Lietuvės atvirauja, kokių įžeidimų patyrė per nėštumą ir gimdymą iš medikų

"Neėsk, nes ir taip stora kaip karvė", "Negersi vitaminų, vaikas bus besmegenis", - štai tokių "patarimų" iš nėštumą ir gimdymą prižiūrinčių medikų yra girdėjusios mūsų mamos. Sunku patikėti, kad taip vis dar būna. Deja...
© Shutterstock nuotr.

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Nėštumo metu būsimos mamos tampa itin jautrios. Kiekvienas neigiamas žodis keliauja giliai į širdį ir ten užsilieka ilgam. TAVO VAIKAS socialiniame tinkle Facebook paklausėme mūsų skaitytojų, ar jos turi nuoskaudų iš nėštumo laiko ir gimdymo. Pasirodo, kad taip. Štai kokie nemalonūs prisiminimai yra likę moterims iš tų laikų:

"Kai nėštumo pradžioje visa laiminga pasirodžiau ginekologei, ji greit mano džiaugsmą užgesino pasakius, kad po pirmo nesėkmingo mano nėštumo "visko gali būti" ir antrąkart, todėl liepė ateiti tik praėjus dvyliktai savaitei. Kai pasirodžiau anksčiau, nes buvo iškilę tam tikrų nesklandumų, kurie mane išgąsdino, elgėsi su manim grubiai, kad neva aš "per daug panikuoju". Iškart prisirašiau pas kitą, ir viskas toliau vyko sklandžiai. Nereikia nėščioms moterims tokių daktarių, kurios jas įskaudina".

"Gimdžiau prie „superinio" kolektyvo, nors baisiai bijojau pas vieną gydytoją pakliūti, gerai, kad nepakliuvau. Na, o ginekologė pagal nuotaiką bendravo, tai gerai nusiteikus, tai nelabai, tik vienu metu buvo sunervinę, kai kažkokius popierius davė pildyti, o aš paklausiau, kuriuos langelius pildyti, kurių - ne. Tai išsišaipė iš manęs, kad aš „mat aukštąjį baigusi, o nieko nesuprantu". Dar per pirmąjį vizitą bandė mane „paprotinti", kokia aš mat neatsakinga ir bloga, kad po mokslų pastojau, apie vaiką negalvoju, nedirbanti mat, iškart būsiu bloga motina".

"O man 9 nėštumo savaitę pareiškė, kad kūdikis neturės rankyčių ir kojyčių!"

"Aš į ultragarso tyrimą su vyru atėjau ir sakau gydytojai, kad norim visi 3 būti. „Tai gerai, einam visi 5", - atsakė ji. Galvojau, oho, kokia pikta, o pasirodo ji irgi laukėsi".

Nėščioji NAUDOTI PO PROTINGO LAIKO
© Shutterstock nuotr.

"Man gimdant gydytoja išbarė, kad šiuolaikinės moterys esam dabar tokios silpnos, kad pačios vaikų nesugebam pagimdyti. Mano gimdyme prireikė vakuumo pagalbos".

"Aš kai gimdžiau, gydytoja barėsi: „Ko čia rėki? Nerėk!" O man taip skaudėjo...

"Mane išvadino karve, nes jau buvau priaugus 15 kg. Liepė nustot ėst. Bet svoris tiesiog nuo oro augo. Kai grįžau į Didžiąją Britaniją ir tai papasakojau savo gydytojai, liepė nekreipt dėmesio, nes kiekvienas organizmas žino, ko ir kiek jam reikia. Tada nustebau. Bet tai pasitvirtino - po gimdymo trečią mėnesį svėriau tiek, kiek iki nėštumo. Per nėštumą priaugau 32 kg, po gimdymo numečiau 43 kg".

"Gimus sūnui, daktarės pirmi žodžiai buvo „Jums gimė nesveikas vaikas". Bet mes viską įveikėm, ir dabar mūsų 10 mėn. berniukas nuo savo bendraamžių tik truputėlį raida atsilieka, nes jau turėjo 3 operacijas ir 6 narkozes".

