„Babypod“ – į makštį dedamas prietaisas, skirtas nėščiajai ir jos kūdikiui

 (15)
Visada smagu informuoti apie kūdikių ir vaikų prekių rinkos naujienas, sužinoti apie naujus išradimus, kurie palengvina mamos ir tėčio gyvenimą laukiantis ar susilaukus kūdikio. Šįkart pristatome jums ką tik rinkoje pasirodžiusį ir jau sensacija tapusį prietaisą, skirtą negimusiam kūdikiui klausytis muzikos.
© DELFI montažas

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Apie teigiamą muzikos, ypač klasikinės, įtaką būsimam vaikui yra atliktas ne vienas tyrimas. Harmoninga klasikinė muzika teigiamai veikia būsimo vaiko smegenų raidą, o gimęs kūdikis atpažįsta jau žinomą melodiją ir lengviau nurimsta, atsipalaiduoja, jaučiasi saugus.

Barselonoje (Ispanija) esančio Marquès instituto ginekologijos klinikos specialistai sukūrė specialų "Babypod" prietaisą, kuris nuo šiol leidžia negimusiems kūdikiams dar geriau girdėti muziką, kurią jiems parenka būsimieji tėvai.

Šis prietaisas, pavadintas „Babypod", kainuoja 150 eurų ir yra pristatomas bei pardavinėjamas specialiame puslapyje Babypod.net. Jį atsisiųsti galima ne tik į Europos šalis, bet ir Aziją, Ameriką.

Silikoninį mikrofoną būsimoji mama įsideda į savo makštį, tada išmaniojo telefono programėlės pagalba leidžiama muzika.

Kaip sako prietaiso išradėjai, yra didžiulis skirtumas tarp to, ar paleidus muziką, negimęs vaikas ją girdės iš išorės, ar naudojant naująjį prietaisą.

Klausa yra vienas iš pirmųjų pojūčių, kuris formuojasi pas būsimą vaikelį. Jau 16 nėštumo savaitę vaisius turi susiformavusią klausą ir girdi aplinkinius garsus, o nuo 26 nėštumo savaitės girdi išorės garsus. Pirmieji garsai, kuriuos nuolat girdi kūdikis, yra mamos širdies plakimas, kvėpavimas. Vėliau būsimas vaikas ima girdėti mamos balsą. Tačiau išorės garsus vaisius girdi prislopintai, nes mamos įsčiose gyvena apsuptas vaisiaus vandenų.

„Babypod“ išradėjai neabejoja, kad prenatalinis muzikinis dar negimusių mažylių stimuliavimas turi teigiamos įtakos jų besiformuojančiai nervų sistemai. O būdas, kad muzikos garsai sklinda iš makšties, o ne iš išorės, leidžia jiems geriau muziką girdėti.

Stebėjo vaisių reakciją į muziką

Mokslininkai 4D ultragarso tyrimų metu stebėjo, kaip vaisiai reaguoja į „Babypod" prietaisą ir grojamą muziką. Medikai konstatavo, kad kūdikiai į muziką reagavo galvos ir viso kūno judesiais, judino liežuvius, tarsi norėtų kažką pasakyti. Tokia reakcija buvo nustatyta ir tarp berniukų, ir tarp mergaičių.

Garsas, kuriuo muzika groja makštyje, yra apie 54 decibelai. Prietaisas pats reguliuoja šį garsą ir neleidžia jo viršyti. „Babypod" neturi baterijų, neskleidžia magnetinių bangų, todėl yra saugus naudoti. Taip bent jau tvirtina išradėjai.

Įdomu, kad minėtasis institutas Barselonoje savo bandymus su muzika atliko ne tik su nėščiosiomis ir kūdikiais, bet ir vaisingumo klinikoje, kurioje buvo atliekamos pagalbinio apvaisinimo procedūros. Patalpose, kuriose stovėjo embrionų inkubatoriai, skambėjo muzika. Tyrėjai priėjo išvados, jog muzikos skambėjimas pagerino pagalbinio apvaisinimo procedūrų rezultatus, palyginus su tomis procedūromis, kurių metu muzika neskambėjo.

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Sveikata ir gera savijauta

Kaip atpažinti ankstyvuosius sepsio simptomus ir užkirsti kelią nelaimei

Kaip atpažinti ankstyvuosius sepsio simptomus ir užkirsti kelią nelaimei
Pasaulyje nuo sepsio kasmet miršta apie 100 tūkstančių nėščiųjų ir gimdyvių bei milijonas naujagimių.

Alkoholio poveikis būsimo vaiko sveikatai

Alkoholio poveikis būsimo vaiko sveikatai
Alkoholis (etanolis, etilo alkoholis) yra legaliai vartojama medžiaga, kuri priklauso teratogenams. Teratogenas – bet koks egzogeninis veiksnys (cheminis, biologinis ar fizinis), kuris, veikdamas embrioną ir vaisių, sutrikdo normalią raidą ir lemia anomalijų atsiradimą.

