Lietuvės gimdymas Norvegijoje: prireikė net sraigtasparnio

 (16)
Norite papasakoti savo gimdymo istoriją? Portalo TavoVaikas.lt elektroninis paštas yra tavovaikas@delfi.lt. Laukiam!
© Vida Press

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Nėštumas

Kad laukiuosi, sužinojau labai netikėtai. Niekad nemėgau vaikų ir nelabai tryškau noru jų turėti. Pirma įsigijau šunį, o apie vaikus vyrui pasakiau taip: "Daryk, ką reikia ir man nesakyk, nes kitaip jų niekad neturėsim". Net pačiai juokingai nuskambėjo tokie žodžiai.

Vieną dieną pasijutau prastai ir visa tai suverčiau dideliam darbo krūviui. Dingo apetitas, pasidarė bloga, valgyt galėjau tik melionus, obuolius ir įvairias uogas. Mama iš karto įtarė, kas čia vyksta, todėl patarė pasidaryti nėštumo testą. Kiek juostelių rodo testas, ilgai su vyru nesiryžom pažiūrėti. Žinia pribloškė – aš puoliau į ašaras, o vyras džiaugėsi ir sakė, kad viskas bus gerai, būsim tikra šeima.

TAIP PAT SKAITYKITE:
Kaip tinkamai įrengti vaikui kambarį, kad jis augtų sveikas
Drama: pagimdžiusi sveiką ketvertuką, netikėtai miršta mama

Visą nėštumo laiką jaučiausi puikiai, dirbau kaip bitutė. Nors dauguma moterų keikia Norvegijos daktarus, bet aš likau jais labai patenkinta ir dėkinga jiems. Iš pradžių mane prižiūrėjo viena akušerė, daug bendravom apie mano fizinę ir psichologinę savijautą. Ji vis tikrindavo vaikelio širdelės tonusus, matavo pilvą. Prasidėjus 7 nėštumo mėnesiui, automobiliu grįžom savaitei į Lietuvą, susipirkom visą kraitelį. 

Kitą dieną po grįžimo į Norvegiją ėjau pas savo akušerę, papasakojau apie kelionę, apie savijautą ir nerimą, kad vaikiukas lyg ir mažiau juda. Ji mane tą pačią akimirką išsiuntė į didesnę ligoninę. Taip visą mėnesį kartą per savaitę važinėjau tikrinti vaikiuko širdies, daug kartų darė tyrimus ultragarsu, nes vaikas, pasirodo, buvo per mažas pagal savo amžių, o man pakilo kraujospūdis. Po vieno tokio apsilankymo pas gydytojus, jie manęs jau nebepaleido namo.

Gimdymas

Gimdymas yra kiekvienos jaunos ir nepatyrusios merginos košmaras – nieko nežinai, ir ta nežinia baisiau už viską.  Reikėjo skubėti, nes vaikiukui trūko maisto irdeguonies dėl prasto placentos darbo. Kadangi Norvegijoje populiarus natūralumas, tai pirmiausia įdėjo taip vadinamąjį „balioną", sąrėmius pradėjau jausti po 3 valandų, bet po nakties nemigos ir skausmo viskas nurimo.

Tada jau griebėsi medikamentų. Įdėjo tabletę, kuri ir padarė visą darbą. Visa popietę ir vakarą kenčiau skausmą, vyras trynė nugarą, seselės nešė karštas vandens pūsles, dėjau ant nugaros, bet negelbėjo. Galų gale nuvedė į gimdymo palatą. Viskas tvarkinga, gražu, sterilu, vidury palatos didelė burbulinė vonia, dušas, bet niekuo neteko pasinaudoti.

Tyrimai rodė, kad vaiko širdelė labai apkrauta, o atsidarę buvo vos keli gimdos kaklelio centimetrai, todėl reikėjo skubėti. Buvo planuojama mane greitosios automobiliu gabenti į kitą miestą, nes mano kūdikėliui dar tik 8 mėnesiai ir jam reiks specialios priežiūros. Bet ir šis variantas atkrito, nes kelionė truktų per ilgai. Galiausiai iškvietė sraigtasparnį ir juo per 20 minučių pasiekėm kito miesto ligoninę. Vyras automobiliu šiaip ne taip vidury nakties susirado ligoninę ir sutikto gydytojo pagalba susirado mane, nes ligoninės dydis kaip gero miestelio.

Gydytoja ir akušerė buvo labai malonios, iš pradžių atliko visokius tyrimus ir pasakė, kad leis gimdyti natūraliai, gavau „dujų“ pakvėpuoti. Kaklelis niekaip nesivėrė. Suleido skatinamuosius, o jis vis neatsidaro. Tada gavau epidūrinę nejautra, nes buvau visa išsikankinusi. Niekas nepadėjo. Buvo priimtas sprendimas daryti cezario pjūvio operaciją. Seselės ir daktarai lakstė aplink kaip pamišę, išsigandau, nes visi labai skubėjo, kad kuo greičiau gimtų mano mažoji. 

