą nesimatė. Po kiek laiko važiuoju vėl. Mano daktarė buvo atostogose, na, galvoju, nueisiu pas kitą gydytoją. Rankose laikau siuntimą, laiminga, nes jau tuoj sužinosiu lytį, praveriu duris. Išlenda apvalutė medikė ir klausia „Kokios bėdos?" Atsakiau, kad bėdų nėra, tiesiog norisi pasižiūrėti, ar mažyliui viskas gerai ir labai domina lytis. „Ko čia atvažiavai? Džiaukis, kad sveiką vaiką nešioji, o lytį sužinosi, kai gims", - išrėžė man ir užtrenkė duris prieš nosį. Net nepajutau, kaip skruostais pradėjo ristis ašaros, išėjau iš ligoninės verkdama... Žmonės sužiuro, pilvas nemažas, o aš verkiu ir sustoti negaliu. Visą kelią (30 km) praverkiau autobuse, tik grįžus šiek tiek nurimau. Supratau, kad savo daktarės nekeisiu į jokią kitą. Vėliau sužinojau, kad gims sūnus".

"Man gimdymo metu akušerė metė: „Sau vaiką „gimdaisi", ne man", taip nemaloniai pasijutau. O nėštumo metu prižiūrėjo nuostabus ginekologas".

Nėščioji NAUDOTI PO PROTINGO LAIKO
© Shutterstock nuotr.

"Palinkėjau ginekologei gerų atostogų, o ji man išrėžė, kad „ne už mano pinigus atostogauja". Dar kitą kartą sakė, kad jei negersiu būtent tų jos rekomenduojamų vitaminų, mano vaikas bus besmegenis".

"Mane kai siuvo, kadangi jaučiau kiekvieną adatos dūrį, neišvėrusi surėkiau „B..., ką jūs darot, aš viską jaučiu". Pakėlusi galvą „siuvėja" sako: „Ė, o kaip tu vaiką auklėsi taip kalbėdama?" Žinot, susiuvo maždaug taip: greičiau siuvu ir einu kavos gerti. Dabar praėjo jau du mėnesiai beveik, o aš vis dar jaučiu guzelius siuvimo vietose".

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Gimdymas

Cezario pjūvio operacija – ar moterys tikrai žino viską? (2)

Cezario pjūvio operacija – ar moterys tikrai žino viską?
Cezario pjūvis - iki šiol ne tik medicinos, bet ir populiariojoje spaudoje diskusijas kelianti chirurginė procedūra, atliekama moterims, siekiant išvengti arba gydyti grėsmingas komplikacijas, keliančias pavojų motinos ar naujagimio gyvybei ir sveikatai.

Nėštumo ir gimdymo metu ŽIV infekcija pernai nustatyta keturioms moterims

Nėštumo ir gimdymo metu ŽIV infekcija pernai nustatyta keturioms moterims
2017 metais Lietuvoje ŽIV infekcija nustatyta keturioms nėščiosioms.

Prasideda gimdymas: kaip atpažinti tikruosius sąrėmius

Prasideda gimdymas: kaip atpažinti tikruosius sąrėmius
„Ar aš suprasiu, kada gimdau? – tai vienas dažniausių pirmą kartą gimdančių mamyčių klausimas. Bijoti tikrai neverta – kai prasidės gimdymas, tikrai suprasite.

Idealus amžius gimdyti vaikus (4)

Idealus amžius gimdyti vaikus
Nėra reikalo jausti įtampą dėl šeimos planavimo. Tokią išvadą padarė Maxo Plancko instituto mokslininkai, kurie Rostoke atliko demografinį tyrimą. Tyrėjai nustatė, kad vyresnio amžiaus tėvams vaikų auginimas teikia kur kas didesnį džiaugsmą nei jauniems.

Ar tikrai po gimdymo moterys mažiau rūpinasi savo išvaizda (4)

Ar tikrai po gimdymo moterys mažiau rūpinasi savo išvaizda
Įdomu, ką manote jūs? Išsakykite savo nuomonę komentaruose!