Pastojau po pagalbinio apvaisinimo: pasakyti aplinkiniams ar slėpti (36)

Pastojau po pagalbinio apvaisinimo: pasakyti aplinkiniams ar slėpti
Nevaisingumą gydančių specialistų paslaugomis naudojasi daug šeimų, negalinčių įprastu būdu susilaukti vaikų. Ar reikia apie tai atvirai papasakoti giminaičiams ir draugams?

Gydytojas pataria, ką svarbu žinoti apie nėščiųjų ultragarso tyrimą

Gydytojas pataria, ką svarbu žinoti apie nėščiųjų ultragarso tyrimą
Pirmosios kūdikio nuotraukos, atliktos ultragarso tyrimo metu, dar iki vaikelio gimimo apkeliauja visus šeimos narius bei artimuosius. Pranešime spaudai informuojama apie tai, ką nėščioji ir jos artimieji turi žinoti apie ultragarso tyrimą.

Neplanuotas vėlyvas nėštumas: kaip nuvyti šalin juodas mintis (15)

Neplanuotas vėlyvas nėštumas: kaip nuvyti šalin juodas mintis
Vaikas jau užaugintas, gyvenimas teka sava vaga, ir štai - netikėta žinia apie nėštumą. Keturiasdešimtmetį peržengusi moteris ima natūraliai abejoti, kas dabar bus, ar susitvarkys ji su naujais gyvenimo iššūkiais?

Kaip kovoti su peršalimu nėštumo metu, kad nepakenktumėte kūdikiui

Kaip kovoti su peršalimu nėštumo metu, kad nepakenktumėte kūdikiui
Jei dažnas į peršalimą numoja ranka, nes mano, kad tai nėra liga, nėščia moteris turi į tai reaguoti labai rimtai.

Interviu su psichologe, kuris pakeis mūsų požiūrį į sapnus

Interviu su psichologe, kuris pakeis mūsų požiūrį į sapnus
Nėštumas – toks jautrus periodas, kai viskas atrodo taip jautru, ryšku, drauge ir trapu. Tai metas, kai labiau įsiklausome į save, į naujus potyrius ir pojūčius.

Nėščioji sužino, kad vaikas gims neįgalus: psichologės komentaras (5)

Nėščioji sužino, kad vaikas gims neįgalus: psichologės komentaras
Psichologė Karolina Gurskienė aptaria situaciją, kuomet nėštumo metu šeima sužino liūdną prognozę - moters nešiojamas vaikelis gims neįgalus arba dar blogiau - gimęs neturės daug šansų išgyventi.

Nėščiosioms gydytojai prieš kelis šimtus metų patardavo tai, nuo ko šiandien plaukai šiaušiasi (8)

Nėščiosioms gydytojai prieš kelis šimtus metų patardavo tai, nuo ko šiandien plaukai šiaušiasi
Kokių rekomendacijų nėščiosios sulaukdavo iš gydytojų maždaug prieš 150 metų ar dar seniau? Į dabartinius – sveikai maitintis, saikingai judėti, nevartoti alkoholio – jie anaiptol nelabai panašūs...

Gydytoja ginekologė: seksas per nėštumą ne tik kad galimas, bet ir reikalingas (32)

Gydytoja ginekologė: seksas per nėštumą ne tik kad galimas, bet ir reikalingas
Kai pastoja, keičiasi moters gyvenimas, tačiau vieno dalyko nevalia pamiršti – seksas su mylimu žmogumi turi tęstis, tik šiek tiek kitaip. Konsultuoja gydytoja ginekologė Ingrida Kravčenkienė.

Nėščiosios kviečiamos į nemokamus muzikos terapijos užsiėmimus (1)

Nėščiosios kviečiamos į nemokamus muzikos terapijos užsiėmimus
Vilniuje gyvenančios ir vaikelio besilaukiančios būsimos mamos kviečiamos dalyvauti nemokamuose muzikos terapijos užsiėmimuose.

Nėštumas: apie šiuos pavojus turėtų žinoti kiekviena moteris

Nėštumas: apie šiuos pavojus turėtų žinoti kiekviena moteris
Kūdikio laukimasis – ypatingas metas visai šeimai. Tai didelių pasikeitimų, džiaugsmo, o kartu ir rūpesčio periodas.

Bus sprendžiama, ar leisti tėvams laidoti negimusius embrionus ir vaisius iki 22-os savaitės

Bus sprendžiama, ar leisti tėvams laidoti negimusius embrionus ir vaisius iki 22-os savaitės
Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerija praneša, kad Seimas svarstys, ar leisti laidoti negimusius embrionus ir vaisius iki 22-os savaitės.

Sportuoti nėštumo metu – sveika ar rizikinga?

Sportuoti nėštumo metu – sveika ar rizikinga?
Laukiantis mūsų kūnas ima keistis, kaip ir įpročiai bei poreikiai. Norime išsaugoti tai, kas sukelia džiaugsmą. Tai – gera savijauta ir, žinoma, grožis.

Už vairo sėdi nėščioji: ko nevalia pamiršti (3)

Už vairo sėdi nėščioji: ko nevalia pamiršti
Nėščios moterys vairuoja dėl daugybės priežasčių, tarp kurių patenka patogumo, saugumo, komforto ir laisvės argumentai.