Į operacinę vyro nebeleido, tad likau viena. Rankos kratėsi, visa drebėjau. Buvau gražiai užklostyta, suleisti vaistai. Bet... Viską mačiau atspindy ant lempos! Teko užsimerkti, nes pamačius save perrėžtu pilvu, kažin ar būčiau išlikusi rami. Kai pagaliau išgirdau mažosios tylų „cypt“, palengvėjo... Ją iškart išnešė sutvarkyti, o mane ir toliau operavo. Netikėtai pradėjau jausti skausmą, tad teko suleisti nuskausminamųjų dar ir dar kartą. Kai pagaliau viskas baigėsi, kitos dienos ryte užmigau, nes akys vos laikėsi atmerktos.

Susipažinimas su Rugile

Savo kūdikėlį pamačiau tik po kelių valandų. Buvo tokia mažytė! Prijungta prie visokių laidų, į nosytę įvestas zondas. Užplūdo begalė jausmų, nuo džiaugsmo iki skausmo, kad mano vaikiukas toks mažytis, toks gležnutis, dar nepasiruošęs būti čia. Beveik mėnesį praleidau su ja ligoninėje, specialioje palatoje tokiems ankstukams, kaip dukrytė. Aplink buvo daug tokių vaikiukų. Vieniems geriau, kitiems kiek sunkiau sekėsi kabintis į gyvenimą.

Mano dukrytei teko mokytis valgyti, palaikyti kūno temperatūrą be specialaus čiužinio pagalbos. Kaskart keičiant zondą ir mažylei verkiant, verkdavau ir aš. Buvo sunku, tikrai sunku. Viena (nes vyras dirbo), toli nuo namų, su ankstuku vaikeliu, be miego.

Labai padėjo medicinos seselės, kurios su mumis dirbo ir visko mokė. Jos labai nuoširdžiai ir su meile atliko savo darbą. Aš uždaviau, turbūt, milijoną ir vieną klausimą. Į visus gavau atsakymus. Per 3 savaites dukrytė priaugo svorio, išmoko pati valgyti, be zondo pagalbos. Buvo nutarta, kad mes jau pasiruošę važiuoti namo.

Esu be galo dėkinga visiems mane prižiūrėjusiems daktarams ir seselėms. Tik jų rūpestingumo, atidumo ir gero darbo dėka dabar turiu savo dukrytę.

Negaliu pasakyti nė vieno blogo žodžio apie Norvegijos daktarus. Bent man tikrai pasisekė. Ir dabar dukrytę prižiūri nuostabi moteris, vardu Hilda. Ji dievina vaikus, kaskart nuėjus pas ją svertis ir tikrintis, ji myluoja mano vaiką kaip savo, labai mane palaiko, labai mumis rūpinasi, galiu jai skambinti dieną ir naktį.

Štai tokia mano patirtis.

Lina

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Gimdymas

Cezario pjūvio operacija – ar moterys tikrai žino viską? (2)

Cezario pjūvio operacija – ar moterys tikrai žino viską?
Cezario pjūvis - iki šiol ne tik medicinos, bet ir populiariojoje spaudoje diskusijas kelianti chirurginė procedūra, atliekama moterims, siekiant išvengti arba gydyti grėsmingas komplikacijas, keliančias pavojų motinos ar naujagimio gyvybei ir sveikatai.

Nėštumo ir gimdymo metu ŽIV infekcija pernai nustatyta keturioms moterims

Nėštumo ir gimdymo metu ŽIV infekcija pernai nustatyta keturioms moterims
2017 metais Lietuvoje ŽIV infekcija nustatyta keturioms nėščiosioms.

Prasideda gimdymas: kaip atpažinti tikruosius sąrėmius

Prasideda gimdymas: kaip atpažinti tikruosius sąrėmius
„Ar aš suprasiu, kada gimdau? – tai vienas dažniausių pirmą kartą gimdančių mamyčių klausimas. Bijoti tikrai neverta – kai prasidės gimdymas, tikrai suprasite.

Idealus amžius gimdyti vaikus (4)

Idealus amžius gimdyti vaikus
Nėra reikalo jausti įtampą dėl šeimos planavimo. Tokią išvadą padarė Maxo Plancko instituto mokslininkai, kurie Rostoke atliko demografinį tyrimą. Tyrėjai nustatė, kad vyresnio amžiaus tėvams vaikų auginimas teikia kur kas didesnį džiaugsmą nei jauniems.

