„Babypod“ – į makštį dedamas prietaisas, skirtas nėščiajai ir jos kūdikiui

 (15)
Visada smagu informuoti apie kūdikių ir vaikų prekių rinkos naujienas, sužinoti apie naujus išradimus, kurie palengvina mamos ir tėčio gyvenimą laukiantis ar susilaukus kūdikio. Šįkart pristatome jums ką tik rinkoje pasirodžiusį ir jau sensacija tapusį prietaisą, skirtą negimusiam kūdikiui klausytis muzikos.
© DELFI montažas

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Apie teigiamą muzikos, ypač klasikinės, įtaką būsimam vaikui yra atliktas ne vienas tyrimas. Harmoninga klasikinė muzika teigiamai veikia būsimo vaiko smegenų raidą, o gimęs kūdikis atpažįsta jau žinomą melodiją ir lengviau nurimsta, atsipalaiduoja, jaučiasi saugus.

Barselonoje (Ispanija) esančio Marquès instituto ginekologijos klinikos specialistai sukūrė specialų "Babypod" prietaisą, kuris nuo šiol leidžia negimusiems kūdikiams dar geriau girdėti muziką, kurią jiems parenka būsimieji tėvai.

Šis prietaisas, pavadintas „Babypod", kainuoja 150 eurų ir yra pristatomas bei pardavinėjamas specialiame puslapyje Babypod.net. Jį atsisiųsti galima ne tik į Europos šalis, bet ir Aziją, Ameriką.

Silikoninį mikrofoną būsimoji mama įsideda į savo makštį, tada išmaniojo telefono programėlės pagalba leidžiama muzika.

Kaip sako prietaiso išradėjai, yra didžiulis skirtumas tarp to, ar paleidus muziką, negimęs vaikas ją girdės iš išorės, ar naudojant naująjį prietaisą.

Klausa yra vienas iš pirmųjų pojūčių, kuris formuojasi pas būsimą vaikelį. Jau 16 nėštumo savaitę vaisius turi susiformavusią klausą ir girdi aplinkinius garsus, o nuo 26 nėštumo savaitės girdi išorės garsus. Pirmieji garsai, kuriuos nuolat girdi kūdikis, yra mamos širdies plakimas, kvėpavimas. Vėliau būsimas vaikas ima girdėti mamos balsą. Tačiau išorės garsus vaisius girdi prislopintai, nes mamos įsčiose gyvena apsuptas vaisiaus vandenų.

„Babypod“ išradėjai neabejoja, kad prenatalinis muzikinis dar negimusių mažylių stimuliavimas turi teigiamos įtakos jų besiformuojančiai nervų sistemai. O būdas, kad muzikos garsai sklinda iš makšties, o ne iš išorės, leidžia jiems geriau muziką girdėti.

Stebėjo vaisių reakciją į muziką

Mokslininkai 4D ultragarso tyrimų metu stebėjo, kaip vaisiai reaguoja į „Babypod" prietaisą ir grojamą muziką. Medikai konstatavo, kad kūdikiai į muziką reagavo galvos ir viso kūno judesiais, judino liežuvius, tarsi norėtų kažką pasakyti. Tokia reakcija buvo nustatyta ir tarp berniukų, ir tarp mergaičių.

Garsas, kuriuo muzika groja makštyje, yra apie 54 decibelai. Prietaisas pats reguliuoja šį garsą ir neleidžia jo viršyti. „Babypod" neturi baterijų, neskleidžia magnetinių bangų, todėl yra saugus naudoti. Taip bent jau tvirtina išradėjai.

Įdomu, kad minėtasis institutas Barselonoje savo bandymus su muzika atliko ne tik su nėščiosiomis ir kūdikiais, bet ir vaisingumo klinikoje, kurioje buvo atliekamos pagalbinio apvaisinimo procedūros. Patalpose, kuriose stovėjo embrionų inkubatoriai, skambėjo muzika. Tyrėjai priėjo išvados, jog muzikos skambėjimas pagerino pagalbinio apvaisinimo procedūrų rezultatus, palyginus su tomis procedūromis, kurių metu muzika neskambėjo.

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Sveikata ir gera savijauta

20 įdomių faktų apie nėštumą

20 įdomių faktų apie nėštumą
Kokią savaitės dieną gimsta daugiausiai naujagimių? Kuo nuo kitų kūdikių skiriasi gimusieji gegužės mėnesį? Šie ir kiti įdomieji nėštumo faktai - mūsų parengtoje apžvalgoje.

Dvi medžiagos, kurios nėštumo metu yra niekuo nepakeičiamos

Dvi medžiagos, kurios nėštumo metu yra niekuo nepakeičiamos
Svarbu atminti, kad bent dviejų medžiagų per nėštumą ignoruoti nevertėtų – folio rūgšties ir vitamino D3. Kuo jos tokios svarbios?

Tiesa ar melas? Populiariausi mitai apie nėštumą (1)

Tiesa ar melas? Populiariausi mitai apie nėštumą
Įvairiais prietarais ir mitais mūsų proseneliai apipindavo tas kasdienio gyvenimo sferas, kurių gerai nenumanydavo. Viena tokių - nėštumo periodas.