"Teko patirti tokį akibrokštą, kad gyvenime turbūt nepamiršiu, kaip tada skaudėjo širdį. Buvau iš tų smalsučių, kurios nori žinoti, kas pilvelyje gyvena. Pirmą kartą nesimatė. Po kiek laiko važiuoju vėl. Mano daktarė buvo atostogose, na, galvoju, nueisiu pas kitą gydytoją. Rankose laikau siuntimą, laiminga, nes jau tuoj sužinosiu lytį, praveriu duris. Išlenda apvalutė medikė ir klausia „Kokios bėdos?" Atsakiau, kad bėdų nėra, tiesiog norisi pasižiūrėti, ar mažyliui viskas gerai ir labai domina lytis. „Ko čia atvažiavai? Džiaukis, kad sveiką vaiką nešioji, o lytį sužinosi, kai gims", - išrėžė man ir užtrenkė duris prieš nosį. Net nepajutau, kaip skruostais pradėjo ristis ašaros, išėjau iš ligoninės verkdama... Žmonės sužiuro, pilvas nemažas, o aš verkiu ir sustoti negaliu. Visą kelią (30 km) praverkiau autobuse, tik grįžus šiek tiek nurimau. Supratau, kad savo daktarės nekeisiu į jokią kitą. Vėliau sužinojau, kad gims sūnus".

"Man gimdymo metu akušerė metė: „Sau vaiką „gimdaisi", ne man", taip nemaloniai pasijutau. O nėštumo metu prižiūrėjo nuostabus ginekologas".

Nėščioji NAUDOTI PO PROTINGO LAIKO
© Shutterstock nuotr.

"Palinkėjau ginekologei gerų atostogų, o ji man išrėžė, kad „ne už mano pinigus atostogauja". Dar kitą kartą sakė, kad jei negersiu būtent tų jos rekomenduojamų vitaminų, mano vaikas bus besmegenis".

"Mane kai siuvo, kadangi jaučiau kiekvieną adatos dūrį, neišvėrusi surėkiau „B..., ką jūs darot, aš viską jaučiu". Pakėlusi galvą „siuvėja" sako: „Ė, o kaip tu vaiką auklėsi taip kalbėdama?" Žinot, susiuvo maždaug taip: greičiau siuvu ir einu kavos gerti. Dabar praėjo jau du mėnesiai beveik, o aš vis dar jaučiu guzelius siuvimo vietose".

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Gimdymas

Kaip paskatinti gimdymą, jei jis niekaip neprasideda: interviu su gydytoja

Kaip paskatinti gimdymą, jei jis niekaip neprasideda: interviu su gydytoja
Internete gausu patarimų, ką daryti, jei atėjus laikui vaikelis neskuba gimti. „Šokinėti, plauti grindis, mylėtis, prisivalgyti, sunkiai nešti, lankstytis ir t. t.", – pataria mamos viena kitai ir dažniausiai priduria, kad šie būdai ne visai veiksmingi. Ar galima taip savivaliauti?

Skaitytoja: vyras atsisako dalyvauti gimdyme, kaip jį įkalbėti? (3)

Skaitytoja: vyras atsisako dalyvauti gimdyme, kaip jį įkalbėti?
Nėščioji svajoja, kad vaikui gimstant dayvautų ir jos vyras. Tačiau jis kol kas nenori. Įkalbinėti ar leisti jam apsispręsti pačiam? Atsako psichologė psichoterapeutė Marija Vaštakė.

Širvintose netikėtai prasidėjus gimdymui, vaikas gimė tiesiog gydytojos kabinete (6)

Širvintose netikėtai prasidėjus gimdymui, vaikas gimė tiesiog gydytojos kabinete
Neeilinis įvykis Širvintose – čia Širvintų pirminės sveikatos priežiūros centre netikėtai gimė kūdikis.

Po komplikuoto nėštumo Evelinos gimdymas prasidėjo anksčiau laiko

Po komplikuoto nėštumo Evelinos gimdymas prasidėjo anksčiau laiko
Ačiū Evelinai už atsiųstą pasakojimą, jeigu norite pasidalinti ir jūs savo gimdymo istorija, visada laukiame el.p. portalas@tavovaikas.