Ar tikrai po gimdymo moterys mažiau rūpinasi savo išvaizda (4)

Ar tikrai po gimdymo moterys mažiau rūpinasi savo išvaizda
Įdomu, ką manote jūs? Išsakykite savo nuomonę komentaruose!

Kodėl gimdymas šiandien trunka ilgiau, negu prieš 50 metų? (3)

Kodėl gimdymas šiandien trunka ilgiau, negu prieš 50 metų?
Visos bent kartą gimdžiusios poros žino, kad ilgiausiai ir skausmingiausiai trunka pirmoji gimdymo fazė - sąrėmiai, kuomet pradeda vertis gimdos kaklelis. Atlikę tyrimą JAV mokslininkai nustatė, kad sąrėmiai šiandien trunka gerokai ilgiau, negu prieš penkiasdešimt metų. Kodėl?

Kas tai yra orgazminis gimdymas? (1)

Kas tai yra orgazminis gimdymas?
Nors dažniausiai kalbant apie vaiko gimimą minimi skausmas ir bausmė, kai kurios moterys patiria ir orgazminius (arba ekstazinius) gimdymus. Žurnalo „Sexologies" apklausa atskleidė, kad maždaug 0,3 procento gimdymų metu akušerės stebėjo, kaip gimdyvės patyrė orgazmus.

Psichologės patarimai, kurie padės nebijoti gimdymo (12)

Psichologės patarimai, kurie padės nebijoti gimdymo
Artėjant gimdymo dienai ne viena moteris ima jausti didelę baimę - o kaip viskas bus?

Medicinos stebuklas: pagimdė moteris su persodinta gimda

Medicinos stebuklas: pagimdė moteris su persodinta gimda
Teksaso ligoninėje pirmą kartą gimė kūdikis, kurio motinai buvo atlikta gimdos transplantacija, informuoja Bayloro universiteto Dalase Medicinos centras.

Gydytojas ginekologas: ar tikrai antras gimdymas lengvesnis už pirmąjį

Gydytojas ginekologas: ar tikrai antras gimdymas lengvesnis už pirmąjį
Pirmas gimdymas – didžiulė nežinomybė tiek mamai, tiek gydytojams ginekologams. O štai antrasis bus labai panašus į pirmąjį, tačiau kūdikis pasaulį išvys greičiau ir sklandžiau. Taip byloja iš lūpų į lūpas perduodama liaudies išmintis. Ar tikrai? Kokie dar mitai sklando apie antrą gimdymą?

9 faktai apie cezario pjūvį, kurie ir stebina, ir šiurpina (22)

9 faktai apie cezario pjūvį, kurie ir stebina, ir šiurpina
Šiandien cezario pjūvio operacija atlieka kas ketvirtai ar kas trečiai moteriai. Yra šalių, kur šis procentas dar didesnis. Surinkome 9 įdomius ir mažai girdėtus faktus apie cezario pjūvį.

Gimdymas su nuskausminimu ar be: įdomiausi mamų argumentai (27)

Gimdymas su nuskausminimu ar be: įdomiausi mamų argumentai
Kalbant šia tema mamų nuomonės išsiskiria kardinaliai: vienos pasisako tik už, kitos – prieš bet kokią intervenciją, o trečios lieka neutralios – nelygu, kokia situacija. Paskaitykime mamų nuomones ir argumentus!

Gimdymas su vyru: argumentai UŽ ir PRIEŠ (5)

Gimdymas su vyru: argumentai UŽ ir PRIEŠ
Apie gimdymą kartu su vyru vis dar kyla aštrios diskusijos, tačiau pagrindiniai argumentai už ir prieš išlieka tie patys.

Kaip gimdo karališkose šeimose ir kokias tradicijas sulaužė princesė Diana bei Kate Middleton (2)

Kaip gimdo karališkose šeimose ir kokias tradicijas sulaužė princesė Diana bei Kate Middleton
Nuo civilizacijos pradžios karališkasis pasaulis visada buvo ypatingas, išaukštintas, kupinas paslapčių ir net, kaip buvo manoma, dieviškosios galios. Taigi nieko keisto, kad vaiko gimimas karališkoje šeimoje visais laikais buvo ypatingas įvykis.

Pasiruošimas gimdymui: tai turėtų žinoti kiekviena nėščia moteris (3)

Pasiruošimas gimdymui: tai turėtų žinoti kiekviena nėščia moteris
Devyni laukimosi mėnesiai skirti ne tik tam, kad kūdikėlis tinkamai susiformuotų ir būtų pasirengęs atėjimui į šį pasaulį, tačiau tai ir laikas moteriai, skirtas pasiruošti naujam etapui.