Kodėl nėščioms moterims sveika patirti orgazmą

Kodėl nėščioms moterims sveika patirti orgazmą
Turime gerų žinių būsimoms mamoms: orgazmas nėštumo metu ne tik leistinas, bet ir rekomenduojamas. 4 priežastys, kodėl nėštumo metu verta mylėtis ir atsipalaiduoti.

Kaip apsisaugoti nuo strijų: 5 veiksmingi patarimai

Kaip apsisaugoti nuo strijų: 5 veiksmingi patarimai
Ką reikia žinoti apie gana dažnai nėštumo metu išryškėjančias strijas? Kaip jų išvengti?

Ko geriau nevalgyti nėščiai moteriai

Ko geriau nevalgyti nėščiai moteriai
Kokių maisto produktų geriau vengti nėštumo metu?

Nėštumo metu mylintis peršti ir „degina": pataria ginekologė (1)

Nėštumo metu mylintis peršti ir „degina": pataria ginekologė
Vaikelio laukimas neretai pakeičia poros gyvenimą. Taip pat - ir intymų ryšį.

Žinoma pribuvėja: kaip pagimdyti lengvai ir sėkmingai

Žinoma pribuvėja: kaip pagimdyti lengvai ir sėkmingai
Išskirtinis interviu su unikalia pašnekove Cornelia Enning, konferencijos „Sveika ir laiminga mama“ pranešėja, kurios pranešimo tema – lengvas ir sėkmingas gimdymas.

Gydytoja: kada anksčiausiai galima pamatyti būsimo vaiko lytį (1)

Gydytoja: kada anksčiausiai galima pamatyti būsimo vaiko lytį
Nors 4 D echoskopas jau nėra didelė naujiena, vis tiek jis – tarsi stebuklas, nes rodo tai, ką vaisius veikia pilvelyje „čia" ir „dabar".

Išskirtinėje fotosesijoje – 100 pasipuošusių nėščiųjų

Išskirtinėje fotosesijoje – 100 pasipuošusių nėščiųjų
Algis Kriščiūnas įamžino 100 nėščiųjų bendroje nuotraukoje. Taip gegužę vyksiančios konferencijos „Sveika ir laiminga mama" organizatoriai sveikino Lietuvą su valstybės atkūrimo šimtmečiu.

Romualdas Šemeta: kas iš tiesų yra sąmoninga tėvystė

Romualdas Šemeta: kas iš tiesų yra sąmoninga tėvystė
Romualdas Šemeta – gydytojas akušeris – ginekologas, turintis 30 m. klinikinės praktikos patirtį, daugiau nei 20 m. ruošiantis besilaukiančias šeimas gimdymui. Gydytojas yra konferencijos „Sveika ir laiminga mama“ ambasadorius ir diskusijos dalyvis.

Nėštumo metu diagnozę „vėžys“ išgirdusi Vaida dėkoja ją ir sūnų išgelbėjusiems medikams

Nėštumo metu diagnozę „vėžys“ išgirdusi Vaida dėkoja ją ir sūnų išgelbėjusiems medikams
Po širdimi nešioti gyvybę ir sužinoti, jog kiaušidėje rastas cistinis darinys turi navikinių ląstelių - kiekvienai būsimai motinai ši žinia būtų gniuždanti.

Romualdas Šemeta: būsimo vaiko sveikata formuojasi dar iki fizinio jo gyvybės užsimezgimo

Romualdas Šemeta: būsimo vaiko sveikata formuojasi dar iki fizinio jo gyvybės užsimezgimo
Rytų šalyse nuo seno teigiama, jog vaikas pas mamą pirmiausia ateina dvasiniu pavidalu, likus 3-4 mėnesiams iki nėštumo pradžios, todėl sąmoningas tėvų požiūris į vaikelio auginimą turi prasidėti dar prieš planuojant naują gyvybę.

Kur lankytis nėštumo metu – pas šeimos gydytoją ar akušerį ginekologą?

Kur lankytis nėštumo metu – pas šeimos gydytoją ar akušerį ginekologą?
Pagal SAM (Sveikatos apsaugos ministerijos) nustatytas ir patvirtintas metodikas mažos rizikos nėštumo priežiūros paslaugas teikia šeimos gydytojas ar PASP (pirminės ambulatorinės asmens sveikatos priežiūros paslaugos) komandos akušeris ginekologas. Kokia tikrovė? Konsultuoja gydytoja akušerė ginekologė Ingrida Kravčenkienė.

Paaiškėjo, kokio amžiaus moterys Lietuvoje dažniausiai susilaukia pirmojo vaikelio

Paaiškėjo, kokio amžiaus moterys Lietuvoje dažniausiai susilaukia pirmojo vaikelio
Moterys Europos Sąjungoje pirmagimio susilaukia būdamos vidutiniškai 29-erių metų, praneša naujienų agentūra ELTA.