Jaudinanti Monikos išpažintis: galėjau bet ką paaukoti, kad galėčiau tapti mama (5)

Jaudinanti Monikos išpažintis: galėjau bet ką paaukoti, kad galėčiau tapti mama
Savo laišku aš noriu įkvėpti ir padrąsinti negalinčias vaikelio susilaukti šeimas. Viskas yra įmanoma! Tiesa, tam reikalinga kantrybė ir didžiulis noras, bei antrosios pusės palaikymas sunkiu metu. Tik mano atveju dar prireikė ir gydytojų bei vaistų...

Kaip yra iš tiesų: ar vyrui vieta gimdyme? (11)

Kaip yra iš tiesų: ar vyrui vieta gimdyme?
Ar vyrui dalyvauti gimdyme, yra abiejų partnerių sutarimas. Net jei vyriškoji pusė labai entuziastingai nusiteikusi ir nori dalyvauti, labai svarbu, ką apie tai mano moteris.

Ką daryti pirmiausia, kai prasideda gimdymas

Ką daryti pirmiausia, kai prasideda gimdymas
Norite gimdyti be nuskausminamųjų? Neskubėkite vykti į ligoninę, kuo ilgiau likite namuose, ypač jei gimdysite pirmą kartą. Geriausia strategija norint gimdyti kuo natūraliau – judėjimas, vanduo, atsipalaidavimas ir kantrybė, o įgyvendinti šią strategiją geriausiai pavyksta namuose.

Kodėl moterys nebenori gimdyti vienos: psichologės komentaras

Kodėl moterys nebenori gimdyti vienos: psichologės komentaras
Kodėl mieliau gimdome su palydovu nei vienos? Kas yra geresnis gimdyvės padėjėjas - vyras, mama, anyta ar dula? Šiuos klausimus uždavėme psichologei.

Kada prireikia cezario pjūvio operacijos

Kada prireikia cezario pjūvio operacijos
Operacija, kai pjaunama pilvo siena, gimdos sienelė ir išimamas vaisius bei placenta, vadinama cezario pjūviu.

Gimdymo pradžia: kada reikia vykti į ligoninę (1)

Gimdymo pradžia: kada reikia vykti į ligoninę
Ką reikia žinoti apie gimdymo pradžią: kada metas vykti į ligoninę, o kada dar galima neskubėti?

Laura: nėštumas ir gimdymas yra ypatinga moters patirtis

Laura: nėštumas ir gimdymas yra ypatinga moters patirtis
Motinos dienai skirtas gimdymo istorijų konkursas „Gimties stebuklas“ tęsiasi. Laukiame pasakojimų elektroniniu paštu portalas@tavovaikas.lt ir šiandien publikuojame Lauros laišką.

Kristinos gimdymo istorija: nėštumo pradžia buvo kupina įtampos

Kristinos gimdymo istorija: nėštumo pradžia buvo kupina įtampos
Motinos dienai skirtas gimdymo istorijų konkursas tęsiasi. Laukiame pasakojimų el.p.portalas@tavovaikas.lt ir šiandien publikuojame Kristinos laišką.

Dovilės gimdymo istorija: skausmas turi prasmę

Dovilės gimdymo istorija: skausmas turi prasmę
Artėjančiai Motinos dienai skirtas gimdymo istorijų konkursas tęsiasi. Rašykite mums el.p. portalas@tavovaikas.lt ir mėnesio gale įdomiausios istorijos autorei padovanosime dovanėlę. Daugiau apie konkursą skaitykite ČIA.

Norvegiška Ernestos meilės ir gimdymo istorija

Norvegiška Ernestos meilės ir gimdymo istorija
Artėjančiai Motinos dienai skirtas gimdymo istorijų konkursas tęsiasi. Rašykite mums el.p. portalas@tavovaikas.lt ir baigiantis mėnesiui įdomiausios istorijos autorei padovanosime dovanėlę.

Į Lietuvą atvykstanti garsi gimdymo specialistė Cornelia Enning žino daug sklandaus gimdymo paslapčių (2)

Į Lietuvą atvykstanti garsi gimdymo specialistė Cornelia Enning žino daug sklandaus gimdymo paslapčių
Į Lietuvą atvykstanti garsiausia Europos pribuvėja Cornelia Enning įsitikinusi: „Gimdymas – tai visiškai natūralus procesas moteriškai prigimčiai, kurio nereikia bijoti".