Kodėl gimdymas šiandien trunka ilgiau, negu prieš 50 metų? (3)

Kodėl gimdymas šiandien trunka ilgiau, negu prieš 50 metų?
Visos bent kartą gimdžiusios poros žino, kad ilgiausiai ir skausmingiausiai trunka pirmoji gimdymo fazė - sąrėmiai, kuomet pradeda vertis gimdos kaklelis. Atlikę tyrimą JAV mokslininkai nustatė, kad sąrėmiai šiandien trunka gerokai ilgiau, negu prieš penkiasdešimt metų. Kodėl?

Kas tai yra orgazminis gimdymas? (1)

Kas tai yra orgazminis gimdymas?
Nors dažniausiai kalbant apie vaiko gimimą minimi skausmas ir bausmė, kai kurios moterys patiria ir orgazminius (arba ekstazinius) gimdymus. Žurnalo „Sexologies" apklausa atskleidė, kad maždaug 0,3 procento gimdymų metu akušerės stebėjo, kaip gimdyvės patyrė orgazmus.

Psichologės patarimai, kurie padės nebijoti gimdymo (12)

Psichologės patarimai, kurie padės nebijoti gimdymo
Artėjant gimdymo dienai ne viena moteris ima jausti didelę baimę - o kaip viskas bus?

Medicinos stebuklas: pagimdė moteris su persodinta gimda

Medicinos stebuklas: pagimdė moteris su persodinta gimda
Teksaso ligoninėje pirmą kartą gimė kūdikis, kurio motinai buvo atlikta gimdos transplantacija, informuoja Bayloro universiteto Dalase Medicinos centras.

Gydytojas ginekologas: ar tikrai antras gimdymas lengvesnis už pirmąjį

Gydytojas ginekologas: ar tikrai antras gimdymas lengvesnis už pirmąjį
Pirmas gimdymas – didžiulė nežinomybė tiek mamai, tiek gydytojams ginekologams. O štai antrasis bus labai panašus į pirmąjį, tačiau kūdikis pasaulį išvys greičiau ir sklandžiau. Taip byloja iš lūpų į lūpas perduodama liaudies išmintis. Ar tikrai? Kokie dar mitai sklando apie antrą gimdymą?

9 faktai apie cezario pjūvį, kurie ir stebina, ir šiurpina (22)

9 faktai apie cezario pjūvį, kurie ir stebina, ir šiurpina
Šiandien cezario pjūvio operacija atlieka kas ketvirtai ar kas trečiai moteriai. Yra šalių, kur šis procentas dar didesnis. Surinkome 9 įdomius ir mažai girdėtus faktus apie cezario pjūvį.

Gimdymas su nuskausminimu ar be: įdomiausi mamų argumentai (27)

Gimdymas su nuskausminimu ar be: įdomiausi mamų argumentai
Kalbant šia tema mamų nuomonės išsiskiria kardinaliai: vienos pasisako tik už, kitos – prieš bet kokią intervenciją, o trečios lieka neutralios – nelygu, kokia situacija. Paskaitykime mamų nuomones ir argumentus!

Gimdymas su vyru: argumentai UŽ ir PRIEŠ (5)

Gimdymas su vyru: argumentai UŽ ir PRIEŠ
Apie gimdymą kartu su vyru vis dar kyla aštrios diskusijos, tačiau pagrindiniai argumentai už ir prieš išlieka tie patys.

Kaip gimdo karališkose šeimose ir kokias tradicijas sulaužė princesė Diana bei Kate Middleton (2)

Kaip gimdo karališkose šeimose ir kokias tradicijas sulaužė princesė Diana bei Kate Middleton
Nuo civilizacijos pradžios karališkasis pasaulis visada buvo ypatingas, išaukštintas, kupinas paslapčių ir net, kaip buvo manoma, dieviškosios galios. Taigi nieko keisto, kad vaiko gimimas karališkoje šeimoje visais laikais buvo ypatingas įvykis.

Pasiruošimas gimdymui: tai turėtų žinoti kiekviena nėščia moteris (3)

Pasiruošimas gimdymui: tai turėtų žinoti kiekviena nėščia moteris
Devyni laukimosi mėnesiai skirti ne tik tam, kad kūdikėlis tinkamai susiformuotų ir būtų pasirengęs atėjimui į šį pasaulį, tačiau tai ir laikas moteriai, skirtas pasiruošti naujam etapui.